Ofsajdy: 4 – 1
Fauly: 13 – 8
ŽK: 3 – 3
To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek středečního večera. Na shledanou u příštích onlajnů.
Domácí přečkali ve zdraví celý druhý poločas, v němž prakticky rezignovali na ofenzivu a všechny síly směřovali k urputnému bránění. To se ale nakonec vyplatilo, Lorient na pevnou hráz recept nenašel a s ohledem na gól N'Sikulua z první půle domácí Évian bere všechny tři body. Za snahu by si ale Lorient bod zřejmě zasloužil.
90+3
90+3
Nastavení už téměř vypršelo a hra se odvíjí před brankou Lorientu. O vítězství domácích je téměř rozhodnuto.
90+3
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Yeltsin Tejeda, přichází Cédric Mongongu.
90+2
Žlutou kartu dostává Lamine Gassama (FC Lorient).
90+1
Samotné zakončení přímého kopu Leroyovi žádné vrásky nepřidělalo.
90+1
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90+1
Žlutou kartu dostává také Jordan Ayew (FC Lorient), který chtěl napodobit Davida Luize z PSG a rozhodčím nastříknutou čáru, odkud se má přímý kop zahrávat, překreslil jinam.
89
Žlutou kartu dostává Djakaridja Koné (Évian Thonon Gaillard) a Lorient v závěru zápasu dostává dobrou příležitost a standardní situaci kousek za šestnáctkou.
87
Obléhání domácí svatyně nekončí. Už několik dlouhých minut je to hra na jednu branku.
85
Teď při Évianu a jeho brankář Leroyovi stál i pořádný kus štěstí. Dalekonosná rána Benjamina Jeannota orazítkovala levou tyč!
84
Přímou střelu Leroy vyráží.
83
Když už to vypadalo solidně, míč bez rozpaků nakopl vší silou za branku Dany Nounkeu. Je to tedy pouze roh pro hráče v černém.
81
A opět – mohutný odkop a snaha Lorientu začíná od znova.
79
Leroy vykopává a pochopitelně si dává pár vteřin na čas.
78
Téměř bezradně si hosté počínají proti obrannému bloku Évianu.
77
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Raffidine Abdullah, přichází Didier N'Dong.
77
Pomalu se blíží poslední desetiminutovka, Lorient měl ve druhé půli pouze jednu šanci na srovnání skóre.
73
Vhazují domácí.
72
Domácí brání ve vysunutém bloku, Leroy proto moc práce nemá. Zdálky hosté nestřílejí.
71
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Gianni Bruno.
70
Své si k tomu hezky zblízka se soupeřem řekl i Gassama.
70
V poledních minutách se na hřišti řeší více fauly a nedisciplinovanost než fotbal.
66
Žlutou kartu dostává François Bellugou (FC Lorient), který na polovině hřiště skosil unikajícího Cédrica Barbosu.
65
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Maxime Barthelme.
64
Střely: 5 – 13
62
Zároveň se jednalo o první vážnější dění na hřišti po návratu hráčů ze šaten. Zápas stále pokulhává za úvodními 26 minutami.
60
Horkou chvilku zažil Évian. Nejprve neuspěl Mesloub, následně Lorient ostrouhal i z rohového kopu, kdy Leroy míč vyrazil do hloučku před sebe a tam po menším bagu hráčů obou týmu už obrana odkopla míč na půli soupeře.
59
Žlutou kartu dostává Cédric Barbosa (Évian Thonon Gaillard).
58
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Clarck N'Sikulu, přichází Cédric Barbosa.
57
Snaha domácích o ohrožení branky přišla vniveč hned zkraje.
55
Při snaze o uvolnění a přípravu ke střelbě byl na půli cesty mezi centrálním kruhem a brankou Évianu faulován Guerreiro. Standardka pro hosty.
53
Hosté ale nadále pokračují v obléhání domácí klece.
51
Na hranici šestnáctky se téměř osamocen ke střele odhodlal Benjamin Jeannot, ale míč ke smůle Lorientu téměř netrefil a jen naprázdno promáchl.
49
Po této akci už ale Lorient domácí k míči nepustil. Bez střelby zatím hráči v černých dresech kombinují na půli soupeře.
47
První vzrušení po přestávce se odehrálo před Lecomteho brankou, z čehož pramení rohový kop pro Évian.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
První polovina prozatímního průběhu zápasu byla rozhodně aktivnější a pro oko diváka pohlednější. Akce střídala akci, brankáři se museli činit. Od 26. minuty však tempo zápasu upadalo. Stalo se tak po brejkové situaci a gólu Évianu, když domácí poslal do vedení N'Sikulu.
45+2
45+1
Do žádného neubránitelného tlaku se ve zbytku první půle Lorient nedostal. Évian tak poločasovou přestávku stráví ve vedení.
45
Rozhodčí Schneider v prvním poločase nastavuje 2 minuty.
42
První půle se řítí ke konci, domácím půjde už pouze o udržení výsledku, dopředu se bezhlavě rozhodně hnát nebudou.
40
A další šanci maří ofsajd.
39
Lamine Gassama se skluzem včas vrhl pod nohy Sabalyho, Évian tak bude kopat pouze roh.
38
Po vstřeleném gólu úroveň zápasu lehce klesla, rozhodně nyní postrádáme gólové šance.
36
Rohový kop hosté nevyužili, míč ale soupeři nevrací, vhazují aut.
35
Fauly: 7 – 4
33
S vědomím vedení domácí celek rázem i lépe brání, Leroy už je řádnou dávku času bez práce, byť jeho tým rozhodně není aktivnější.
31
Ačkoliv se hosté začínají znovu dostávat ke ztracené převaze, dál než několik metrů za polovinu hřiště se dostávají jen s obtížemi.
28
Překvapivým gólem jakoby domácí tým ožil a nyní tahá za delší konec provazu.
26
Évian právě vstřelilo branku!
Rychlý brejk Évianu končí až v síti hostů. CLARCK N'SIKULU si naběhl na pozemní přihrávku z pravé strany a na zadní tyči stihl před dotírajícím obráncem doklepnout míč do prázdné branky.
25
Mesloubem centrovaný a následně tečovaný míč Leroy lapil.
25
Další přímý kop míří na Leroye.
24
Mezitím musel Leroy prokázat reflex a rychle se dostat k centrovanému míči před hlavičkujícími hráči hostů.
23
Za okopávání je pískán faul i Thomassonovi.
22
Centr do šestnáctky nenašel hlavu žádného z hráčů ve světlých dresech a míč zamířil do zámezí.
22
Kapitán Lorientu Wesley Lautoa si v souboji počínal až příliš aktivně, bude se kopat proti brance strážené Lecomtem.
21
Jen něco málo přes minutu dokázali domácí udržet míč na kopačkách a nepůjčit ho soupeři. Ten nyní vhazuje.
20
Žlutou kartu dostává Cédric Cambon (Évian Thonon Gaillard).
19
Leroy si pro míč došel a vytyčenou rukou vyrazil do bezpečí.
18
Nedovoleným způsobem byl při průniku do šestnáctky Lorientu zastaven Clarck Nsikulu a Évian bude zahrávat přímý kop těsně za hranicí pokutového území.
16
Domácí s prvotní aktivní hrou nepokračují, sledujeme hru především právě na jejich branku.
16
Držení míče: 38% – 62%
14
Častěji jsou u míče hosté z Lorientu, stejně tak i nyní.
12
O centr z levé strany pokutového území domácích se o centr snažil Guerreiro, avšak v rozhodující chvíli o míč zakopl.
12
Rohový kop vybojovali domácí, kteří se aktivní hrou Lorientu nehodlají nechat zatlačit před branku.
11
Po dalším zakončení Lorientu Leroy vykopává.
9
Pro domácí nastává malá komplikace již v samém úvodu. Ze zdravotních důvodů musel trenér sáhnout k prvnímu střídání.
9
Střídání v týmu Évian Thonon Gaillard: ze hřiště odchází Gilles Sunu, přichází Modou Sougou.
7
Sledujeme totální fotbal, akce střídá akci, v permanenci musejí být oba gólmani. Nyní u přední tyče (i s jejím přispěním) znovu podržel svůj tým Leroy.
7
Rychlý brejk dotáhli až do zakončení bílo-růžoví, ale i Lecomte ukazuje, že ho nezaskočí ledajaká střela.
6
Také ze standardky bylo před Leroyem hodně živo.
5
Daleko víc práce měl domácí brankář Leroy, který musel vyrážet prudkou střelu mířící pod břevno. Rohový kop pro Lorient.
4
Na vysoký míč padající pod břevno si naskočil gólman hostů Lecomte.
3
Obrana domácích situaci zvládla bez potíží, Lorient ale zůstává u míče.
2
Hned z kraje zápasu mají hosté standardní situaci od postranní čáry nedaleko od branky.
1
Évian nastupuje v bílých dresech s růžovými rukávy, Lorient utkání odehraje v černém provedení dresů. V první půli budou hrát domácí zprava doleva.
1

