S konstatováním, že Sochaux poráží Lorient 2:0 se s vámi pro dnešní sobotní večer loučím a přeji hezkou dobrou noc.
Také se tak děje. Domácí berou naprosto zaslouženě z tohoto mače tři veledůležité body. Již v sedmé minutě otevřeli skóre Contoutem, ve druhé části přidali pojistku Sunzem. Hosté toho mnoho nepřevedli a pokud vypálili na bránu, většinou si Pelé věděl rady. Tři body tak putují pro předposlední tým tabulky, který je potřebuje jako sůl.
90+4
Dá se čekat každou chvílí hvizd rozhodčí, který ukončí tento duel.
90+3
Brankář domácích nikam nepospíchá a rozehrává v klidu od své brány.
90+3
Ještě se hosté přeci jen tlačí před Pelého bránu, ale žádné nebezpečí nehrozí.
90+2
Utkání se spíše dohrává, domácí bezpečně kontrolují výsledek.
90
Je to tak, tři minuty se bude hrát nad plán druhého poločasu.
90
Dá se očekávat nastavení zhruba o třech minutách, moc prodlev však nebylo. Nějaké protahování by být nemělo.
89
Oba trenéři už mají kompletně vyměněno, blíží se pozvolna závěr zápasu.
88
Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Thierry Doubai.
87
O dnešní výhře nemůže být pochyb, domácí názorně ukázali, jak se bojuje o holé přežití. Tři body potřebují, ale vyhráno ještě nemají. V dalších kolem musí znovu bojovat.
86
Kdepak, domácí dobře brání a nepouští soupeře do nějakých šancí.
85
Pět minut před koncem se hosté snaží ještě o závěrečný nápor, hraje se na jejich útočné polovině.
84
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Maxime Baca, přichází Pedrinho.
82
Žlutou kartu dostává Nathan Sinkala (FC Sochaux).
81
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Alain Traoré, přichází Mathieu Coutadeur.
80
Tohle už vypadá pro domácí velice dobře, deset minut před koncem vedou rozdílem dvou branek.
79
Sochaux vstřelilo branku!
Domácí potvrzují svou dnešní velice dobrou hru druhý gólem a už jsou velice blízko vítězství. Ránu z dvaceti metrů vyslal Corchia, brankář prudký míč vyrazil pouze na hlavičku STOPHIRAHO SUNZU, který přišel ke druhém gólu jako slepý k houslím, ale radost Sochaux je oprávněná.
78
Faul kapitána hostů a ten si zase koledoval o druhou žlutou. Nakonec se pokračuje v jedenácti, nicméně standardka pro hráče ve žlutých dresech.
77
Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Roy Contout, přichází Razak Boukari.
76
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Yann Jouffre, přichází Fabien Robert.
76
Sledovali jsme zajímavý trestný kop Sunzuho, který propadl na úplně volného Bakambu. Ten však z bezprostřední blízkosti brány trefil jen připraveného Audarda.
75
Zatím registrujeme stále pouze jedno střídání, dá se tak očekávat, že i poprvé v zápase bude provádět změnu kouč Lorientu Gourcuff.
74
Hosté začínají zvyšovat obrátky a jsou teď mnohem častěji u Pelého brány.
73
Tak to nebylo vůbec špatné. Traoré to zkusil střelou na zadní tyč a mnoho nechybělo. Pelé se natahoval, ale pravděpodobně by nedokázal zasáhnout. Teď měli domácí kliku.
72
Standardka pro Lorient z nebezpečné vzdálenosti, zhruba třicet metrů od brány. Pelé musí být ve střehu.
72
To bylo moc dlouhé, za což se Marange omlouvá. Předvedl nepodařený centr.
71
Rychlá akce v podání Contout-Bakambu. První centroval, druhý hlavičkoval a těsně vedle.
70
Posléze je hráčům ve žlutých dresech odmáván a odpískán ofsajd.
69
Střelu Dialla likviduje bez problémů brankář Pelé. Střela šla doprostřed brány.
66
Boj o záchranu jednoznačně nezabalili a bojují o každý míč. Nyní si však musí dát pozor na Lorient, který je nastěhován u pokutového území.
65
Sochaux se toho nebojí, zkouší to z každé pozice a to celkové nasazení je prostě vidět.
63
Domácí měli další střeleckou pozici a dokonce i možnost. Prcić vyslal utěšenou ránu směrem na Audarda, ale letěla zhruba metřík nad jeho bránu.
62
Prcić dlouho váhal, rovnal si míč na levačku, ale trvalo to strašně dlouho a žádná střela se nakonec nekonala.
