To je ode mne pro dnešek vše. V Sochaux zavládl smutek. v Évianu se bude ještě slavit. I vy si oslavte konec dnešního dne podle vlastních představ. U Ligue1 příští sezónu napočtenou.

Rohy: 7 – 2
Fauly: 8 – 20
Žluté karty: 2 – 1
Červené karty: 0 – 0
Poté co hosté vyhráli první půli o dvě branky, když se v deváté minutě akrobaticky prosadil Wass a ve 42. minutě po jeho rohu Angoula, se druhá půle vyvíjela podle očekávání. Domácí otevřeli hru a bušili do obrany Évianu. Ten podnikal rychlé brejky. Jen z nich jim v 72. minutě vyšel, a Daniel Wass se trefil podruhé utkání a stal se hrdinou Évianu v této sezóně. Domácí nenašli ani jednou protizbraň proti dobré obraně hostů. Sochaux nedotáhlo svoji cestu za záchranou, i tak jejich výsledky v roce 2014 lze ocenit.
A je tu konec! Hostující hráči vběhli na trávník a začali oslavovat záchranu v soutěži. Domácí trenér přišel sportovně pogratulovat soupeři. A ujistil ho, že za rok se vrátí zpět.
90+1
Hostující trenér samou radostí již poskakuje okolo čáry, která ohraničuje jeho prostor vymezený pro koučink. Všichni hráči na lavičce jsou již několik minut na nohou.
90+1
Ač Benezet byl faulován, tak předtím byl v ofsajdu, Míč tedy připadá domácím.
90+1
Ještě tři minuty nastavení.
90
Ayewa fauloval Angoula, ještě jeden přímý kop asi 35 metrů.
90
Tak ještě jedna minuta tohoto souboje.
89
Hostující hráči jsou již nadrženi na oslavy záchrany.
88
Již se pokračuje dále, ale další průběh je již pouze z povinnosti. o Posledním sestupujícím je rozhodnuto. Ligue2 si příští sezónu zahraje Sochaux. Ligue1 pro příští ročník udržel Évian.
87
Sougou už postupoval po své pravé straně, když Turpin přerušil hru, protože si všiml, že v pokutovém území domácích leží jeden z hráčů Sochaux.
85
Benezet postupoval sám na Pelého, vrátit se sním stihl Faussurier, který skluzem hostujícímu hráči vypíchl míč. Na první pohled to vypadalo jako penaltový zákrok. Hlavní sudí se rozhodl pro pokračování hry.
85
Další drobný faul hostů u půlící čáry.
85
Contout prošel přes jednoho protivníka, ten jej fauloval. Domácí hráč postupoval na druhého, který jej odzbrojil. Turpin vrací míč domácím, protože nevyužili výhody.
84
Střídající Boccara je po zásahu domácích na zemi, Turpin píská nedovolený zákrok.
83
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Kévin Bérigaud, přichází Marco Rubén.
82
Pěkný centr Ayewa mířil na Mayuku, jeho akrobatický zásah míče, nenamířil přesně balón mezi tři tyče, což by domácí borec potřeboval. Hansen bude odkopávat od své branky.
81
Poslední desetiminutovku zahajuje Sochaux házenkářským obléháním branky.
80
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Ilan Boccara.
79
Contout je velmi nervozní, pustil se do křížku s protihráčem. Vše musí řešit hlavní sudí.
78
Hosté připravují druhé střídání.
78
Sinkalův pokus minul hostující svatyni. Hansen již nikam nepospíchá, jeho tým má nahráno.
77
Hra se poměrně vyrovnala, ač držení míče je jasně pro domácí, kteří mají míč na svých kopačkách 59% času. Hosté pouze 41%.
76
Contout se do centru položil pěknými "nůžkami". Jen ta přesnost, ta chyběla této střele.
75
Boukari se k míči dostal pozdě, Cambon stihl míč odpálit vysoko nad sebe a asi 5 metrů do dálky.
75
Hostující diváci již začínají pomalu slavit.
74
Pro domácí je to škoda, kdo by to byl na začátku roku řekl, že se Sochaux mohlo ještě zachránit. Svoji cestu za záchranou však zřejmě nedotáhnou do konce, chybělo jim opravdu málo.
73
Sochaux už nemá šanci na zvrat. hosté hrají v zadních řadách velmi spolehlivě.
72
