To je z mé strany vše, dobrou noc.
Je dobojováno a nutno dodat, že to byl parádní zápas. Saint-Étienne se dostalo do vedení 2:0 a vypadalo to, že kráčí za vítězstvím, protože hostům se vůbec nedařilo. Jenže poté hráči Lens zabrali a během dvaceti minut otočili stav na 3:2! Poslední slovo ale měl Mevlüt Erdinç, který vyrovnal na konečných 3:3.
90+4
90+3
I tentokrát se hosté ubránili a oba celky si dnes body rozdělí.
90+3
Je před námi posledních šedesát sekund.
90+2
Hosté se dokázali ubránit a od své branky bude rozehrávat Riou.
90+1
Rohový kop pro domácí celek.
90+1
Hlavní rozhodčí přidal tři minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88
Žlutou kartu dostává Fabien Lemoine (AS Saint-Étienne).
88
Žlutou kartu dostává Pierrick Valdivia (Racing Club De Lens).
87
Domácí se tlačí dopředu a snaží se ještě strhnout vedení na svoji stranu. Čeká nás hodně zajímavý konec zápasu.
85
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Lalaïna Nomenjanahary, přichází Benjamin Bourigeaud.
84
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelný duel pokračuje! MEVLÜT ERDINÇ se na hranici velkého vápna skvěle uvolnil a poté poslal míč přesně do pravého horního rohu. Riou neměl šanci a stav je 3:3.
83
Chavarría byl při napadání hodně důrazný a nakonec mu byl odpískán faul.
82
Domácí vůbec neví, co mají hrát a směrem dopředu se trápí. Hosté prohrávali o dvě branky, ale během dvaceti minut dokázali stav zápasu otočit.
80
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yohan Mollo, přichází Jonathan Brison.
79
Domácí se samozřejmě hned vydali dopředu, ale z přihrávky před branku nic nebylo a rozehrávat tak bude Riou.
77
Lens právě vstřelilo branku!
Tak to je velká rána pro domácí celek, protože hosté otáčejí vývoj tohoto zápasu. Po skvělé kombinační akci si na zpětnou přihrávku naběhl PABLO CHAVARRÍA a z hranice penalty doslova propálil Ruffiera.
75
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Landry N'Guémo, přichází Allan Saint-Maximin.
74
Riou šel do centru do tvrdého zákroku, ale poradil si a nakonec pro hosty tato situace dopadla dobře.
73
A další žlutou kartu uviděl za svůj ´šlapák´ hostující Kantari.
72
Žlutou kartu dostává Romain Hamouma (AS Saint-Étienne).
71
Je před námi posledních dvacet minutek. Hosté dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu a je jasné, že to ještě bude hodně zajímavé.
69
K míči se postavil střídající YOANN TOUZGHAR, který ho poslal doprostřed branky a protože Ruffier skočil do strany, tak je vyrovnáno a začínáme od začátku.
69
Po rohu zahrál jeden z domácích hráčů ve vápně rukou a je tu penalta pro Lens!
68
A to už bylo nebezpečnější, protože Baptiste Guillaume se dostal do vápna a zkusil to z úhlu, ale Ruffier dobrým zákrokem míč reflexivně vyrazil!
68
Nakonec z toho ale nebylo vůbec nic. Na tahu je tak hostující celek.
67
Domácí jsou u míče a kombinují na polovině hostujícího celku, který ale velmi dobře napadá.
66
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jérôme Le Moigne, přichází Pablo Chavarría.
64
Hráči Saint-Étienne to zkusili po pravé straně, ale vše skončilo hodně nepřesným centrem, ze kterého se nic neurodilo.
62
Domácí se snaží zklidnit hru, ale hosté po vstřelené brance přidali a je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
60
Ale pozor, protože hosté okamžitě odpovídají. Domácí zadáci chybovali, k míči se dostal YOANN TOUZGHAR a ten povedenou přízemní střelou překonal z dálky Ruffiera, který se na své spoluhráče hodně zlobil.
