To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní utkání nabídlo poměrně zajímavou podívanou, kdy hlavně ze strany PSG to byla zhruba hodinu hry pěkná nuda. Hosté navíc díky gólu Guerreira z 42. minuty prohrávali 0:1 a nevypadalo to vůbec nadějně z pohledu favorita. Pak ale došlo k dvojímu střídání, kdy Cabayeho s Lavezzim vystřídali Verratti a Bahebeck a oba se za pár minut "podepsali" pod vedoucí gól hostů, když těsně před jejich příchodem na hřiště vyrovnával v 61. minutě Cavani.
90+4
90+4
Volný kop rozehrává gólman Lecomte, který posílá míč do vápna PSG, kde však hraje pouze Sirigu a je po šancích, z pohledu Lorientu.
90+4
Poslední vteřiny zápasu, Pastore ztrácí míč u pokutového území soupeře a Verratti musí zatáhnout za "záchrannou brzdu" v podobě faulu.
90+1
První minuta nastavení, z celkových čtyř, které se sudí Thual rozhodl nastavit.
90
Poslední minuta řádné hrací doby, Matuidi v ofsajdu, ale byl tam faul bránícího Koneho, volný kop pro PSG, z osmadvaceti metrů od branky Lorientu.
89
Nepřesný centr Meslouba a domácí se tak sami zbavují míče.
87
Útočný faul J. Ayewa, faulován byl bránící Digne, míč získávají hosté.
86
Verratti tentokrát v pokutového území, kde střílí z voleje poté, co se neprosadil Bahebeck, ale míč končí pouze nad brankou Lorientu.
84
Verratti sice dokázal odcentrovat z levé strany, ale ve vápně Lorientu není nikdo z jejich spoluhráčů, odkop od branky Lorientu.
82
Hosté vhazují na vlastní půli, utkání jako by ztratilo své tempo.
82
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Didier Bouanga.
80
Poslední desetiminutovka utkání, po faulu Bahebecka mají míč domácí, kteří to mají ale daleko k pokutovému území PSG.
79
Benjamin Jeannot se mu "prošel" po levém nártu, to je bez debat, diváci pískají, čas totiž nyní utíká mnohem rychleji domácím.
78
Volný kop pro PSG, Thiago Motta se drží za levý nárt po souboji ve středovém kruhu a nakonec v doprovodu lékařů odchází za postranní čáru.
76
Statistika držení míče: 40% : 60%.
74
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Yann Jouffre, přichází Gilles Sunu.
74
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Lucas, přichází Blaise Matuidi.
74
Nikoliv, naopak, Yann Jouffre (FC Lorient) dostává žlutou kartu za nafilmovaný pád!
73
Rozhodčí píská po zákroku na domácího Jouffreho, který padá v pokutovém území, bude to pokutový kop?
71
PSG drží míč, hosté kombinují na polovině Lorientu a je vidět, že se díky dvěma vstřeleným gólům dostali do pohody.
69
Střídání tak PSG vyšlo náramně, prosadili se oba střídající hráči, Verratt s Bahebeckem.
68
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Verratti přesným pasem nachází JEAN-CHRISTOPHE BAHEBECKA, který ustál souboj s obráncem Lorientu, i vyběhnuvšího Lecomteho, kterého si nádherně hlavou obhodil a z ostrého úhlu trefuje odkrytou branku Lorientu.
67
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Valentin Lavigne, přichází Benjamin Jeannot.
66
Aurier odehrál do autu, domácí kombinují na levé straně. Nakonec ale zasáhl bránící Guerreiro, který obral Ayewa o míč.
64
Domácí se neprosazují, hosté mohou zaútočit.
63
Rohový kop Lorientu, domácí rozehrají z levé strany.
62
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Marco Verratti.
62
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Ezequiel Lavezzi, přichází Jean-Christophe Bahebeck.
61
Výborná akce PSG, vše na jeden dotek, kdy se za obranu Lorientu dostává po přihrávce Pastoreho a Motty EDINSON CAVANI, který dokázal propasírovat míč za záda Lecomta.
60
Po hodině hry stále favorizovaní hosté prohrávají o gól, Pastore se nyní neprosadil z pravé strany, zaúřadovala obrana Lorientu.
58
Dobrá zpráva, Jouffre je již na nohou a odchází k ošetření za postranní čáru.
57
Yann Jouffre nyní přepadl přes Marquinhose, z velké výšky dopadl na zem a udeřil se při tom do hlavy, to muselo hodně bolet.
57
Centr Auriera z pravé strany Lecomte chytá a bude moci rozehrávat.
56
Přetažený centr, domácí z volného kopu nic nevytěžili a musí se nyní bránit.
55
Cabaye fauluje Ayewa, velmi zbytečný obranný zákrok v okamžiku, kdy byl Ayew zahnán do rohu, odkud by těžko vedla cesta k brance PSG.
53
Z necelých třiadvaceti metrů rozehrál Jordan Ayew, ale trefil pouze bránícího hráče PSG ve zdi.
52
Před Lavignem odehrál bránící Silva rukou, volný kop Lorientu.
51
Cavani střílí z levé strany, zkouší to z voleje, ale míč mu nesedl.
51
Hosté zůstávají u míče v blízkosti pokutového území Lorientu.