Évian právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto. Rychlý brejk vedl po pravé straně Sougou, který doběhl až na hranici vápna, pak poslal přihrávku před malé vápno, kde si naběhl DANIEL WASS a prostřelil Pelého potřetí.
71
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Eric Tié Bi, přichází Djakaridja Koné.
71
Tak Cédric Bakambu si moc dlouho nezahrál. Místo musí přepustit Emmanuelu Mayukovi.
69
Évian se po dlouhé době opět dostal na dostřel Pelého. Jenže ohrozit domácí branku nedokázal.
67
Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Sébastien Corchia, přichází Razak Boukari.
66
Sochaux postupuje s míčem z levé strany na pravou. Benezet dělá vše proto, aby Faussurier neprošel před vápno.
65
Přímý kop vyrazil Hansen pouze k Sinkalovi. Jeho rána levačkou bez přípravy pouze vyděsila Hansena, ale do branky nezamířila.
65
Žlutou kartu dostává Eric Tié Bi (Évian Thonon Gaillard). Rukama si podržel pronikajícího Ayewa.
64
Sinkala málem ve středovém kruhu ztratil míč na Bérigaudovi, míč nakonec udržel a předal na své spoluhráče.
63
Wass poslal pas na Bérigauda. Ten se však nacházel tou dobou v ofsajdu, a protože se zapojil do hry, tak je mu tento prohřešek odmáván a odpískán.
62
Sinkala to zkusil z dálky, Hansen ve středu branky připraven.
62
Contouta skluzem do míče zastavil Angoula. Hosté hrají velmi obětavě. Do konce zbývá okolo 30 minut.
61
Benezet si v běhu zpracoval míč a postupoval na trojici domácích obránců. Kanté jeho postup zastavil čistě. Hosté nicméně budou vhazovat.
60
Po rohovém kopu hlavičkoval Tié Bi, na brankové čáře stál jak domácí obránce, tak tam skočil i brankář Pelé, Domácí gólman zasáhl přesně. Jako pojistka tam za ním tedy stál Faussurier.
59
Dva domácí neudrželi své hráče,kteří poslali nebezpečný centr na přední tyč, kde si sbíhal Wass, jeho hlavičku musel vytěsnit Pelé.
58
Hostující snajpr již na hřišti a hned se zapojil do hry, jeho centr stihla domácí obrana odehrát na autové vhazování.
57
Kévin Bérigaud má na hlavě nějaké krvavé zranění a byl hlavním sudím vykázán za postranní čáru.
56
Évian se dostává na polovinu Sochaux jen sporadicky. Domácí mají velký tlak, ale Hansen a jeho družina zatím drží čistý štít, což jim bohatě vyhovuje.
55
Další rohový kop domácích. Míč se dostal až na levou stranu, kde se Marange snažil ještě vrátit míč do ohně, ale nikoho v dresu Sochaux nenašel.
54
Domácím začíná nervozita svazovat nohy, ale zatím se snaží bojovat o každý míč.
53
Velká šance domácích. Po rozehraném rohovém kopu se na chvíli ocitl sám Jordan Ayew, jenže jeho hlavička již tak přesná nebyla. V ochozech to jen zahučelo.
52
Faussurierovi při zpracování míč ukopl Benezet. Domácí mají další rohový kop.
51
Po autovém vhazování Marangeho se míč dostal přes Roudeta k Sinkalovi, ten hledal v náběhu Ayewa, jenže hostující obrana úmysl domácího záložníka přečetla.
50
Sunzu si pomohl rozehrávkou přes Pelého. Domácí opět míří vpřed po své levé straně.
49
Znovu zleva centruje Marange, toto již nebyl vůbec přesný pas. Dvojice obránců v růžovém dokázala míč zastavit a odehrát do bezpečí.
48
Druhý pokus Marangeho již byl přesnější, na zadní tyči naskakoval Contout. Ale Jesper Hansen na brankové čáře stihl ještě zabránit jasnému gólu.
47
Marangeho křižný centr do vápna likviduje přesným zásahem Angoula, střelec druhé branky hostů.
46
Tak nakonec do druhé půle nenastoupil Sanjin Prcić, místo něj nastoupil Cédric Bakambu.
46
Druhou půli zahájili hosté výkopem, Sochaux musí na záchranu vstřelit již tři branky. Oba týmy do druhé půle nastoupily se stejnými sestavami.
46
Posledních 45 minut pro oba týmy v této sezóně Ligue1.

