Nantes se v tabulce pro tuto chvíli posunulo již na pátou příčku, naopak Nice kleslo na patnácté místo. To je z mé strany vše, přeji Vám hezký zbytek soboty!
Fotbalisté Nantes poráží Nice 2:1. Základ ke svému vítězství položili již v první půli, ve které byli jasně lepším celkem a ujali se v ní dvougólového vedení. Hostům se v 70. minutě povedlo snížit, po rohu se prosadil Amavi, ale v závěru měli větší šance zase domácí, kteří podnikali nebezpečné kontry do otevřené obrany soupeře.
90+4
90+4
Ještě se hraje. Po faulu na půlce však budou rozehrávat domácí.
90+3
Balón je v náručí Dupého a myslím si, že je již rozhodnuto!
90+3
Hosté rozehrávají jednu z posledních akcí zápasu.
90+2
Ve středu hřiště se srazili Genevois a Deaux. Faul byl odpískán proti hostujícímu týmu.
90+1
Sudí Turpin nastaví tři minuty.
90
Dupé bude rozehrávat od své brány a pochopitelně s tím vůbec nepospíchá.
88
Hodně zajímavý centr z pravé strany. Míč propadl přes domácí obránce, ale nedostal se k němu ani Bosetti.
88
Bangura posílal míč na rozběhnutého N'koudoa, ale k balónu měl blíže brankář Hassen, který ho odkopl.
86
Hosté hodně otevírají obranu a fotbalisté Nantes mají dostatek prostoru pro rychlé protiútoky.
84
Z pravé strany se dostával do šance Deaux, ovšem pálil tak metr a půl vedle vzdálenější tyče.
83
Další kontr domácích. N'koudou byl tentokrát v roli nahrávače, když našel na hranici šestnáctky Deauxe. Jeho střelu vyrazil Hassen a pokus o dorážku končí faulem domácího hráče.
82
Hosté chybovali v rozehrávce a na konci následného protiútoku Nantes byl N'koudou, který míč sice poslal mimo dosah vybíhajícího Hassena, ale i mimo tři tyče!
81
Fotbalisté OGC mají na vyrovnání zhruba deset minut + nastavení.
80
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Etey Menachem Shechter, přichází Ismaël Bangoura.
80
Veretoutův centr byl odvrácen. Odražený míč si však našel N'koudou, který ho z dvaceti metrů napálil těsně vedle horního rohu.
79
A následovat bude další z druhé strany.
78
Rychlý protiútok domácích rezultuje v rohový kop.
76
Do konce zápasu zbývá čtvrthodina. Jeden z domácích hráčů je nyní ošetřován.
74
Hosté jsou nabuzeni a nadále se snaží s výsledkem něco udělat.
73
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Niklas Hult, přichází Albert Rafetraniaina.
70
Nice právě vstřelilo branku!
A zápletka je tady! Po rohovém kopu Bauthéace se na bližší tyči prosazuje JORDAN AMAVI, který dostal míč za záda Dupého – 2:1!
69
A zafungovala právě spolupráce čerstvých hráčů. Deaux z pravé strany centroval a N'koudou hlavičkoval mimo.
68
Tak střídání Nantes bylo dokonce dvojité. Trenér zřejmě usoudil, že jeho tým potřebuje čerstvé síly.
68
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Yacine Bammou, přichází Lucas Deaux.
67
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Johan Audel, přichází Georges-Kévin Nkoudou.
66
Zdá se, že domácí mají přichystané první střídání.
63
Hosté s míčem na kopačkách, ale jejich akcím schází nějaký moment překvapení.
61
I po hodině hry drží Nantes svůj náskok. Fotbalisté ve žlutém vyčkávají na příležitosti k rychlým brejkům.
59
Fanoušci Nantes neutichají ve svém povzbuzování. Afmosféra na stadionu je výborná.
58
Bauthéac poslal do šestnáctky velice zajímavý míč, který musel zachytit Dupé.
54
Hosté přeci jen přidávají na aktivitě. Pokud chtějí myslet na body, tak musí útočit.
50
V úvodu druhého poločasu jsme zatím nic zajímavého neviděli. Domácí v klidu hájí své vedení.
47
Hosté o přestávce provedli hned dvojnásobné střídání. V jejich kabině bylo asi rušno.
46
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Souleymane Diawara, přichází Eric Bauthéac.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Carlos Eduardo, přichází Alassane Pléa.
46
46
Po prvním poločase vede Nantes nad Nice zaslouženě 2:0. Domácí začali zápas velkým náporem, ze kterého vytěžili vedoucí gól už v 9. minutě, kdy se po rohu trefil Djilobodji. Hosté tlak soupeře trochu otupili až po půlhodině hry, ale v závěru poločasu po akci Shechtera ještě jednou inkasovali.
45+1
43
Nantes právě vstřelili branku!
Domácí zvyšují na 2:0! ETEY MENACHEM SHECHTER vnikl z levé strany do šestnáctky, dostal se až do střelecké pozice a přízemní střelou k bližší tyči překonal Hassena.
41
Hult si na útočné polovině dobře udělal prostor, ale jeho nahrávka na Bosettiho už byla do ofsajdového postavení.
39
Puel nezvládl svůj centr a poslal míč za bránu. Pro hosty škoda, protože ve vápně si hledala místo hned trojice útočících fotbalistů.
38
Shechter se řítil za nakopnutým balónem, ale Diawara byl u míče dříve a vypomohl si přihrávkou na brankáře Hassena.
37
Nápor domácích už je minulostí, obraz hry se postupně vyrovnal.
36
Dlouhá přihrávka mířila jinám, než kam si nabíhal hostující hrot Bosetti. Do útoku může přejít celek Nantes.
35
Bammou si v honbě za míče pomohl faulem a hosté tak mohou rozehrávat.
33
Hosté ožívají! Dupé musel rychle vyběhnout, aby sebral míč před rozběhnutým protihráčem.
31
Nesmělý útočný pokus hostí. Eysseric na pravé straně přenechal míč Puelovi, jehož centr byl snadnou kořistí pro domácí obránce.
30
Před šestnáctkou si rovnal míč na střelu Shechter, ale Diawara mu skončil pod nohy a balón vypíchl.
29
Domácí si rychle vyměňují míč a fotbalisté Nice tomu jen přihlížejí. Celek z Nantes má zápas pod kontrolou.
27
Cissokho byl u lajny povalen Hultem a moc se mu nechtělo vstávat z trávníku. Měl by ale být v pořádku.
26
Po Gakpého rohu hlavičkoval Vizcarrondo a Hassen míč reflexivně vyrazil nohou! Výtečný zákrok hostujícího brankáře.
25
Veretoutův centr byl odvráen na roh.
24
Bodmer poslal k zemi Gakpého a vidí žlutou kartu. Navíc výhodná standardní situace pro domácí.
24
Žlutou kartu dostává Mathieu Bodmer (OGC Nice).
23
Aktivní Gakpé pronikl po levé straně a posílal do šestnáctky ostrý centr, který musela hostující obrana odvracet.
21
Gakpé zahrával rohový kop, ale hra byla přerušena. Jeden z domácích fotbalistů byl v ofsajdu.
20
Po dvaceti minutách mohou být domácí spokojeni. Jsou jasně lepší a už také vstřelili vedoucí gól.
18
Z centrem z levé strany si poradil hostující brankář Hassen.
17
Domácí i nadále pokračují v ofenzivní hře. Akrobatický pokus Gakpého se však mezi tyče nevešel.
16
Hosté se tentokrát dokázali ubránit.
15
Velká šance domácích! Cissokho míč zatáhl po pravé straně až do šestnáctky, kde ho předložil Gakpému. Možná gólovou střelu domácího křídelníka zastavil obránce, od kterého se míč odrazil na roh.
12
A měli jsme tu další roh Nantes. Tentokrát z toho nic nebylo, ale můžeme konstatovat, že domácí hrají velice aktivně.
9
Jordan Amavi nabral protihráče na vidle, ale místo faulu byl nařízen jen rohový kop. Domácím to však vůbec vadit nemusí, protože na Gakpého centr si naskočil PAPY MISON DJILOBODJI a hlavou otevřel skóre utkání.
8
Pěkné roztažení hry na Gakpého, ale centr domácího hráče byl odvrácen.
6
Domácí fanoušci své fotbalisty ženou dopředu hlasitým zpěvem chorálů.
5
Audel si zabíhal na pas za hostující obranu, ale míč odhlavičkoval Bodmer.
5
Hosté konečně u balónu, který si teď vyměňuje jejich obranná trojice.
4
Fotbalisté Nantes soupeři prakticky nepůjčují míč, Nice se pouze brání.
3
Po pravé straně táhl domácí útok Cissokho, ale byl včas zastaven.
1
Domácí celek zatím kombinuje na polovině Nice.
1