61
Střídání v týmu FC Sochaux: ze hřiště odchází Édouard Butin, přichází Ilaimaharitra.
61
Žlutou kartu dostává Florian Marange (FC Sochaux).
60
Máme za sebou hodinu hry a vedení předposledního týmu tabulky je zasloužené. Hraje velice dobře, ale nedává šance. Hosté jsou proto stále ve hře.
59
Tutovka pro domácího Butina. Už jsem chtěl říct, že mnoho šancí ve druhém poločase nevidíme, ale fotbalista Sochaux se z ničeho nic zjevil na hranici velkého vápna a Audard musel na zem.
58
Prudký pás Butina propadl až před bránu Audarda, který může rozehrát do své brány.
56
Na druhé straně chtěl vybojovat roh Monnet-Paquet, bude se jen kopat od Pelého zařízení.
55
Domácí zase po delší době zahrozili. Bakambu hraje velice aktivně, patří k těm nejlepším na hřišti. Nyní je však jeho rána zablokována.
54
Vzápětí měl plné ruce práce i Pelé. Do dobré šance se dostal Diallo, který vypálil z levé strany vápna, ale francouzský brankář spíše s brazilským jménem podržel své mužstvo.
53
Obrana Lorientu na chvíli odvrátila, ale pak poslal prudký centr na Audarda domácí Marange a hostující strážce svatyně se musel činit.
52
Bakambu vybojoval rohový kop pro svůj tým, celkově čtvrtý.
51
Přetažený centr Contouta ještě protečoval před bránu Bakambu, ale Audard tohle čekal a má míč ve své moci.
50
Nic to však nemění na tom, že je stav 1:0 a při troše štěstí už to tak být nemuselo. Centr Lautoa našel na své hlavě Manga a gólman domácích muzel zakročit.
49
Celý druhý poločas rozebírala francouzská televize gólový moment ze sedmé minuty a dle všeho Contoutovo zakončení bylo z ofsajdu. Gól tak neměl platit.
48
Traoré vyslal střelu z velké dálky, to nemohlo brankáře Pelého ohrozit.
47
Jdeme do druhého poločasu, oba trenéři ponechali své sestavy z úvodního dějství. Zatím tedy žádná změna.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:00.
Máme za sebou první poločas, který končí výsledkem 1:0. Hrál se zajímavý fotbal plný šancí na obou stranách. Ujala se jediná, a to v 7. minutě po střele Contouta, který se dostal za obranu a prostřelil brankáře. Jak Sochaux tak Lorient hráli otevřený fotbal a diváci si mohli přijít na své. Zatím mohou být spokojeni se svými hráči, kteří bojují s velkou vervou o záchranu v soutěži.
45+1
45
Hrát se bude ještě jedna minut nad rámec prvního dějství.
45
Domácí bojují hlavně o to, aby udržel před odchodem do šaten nerozhodný výsledek.
44
Už se blíží konec prvního poločasu, hraje se ve středu hřiště.
43
Butin takticky stažen hostujícím hráčem, byl to Lautoa, bude se kopak na bránu Lorientu.
41
Něco kolem pěti minut do konce poločasu a co se týče statistik, tak střely na bránu 4:1, mimo 5:7. Důkaz toho, že se stále něco děje před oběma brankami.
40
Fotbal nahoru dolů. Marange dostal z levé strany přesný centr na pravačku a jen to zahučelo v ochozech. Tentokrát ta bomba šla vysoko nad. Každopádně si zasloužila potlesk.
38
Šancí na obou stranách jako máku, skutečně sledujeme velice rušný první poločas. Ani jeden tým nehraje zanďoura a snaží se hrát ofenzivně.
37
Další gólová akce hostů. Překrásný a dlouhý centr, který měl oči, poslal Baca na Aliadiéreho, který zakončil těsně vedle domácí brány. Míč skončil kousek od levé Pelého tyčky.
36
Nyní si už Audard zachytal. Z pravé strany vápna se před něj dostal Bakambu, a ač byl docela v těžkém úhlu vypálil dobře na francouzského brankáře. Ten míč vyráží.
35
Což dokazuje šikovný průnikem Countout, jehož střela však končí sražením mimo tři tyče.
34
Ale na dostřel Johanna Pelého se nemohou dostat. Hráči ve žlutých dresech se zodpovědně vrací a nehrají vůbec zle.
33
Hosté vysunuli svůj presink a snaží se napadat rozehrávku soupeře. Jsou nyní mírně aktivnější.
32
Teď bylo před Pelém hodně rušno. Hned tři hráči si rovnali míč na střelu, ale kombinovali moc dlouho a nakonec ani jeden pořádně nezahrozil. Vhodný moment, dobrá šance, ale škoda toho provedení.