Žluté karty: 2 – 0
První poločas je u konce. Bohužel pro domácí dopadl jako ze zlého snu. Místo, aby vedli a měli šanci na záchranu, tak ve druhých 45 minutách budou muset dotahovat. Poprvé se hosté radovali v 9. minutě, když se do centru nádherně položil Wass a rozjásal své fanoušky poprvé. I ve druhém gólu měl prsty ofenzivní záložník hostů. Po jeho rohovém kopu se míč dostal na kopačku Angouly, který rozvlnil síť za Pelém podruhé. Druhá půle bude nesmírně zajímavá. Domácí pravděpodobně vrhnou vše do útoku.
45+4
45+3
Několik drobných faulů uprostřed hřiště.
45+3
Faussurier naznačil přihrávku na Corchiu, ale nakonec zvolil centr, jenže trefil přistoupivšího Mensaha.
45+2
Benezet se najednou objevil zcela nekrytý v pokutovém území, pro domácí bylo velkým štěstím, že míč pro hostujícího záložníka byl až příliš vysoký.
45+1
Byly nastaveny 3 minuty.
45
Ou! Tak mohlo být v Sochaux veselo, ale Joranu Ayewovi chyběly k přesné trefě centimetry. Pěkně se obtočil okolo Mensaha, ale křížná střela minula branku Jespera Hansena.
45
Držení míče 52% – 48%.
44
Domácí jsou ve viditelné křeči. Dvougólové manko je až příliš než aby jej mohli stáhnout.
42
Tak až teď se Wass opřel do míče u rohového praporku. Ten doletěl až do šestnáctky, kde se po něm natáhl ALDO ANGOULA a střílí pro Évian uklidňující branku.
41
Wass chtěl rozehrát rohový kop, ale nemohl. Hlavní sudí ještě něco řešil s hlavním pořadatelem.
40
Přímý kop doplachtil na hlavu Marangeho, který ještě před Hansenem našel Kantého, jenže jeho jemná teč nezapadla za tyč. Hansen se sice po míči natahoval, ale marně.
39
Jordan Ayew si narazil míč se Sinkalou, po převzetí míče byl ihned faulován.
38
Benezet výborně brání a nepouští domácí po své straně.
37
Pomalu se blíží konec první půle. Hostující tým vede nádhernou brankou Daniela Wasse a míří za záchranou, ale ještě bude muset nějakou dobu odolávat tlaku Sochaux, který sice v posledních minutách ochabl.
36
Konečně se zas hraje. Mezitím musela v ochozech zasahovat bezpečnostní agentura, zřejmě někdo z hostujícího kotle tropil nějaké nepřístojnosti.
35
Domácí hráči jsou neustále nedovoleně bráněni, ale hlavní sudí si myslí pravý opak. Na zemi se ocitl jak hostující Sougou, tak i domácí Marange. Oba musí být ošetřeni.
33
Corchia si dělal tělem prostor, Mensah jej jemně zatáhl za dres a poslal k zemi. Turpin s ledovým klidem ukázal na místo, odkud bude Hansen odkopávat.
32
Nyní na zemi Roudet, hosté zakopávají míč. Domácím fans se nelíbí, že zákrok na jejich hráče nabyl potrestán.
31
Mezi tím se začalo hrát. Domácí vrátili Évianu míč. Hansen tedy může poslat míč do hry.
31
Se Sébastianem Corchiou to vypadá dobře, po svých se dostal za postranní čáru.
30
Corchia se ocitl na zemi, hlavní sudí přerušil hru a nechává domácího borce ošetřit.
29
Sorlin získal míč, poslal jej na střed Wassovi. Jeho odkop našel pouze domácí borce, jenž se snaží o dobývaní branky Jespera Hansena.
28
Tohle hostům vyhovuje. Stačí odkopávat a Bérigaud se pere o každý míč. Někdy to však s důrazem přežene. Ovšem zatím v rámci mezí.
27
Žlutou kartu dostává Stophira Sunzu (FC Sochaux).
26
Faussurier udržel míč na hřišti, zase musel vydat spoustu energie na tuto činnost a pak mu již nezbyly síly na přesný centr do šestnáctky.
25
