Adamo Coulibaly neproměnil během prvního poločasu několik šancí a Lille za to jeho tým krátce po přestávce potrestalo, když se prosadil Idrissa Gueye. Dlouho to vypadalo, že hosté derby vyhrají, v první minutě nastavení ale dokázal vyrovnat právě Adam Coulibaly, který dnes vstřelil po trefě proti Paris Saint-Germain mnohem důležitější gól. Konečný výsledek. Lens 1 Lille 1.
90+4
90+4
Kvůli oslavě gólu Lens ještě hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.
90+4
Žlutou kartu dostává Dimitri Cavare (Racing Club De Lens).
90+2
Dlouho domácí čekali na vyrovnávací gól, nakonec se ho ale dočkali a stadionem Lens propukla obrovská euforie.
90+2
Žlutou kartu dostává Adamo Coulibaly (Racing Club De Lens).
90+1
Lens právě vstřelilo branku!
ADAMO COULIBALY spálil v prvním poločase několik šancí, aby v první minutě nastavení vyrovnal na 1:1!! Baptiste Guillaume se dostal na levém křídle k centru, kterým našel skvěle naskakujícího Adama Coulibalyho, a ten následně hlavou zamířil přesně do pravého horního rohu.
90
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
89
Lens chybí touha po vítězství nebo alespoň po vyrovnání, byť samozřejmě nechtějí prohrát.
88
Žlutou kartu dostává Pierrick Valdivia (Racing Club De Lens).
88
Hráči Lens jsou naprosto bezzubí ve druhém poločase a vůbec to nevypadá, že se dnes nějaké derby hraje.
87
Lalaina Nomenjanaharymu byl odpískán útočný faul, když na hřiště povalil Jonathana Delaplace, který si skvěle pokryl míč tělem.
86
Žlutou kartu dostává Idrissa Gueye (Lille OSC).
86
Blíží se závěr zápasu a Lille stále vede nad Lens 1:0.
85
Lalaina Nomenjanahary se pokusil nasimulovat penaltu, se svým hereckým výkonem ale neuspěl a ještě mohl být rád, že za něj nebyl odměněn žlutým kartónkem.
84
Jean-Philippe Gbamin dobře pohlídal na zádech Indrissu Gueyeho a poté míč odkopl do bezpečí.
83
Hosté navíc využili všechna tři střídání.
82
To by byla velká komplikace pro Lille, kdyby třetí hráč v dnešním zápase nemohl pokračovat v zápase kvůli zranění.
81
Jeden z hráčů Lille zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován.
80
Po rozehrání rohového kopu nakrátko a následném centru se dostal na vzdálenější tyči k hlavičce Dimitri Cavare, jeho pokus ale zamířil vysoko nad a mimo.
80
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Wylan Cyprien.
79
Baptiste Guillaume předvedl na levém křídle podruhé v zápase skvělý sprint a vybojoval rohový kop.
78
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Boubacar Sylla, přichází Aristote Madiani.
78
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Michael Frey.
77
Simon Kjaer odstavil svého protihráče dobře tělem a Vincent Enyeama, který neměl v dnešním zápase příliš mnoho práce i přes velké množství šancí Lens, mohl v klidu rozehrát.
76
Rozhodčí se nyní dopustili chyby, protože Lille mělo jasně zahrávat rohový kop.
75
Simon Kjaer napřáhl ze střední vzdálenosti ze standardní situace k přímé střele na bránu, která byla sražena zdí na rohový kop. Ten se ale nějakou záhadou vzápětí nekopal.
74
Ronny Rodelin se ocitl na hrací ploše po faulu jednoho z hráčů Lens a hra byla přerušena.
73
Lille přešlo do útoku a vybojovalo rohový kop, následný centr na přední tyč v podání Sébastiena Corchii domácí hráči Lens bez problému odvrátili.
72
Ze hřiště odešel záložník a kapitán Lens Jérome Le Moigne, kterého nahradil obránce Dimitri Cavare.
71
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jérôme Le Moigne, přichází Dimitri Cavare.
70
Indrissa Gueye se ve středu hřiště skvěle vyhnul skluzu svého protihráče a následně na levé straně uvolnil dlouhou přihrávkou Divocka Origiho, jehož následná střela zevnitř šestnáctky zamířila pouze do míst, kde byl připravený Rudy Riou.