50
Lucas poslal míč před branku a skvělým zákrokem se tam blýskl domácí gólman Lecomte, který po střele Motty dostává míč na další roh, ale hlavně mimo vlastní branku.
49
Rohový kop pro PSG, hosté rozehrají z pravé strany.
48
Ani jeden ze dvou centrů hostů nedoputoval do vápna Lorientu, hosté však zůstávají u míče.
47
Do druhé půle nastoupili oba týmy ve stejném složení, jako v úvodu zápasu. Hostující Aurier vhazuje z pravé strany, ve středu hřiště.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Jediný gól vstřelili domácí ve 42. minutě utkání a nutno dodat, že zasloužené, hosté zatím hrají hodně nervózně, spousta akcí končí nepřesnou přihrávkou či centrem a s tímto výkonem těžko zatím mohou favorizovaní Pařížané myslet na body.
45
45
Hosté rozehráli, ale míč získal pouze domácí Lamine Koné, který zakládá rychlý protiútok, to vypadalo nadějně, ovšem chtělo to přesněji přihrát.
44
Gól v závěru první půle může mít dopad na psychiku hráčů, nicméně první půle ještě nekončí, nyní totiž má PSG k dispozici volný kop.
42
Lorient právě vstřelil branku!
Blesková akce Lorientu, nákop do vápna si Ayew jedním dotekem parádně zpracovává a přesnou přihrávkou vybízí do zakončení RAPHAËLA GUERREIRA, ten se prohnal z levé strany před branku, kde překonává Sirigu a domácí vedou 1:0.
42
J. Ayew padá po souboji na polovině PSG, není to faul, hosté mohou dál kombinovat.
41
Cavani se provinil na polovině Lorientu, v souboji o míč fauluje a míč tak získávají domácí.
39
Domácí drží míč na polovině PSG, hosté zatím nenaplňují svou roli favorita zápasu.
38
Hosté znovu zariskovali v pokutovém území, když Aurier lehce zatáhl za dres pronikajícího Jouffreho, sudí ani tento zákrok neposoudil jako nedovolený.
37
Míč sice směřuje před branku Lorientu, tam ale odvrací bránící hráč.
36
Rohový kop PSG z pravé strany.
35
Domácí rozehráli volný kop z levé strany, míč směřoval na vzdálenější tyč, kde si odstupuje od obránce J. Ayew, jeho hlavičku Sirigu chytá.
34
Vzápětí další faul, znovu faulují hosté, tentokrát se provinil Serge Aurier.
33
Lavigne střílí z pravé strany, zpoza vápna, ale branku PSG netrefuje, byť zhruba o pouhý půl metr.
32
Tak nikoliv, sudí Thual to neposoudil jako faul, domácí alespoň vhazují z pravé strany.
31
Lavigne si to namířil středem k pokutovému území PSG a těsně před ním je faulován Marquinhosem, který ho zastavil hokejovým bodyčekem.
30
Je za námi první půl hodina hry, stav stále nerozhodný, ale oba týmy si již dokázaly vytvořit zajímavé šance.
29
Žlutou kartu dostává Raffidine Abdullah (FC Lorient) za faul na pronikajícího Lucase.
28
Vše sudí Thual ještě vysvětlil kapitánům obou týmů.
27
Zajímavá situace v pokutovém území, kde Digne fauluje Lavigneho, ten padá, vypadá to na pokutový kop! Ale sudí Thual je jiného názoru a zákrok posoudil jako dovolený!
26
Volný kop Lorientu, ve vápně se dostává do zakončení Ayew, jehož pokus Sirigu s obtížemi vyráží, ale i tak je máván ofsajd.
24
Pastore hledá na levém křídle Lavezziho, ale nepřesnou přihrávkou vše končí, hrát mohou domácí.
22
Ani Cavani se v pokutovém území Lorientu neprosazuje, domácí rozehrávají.
20
Volný kop Lorientu rozerál J. Ayew, který to zkusil přímo na branku, podél bránící zdi, ale Sirigu byl na svém místě a chytá.
18
Yann Jouffre se odhodlal ke střele z levé strany, zpoza vápna, ale branku PSG netrefuje.
17
Pastore hledá na pravé strany Auriera, který centruje, ale nepřesně, přesto hosté zůstávají u míče.
16
Další autové vhazování hostů, tentokrát však na vlastní polovině.
15
Serge Aurier nechává míč doputovat za postranní čáru a bude vhazovat z pravé strany.
13
Sirigu rozehrává od branky PSG, hosté znovu drží míč a hledají cestu k pokutovému území Lorientu.
12
Hraje se ve středu hřiště, hosté drží míč.
10
Ve třech postupují nyní domácí směrem k pokutovému území, jednou přihrávkou však sami celou situaci "zazdili", resp. jednou nepřesnou přihrávkou.
9
Z následného rohového kopu se hosté neprosazují, míč má ve své moci Benjamin Lecomte.
8
Povedená střela Lucase, který pálí zpoza vápna, míč musel Lecomte vytěsnit nad branku.
6
Digne se probíjí do pokutového území Lorientu, kde posléze padá po souboji s bránícím Le Goffem, sudí nechává pokračovat ve hře, není to pokutový kop.
5
Následuje ale nepřesný nákop a míč tak získávají domácí.
4
Hosté to zkouší po pravé straně, dostávají se na polovinu Lorientu.
2
Domácí na polovině PSG, Jouffre ale nepřešel přes dvojici protihráčů.
1
Oba týmy nastupují na hrací plochu.

