Paris Saint-Germain se tak dočasně nepřesunulo do vedoucí pozice, navíc nedokázalo využít včerejšího zaváhání Marseille a zůstává třetí. Před úterním úvodním osmifinálovým šlágrem s Chelsea má navíc početnou marodku.

To je ode mě pro dnešek vše, loučím se a přeji příjemný zbytek sobotního večera. Na počtenou příště!
Zdálo se, že to bude snadný duel, po němž si Pařížané připíší čtrnácté ligové vítězství v aktuálním ročníku Ligue 1. A vše k tomu také směřovalo – už ve 2. minutě se prosadil Zlatan Ibrahimovič, v 39. minutě zvyšoval na 2:0 Ezequiel Lavezzi. PSG za pohodlného stavu kontrolovalo hru.

Jenže druhé dějství vše změnilo. Domácí brzy vyčerpali všechna střídání a nakonec museli dohrávat s osmi hráči v poli bez zraněných Serge Auriera a Lucase. Nováček z Caen je potrestal dvěma góly v rozmezí tří minut, jimiž vyrovnal na konečných 2:2.
90+5
90+4
Nastavený čas právě vypršel, domácí však také ještě rozehrávají standardní situaci.
90+2
Caen právě vstřelilo branku!
HERVÉ BAZILE se postavil k exekuci přímého kopu a přesnou ranou zpoza šestnáctky rozvlnil síť za zády Salvatoreho Sirigua.
90+1
Hosté po nedovoleném zákroku Pařížanů budou ještě zahrávat přímý kop z necelých dvaceti metrů!
90
V Parku princů se budou hrát čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Dennis Appiah v šestnáctce přihrál rukou po Féretově centru EMILIANU SALOVI, což rozhodčí Schneider nepostřel, a tak mohl útočník Caen pohotovou střelou snížit na 1:2!
87
Adéoti vidí za nedovolený zákrok na Verrattiho žlutou kartu.
85
K Salovi se do vápna snášel centr, jenže před ním do trajektorie letu balonu skočil Verratti, který si pravděpodobně pomohl rukou. Píšťalka sudího Schneidera zůstala němá.
84
Benezet si na pravé straně nepřišel na Maxwella, vybojoval však alespoň roh.
83
Kanté vlétl v pokutovém území do Sirigua. Brankář Paříže bude rozehrávat.
81
Verratti vypálil z velké vzdálenosti, po jeho tečované ráně bude následovat roh.
80
Pařížané už mají jen osm hráčů v poli! Po zranění Auriera odkráčel z trávníku také Lucas.
79
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Antar Yahia, přichází Felipe Saad.
78
Lavezzi se neprotáhl podél pravé postranní čáry kolem Imoroua. Domácí budou vhazovat.
75
PSG se snaží držet svého soupeře, který hraje v početní převaze, co nejdéle od vlastní brány a kombinuje na jeho polovině.
73
Sala na hranici šestnáctky převzal přihrávku od Féreta a pohotově vypálil. Jeho pokus směřoval vedle levé tyče Siriguovy svatyně.
72
Rabiot uprostřed hrací plochy fauloval Yahiu, Caen je u míče.
71
Domácí budou dohrávat závěrečných dvacet minut o deseti, Aurier nemůže pokračovat.
70
Aurier se skácel na trávník ve vlastní šestnáctce poté, co netrefil balon podle svých představ. Jenže PSG právě potřetí vystřídalo a už nemá možnost změny.
69
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Nicolas Seube, přichází Jordan Adéoti.
68
Lucas odcentroval na Luize, který nedokázal hlavou překonat Vercoutreho. Jeho pokus putoval mimo.
68
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Gregory van der Wiel.
67
Da Silva v blízkosti vlastního pokutového území stáhl k zemi Ibrahimoviče, domácí budou zahrávat přímý kop.
66
Ibrahimovič si na zadní tyči zpracoval centr od rohového praporku, přizvedl si míč a z první jej napálil do boční sítě Vercoutreho brány.
65
Ibrahimovič přihrával na hranici šestnáctky patičkou pod sebe na Matuidiho, před nímž zahrál na roh Imorou.
62
Benezet vyzkoušel Siriguovu pozornost z hranice vápna, italský brankář si s jeho střelou poradil.
60
Ibrahimovič z levé strany našel v pokutovém území Lavezziho, jehož hlavičku pod břevno vytáhl Vercoutre na roh!
59
Lucas nasměroval svůj centr z přímého kopu na Ibrahimoviče, který hlavičkoval uvnitř šestnáctky nepřesně.
57
Lavezzi se na útočné polovině provinil v duelu s Da Silvou, Caen je u balonu.
56
Bazileho pas od rohového praporku skončil v rukavicích Sirigua, jenž bude vykopávat.
55
Centr z přímého kopu přistál u Ibrahimoviče, který zahrál na roh.
54
Luiz fauloval v hlavičkovém duelu Salu, Caen bude rozehrávat.
52
Bazileho centr z levého křídla skončil na horní síti svatyně Paris Saint-Germain.
50
Domácí úspěšně ubránili rohový kop, Ibrahimovič byl při následném pokusu o brejk faulován.
48
Appiah ve vlastním vápně strčil do Maxwella, který se ze vzduchu okamžitě poroučel k zemi. Vercoutre bude po teatrálním pádu vykopávat.
47
Silva byl nedaleko středové čáry zastaven v rozporu s regulemi, PSG je u balonu.
46
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Marquinhos, přichází David Luiz.
46
Pařížané mají nakročeno k prozatímnímu prvenství v Ligue 1. Po úvodním dějství vedou nad nováčkem soutěže z Caen 2:0. Už ve 2. minutě prvního sobotního duelu francouzské ligy se prosadil Zlatan Ibrahimovič, druhý zásah přidal krátce před poločasovou přestávkou Ezequiel Lavezzi. Hosté měli největší příležitost ve 20. minutě, jenže PSG se jejich nájezdu úspěšně ubránilo.

