To je z mé strany vše, hezký nedělní večer.
Je dobojováno! Sledovali jsme vyrovnané utkání, které nakonec skončilo nerozhodně 1:1. Do vedení se dostal Lyon, když se hlavou prosadil Koné. Domácí po inkasované brance přidali a nakonec vyrovnali, když se z pokutového kopu prosadil Veretout. Žádná další branka už nepadla a týmy si tak body rozdělily.
90+3
90+3
Už se nic nestane, týmy si body rozdělí a nutno dodat, že zřejmě zaslouženě.
90+2
Domácí se usadili na polovině hostů a snaží se ještě něco vymyslet, ale Lyon zatím velmi dobře brání.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil tři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Oba celky se tlačí dopředu a snaží se rozhodnout, ale zatím jsme se vážnější šance nedočkali.
87
Ale ani z tohoto rohu Lyon nic nevytěžil a stav zápasu se tedy nemění. Do konce zápasu zbývají poslední tři minutky.
86
Po další akci vybojovali hosté rohový kop, svůj třetí v tomto utkání.
85
Po rychlé akci doputoval míč na hranici velkého vápna, kde byl zcela volný Johan Audel. Ten si kulatý nesmysl přehodil na levou nohu, ale pouze trefil hráče, který stál na malém vápně! Lopes by byl zřejmě bez šance.
83
Hosté si to nyní hodně zkomplikovali nepovedenou malou domů, ale nakonec byl Lopes o krok rychlejší než Gakpé a uklidil míč do zámezí.
82
A střídal také Lyon. Odešel Bedimo a zahraje si Mvuemba.
81
Nantes střídal. Dohrál Bedoya a zahraje si Aristeguieta.
79
Následnou akci Lyonu zastavil pomezní rozhodčí, protože jeden z hráčů byl podle něj v ofsajdu.
78
Yacine Bammou se dostal do šance, ale pomohl si při zpracování rukou. Domácí hráč přesto akci zakončil a za to vyfasoval žlutou kartu.
76
Po dlouhém nákopu se do šance dral střídající Gakpé, ale nakonec vše vyřešil pozorný Lopes, který vyběhl a míč sebral.
75
Lyon střídal. Dohrál Gourcuff a zahraje si Malbranque.
73
Nantes právě vstřelili branku!
K míči se postavil JORDAN VERETOUT, který ho poslal přesně k pravé tyči a Lopes byl bez šance. Je vyrovnáno a začínáme od začátku.
72
Po faulu hostujícího hráče je tu pokutový kop pro Nantes!
70
Je před námi posledních dvacet minutek. O vyrovnání se pokoušel Georges-Kévin Nkoudou, ale jeho přízemní střela nebyla přesná.
68
Hosté zahrávali zajímavou standardní situaci z rohu velkého vápna, ale z té nic nebylo.
67
Žlutou kartu uviděl za svůj faul domácí Chaker Alhadhur.
65
Z rohu ale nic nebylo, protože vše skončilo útočným faulem. Stav zápasu se tedy nemění, Lyon i nadále vede nejtěsnějším možným rozdílem.
64
Domácí se vydali dopředu a nakonec vybojovali svůj pátý rohový kop.
63
Lyon střídal. Fékira nahradil Clinton Njie.
61
Je před námi posledních třicet minutek. Lyon vede o jednu branku, ale domácí to nevzdali a tlačí se dopředu, takže konec utkání bude ještě hodně zajímavý.
59
Domácí se okamžitě vydali dopředu a byl z toho centr z levé strany, ale Bammou se do zakončení nenatlačil.
57
A je to tak a hned dvojí střídání. Ze hřiště odešel Audel a zahraje si Gakpé. Dohrál i Shechter a zahraje si Nkoudou.
57
56
Po vstřelené brance je aktivnější Lyon, který se stále tlačí dopředu. Domácí se pouze brání a vypadá to, že budou střídat.
54
Nakonec ale hosté o míč přišli a domácí šli do přečíslení. Po zpětné přihrávce pálil z hranice penalty Bedoya, ale jeho rána byla zblokována.
53
Lyon v klidu kombinuje okolo středového kruhu a nikam nepospíchá, což je pochopitelné.
52
Domácí okamžitě po rozehrávce ztratili míč a dopředu opět pospíchají hosté, kteří jsou samozřejmě na koni.
51
Lyon právě vstřelil branku!
Tak to je velká rána pro domácí celek, který byl aktivnější, ale do vedení se dostává hostující Lyon. Alexandre Lacazette odcentroval z levé strany, na míč si naskočil BAKARY KONÉ, který přesnou hlavičkou překonal domácího brankáře.
49
Jenže nyní z toho byla pouze nepřesná přihrávka, kterých je dnes k vidění opravdu hodně a i proto stále čekáme na úvodní branku.
48
Domácí jsou opět u míče a v klidu kombinují, zatím pouze na své polovině.
47
Domácí se hned vydali dopředu, Bedoya se dostal do vápna, ale jeho zpětná přihrávka nebyla přesná.
46
Vše je připraveno, jdeme na druhý poločas.
Hráči obou celků se vrací na trávník. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