69
Obránce Ahmed Kantari vypálil halfvolejem zpoza šestnáctky, jeho sražená střela ale skončila pouze v náruči Vincenta Enyeamy, který si pro míč navíc ještě musel dojít.
68
Na to, jak byli hráči Lens v prvním poločase nebezpeční a vytvářeli si jednu šanci za druhou, tak nyní působí jako beránci. Možná, že se po výkonu během úvodních 45 minut nechali ukolébat.
67
Domácí zvolili útok po pravém křídle, kde následně vybojovali autové vhazování.
64
Následný centr ovšem hosté v pohodě odvrátili a Lens si musí na vyrovnání počkat, a kdo ví, zda se ho vůbec dočká.
64
Baptiste Guillaume vybojoval zajímavou standardní situaci pro Lens.
63
Divock Origi v rozhodujícím okamžiku podklouzl a míč skončil pouze v náruči připraveného Rudyho Rioua.
62
Benjamin Bourigeaud přistrčil rukama zezadu Jonathana Delaplace a byl mu odpískán útočný faul.
61
Hodina hry za námi. Lille vede v derby na hřišti Lens po nádherné kombinační akci a gólu Idrissy Gueyeho 1:0.
60
I když už jsme byli svědky velkého množství penalt, které se pískat nemohly a neměly, nakonec se však přece jen kopaly.
59
Nomenjanahary se poté ohlížel po rozhodčím, jestli náhodou neodpíská penaltu, ta se ale v žádném případě pískat nemohla.
58
Benjamin Bourigeaud skvěle odcentroval z pravého křídla a do šestnáctky Lille poslal nebezpečný centr, po kterém se natahoval v pádu Lalaina Nomenjanahary, nakonec na něj ale nedosáhl.
57
Nyní se hraje nahoru dolů a diváci se musí bavit.
56
Lens se řítilo po krásné kombinace po levém křídle do rychlého protiútoku, následný centr na vzdálenější tyč ale mířil do území nikoho.
55
Žlutou kartu dostává Ahmed Kantari (Racing Club De Lens).
55
Origi se snažil dosáhnout na střílený centr z pravého křídla, jenže na něj o metr nedosáhl.
54
Divock Origi nebyl daleko od vstřelení druhého gólu, Vincent Enyeama ale nakonec zasahovat nemusel.
53
Hráči Lille vybojovali na levém křídle standardní situaci a mohou zdvojnásobit své vedení.
52
Divock Origi se navíc snažil protlačit do zakončení, ve své snaze ale neuspěl.
51
Lens nevyužilo během prvního poločasu několik šancí a nyní za to bylo potrestáno.
50
Kombinace Lille byla skutečně úžasná. Takto vypadá moderní fotbal. Rychlost a přihrávky míče z první.
49
Hráči Lille z ničeho nic udeřili a nyní je otázka, zda se z toho dokáží domácí hráči vzpamatovat.
48
Lille právě vstřelilo branku!
IDRISSA GUEYE posílá Lille do vedení po naprosto skvostné kombinační akci!! Indrissa Gueye si narazil míč v šestnáctce ve finální fázi s Nolanem Rouxem a poté ho technickou přízemní střelou uklidil pravačkou přesně ke vzdálenější pravé tyči.
47
Nejblíže k jeho prolomení měl během prvního poločasu Adamo Coulibaly, síť za zády Vincenta Enyeamy ale rozvlnit nedokázal.
46
Hlavní rozhodčí Buquet zahájil druhý poločas, do kterého vstupujeme za bezbrankového skóre.
46
Vracíme se zpět do Lens, kde po prvním poločase hrají domácí hráči s hosty z Lille bez branek 0:0. Během úvodních 45 minut však měli výraznou převahu, kterou by rádi přenesli do poločasu druhého. Komplikací pro Lille jsou dvě brzká vynucená střídání kvůli zranění Francka Bérii a Marvina Martina.
Na Stade de France zazněl hvizd, který ukončil první poločas zajímavého derby mezi Lens a Lille. Nejaktivnějším hráčem na hřišti je bezesporu Adamo Coulibaly, který měl na svědomí čtyři slibné šance, z nich ale zamířila na bránu jediná střela, konkrétně hlavička, s níž si Vincent Enyeama hravě poradil. Skóre po prvním poločase. Lens 0 Lille 0.
