Rohové kopy: 5-7
Fauly: 11-12
ŽK: 3-4
ČK: 1-0
Skončila nám dohrávka 11. kola nejvyšší francouzské fotbalové soutěže, ve kterém se potkala domácí AS Saint-Étienne proti Paris Saint-Germain. Domácí v utkání vedli 2:0, ovšem od 58. minuty hráli v oslabení, kdy byl vyloučen Lemoine. Hostující hráči Paris Saint-Germain si pak vytvořili tlak, z kterého dokázali vyrovnat. Měli ovšem namále, poslední gól dokázali vstřelit až v třetí minutě nastavení.
90+5
90+5
To už ovšem nestihnou, neboť rozhodčí utkání končí.
90+4
Hosté se ještě snaží o otočení zápasu.
90+3
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Tak se to přeci jen podařilo. Hostující hráči využili svého tlaku a srovnávají stav utkání. V pokutovém území se nejlépe zorientoval BLAISE MATUIDI, který přesnou tečí k pravé tyči dokázal srovnat stav utkání.
90+3
Hostující hráči teď díky nepřesné přihrávce o míč přicházejí a domácí se na chvíli osvobozují.
90+2
Domácí hráči budou zahrávat aut a z rozehrávkou nikam nepospíchají.
90+2
Ibrahimović se dostal na hranici vápna ke střele, ale napálil pouze do domácích obránců.
90
Hlavní rozhodčí díky přerušení při červené kartě a ošetřování nastaví pět minut.
90
Devadesát minut právě uplynulo.....
89
Domácí hráč je po zákroku trošku otřesen a zůstal ležet na hřišti. Ale je v pořádku a po chvílí normálně vstal. Mezitím ovšem uběhla další půl minuta.
89
Nyní si hosté pomohli útočným faulem a o míč přišli.
88
Domácí teď získali míč a osvobozují se odkopnutím.
88
Nyní už jsou ovšem hosté znovu natlačeni před pokutovým územím domácích.
87
Domácí hráči se teď snaží držet míč na polovině soupeře a získávají tak další půl minutku.
86
Obrovská příležitost domácích k rozhodnutí. Diomandé se ocitl sám na hranici malého vápna a měl před sebou jen brankáře. Trefil ovšem právě jeho.
85
K vyrovnáni se mohl dostat Motta, ale jeho hlavička jen o pár centimetrů minula levý horní roh branky domácích.
83
A nakonec znovu odkopávají míč až před bránu hostů.
83
Domácí hráči se teď snaží míč držet na svých kopačkách a držet čas.
81
Obraz hry je teď stále stejný. Domácí jsou zatáhnutí v obraně. Hosté natlačeni před jejich pokutovým územím a stále hledají skulinku v obraně.
80
Tam si ovšem pomohli útočným faulem a o míč přišli.
80
Hráči Paris Saint-Germain ovšem okamžitě míč směřují zpátky před pokutové území.
80
Další osvobozující odkop domácích.
79
Maxwell vypálil z dálky, ale jeho střela trefila maximálně tak diváky v desáté řadě na tribuně.
78
A máme to tady znovu. Hosté jsou opět natlačení před pokutovým územím domácích.
76
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Brandão, přichází Franck Tabanou.
75
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Adrien Rabiot.
75
Hosté jsou ovšem hned zpátky a zkouší to znovu.
75
Domácí se osvobozují odkopem před bránu hostů.
74
Domácí ovšem skvěle brání a nepouští tak hosty do střeleckých možností.
74
Hosté znovu uzavřeli domácí hráče před jejich pokutovým území a snaží se o vyrovnání.
73
Střela van der Wiela byla zblokována domácí obranou.
72
Perrin zastavil protihráče skluzem a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