31
Do poločasu zhruba patnáct minut a stále platí výsledek 1:0 pro Sochaux, které se nachází na předposledním místě tabulky.
30
Chtěli vybojovat roh, byl z toho alespoň dlouhý aut Faussuiera, jenže hlavičkující obránci Lorientu byli na svých místech.
29
Tentokrát jsou nastěhování před bránou Audarda domácí, kteří operují na pravé straně hřiště.
28
Rozhodně je to zajímavý fotbal na obou stranách, prozatím nebyly k vidění momenty, kdy by se vůbec nic zajímavého nedělo.
27
Bakambu dostal slovy Pavla Čapka nadýchaný bochánek za obranu, ale dostal se do ofsajdového postavení, k zakočení se tak nemohl dostat.
26
Na druhé straně sledujeme střelu Butina z velké dálky, s tím nemohl mít Audard výraznějších problémů.
25
Evidentně nacvičený signál. Diallo poslal míč na zadní tyč, kam si zaběhl kapitán Manga a jeho pokus hlavou končí těsně vedle domácí svatyně.
24
A vybojoval velice zajímavou standardku, kterou odehraje z levé strany Diallo.
23
Lautoa poslal dlouhý centr za obranu, ale měl to složité. U míče byl dřív vyběhnuvší Pelé. Lorient však pokračuje v útočné akci.
22
I když Lorientu patřil nástup do utkání, domácí velice rychle zareagovali a od sedmé minuty vedou po gólu Contouta.
21
Střela Traoreho postrádala přesnost, razance tam sice byla, ale to kolikrát nestačí.
20
Dvacet minut za námi a Sochaux prozatím ukazuje, jak by se mělo hrát o záchranu. Hraje ve výborném tempu a zvolilo fyzicky náročný styl.
19
I když je to souboj týmů z dolních pater tabulky, tak sledujeme zajímavé věci. Corchia měl další obrovskou šanci, když vypálil z dvaceti metrů a Audard musel absolvovat let země vzduch.
18
Míč letěl z pravé strany, poté pro změnu z levé, nic vážného pro Audarda, který si pro míč v pohodě došel.
17
Kapitán hostů se málem nechal vykartovat a poslat do sprch. Před vápnem se provinil faulem a Sochaux se dožaduje jeho potrestání. Upřímně řečeno se vůbec není co divit. Rozhodčí důrazně napomíná a v tuto chvíli je hodně benevolentní.
16
Po něm se dostal k míči opět Aliadiére a jeho rána skončila na boční síti. To byla velice dobrá střela a Pelé měl obrovské štěstí.
15
Naopak na druhé straně se urodil rychlý kontr, který zakončil těsně vedle Aliadiére. Byla tam i lehčí teč, takže další roh.
14
Domácí měli k dispozici standardku, ale naložili s ní velmi špatně.
13
První žlutá karta pro kapitána Mangu, který ve středu hřiště šel ostrým šlapákem do Marangeho.
12
Žlutou kartu dostává Bruno Ecuele Manga (FC Lorient).
10
Znovu se dostali před bránu Butinem, ale jeho prudký centr prošel vápnem, kde už nebyl nikdo.
9
Zajímavý začátek, máme se zřejmě ještě na co těšit. Domácí se dostali do vedení a není asi třeba připomínat, že tři body by potřebovali jako sůl.
7
Zápas nám tedy začal ve velkém stylu. Na obou stranách dobré šance, ale teď je z toho gól. ROY CONTOUT dostal přesně načasovaný pas za obranu, kolem něj nikdo a tak míč práskl přesně na Audardovu bránu. Hostující gólman se po míči natahoval marně. Asistence: Cédric Bakambu.
7
A hned se tak děje. Do míče se opřel Prcić a jeho přízemní ránu musel brankář Audard vyrazit do bezpečí. Pěkná střela a bude z toho alespoň roh.
6
Tak začátek tedy patří jednoznačně hostům, ale pozvolna se do hry dostává i soupeř.
5
Posléze jsme viděli přetažený centr Dialla, míč však nebezpečně plachtil na Pelého bránu, ten musel situaci kontrolovat.
4
Lorient začal velice dobře a byl blízko úvodní brance. Centr z pravé strany propadl na kopačky Jouffreho, který pálil z druhé vlny a výtečný Pelé míč vyrazil těsně před brankovou čárou.
3
Ze zmíněného rohu se už nic podstatného před bránou Pelého nestalo.
2
Už se hraje, u míče byli hned od začátku hosté, kteří si vytvořili i první nadějný pokus, ale střela Doukorého byla sražená na roh.
1