Hansen zatím s přehledem kraluje svému pokutovému území, když si přesně stahuje centry z obou stran do svého "koše".
24
Prudký centr Sébastiena Roudeta do vápna. Z pohledu hostů dobře zasáhl Angoula, který odkopl na rohový kop. Jenže z něj domácí nic nevytěžili.
23
Wass v ofsajdu. Domácí začínají spěchat, aby ještě do přestávky vyrovnali.
22
Faussurier se snažil bojovat o míč do poslední chvíle, když dlouhý pas mířil z levé strany jeho směrem. Na hřišti však balón již nestihl.
21
Domácí mají optický tlak. Évian se brání seč mu síly stačí. Poprvé se domácí neprobili přes Angoulou, podruhé zasáhl výborně Hansen.
20
Corchiovi míč uniká do zámezí. Hansen a spol si bude moci na chvíli oddechnout. Hostující brankář bude odkopávat od své branky.
19
Jordan Ayew se objevil ve vápně, k centru se nedostal, ale nezvládl ani předávku na spoluhráče. Nicméně domácí budou pokračovat v náporu autovým vhazování, poblíž šestnáctky Évianu.
18
Corchia poslal nadýchaný centr na Ayewa, který se vrhl mezi dva hostující hráče. Ve vápně upadl, ale podle hlavního sudího se o faul nejednalo.
17
Ani na dvakrát nedokázal Sinkala z levé strany dostat míč na své spoluhráče ve vápně.
16
Držení míče zatím více vyznívá pro hostující tým: 48% – 52%.
15
Sinkala váhal se střelou, o míč jej n připravil jeden z vracejících se hráčů Évianu. Domácí se nicméně brzy k míči vrátili. Centr zprava mířil do pokutového území, ale hlavička Prciće šla příliš vysoko. Domácí hráč hlavičkoval až v příliš velké tísni.
14
Ten je opravdu velmi rychlý a mnohdy hraje na samé hranici ofsajdu. Teď se jím provinil, protože vyběhl na přihrávku o vteřinku dříve než měl.
13
Domácí dnes budou spoléhat především na Ghanského útočníka Jordana Ayewa.
12
Sougou je velmi nebezpečný na své straně. Bérigaud si již zabíhal za stopery. Nebýt Kantého, tak mohl postupovat na Pelého sám.
11
Wass na chvíli zastavil postup domácích, ale Ti se k míči svým presinkem vrátili.
10
Domácí to teď budou mít velmi složité, již o počátku prohrávají a na záchranu jim nyní chybí dvě přesné trefy.
8
Ou, tak to je pro domácí studená sprcha. Sougou poslal zprava centr do vápna, do kterého se nádherně položil DANIEL WASS a rozvlnil síť za Pelém poprvé.
8
Po Marangem, který si v souboji sice pomohl rukama, ale rozhodčí to neviděl, se k hlavičkovému souboji dostal Ayew, ale to bylo ze strany domácích vše.
7
Ayew obtěžoval při rozehrávce Angoulu, který musel zvolit přihrávku až na Hansena.
6
Évian zatím brání své území i za cenu autových vhazování. Domácím se nedaří kombinace, kterou by pronikli do vápna svého soupeře.
5
Sanjin Prcić dostává jako první žlutou kartu, jeho naskočení do Wasse se nelíbilo hlavnímu sudímu. Pak se hráči začali postrkovat, ale žádná další karta již nepadla.
4
První gólový zásah sice má na svědomí domácí Ayew, ale branka pro jeho předchozí postavení mimo hru není uznána.
3
Ayew si nabíhal na dlouhý míč, který poslal podél pravé postranní čáry v nouzi Faussurier.
2
Sougou zasáhl do kombinace domácích. jeho daleký odkop skončil až za brankou Pelého.
1
Domácí dnes nastoupili ve žlutých dresech s černými trenýrkami, hosté mají svoji tradiční růžovou kombinaci.
1
Sochaux zahájilo cestu za záchranou rozehrávkou na středovém kruhu.
1
Vše je připraveno k zahájení první půle.