První poločas je za námi. Aktivnější byli domácí fotbalisté, kteří si vytvořili několik šancí, ale branky se nedočkali. Největší šanci měl Bedoya, ale trefil pouze tyč. Hostům se příliš nedařilo a i proto je stav zápasu stále 0:0. Ve druhém poločase je tedy stále o co hrát a myslím si, že se máme na co těšit.
45+2
45+1
Hlavní rozhodčí přidal v prvním poločase dvě minutky.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Ani tentokrát Lyon nic nevymyslel a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.
43
Nyní jsou na tahu hostující hráči, kteří se usadili na polovině Nantes.
42
Po centru z levé strany si na míč parádně naskočil domácí Alejandro Bedoya, ale po jeho pokusu orazítkoval kulatý nesmysl jen levou tyč!
40
Na trávníku se přitvrdilo a v posledních minutách bylo k vidění několik nevybíravých zákroků.
39
Jeden z domácích hráčů byl ošetřován, ale už je opět na nohou a zápas může pokračovat.
37
A hostující Fékir nakonec za faul vyfasoval žlutou kartu.
36
Další akce Lyonu skončila útočným faulem a na tahu je opět domácí celek, který je zatím aktivnější a hlavně nebezpečnější.
34
Ani z tohoto rohu ale nic nebylo, protože pro míč si skvěle došel pozorný brankář Riou.
33
Lyon se nakonec usadil na polovině domácího celku a po zblokovaném centru vybojoval roh.
32
Hosté drží míč a nikam nepospíchají. Tempo hry malinko opadlo, tak uvidíme, zda se v prvním poločase dočkáme úvodní branky.
30
Je za námi úvodních třicet minutek. Sledujeme zajímavé utkání, ale na první branku stále čekáme.
29
Vzápětí to domácí zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl velmi nepřesný a od své branky bude rozehrávat Lopes, který měl zatím podstatně více práce, než na druhé straně Riou.
27
Po centru se míč odrazil na velké vápno, kde byl Bedoya a míč poslal jen těsně vedle pravé tyče!
26
Po sraženém centru je tu čtvrtý rohový kop pro Nantes.
25
Domácí nezvládli kombinaci uprostřed hřiště a ztratili míč, protože Bedoya ho poslal do zámezí.
23
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale Alexandre Lacazette nedokázal dlouhý míč zpracovat a ten mu nakonec ´utekl´ do zámezí.
22
Ale ani z jednoho rohu nic nebylo. Ten třetí vyřešil Lopes, který vyběhl a kulatý nesmysl sebral.
21
Hlavní rozhodčí ještě řeší strkanici ve vápně, poté budou domácí zahrávat rohový kop.
21
A třetí roh pro domácí celek.
20
Po zásahu hostujícího hráče je tu další roh pro Nantes.
20
Po další akci je tu rohový kop pro Nantes.
20
Lyonu se zatím směrem dopředu příliš nedaří. Celek Nantes je lepší, aktivnější a hlavně nebezpečnější. Na první branku ale stále čekáme.
18
Velká šance domácích! Po rychlé akci se ocitl sám před Lopesem Etey Menachem Shechter, ale nemířil přesně a míč skončil těsně vedle levé tyče!
16
Na druhé straně to zkusil Alexandre Lacazette, ale jeho přízemní pokus byl hodně nepřesný a od své branky bude rozehrávat Riou.
15
Domácí jsou zatím aktivnější. Nyní se dostal k centru Veretout, míč propadl až do branky, ale Lopes byl pozorný a vše vyřešil.
13
Po další akci se dostal ke střele domácí Audel, ale ani jeho rána se neujala, protože Lopes si s ní v pohodě poradil.
12
Nakonec to vzal na sebe Bammou, ale přes dva protihráče se neprosadil a míč skončil v zámezí.
11
Hráči Nantes se usadili na polovině Lyonu a snaží se něco vymyslet.
10
Z úvodního rohu ale nic nebylo a u míče jsou domácí borci, kteří v klidu kombinují na své polovině.
9
Alexandre Lacazette dostal dobrou přihrávku do vápna a objevil se sám před Riou, ale toho z úhlu neprostřelil! Roh pro hosty.
7
Domácí se dostali k centru z levé strany, ale pro míč si výborně došel brankář Lopes, který tak výrazně pomohl svým zadákům.
6
Nakonec to hosté zkusili po levé straně, ale z dlouhé přihrávky nic nebylo a kulatý nesmysl doputoval do zámezí.
5
U míče jsou hostující fotbalisté, kteří v klidu kombinují okolo středového kruhu a nikam nepospíchají.
3
Po další akci se ve vápně dostal k míči Veretout, který vystřelil, ale míč skončil těsně vedle levé tyče.
2
Domácí se hned dostali do vápna Lyonu, ale střela byla zblokována a Lopes zasahovat nemusel. Celek Nantes ale začal hodně zostra.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří dnes nastoupili ve žlutých dresech.
1
Hráči obou celků přicházejí na trávník. Utkání začne za malý okamžik.

