Máme za sebou zápas pátého kola francouzské Ligue 1. Z vítězství se nakonec radují domácí, kteří si tak připisují 3 body do tabulky. Připomeňme si, že jediným úspěšným střelcem byl Koné, avšak trefil špatnou branku. Ode mě je to vše, děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek soboty.
90+4
90+3
Gassama se prodíral do vápna po pravé straně, rozhodčí mu ale při tomto průniku odpískal faul, je pravděpodobně rozhodnuto.
90+2
Druhá minuta ze čtyř už je také za námi, tlak hostů sice sílí, už je ale asi pozdě. Domácí jsou zaparkovaní před vlastní brankou, průchod je takřka nemožný.
90+1
Na stadionu Montpellier už běží první minuta nastavení, domácí chytře drží míč ve své moci, navíc na polovině hostů.
90
Mohlo být rozhodnuto! Camarr z levé strany našel v rychlém brejku před brankou úplně volného Tiéného, ten měl dostatek času a prostoru, neuvěřitelným způsobem ale bránu minul.
89
PO dalším velmi tvrdém, skoro až likvidačním zákroku rozhodčí píská alespoň obyčejnou standardní situaci pro hosty.
88
Lavigne byl ostře atakován kopačkou soupeře, rozhodčí ale zůstává v klidu a nejen že neuděluje žlutou kartu, on vůbec nepíská faul.
87
Hosté mají jednu u posledních možností na vyrovnání, aktuálně mají míč v držení a snaží se s ním prodrat až před Jourdrena, to se jim ale zatím nedaří.
86
Na hřišti se přitvrzuje a rozhodčí musí hráče krotit. Laťku trestů dnes nechal poměrně nízko, chtěl povolit tvrdší zákroky a urychlit hru, začíná se mu to ale vyjímat z rukou.
85
Bérigaud ukořistil v obraně balon a vyvezl ho po pravé straně až do vápna soupeře, tam o něj ale vlastní hloupostí přišel.
83
Utkání se pomalu chýlí ke konci a domácí stále vedou o jednu jedinou branku. Situace z posledních minut ale nenapovídá nic o tom, že by se skóre měli měnit alespoň na jedné straně.
81
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Anthony Mounier, přichází Víctor Montaño.
80
Žlutou kartu dostává Raffidine Abdullah (FC Lorient).
79
Domácí se drali do rychlého brejku a nebýt jedné chyby, tak mohli zakončovat v přečíslení tří proti jednomu. Avšak Lasne nezpracoval trošku skákavou přihrávku a bylo po akci.
78
Žlutou kartu dostává Jonas Martin (Montpellier HSC).
76
Jeannot se protáhl skrze celou domácí obranu a vzal zakončení na sebe, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla.
74
Nováček na hřišti mohl přidat druhou branku domácího celku. Lasne našel centrem Camaru, ten byl ale ve velkém úhlu, a branku tak o kousek minul.
73
Třetí, tedy poslední střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Mathieu Coutadeur, přichází Sadio Diallo.
72
Hosté aktuálně mají držení míče 54 %, domácí tedy 46 %.
71
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Lucas Barrios, přichází Paul Lasne.
70
Barrios sice opustil hřiště po svých, zamířil si to ale rovnou na střídačku. Něco s ním nebude v pořádku, doufejme, že to nebude nic vážného.
70
Lucas Barrios se po tvrdém souboji ocitl na zemi a zůstává ležet, na pomoc přichází i lékař.
69
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Vincent Le Goff, přichází Bryan Pelé.
68
Guerreiro po dlouhých minutách dral ve vápně do míči, avšak byl sražen k zemi. Penalta se ale nepíská.
66
Střídající hráči se postupně zapojují do hry, nyní se dokonce ocitli ve vzájemném souboji. Skončilo to míčem v zámezí a autovým vhazováním pro domácí.
64
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jamel Saihi, přichází Souleymane Camara.
63
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Gilles Sunu, přichází Valentin Lavigne.
62
V posledních minutách je hra trochu monotónní, doufejme, že to trochu napraví střídající hráči.