FC Sochaux: Pelé – Faussurier, Sunzu, Kanté, Marange – Corchia, Sinkala, Roudet, Prcić, Contout – J. Ayew.
Náhradníci: Pouplin – L. Zouma, Guerbert, Ilaimaharitra, Boukari, Mayuka, Bakambu.

Évian Thonon Gaillard: Hansen – Abdallah, Angoula, Cambon, Mensah – Sougou, Tié Bi, Wass, Sorlin (C), Benezet – Bérigaud.
Náhradníci: Laquait – Mongongu, Koné, Boccara, Barbosa, N'Sikulu, Rubén.

FC Sochaux

Sochaux se od začátku sezóny pohybovalo na chvostu tabulky, na začátku roku se téměř zdálo, že domácí sestoupí. Jenže rok 2014 vše změnil. Najednou mužstvo začalo vyhrávat a dotáhlo se na 18. místo, bod za nesestupové místo. 37. kol jim tedy přineslo 40 bodů (10-10-17), při celkovém skóre 37:58. Na vlastním hřišti nakonec získali 30 bodů. V dnešním utkání mají jedinečnou šanci svoji snahu za záchranou dotáhnout do úspěšného konce. Stačí jim k tomu výhra za 3 body, nic jiného pro domácí neexistuje.

Poslední zápasy
Rennes – Sochaux 1:2
Sochaux – Nice 2:0
Sochaux – PSG 1:1
Reims – Sochaux 0:1
Sochaux – Toulouse 2:0

Nejlepší střelec: Cédric BAKAMBU – 7 branek.
Évian Thonon Gaillard

Hosté v minulém kole přiživili šanci na záchranu, když na svém stadiónu vyhráli nad Nice, ale vzhledem k tomu, že jejich dnešní soupeř rovněž vyhrál, tak jedině vítězství je udrží pro příští sezónu v Ligue1. V 37 kolech nasbírali 41 bodů, při celkovém skóre 36:51. Na cizích hřištích nasbírali 14 bodů při skóre 11:27. A proto to budou mít se záchranou hrozně těžké.

Évian TG – Nice 2:0
Reims – Évian TG 1:0
Évian TG – St. Étienne 1:2
PSG – Évian TG 1:0
Évian TG – Bastia 2:1

Nejlepší střelec: Kévin BERIGAUD – 10 branek
Dobrý večer, Vítám Vás u sledování posledního kola francouzské Ligue1. Boj o titul je již rozuzlen. I některé místa určená k sestupu jsou již obsazená, ale stále ještě jedno zbývá. A právě my se podíváme, kdo zůstane tím posledním sestupujícím do Ligue2. Souboj 17. Évianu na hřišti osmnácté Sochaux nabízí velké drama. Výkop bude proveden v 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.