72
Domácí obrana se rohovému kopu ubránila. Dokázala centrovaný míč odvrátit do bezpečí.
71
Hráči Paris Saint-Germain budou zahrávat rohový kop.
70
Hosté přidali na obrátkách a snaží se o vyrovnání.
68
Ménez vidí od rozhodčího žlutou kartu.
68
Hostující hráči využívají přesilovou hru ke snížení. V pokutovém území se dostal k míči EDINSON CAVANI, který skvělou tečí na protější tyč snižuje na rozdíl jedné branky.
66
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yohan Mollo, přichází Max-Alain Gradel.
66
Hosté ovšem míč vrátili zpátky do pokutového území, kde si ovšem pomohli útočným faulem a o míč přišli.
65
Tomu se domácí obrana dokázala ubránit a odkopnout mimo pokutové území.
65
Ibrahimović se mohl dostat do zakončení, ale domácí obrana odvrací na rohový kop.
65
Hosté se teď snaží využít přesilovou hru a kombinační hrou snaží dostat do zakončení.
62
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Alex, přichází Jérémy Ménez.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Ezequiel Lavezzi, přichází Lucas.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Benjamin Corgnet, přichází Ismaël Tiémoko Diomande.
62
62
61
Po delší odmlce se nám znovu začalo hrát....
60
Rozhodčí si ještě volá oba kapitány a vysvětluje jim, že takové zákroky nebude tolerovat.
58
Ošetřovaným hráčem byl Lemoine. Při souboji utrpěl krvavé zranění. Bohužel si ale před tím pomohl v souboji rukou v obličeji protihráče a uviděl tak od rozhodčího druhou žlutou kartu a následně červenou.
58
Kolem rozhodčího se teď shromáždili všichni hráči a začíná debatní kroužek.
57
Hra je nyní přerušena. Jeden z domácích hráčů potřebuje ošetřit.
56
Domácí hráči začali teď praktikovat svojí hru z prvního poločasu. Vyčkávají na chybu hostů a soustředí se na dobrou obranou práci. Tahle hra jim zatím vychází.
54
Obrovská příležitost na snížení pro hostující hráče. Na hranici ofsajdové pozice se míč dostal k Matuidimu, který vypálil z první k pravé tyči. Branku ovšem netrefil.
53
Domácí hráči budou zahrávat další rohový kop.
51
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Obrovská chyba hostujícího brankáře, ten se rozhodl výskokem sebrat míč do svého náručí, ale upadl přes dva hráče na zem. Míč se dostal k ROMAINOVI HAMOUMOVI, pro kterého to byla snadná pozice trefit prázdnou bránu. Hostující obránci se ještě snažili míč dostihnout, ale už ho nestihli.
49
K míči se postavil nikdo jiný než Ibrahimović. Jeho střela ovšem minula o metr levou tyč domácí branky.
48
Obrovská příležitost pro hosty k srovnání. Domácí hráči zastavili před pokutovým územím Verrattiho pouze za cenu nedovoleného zákroku. Hosté tak budou zahrávat standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.
47
Centrovaný míč do pokutového území našel Brandão, ale ten ho nedokázal zpracovat a o míč přišel.
47
Domácí hráči budou zahrávat rohový kop.
46
Obraz hry prvního poločasu se nezměnil. Nepřesně rozehráli i domácí.
46
Ovšem nepřesnou přihrávkou o míč přišli.
46
Do druhého poločasu rozehrávali hosté.
46
Přestávka je u konce, za chvíli nám začne druhý poločas.
Statistiky prvního poločasu:

Držení míče: 37% – 63%
Střely: 6-3
Střely na bránu: 1-0
Rohy: 3-2
ŽK: 2-2
Skončil nám první poločas dohrávky 11. kola nejvyšší francouzské fotbalové soutěže mezi AS Saint-Étienne a Paris Saint-Germain. Domácí hráči vedou po prvních 45 minutách nad vedoucím týmem Paris Saint-Germain 1:0. Hosté jsou v zápase lepším týmem, ale domácí skvělou obranou je nepouští do zakončení a vyčkávají na chyby hostů. Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
45+1
45+1
Hostující hráči se snaží ještě v závěru o vyrovnaní, ale domácí obrana zatím výborně brání a nepouští je do ohrožení své branky.
45
Hlavní rozhodčí nastaví v prvním poločasu jednu minutu.
45
Hostující obrana ale míč odkopává do bezpečí.
44
42
Maxwell nechtěně trefil protihráče rukou do obličeje a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
40
Centrovaný míč našel v pokutovém území Corgneta, který hlavou branku hostů netrefil.
40
Domácí budou zahrávat rohový kop.
39
Standardní situaci tentokráte rozehrál Cavani. Zkusil vystřelit přímo, ale branku netrefil.
39
Domácí budou zahrávat standardní situaci ze 33 metrů.
37
Lemoine si počínal v souboji s protihráčem nedovoleně a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
37
Nyní zas sledujeme sérii nepřesností na obou stranách, hraje se nám převážně ve středu hrací plochy.
35
K míči se nepostavil nikdo jiný, než Ibrahimović. Ten se rozhodl, že standardní situaci rozehraje sám. Zkoušel trefit pravý horní roh branky, ale zvolené místo netrefil a branku domácích netrefil.
34
Hostující hráči budou mít výhodu standardní situace z nebezpečné vzdálenosti.
32
Domácí hráči teď vyrovnali úvodní nápor hostů a začínají vystrkovat růžky.
30
Obrovská příležitost domácích k přidání další branky. F. Lemoine se dostal k zakončení a trefuje z dálky břevno hostující branky!
29
A znovu dobré napadání domácích při rozehrávce hostů, je nutí kombinovat až od vlastní branky.
27
Alex vidí za jeden z přecházejících faulů žlutou kartu.
27
Brandão teď utekl hostující obraně. Dostal se ke střele, ale jeho střela si cestu mezi tři tyče nenašla.
26
Hráči Paris Saint-Germain jsou stále lepším týmem. Dokážou držet míč na svých kopačkách častěji než domácí hráči. Ti jen vytrvale brání.
25
Hostující hráči teď uzavřeli domácí hráče před jejich pokutovým územím, ale zatím se nedokážou dostat do zakončení.
24
Cavani prověřil pozornost domácího brankáře, ale jeho střela byla spíše s těch propagačních a tak ho ohrozit nemohla.
23
Hostující hráči jsou trošku nervozní a hodně diskutují teď s rozhodčím. Ten jim ovšem dává najevo, že diskutovat nehodlá a za svými rozhodnutími si stojí.
23
Ale díky nepřesné přihrávce o míč přicházejí.
23
Hostující hráči se snaží něco udělat s nepříznivým stavem a snaží se dostat kombinační hrou do zakončení.
21
Domácí obrana se ale dokázala centru do pokutového území ubránit a odkopla míč do bezpečí.
20
18
V pokutovém území se dokázal uvolnit Hamouma. Na hranici pokutového si všimnul úplně volného BENJEMINA CORGNETA, který dostal přesnou přihrávku a vypálil z první do protipohybu hostujícího brankáře a poslal tak domácí do vedení.
17
Domácí se teď snažili na pravé straně dostat do zakončení, ale hostující obrana je dokázala odzbrojit a odkopnout míč do zázemí.
15
Corgnet vypálil z dálky, ale branku netrefil.
14
Hostující hráči se snaží stále kombinační hrou dostat do zakončení. E. Lavezzi se zkoušel prosadit na pravé straně u pomezní čáry, ale míč si dal na dlouho nohu a už ho nestihl na hřišti.
12
E. Lavezzi dostal přihrávku do pokutového území, ale míč nedokázal zpracovat.
11
Více ze hry mají hostující hráči, ale zatím nedokázali ohrozit branku domácích.
10
Běží nám desátá minuta prvního poločasu. Zatím jsme neviděli kromě jedné šance domácích žádnou vážnou šanci. Hráči se zatím na hřišti spíše hledají.
9
Brandão v první šanci utkání. Dostal přesnou přihrávku na hranici pokutového území. Zkoušel vystřelit z první, ale branku hostů hodně přestřelil.
8
Ibrahimović se dokázal uvolnit v pokutovém území. Míč si ovšem dal na dlouhou nohu a o míč přišel.
8
U míče jsou nyní hráči Paris Saint-Germain, ale domácí hráči stále dobře napadají. Hosté tak musí začít až z vlastního pokutového území.
6
Na druhé straně si počínal Brandão nedovoleně a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
6
Ibrahimović teď zastavil protihráče nedovoleně a je mu od hlavního arbitra domlouváno.
5
Běží nám pátá minuta utkání a zatím jsme ještě neviděli žádnou vážnou šanci.
4
Zatím se nám hraje převážně ve středu hrací plochy. Oba týmy se snaží dostat dopředu kombinační hrou, ale zatím se jim to nedaří. Veškeré pokusy o zakončení zatím končí díky nepřesnostem v přihrávkách na obou stranách.
3
Před dobíhajícími domácími hráči musí teď zasahovat hostující brankář Siringu a uklidni tak hru.
3
Hostující hráči jsou teď u míče, snaží se dostat dopředu kombinační hrou, ale domácí dobře atakují a tak musí až od vlastní branky.
2
A další nepřesná přihrávka na druhé straně. Zatím vidíme hodně nepřesností na obou stranách.
1
Nepřesně rozehráli i hráči Paris Saint-Germain. U míče jsou znovu domácí.
1
Ovšem nepřesnou přihrávkou o míč přicházejí.
1
A okamžitě se snaží kombinační hrou dostat dopředu do zakončení.
1
Úvodní výkop do zápasu měli domácí hráči.
1
Domácí nastoupí v zelené kombinaci, hosté budou hrát v modrobílé.
Ještě týmová fota, losování stran a zápas nám může za chvíli začít.
Nyní probíhá pozdrav hráčů s rozhodčími.
Hráči právě nastupují na hřiště, zápas nám za chvíli začne.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Clerc, K. Zouma, Perrin (C), Ghoulam – Mollo, Lemoine, Corgnet, Clément, Hamouma – Brandão.
Náhradníci: Moulin – Bayal Sall, Cohade, Tabanou, Diomande, Gradel, Erdinç.