60
Situace se stále nemění. I když domácí nepředvádí zrovna atraktivní hru, tak se jejich fanoušci snaží vytvářet bouřlivou atmosféru.
58
Stále ale platí ta samá situace. Domácí fotbalisté jsou velmi zatažení na vlastní polovině, kupředu se vydávají spíše sporadicky. Kdežto hosté souvisle tlačí, ale k ohrožení brány se zatím nedostali.
56
Domácí už se radovali z druhého gólu, nakonec jejich radost zastavil čárový rozhodčí, odpískal totiž ofsajd.
54
Až nyní přišel rychlý protiútok, z levé strany před bránu centroval na číhajícího Barriose Hilton, přihrávce ale zabránili dobře se vracející obránci.
53
Montpellier se zatahuje hodně na vlastní polovinu, hráči svého soupeře skoro nenapadají a jsou stále pod tlakem.
51
Fotbalisté Lorientu jsou stále usazeni na polovině domácího celku a kombinují.
49
A že hosté jsou při chuti. Z pravé strany vápna se k tvrdé střele odhodlal Ayew, domácí brankář ale zůstal stát na místě a míč mu přiletěl přímo do rukavic.
48
Domácí se po této akci stáhli do obrany a snaží se zkrotit útočné choutky Lorientu.
47
A to se málem stalo! Na přesný centr si naskočil Hilton a už se málem radoval z gól vstřelenou hlavou, to by ale nesměl stát na brankové čáře Lecomte, který míč reflexivně vyrazil!
46
Druhý poločas začal nepřesnou standardní situací domácího celku. Mají ale možnost napravit to při rohovém kopu.
46
První poločas už se zdál že skončí bezbrankovou remízou, avšak to hlavní přišlo v předposlední minutě. Vlastní branka Koného poslal do vedení celek. Alespoň tím dala náboj do druhé poločasu, který začne přibližně ve 21:01.
45
44
Montpellier právě vstřelil branku!
Na jedné straně štěstí, na druhé obrovský smutek! Rychlá akce domácích, po které Hilton odcentroval před bránu. Tam byl připravený obránce LAMINE KONÉ, aby míč odkopl, avšak poslal ho přímo do vlastní sítě. Jourdren se sice po míči natahoval, tak rychlé reakce ale nemá, byl bez šance – 1:0!
43
Poločas se nám pomalu blíží ke konci a obraz hry se každou chvíli mění.
42
Rozehrávky se opět ujal Coutadeur, na jeho centr si naskočil Koné, avšak hlavička nebyla dost důrazná a přes bránící hráče neprošla.
41
Lorient je stále v držení míče na útočné polovině, navíc by měl mít k dispozici rohový kop.
40
Domácí se nemohou vymanit zpod narůstajícího tlaku hostujícího celku, jsou v pasti na vlastní polovině a nikdo neví, co má zrovna on dělat.
38
Po lehkém faulu byl nařízen přímý kop pro Lorient, kterého se ujal Coutadeur. Balon si byl krásný, nadýchaný, avšak ve vápně u něj byl jako první Jourdren.
37
Domácí mají v poslední době s rozehrávkou hostů problémy, ti jim následně pobíhají po celém hřiště jak se jim zachce.
36
Hostující kapitán Lautoa si drze vyšlápl na jednoho z domácích, šel do něj velmi tvrdě a kopačkou napřed. Po zásluze za to vidí žlutou kartu.
35
Mounier byl při napadání až moc aktivní a je mu odpískán faul na Coutadeura.
33
Hosté se postupem času stále více a více osmělují, obrana Montpellieru je ale semknutá v jeden silný celek.
32
Rychlý protiútok domácího celku byl skončil pouze zblokovanou střelou Mouniera.
30
Domácí se ve středu hřiště dopustili nedovoleného zákroku, míč tak připadá na stranu Lorientu.
28
To byla akce! Sansonův centr se snesl za všechny obránce až na Martina, těsně před ním ale míč skočil, a francouzský útočník ho tak nedokázal usměrnit do odkryté sítě.
27
Sunu fauloval Martina, je z toho standardní situace od postranní čáry.