45+3
45+3
Adamo Coulibaly se dostal v šestnáctce po několikáté v zápase k hlavičce, která minula levou tyč. Hosté nejsou útočníka Lens schopni uhlídat.
45+2
Útok hostujícího týmu Lille zastavila nepřesná finální přihrávka, po kterém míč skončil pouze u brankáře Rudyho Rioua.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty za ošetřování.
45
Hráči Lille se ubránili a navíc vybojovali autové vhazování po dobré práci Papeho Souarého.
44
DRŽENÍ MÍČE: Lens 55% Lille 45%
43
Jeréme Le Moigne se dokázal po rozehrání standardní situace prosadit v šestnáctce, jeho hlavička ale zamířila nad břevno.
42
Idrissa Gueye fauloval unikajícího Adama Coulibalyho a Lens bude zahrávat standardní situaci z téměř poloviny hřiště.
41
V hledišti nyní zazněla pyrotechnika, tak věřme, že dnešní zápas nebude přerušen.
40
Adamo Coulibaly si naskočil na přední tyči na centr z pravého křídla, jeho následná hlavička ale zamířila pouze doprostřed brány, kde stál připravený Vincent Enyeama.
39
Lille začíná v závěru prvního poločasu růžky, na druhé straně ale může zahrozit Lens.
38
Divock Origi znovu v akci. Útočník Lille si tentokrát navedl v šestnáctce míč na pravačku a poté napřáhl k přízemní střele, která těsně minula levou tyč!
37
Divock Origi se dobře uvolnil u levého rohového praporku a vzápětí poslal na vzdálenější tyč dobrý centr, ten ale nakonec skončil pouze v náruči Rudyho Rioua.
36
Lens založilo útok po pravém křídle dlouhým pasem podél postranní čáry, ten ale nedokázal jeden z hostujících hráčů zpracovat a střídající Pape Souaré mohl vhazovat.
35
Derby zatím tradičně nabízí hodně osobních soubojů, žlutou kartu jsme však neviděli.
34
Hosté rozehráli standardní situaci, centr Sébastiena Corchii byl ale velmi nepřesný a následoval odkop od brány Rudyho Rioua.
33
Lalaina Nomenjanahary nepříjemně dojel zezadu Nolana Rouxe a mohl být rád, že za svůj zákrok neviděl žlutou kartu.
32
Hra má spád a rozhodně se nenudíme, stále však čekáme na nějakou stoprocentní brankovou příležitost.
31
Jonathan Delaplace vracel míč před bránu, na hranici malého pokutového území byli ale pouze hráči domácího Lens.
30
Lille otáčí hru a vyráží do útoku.
29
Adamo Coulibaly je dnes hodně aktivní a potřetí v zápase se dostal do zakončení, když si našel v šestnáctce vysoký míč a hlavou se ho snažil na pravé straně pokutového území usměrnit k bližší pravé tyči, jeho pokus byl ale zablokován.
28
Lille rozehrálo standardní situaci a následný centr stáhl ze vzduchu připravený rudy Riou, přestože byl nepříjemně atakován.
27
Hráči Lille vyrazili do útoku po pravém křídle, kde jejich snahu následně přerušil faul jednoho z domácích hráčů.
26
Hráči Lens se dostávají do tlaku, zatím si však nějakou obrovskou šanci nevytvořili.
25
Adamo Coulibaly se znovu dostal do zakončení, když se prezentoval technickým pokusem zpoza šestnáctky, jeho pokus ale zamířil zhruba o metr a půl vedle pravého horního rohu.
24
Po rozehrání rohového kopu se dostal na přední tyči do zakončení Adamo Coulibaly, jeho hlavička ale byla hodně nepřesná a skončila daleko vedle pravé tyče.
23
Baptiste Guillaume pronikl po pravé straně drze do šestnáctky a vybojoval rohový kop.
22
Hráči Lens vyrazili do útoku po pravém křídle a vybojovali autové vhazování.
21
Lille muselo během úvodních 20 minut sáhnout již ke druhému vynucenému střídání kvůli zranění. To není pro hosty zrovna ideální vstup do zápasu.