45+3
Na opačné straně centroval Appiah na Salu, jenže míč zamířil do rukavic Sirigua.
45+2
Rabiot pálil z hranice pokutového území, Vercoutre jeho pokus lapil.
45+2
Pařížané drží balon na vlastní polovině, za stavu 2:0 v závěru první půle nikam nespěchají.
45
Sudí Schneider přidává k úvodním pětačtyřiceti tři nastavené minuty.
43
Féret to zkusil zpoza šestnáctky, jenže jeho slabá rána se k Siriguovi sotva doplazila.
41
Další nevyužitá možnost PSG! Lavezzi hledal z levé strany na penaltě Ibrahimoviče, jemuž ovšem přihrávka směřovala na paty. Švéd podklouzl a Lavezziho následný pokus mířil do výšin.
39
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Tentokrát už se ovšem EZEQUIEL LAVEZZI prosazuje! Útočník Blancova výběru převzal na levé straně přihrávku od Lucase a z úhlu střelou na zadní tyč propálil Rémyho Vercoutreho
38
Lavezzi selhal ve velké šanci! Ibrahimovič jej našel ve vápně, jenže argentinský útočník nedokázal jeho přihrávku zpracovat.
37
Lavezziho pas do šestnáctky se tentokrát neujal, hosté se bez problémů standardní situaci ubránili
36
Da Silva si vyšlápl na Rabiota a byl potrestán žlutou kartou.
34
Thiago Silva si ve vápně naskočil na centr Lavezziho a hlavou mířil jen těsně vedle levé tyče Vercoutreho brány!
33
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Bengali-Fodé Koita, přichází Herve Bazile.
31
S Koitou to nevypadá vůbec dobře. Hra je přerušena, i hosté pravděpodobně budou nuceni střídat.
29
Sala prošel po levém křídle přes Marquinhose, Koitu pak ale ve vápně včas a čistě odzbrojil Aurier.
28
Féretův centr od rohového praporku odhlavičkoval Thiago Silva do bezpečí.
26
Hosté se v Parku princů po brzy inkasovaném gólu rozkoukali a sem tam se probojují na dostřel Siriguovy svatyně.
24
Po Féretově zblokované ráně se dostal k míči Seube, jenže jeho projektil zpoza šestnáctky se mezi tři tyče nevešel.
23
Lucas na vlastní půlce zastavil Koitu v rozporu s pravidly. Caen je u balonu.
22
Centr na Yahiu do pokutového území ale směřoval do ofsajdu. Sirigu bude vykopávat.
21
Matuidi šel do souboje šlapákem, po jeho faulu bude Caen zahrávat přímý kop.
20
Hosté měli obrovskou příležitost! Po Rabiotově zaváhání mohl Sala přehodit vyběhnutého Sirigua, na míč však nedosáhl. Následné dvě dorážky zlikvidoval Sirigu ve spolupráci s blokujícími obránci.
19
Appiah se prodral podél pravé postranní čáry, jeho centr však k Salovi neprošel. Sirigu jej zachytil.
18
Rabiot se na polovině hrací plochy provinil v souboji s Kantém. Caen bude rozehrávat.
16
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Adrien Rabiot.
15
Cabaye si při běhu pravědpodobně poranil sval, hra je přerušena. Domácí budou muset střídat.
14
Cabayeho kolmice za obranu prošla až k Vercoutremu, hlásící se Lavezzi ji nedokázal zpacifikovat.
12
Pařížané od úvodu kontrolují hru, hosté na jejich polovině doposud byli snad jen dvakrát.
11
Tentokrát už Aurierův centr do šestnáctky Vercoutre zneškodnil.
9
Do vápna Caen se snášel Ibrahimovičův pas na Lavezziho, který ale na míč hlavou nedosáhl.
8
Verratti zůstal po souboji s Kantém ležet na trávníku, hra je přerušena.
7
Vercoutre byl opět v permanenci! Aurier přihrál z pravé strany nabíhajícímu Cabayemu, jenž ranou z voleje z nitra pokutového území provětral rukavice gólmana Caen.
6
Domácí tentokrát vedli útok po levé straně, odkud se do šestnáctky řítil Maxwell. Yahia byl ovšem u balonu dříve.
4
Marquinhos vypálil jedovatou ránu z přímého kopu po faulu na Lavezziho, Vercoutre musel zasahovat.
3
Ibrahimovič odhalil po vstřelení branky své potetované tělo a obdržel žlutou kartu.
2
Serge Aurier odcentroval z pravého křídla do vápna, kde na přední tyči ťukl do balonu špičkou kopačky ZLATAN IBRAHIMOVIČ, jenž jedenáctým gólem v sezoně posílá PSG do vedení.
1
Pařížané po hvizdu hlavního rozhodčího Schneidera rozehráli úvodní sobotní duel 25. kola Ligue 1.
1
Zlatan Ibrahimovič i další superhvězdy Paris Saint-Germain jsou vyřádkovány v tunelu Parku princů. Za malou chvíli přijdou na trávník spolu s dnešním protivníkem z Caen.