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Koné (C), Le Goff, Guerreiro – Jouffre, Wachter, Abdullah, Mesloub – J. Ayew, Lavigne.
Náhradníci: Chaigneau – Pedrinho, Bellugou, Mostefa, Sunu, Jeannot.

Paris Saint-Germain: Sirigu – Aurier, Silva (C), Marquinhos, Digne – Motta, Cabaye – Lucas, Pastore, Lavezzi – Cavani.
Náhradníci: Douchez – Camara, Maxwell, Matuidi, Chantôme, Verratti, Bahebeck.

Rozhodčí: Thual – Saint-Cricq Lompre, Jouannaud.
Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Olivier Thual. Na čarách mu budou pomáhat Saint-Cricq Lompre a Jouannaud. Čtvrtým rozhodčím je Jerome Brisard.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se střetly v minulé sezóně nejprve v Paříži, kde PSG dominovalo výsledkem 4:0. Jarní odveta v Lorientu již nebyla tak snadná a byť favorizované PSG vyhrálo, o těsné vítězství 1:0 se strachovalo celý druhý poločas.
FC LORIENT
Domácí provází těžká série porážek, kterou sice dokázali přerušit v devátém kole, kdy zvítězili v Bastii 2:0, ovšem předtím čtyřikrát prohráli a také po tomto "slavném" vítězství následovaly dvě porážky. Paradoxně lepších výsledků dosáhli fotbalisté Lorientu na hřištích soupeřů, kde nasbírali o bod více (6), než na svém hřišti. Co předvedou proti silnému PSG?

Paris Saint-Germain
Tým kolem hvězdného Zlatana Ibrahimoviče teprve v posledních dvou ligových kolech dokázal konečně naplno bodovat, když zvítězil v Lens 3:1 a doma pak porazil silné Bordeaux 3:0. Byť na kontě porážek PSG svítí velká nula, nestačí výsledky na první místo v Ligue 1. To zatím drží Olympique Marseille, které sice již dvakrát prohrálo, ale nesbírá tolik remíz, jako PSG a má o tři výhry více, takže sečteno, podtrženo, ztrácí Paris Saint-Germain na čelo čtyři body.

Paris Saint-Germain – Olympique Lyon 1:1
SM Caen – Paris Saint-Germain 0:2
Toulouse FC – Paris Saint-Germain 1:1
Paris Saint-Germain – AS Monaco 1:1
RC Lens – Paris Saint-Germain 1:3
Paris Saint-Germain – Girondins Bordeaux 3:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.