FC Nantes: Dupé – Cissokho, Vizcarrondo, Djilobodji, Veigneau (C) – Gakpé, Veretout, Hansen, Audel – Shechter, Bammou.

Náhradníci: Badri – Alhadhur, Nkoudou, Deaux, A. Touré, Bangoura.

OGC Nice: Hassen – Diawara, Genevois, Bodmer (C) – Puel, Eduardo, Hult, Mendy, Amavi – Eysseric, Bosetti.

Náhradníci: Pouplin – Gomis, Pléa, Palun, Rafetraniaina, Bauthéac, Maupay.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Pacelli.
Vzájemné zápasy:
V loňské sezóně se oba týmy utkaly hned čtyřikrát. V lize byli úspěšnější fotbalisté Nantes, kteří doma zvítězili 2:0 a na půdě Nice uhráli bezbrankovou remízu. V Coupe de France se na stadionu v Nantes pro změnu radovalo Nice – 0:2 a v Ligovém poháru zase Nantes, které zvládlo čtvrtfinálovou přestřelku – 4:3.
FC Nantes (10. místo, 5 zápasů, 2 výhry, 1 remíza, 2 porážky, skóre 3:4, 7 bodů)

Nejlepší střelci: Yacine Bammou, Serge Gakpé a Jordan Veretout – 1 gól
OGC Nice (11. místo, 5 zápasů, 2 výhry, 1 remíza, 2 porážky, skóre 5:9, 7 bodů)

Nice – Toulouse 3:2
Lorient – Nice 0:0
Nice – Bordeaux 1:3
Marseille – Nice 4:0
Nicé – Méty 1:0

Nejlepší střelec: Alexy Bosetti – 3 góly
Zdravím všechny příznivce dobrého fotbalu! V rámci 6. kola francouzské Ligue 1 se uskuteční také bitva dvou sousedů ze středu tabulky, desáté Nantes přivítá o příčku horší Nice. Oba týmy nasbíraly shodný počet bodů a pro Nantes hovoří pouze lepší poměr vstřelených a obdržených gólů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.