Hlavní rozhodčí Millot ukončil dnešní utkání, ve kterém domácí SC Bastia nestačila na Stade de Reims a podlehla mu 1:2. Hosté šli do vedení už v 5. minutě, to se přesně trefil N'Gog. Vedení navýšil ještě před koncem prvního poločasu Mandi, ale to bylo vše, co Stade de Reims předvedlo. Domácí tým se ve druhé polovině zápasu zvedl a ve 47. minutě snížil na 1:2 Sio. Bastia chtěla dosáhnout lepšího výsledku, ale štěstí jí prostě nepřálo. Pochvalu určitě zaslouží gólman Agassa, který Reims v těžkých chvílích podržel a i díky jemu si hosté připisují 3 body na své konto. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
90+3
90+2
Hosté se snaží udržet vedení a domácí hráči zase vstřelit vyrovnávací gól. Tak se dají popsat poslední minuty zápasu.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Hosté měli míč na kopačkách a dostali se s ním až na útočnou polovinu, avšak tam přišla nepřesná přihrávka a kulatý nesmysl se dostal na kopačky protihráčů.
88
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Diego, přichází Mads Albaek.
87
Agassa měl teď plné ruce práce, ale díky němu drží Reims vedení! Dostali se před něj dotíraví spoluhráči, kteří se prodrali ke střele, ale Agassa svůj tým v těžkých chvílích podržel na jedničku.
84
Druhý poločas je hodně o bojovnosti a jde vidět, že hráčům už dochází síly, a to na jedné i na druhé straně.
83
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází David N'Gog, přichází Gaëtan Charbonnier.
81
Pro těžký centr si teď vyskočil gólman Agassa, který tak zabránil ve střele svému protihráči. Kdyby se tak nestalo, nejspíš by Agassa neměl šanci.
81
Na poslední minuty se na hřiště podívá Kamano, kterému uvolnil místo Ayité.
78
Domácí tým zahrával rohový kop a snažil se znovu o gól, ale ze standardní situace nic nevytěžil. Gólman Agassa si poradil a navíc byl faulovaný.
78
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mohamed Fofana, přichází Nicolas de Préville.
76
Ještě nenastoupil ani na hřiště a už vyfasoval žlutou kartu, potrestaným hráčem je Nicolas de Préville.
75
Bastia na svého soupeře vyvíjí tlak a ráda by to dotáhla k vyrovnávací brance, ale zatím se hosté brání pozorně. Vždyť i oni nechtějí přijít o vedení.
71
Potrestaným hráčem je Peybernes.
71
To se teď nepodařilo a do protiútoku vyrazili hosté, avšak útočnou akci soupeře zastavil jeden z domácích, který se provinil nebezpečným faulem.
71
Bastia z volného přímého kopu nic nevytěžila. Nicméně domácí tým se snaží udržet balon ve své moci.
70
Rozhodčí ještě posouvá zeď.
69
Ošklivě faulovaný byl Cahuzac a domácí tým dostane výhodu standardní situace. Za faul byl kartou potrestán Roberge.
64
Fotbalisté v modrých dresech by byli rádi, kdyby se jim podařilo vyrovnat na 2:2 a ještě lépe otočit zápas. Uvidíme, co je v jejich silách, čas ještě mají.
61
Fanoušci Bastie už se radovali, ale zbytečně, protože jejich miláčci vstřelili gól z ofsajdu, který tak podle pravidel nemohl platit.
59
Bastia měla k dispozici výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace nic nevytěžila. Pozorný byl totiž Agassa, který vyskočil ze všech hráčů nejvýše a centrovaný balon lapil do rukavic.
58
Na pravém křídle se uvolnil Diakité, ale okamžitě k němu přistoupil bránící protihráč, který odehrál míč do autu.
55
Jeden z hráčů v bílém se teď dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, ale brankář Aréola byl na místě a s jedovatým pokusem si poradil.
54
Máme tady další žlutý kartónek, tentokrát ho obdržel Cahuzac.
49
Žlutou kartou byl potrestán Weber.
47
Bastia právě vstřelila branku!
Domácí tým začal zápas nejlépe, jak mohl. Hned z první šance snížil GIOVANNI SIO přesnou trefou na 1:2. SIO věděl moc dobře, co dělá a gólman Agassa neměl šanci.
46
Zahraje si také Peybernes, naopak druhý poločas prosedí Squillaci.
46
Domácí udělali do druhého poločasu jednu změnu: na hřiště přišel Brandão, kterému uvolnil místo Danic.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:58.
Rozhodčí Millot ukončil první poločas za stavu 0:2. Příliš šancí jsme sice neviděli, ale hosté si dokázali vytvořit dvě tutovky, které také proměnili a proto vedou. Na listinu střelců se zapsal N'Gog a Mandi. Domácí tým nezačal dobře, ale ve druhé polovině prvního poločasu svůj výkon zlepšil, avšak gólu se nedočkal. Doufejme, že poločas druhý bude více ofenzivnější.
45+2
45+2
Reims právě vstřelilo branku!
Je vidět, že Reims je ve standardních situacích velmi silné. Hlavičkující AÏSSA MANDI se skvěle uvolnil ve vápně, vyskočil si na centrovaný míč a přesnou trefou poslal hosty do dvoubrankového vedení.
45+1
Fortes dobře obešel jednoho z bránících protihráčů a poté se prezentoval zajímavým centrem, ale další obránce ho srazil na rohový kop.
45
První poločas je nastaven o 1 minutu.
44
Domácí celek zlepšil držení míče a rád by ještě do konce prvního poločasu vyrovnal, ale to by musela přijít nějaká zajímavá střela.
43
Držení míče: SC Bastia 56% – 44% Stade de Reims.
42
Dnešní utkání k těm lepším rozhodně nepatří. Oba brankáři jsou skoro bez práce, protože ofenziva obou celků funguje velmi špatně. Doufejme, že poločasová přestávka fotbalistům pomůže a zlepší se.
38
N'Gog se provinil proti pravidlům a od rozhodčího vyfasoval žlutou kartu.
37
Velmi zajímavým centrem před branku se prezentoval Cahuzac, ale gólman Agassa byl pozorný a míč si stáhl k sobě do rukavic. ke střele se tak nikdo z domácích nedostal.
34
Hosté sice poslali před branku nebezpečný centr, ale Bastia se ubránila a další gól neinkasovala.
33
Faulovaný byl N'Gog, a tak bude rozehrávat Reims.
30
Z volného přímého kopu Bastia nic nevytěžila, protože centr ke vzdálenější tyči byl přetažený.
29
Domácí borci vybojovali balon pro sebe a okamžitě se s ním přesunuli na soupeřovu polovinu, avšak na Boudebouze si přišel Fofana, který mu balon sebral, ale fauloval. Rozehrávat bude Bastia.
27
V úvodu jsme sice viděli brzkou branku, ale žádné další šance nepřichází, bohužel. Doufejme, že hráči obou celků svůj výkon zlepší.
25
Hosté byli s míčem na útočné polovině a dlouho jim trvalo, než ho dostali do vápna. Nicméně přihrávku domácí obránci přečetli a odehráli balon do bezpečí.
25
Následuje rozehrávka Reims.
24
Gillet nepříjemně zajel do svého protihráče a od sudího okamžitě vyfasoval žlutou kartu.
21
V úvodních minutách jsou určitě více aktivnější hosté, kteří častěji drží míč na kopačkách a z první velké šance vstřelili i gól.
19
Nicméně hráči v bílých dresech zabojovali a balon získali zpět pro sebe. O přihrávku do vápna si řekl N'Gog, ale měl to těžké a skákavý míč si nezpracoval.
19
Reims na útočné polovině teď příliš dlouho nevydrželo, protože přišla nepřesná přihrávka.
19
U míče jsou teď hosté, kteří mají k dispozici autové vhazování na útočné polovině.
17
Gillet se snažil udělat něco s nepříznivým stavem, ale balon si dal daleko od nohy a sám sebe připravil o šanci.
15
Peuget dostal dobrou přihrávku, ale vůbec si nezpracoval balon a přišel o něj.
12
Na stadionu panuje příjemná atmosféra a slyšet jdou oba tábory. Uvidíme, kteří příznivci se budou radovat po konečném hvizdu.
8
Hosté si vedoucí branky váží, ale moc dobře ví, že ta z nich vítěze ještě nedělá. Oba celky mají před sebou takřka celé utkání a stát se může ještě cokoliv.
5
Hostující tým dostal výhodu standardní situace a vytěžil z ní možné maximum. Jeden z domácích hráčů prodloužil centrovaný balon ke vzdálenější tyči, kde stál jeden z protihráčů, který vrátil míč před branku a DAVID N'GOG poslal hosty do vedení. N'GOG to měl velmi jednoduché, protože mířil do prázdné brány. Gólman Aréola byl naprosto bez šance.
3
Domácí tým oblékl pro dnešní zápas modré komplety a hosté zase komplety bílé.
1