20
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Marvin Martin, přichází Ronny Rodelin.
19
Marvin Martin utržil nějaký nepříjemný úder do oblasti stehna na pravé noze a odchází za postranní čáru.
18
Hra byla přerušena kvůli zranění Marvina Martina.
17
Rio Mavuba pálil hodně nebezpečně a rozvlnil boční síť! Ryan Mendes našel přesnou přihrávkou Ria Mavubu, který se s tím nemazlil a zpoza šestnáctky napřáhl k povedené přízemní střele, ta však skončila vedle levé tyče a rozvlnila pouze boční síť.
16
Domácí fanoušci Lens zatím stojí v chladném počasí a zatím nebyla k vidění během úvodních 15 minut nějaká akce, která by je rozehřála.
15
Hráči Lens vyrazili do útoku, ten měl však jepičí život a hosté z Lille se opět ubránili.
13
Roh rozehrál Corchia, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nenatlačil. Poté vše ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
12
Další rohový kop pro Lille.
11
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Franck Béria, přichází Pape Souaré.
11
Z úvodního rohu ale hostující borci nic nevytěžili a na první branku v tomto utkání si tedy musíme ještě počkat.
10
Už se opět hraje. Hosté vybojovali první rohový kop.
9
A vypadá to, že Franck Béria zřejmě pokračovat nebude.
8
Na trávníku zůstal ležet hostující obránce Franck Béria, který musí být ošetřen. Chvíli se tak hrát nebude.
6
Po centru se do zakončení natlačil Baptiste Guillaume, ale z otočky branku Lille netrefil.
5
Začátek duelu je hodně opatrný. K vidění je mnoho nakopavaných míčů a ani jeden celek nechce udělat zbytečnou chybu. Je vidět, že se hraje o velmi důležité body.
3
Po chybě se dopředu vydali hosté, ale Franck Béria se na levé straně v souboji neprosadil.
2
U míče jsou opět domácí fotbalisté, kteří v klidu kombinují okolo středového kruhu.
1
Domácí obstarali úvodní výkop a míč okamžitě poslal dopředu, ale po nepřesné přihrávce skončil v zámezí.
1
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků přicházejí na trávník. Utkání začne za malý okamžik.

Racing Club De Lens: Riou – Sylla, Kantari, Baal, Gbamin – Nomenjanahary, Le Moigne, Valdivia – Bourigeaud, Coulibaly, Guillaume.
Náhradníci: Belon – Lecoeuche, Cyprien, Ba, Fradj, Cavare, Chavarría.

Lille OSC: Enyeama – Béria, Kjaer, Rozehnal – Corchia, Delaplace, Mavuba, Martin, Gueye – Roux, Origi.
Náhradníci: Elana – Meïté, Mendes, Rodelin, Sidibé, Souaré, Frey.

Rozhodčí: Buquet – Schurra, Debart.
Poslední vzájemné zápasy

Lille – Lens 1:0
Lens – Lille 1:4
Lens – Lille 1:1
Lille – Lens 2:1
Racing Club De Lens se zatím v této sezoně hodně trápí. Domácí celek má na svém kontě pouze čtrnáct bodů a v tabulce je až na osmnáctém místě. V posledních týdnech je navíc domácí celek úplně bez formy, protože z posledních pěti zápasů vyhrál pouze jednou. Dnes by celek Lens potřeboval nutně bodovat, ale nebude to vůbec lehké, protože tři body chtějí získat i hostující borci.

Lille OSC vstoupilo do sezony skvěle, atakovalo přední příčky a navíc hrálo o postup do Ligy mistrů, ale souboj s Portem nezvládlo a hostům se úplně přestalo dařit. Hostující celek má na svém kontě zatím jen 17 bodů a v tabulce se nachází na patnáctém místě. S tím vedení klubu určitě nemůže být spokojeno. Lille čeká na výhru v domácí soutěži už dlouhých sedm zápasů, takže dnes hosté neberou nic jiného, než tři body.
Zdravím všechny příznivce kopané. Francouzská Ligue 1 má na programu 17. kolo a my budeme sledovat duel mezi Lens a Lille. Mírným favoritem toho zápasu je hostující celek, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.