26
A málem tomu tak bylo. Rychlá přímočará akce rozhýbala obranu Lorientu, avšak přízemní centr před bránou nikoho nenašel. Kupředu tak mohli postupovat právě hosté, avšak míč jim utekl do zámezí.
25
Zdá se, že taktika je odhalena. Domácí budou okupovat polovinu hostů, kteří se budou spoléhat na rychlé brejky.
24
Zpět k dění na zeleném pažitu! Guerreiro se prosmýkl obranou, sebral přesnou přihrávku a z první zakončil, Jourdren ale na jeho střelu dobře viděl a dokázal ji zlikvidovat.
23
Domácí stadion s kapacitou přes 30 tisíc je velmi dobře zaplněn, utkání zatím doprovází velmi dobrá atmosféra.
21
Montpellier se stále tlačí do zakončení, zatím je na tom o něco lépe. Hostům nemůžeme odepřít snahu, avšak dělají moc chyb.
20
Domácí navazují na předváděnou hru z počátku tohoto poločasu a usazují se na polovině hostujícího celku.
19
Po rychlém protiútok, který v závěru zbrzdila dobře se navrátivší obrana hostů, se dostal ke střele zpoza vápna Martin, avšak zamířil hodně špatně.
18
Mounier vzal s míče do zaječích, po levé straně upaloval přes celé hřiště, do zakončení se ale nedostal. Jeannot mu míč na poslední chvíli vypíchl.
17
Fotbalisté Lorientu se sice snaží stále útočit, často ale chybují v v přihrávkách na krátkou vzdálenost, kdy poté ztrácejí míče.
15
Domácí získali balon po výborném obraném zákroku, Barrios si už zabíhal za obranu pro míč, avšak byl až moc rychlý a ocitl se v ofsajdu.
15
Domácí se nikam neženou, napadají zásadně jen na vlastní polovině. Hosté jsou zatím zaseknutí na půlce hřiště, neví jak dál.
14
Až nyní ukořistili fotbalisté v bílých dresech míč a také se vydávají směrem kupředu.
13
Domácí jsou za stálého povzbuzování fanoušků stále na polovině Lorientu, v klidu kombinují po celé ploše.
11
Na malý moment se do útoku vydali také hostující fotbalisté, po krátké chvíli se ale museli vrátit opět do obrany, jelikož o balon přišli.
9
K míči se postavil Tiéné, obstřelil zeď, míč si to namířil ale jen do boční sítě! Bez pochyby to byla ale velmi nebezpečná střela.
8
Mounier byl při svém průchodu obranou faulovaný Koném a je z toho standardní situace zpoza vápna!
6
Ayew se pokusil o rychlý protiútok s míčem na kopačce, nebyl však dostatečně rychlý a o míč přišel.
4
Domácí fotbalisté se stále snaží prodrat až do brány, obrana hostujícího celku je ale pevně semknuta a nedovolí nikomu projít.
3
Lorient je zatažený na vlastní polovině a brání se útokům domácího celku.
2
Do útoku se vydali také hostující fotbalisté a dokonce měli možnost rohového kopu, avšak ten nevyužili.
1
Domácí fotbalisté začali utkání velmi aktivně a ihned se vydali do útoku.
1

Montpellier HSC: Jourdren – Hilton (C), Tiéné, El Kaoutari, Deplagne – Martin, Sanson, Saihi, Mounier – Bérigaud, Barrios.
Náhradníci: Pionnier – Congré, Jebbour, Marveaux, Lasne, Montaño, Camara.

FC Lorient: Lecomte – Koné, Le Goff, Guerreiro, Lautoa (C) – Gassama, Coutadeur, Abdullah, J. Ayew – Sunu, Jeannot.
Náhradníci: Chaigneau – Pedrinho, Pelé, Diallo, Lavigne, Mostefa, Bellugou..
Dobrý večer! Vítám vás u sledování online přenosu z pátého kola francouzské Ligue 1. V něm se představí Montpellier HSC , hosty na jejich stadionu budou fotbalisté FC Lorient.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.