SC Bastia: Aréola – Diakité, Squillaci, Modesto, Palmieri – Cahuzac, G. Gillet – Ayité, Boudebouz, Danic – Sio.
Náhradníci: Vincensini – Romaric, Peybernes, Maboulou, Kamano, Brandão, Cioni.

Stade de Reims: Agassa – Fofana, Roberge, Weber, Mandi – Devaux, Peuget – Fortes, Oniangué, Diego – N'Gog.
Náhradníci: Placide – Charbonnier, de Préville, Albaek, Tacalfred, Mfulu.

Rozhodčí: Millot – Philippe, Luzi.
Oba týmy čekají na výhru od 7. března 2015 a oba potřebují nutně bodovat. Doufejme, že k vidění bude zajímavé utkání.
Stade de Reims se v tabulce nachází na 17. místě a na svém kontě má 35 bodů. Reims v lize devětkrát zvítězilo, osmkrát remizovalo a už patnáctkrát bylo poraženo. Dosavadní stav skóre je 37:54. Reims má nejhorší obranu v lize a ze všech týmů inkasovalo v letošní sezoně nejvíc branek.
SC Bastia v lize naposledy zvítězila 7. března, takže na výhru čeká už víc jak měsíc. Bastia devětkrát zvítězila, desetkrát remizovala a třináctkrát byla poražena. Dosavadní stav skóre je 31:39. Aktuálně 14. tým má na svém kontě 37 bodů.
Příjemný sobotní večer, francouzská Ligue 1 má na programu 33. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i SC Bastia a Stade de Reims. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.