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Abdallah, Nounkeu, Sabaly, Cambon (C) – Koné, Tejeda, N'Sikulu, Thomasson – Duhamel, Sunu.
Náhradníci: Hansen – Angoula, Mongongu, Mensah, Fall, Barbosa, Sougou.

FC Lorient: Lecomte – Le Goff, Bellugou, Guerreiro, Lautoa (C) – Gassama, Abdullah, Mesloub, Philippoteaux – J. Ayew, Jeannot.
Náhradníci: Chaigneau – Mostefa, N'Dong, Wachter, Barthelme, Diallo, Bruno.

Rozhodčí: Frank Schneider – Lombard, Lang.
Oproti svému soupeři Lorient více gólů vstřelil a méně inkasoval, ale v posledních zápasech působí lépe právě Évian. Ten má navíc výhodu domácího prostředí, na slabší celky umí zahrát, a proto je papírovým favoritem duelu spíše on.
Ve výsledcích Lorientu už ale žádné pravidelnosti vysledovat nelze. Zkrátka jak se lidově řečeno hráči do zápasového dne probudí, tak to taky skončí. Na jedné straně ční remíza 1:1 s lídrem z Lyonu z posledního zápasu, na druhé straně oponují prohry se soupeři typu Guingamp či Nantes.
Évian v posledních zápasech uhrál de facto maximum. Se slabšími soupeři jako Toulouse nebo Racing Lens dokázal naplno bodovat, v duelech s předními francouzskými kluby Bordeaux či Marseille odešel dle očekávání poražen. Vždy ale pouze výsledkem 1:0! I proto jsou v klubu co se týče udržení prvoligové příslušnosti ne zcela pesimističtí. Důležité bude v tomto trendu vytrvat a obrat o body také Lorient.
Možná ne tak atraktivní, ale rozhodně nesmírně důležitý zápas přináší odložený zápas 26. kola francouzské Ligue 1, v němž se spolu utkávají Évian Thonon Galliard a Lorient, tedy celky ze 17. a 16. místa, kterým jde o udržení v soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.