Paris Saint-Germain: Sirigu – van der Wiel, Alex, Marquinhos, Maxwell – Cavani, Verratti, Motta, Matuidi, Lavezzi – Ibrahimović (C).
Náhradníci: Douchez – Camara, Digne, Rabiot, Lucas, Ménez, Ongenda.

Rozhodčí: R. Buquet – H. Ocak, G. Debart.
Absence :

M. Erdinç, J. Brison, F. Pogba,. P. Baysse – J. Pastore, Thiago Silva

Dnešní utkání bude řídit pan R. Buquet, u pomezních čar mu budou pomáhat pánové H. Ocak a G. Debart..
Paris Saint-Germain

Hráči Paris Saint-Germain se nacházejí aktuálně na první příčce ligové tabulky. Na svém kontě dvacet čtyři bodů za sedm vítězství a tři remízy. Od začátku soutěže ještě nepoznaly hořkost porážky. Za deset kol dol dokázali vstřelit osmnáct branek a jen pětkrát inkasovali.

V minulém soutěžním kole hráli na svém trávníku s SC Bastia, kterou dokázali porazit vysoko 4:0. Utkání mělo jasného favorita a domácí celek nenechal nikoho na pochybách o tom, kdo by mohl v zápase zvítězit. V týdnu sehrálo mužstvo zápas Ligy mistrů v Anderlechtu, se kterým jasně vyhrálo 5:0.

Nejlepší střelci:
Edinson Cavani 6 branek
Zlatan Ibrahimović 5 branek
Maxwell 2 branek
AS Saint-Étienne

Domácí tým AS Saint-Étienne se nachází aktuálně na sedmé příčce extraligové tabulky. Na svém kontě má šestnáct bodů za pět vítězství a jednu remízu. Čtyřikrát odešel ze hřiště poražen. Za deset kol dokázal vstřelit patnáct branek a třináctkrát inkasoval.

V minulém soutěžním kole hráli na svém trávníku s FC Lorient, které porazili velmi těsně a to 3:2. Utkání bylo velice vyrovnané a dramatické do posledních chvil. Hosté v závěru tlačili, dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat se jim nepodařilo a tak odjížděli domů s prázdnou.

Romain Hamouma 4 branky
Benjamin Corgnet 3 branky
Brandão 2 branky.
Hezký den všem sportovním fanouškům. Dnes vám přiblížíme v našem on-line přenosu zápas 11. kola nejvyšší francouzské fotbalové soutěže Ligue 1, ve kterém se potká domácí AS Saint-Étienne a Paris Saint-Germain.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.