Paris Saint-Germain: Sirigu – Aurier, Silva (C), Marquinhos, Maxwell – Matuidi, Cabaye, Verratti – Lucas, Ibrahimović, Lavezzi.
Náhradníci: Douchez – Digne, van der Wiel, Luiz, Rabiot, Cavani, Bahebeck.

SM Caen: Vercoutre – Appiah, Yahia, Da Silva, Imorou – Kanté, Féret (C) – Koita, Seube, Benezet – Sala.
Náhradníci: Perquis – Saad, Calvé, Adéoti, Saez, Lemar, Bazile.

Rozhodčí: Schneider – Lombard, Lang.
CAEN

Nováček Ligue 1 se po nevydařené podzimní části ročníku vyspal dorůžova. Po krátké přestávce sice hned podlehl Lille, jenže od 10. ledna čtyřikrát po sobě naplno bodoval. Celek z Caen zdolal shodně 4:1 Remeš i Rennes a následně pokořil Saint-Étienne a Toulouse. Z domácího měření sil s Paris Saint-Germain však vyšel poražen, 24. září podlehl Pařížanům 0:2.
PARIS SAINT-GERMAIN

50, 49, 48. Tak vypadají bodové zisky vedoucí trojice francouzské ligy. Na vrcholu je Lyon, za ním Marseille, kterou může po dnešku předstihnout právě PSG. A to už mohl být výběr Laurenta Blanca první, kdyby minulou neděli vyzrál na Lyon. Pařížané se s ním ovšem rozešli remízou, která ukončila jejich sérii tří ligových vítězství v řadě.
Krásné sobotní odpoledne s Ligue 1. Nejvyšší francouzská soutěž má na programu 25. kolo, v němž na sebe dnes v 16 hodin narazí třetí Paris Saint-Germain se čtrnáctým Caen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.