FC Nantes: Riou – Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji (C), Alhadhur – Bedoya, Hansen, Veretout, Audel – Shechter, Bammou.
Náhradníci: Dupé – Veigneau, B. Touré, Nkoudou, Deaux, Aristeguieta, Gakpé.

Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Koné, Umtiti, Bedimo – Ferri, Gonalons (C), Tolisso – Lacazette, Gourcuff, Fékir.
Náhradníci: Gorgelin – Bisevac, Malbranque, Danic, Mvuemba, Yattara, Njie.

Olympique Lyon

Lyon, který chce i v této sezoně atakovat ty nejvyšší příčky, měl pomalý rozjezd, ale v posledních kole předvádí velmi dobré výkony a z posledních tří utkání dvakrát vyhrál a jednou remizoval. Lyon má na svém kontě deset bodů, skóre 11:7 a v tabulce se nachází na jedenáctém místě. Lyon přijel na hřiště Nantes s jasným cílem, vyhrát a v tabulce se opět o pár míst posunout.

FC Nantes

Domácí celek si v nové sezoně nevede špatně. Ze sedmi zápasů třikrát vyhrál, dvakrát remizoval a dvakrát prohrál. Nantes má tedy 11 bodů a v tabulce se nachází na desátém místě. Domácí borci mají problémy hlavně v útoku, protože zatím vstřelili pouze pět branek. Naopak Nantes se může spolehnout na dobrou obranu, protože zatím pouze pětkrát inkasovalo.

Bastia – Nantes 0:0
Nantes – Nice 2:1
Lille – Nantes 2:0
Nantes – Montpellier 1:0
Nantes – Monako 0:1
Zdravím všechny příznivce kopané. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy osmého kola a my budeme sledovat duel mezi Nantes a Lyonem. Mírným favoritem tohoto utkání je hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.