FC Sochaux: Pelé – Corchia, Sunzu, Carlão (C), Marange – Faussurier, Prcić, Sinkala, Contout, Butin – Bakambu.
Náhradníci: Cros – Kanté, L. Zouma, Doubai, Ilaimaharitra, Boukari, Mayuka.

FC Lorient: Audard – Gassama, Ecuele Manga (C), Lautoa, Baca – Jouffre, Traoré, Doukouré, Monnet-Paquet – Diallo, Aliadiére.
Náhradníci: Chaigneau – Koné, Pedrinho, Coutadeur, Abdullah, Reale, Robert.

Rozhodčí: S. Ennjimi – F. Plancon, M. Grosbost.
FC Sochaux:

Francouzskému celku teče do bot. Nachází se na předposledním místě a potřebuje nutně body. Situace je sice kritická, ale ještě se s tím dá něco dělat, byť to bude velmi těžké.

Tabulka z dolního patra:

17. Evian TG 30 bodů
18. Valenciennes 25 bodů
19.Sochaux 22 bodů
20. Ajaccio 15 bodů
FC Lorient:

Hostující celek se nachází na jedenáctém místě tabulky se ziskem šestatřiceti bodů. Hraje zatím v klidu a v případě výhry může jít ještě do klidnějšího středu tabulky.

Pokud se podíváme na výsledky z uplynulých dnů, remíza 1:1 doma s Bastií, o týden později opět doma, tentokrát se Saint-Étienne. Dlouho se čekalo na branku, až Lorient rozhodl v 90. minutě Aliadièrem.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký sobotní večer přeji u sledování nejvyšší francouzské soutěže. Dnes je na programu již 29. kolo a potkávají se týmy, které mají trošku opačné starosti.. Jedenáctý Lorient brázdí bezpečné vody záchrany, domácí Sochaux se krčí v hlubokých sestupových vodách. Náboj duelu je teda jasný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.