57
Nakonec se domácí vydali dopředu a hostující obranu totálně rozebrali. Nejdříve využil nedorozumění mezi obráncem a brankářem Mevlüt Erdinç, který získal míč, pohrál si protihráčem a ve vápně našel Lemoina, ten byl v dobré pozici, ale ještě vybídl YOHANA MOLLA a ten poslal kulatý nesmysl do poloprázdné branky.
56
Domácí drží míč a v klidu kombinují na své polovině.
55
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ricky van Wolfswinkel, přichází Mevlüt Erdinç.
54
A na druhé straně se po rychlé akci ocitl v dobré pozici Mollo, který to zkusil technicky, ale míč skončil těsně vedle levé tyče!
52
Po delší době se dopředu vydali i hosté, kteří se dostali do vápna, ale do zakončení už nikoliv.
51
Ani další centr z pravé strany se neujal a na další branku tedy i nadále čekáme.
49
Po velkých zmatcích ve vápně Lens musel zasahovat Riou, který to ale zvládl a míč vyboxoval daleko od své branky.
48
Domácí vstoupili do druhého poločasu aktivně a opět se tlačí dopředu.
46
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Coulibaly, přichází Yoann Touzghar.
46
Hráči jsou zpět na trávníku. Duel začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
První poločas je za námi a nutno dodat, že byl hodně zajímavý. Viděli jsme mnoho šancí na obou stranách a nakonec i jednu branku. Tu vstřelil Landry N'Guémo, který se parádně trefil z dálky a domácí celek tak nad Lens vede 1:0. Stále je o co hrát a protože hosté nehrají špatně, tak druhý poločas bude ještě hodně zajímavý a máme se na co těšit.
45+2
45+1
Hlavní rozhodčí přidal 60 sekund.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Po delší době se dopředu vydali i hosté, ale Le Moigne nezvládl zpracování a míč skončil v zámezí.
42
Držení míče: 60% – 40%. Také v této statistice dominuje domácí celek.
41
Ve vápně hostů skvěle žongloval Kévin Théophile-Catherine, který nakonec i vystřelil, ale po jeho pokusu skončil míč jen na boční síti.
40
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, zda se dočkáme ještě něčeho zajímavého. Zatím sledujeme pohledný duel plný šancí.
38
Domácí jsou opět u míče a tlačí se dopředu. Celek Lens se v posledních minutách pouze brání.
37
Opět Ricky van Wolfswinkel! Míč po centru propadl na zadní tyč, ale domácí borec ho z hranice malého vápna poslal nad branku.
37
Hlavní rozhodčí ještě běžel za pořadatelem, protože po hostujícím hráči někdo z fanoušků hodil dvě sněhové koule.
36
Po chybě v rozehrávce je tu další roh pro domácí.
36
A z následného rohu nic nebylo a stav zápasu se tedy nemění. Domácí celek i nadále vede nejtěsnějším možným rozdílem.
35
Ricky van Wolfswinkel je dnes při chuti! Tentokrát si míč na hranici velkého vápna parádně zpracoval a následně i vystřelil, ale Riou dokázal kulatý nesmysl jednou rukou vyrazit na roh!
34
Benjamin Boulenger nedokázal udržet míč na hrací ploše a na tahu jsou tak opět domácí fotbalisté.
32
A další velká šance, tentokrát na druhé straně! Po skvělé přihrávce se míč objevil v malém vápně, ale Ricky van Wolfswinkel ho nedokázal usměrnit do branky!
31
Po rohu bylo málem vyrovnáno! Po zakončení musel míč z brankové čáry vykopávat Lemoine a neujala se ani následná dorážka z hranice penalty!
30
Po zajímavé střele z úhlu, kterou se prezentoval Cyprien, musel zasahovat Ruffier, ale zvládl to na jedničku a míč vyrazil na rohový kop!
29
Domácí se snažili přenést hru na levou stranu, ale Mollo se k míči nakonec nedostal.
28
První žlutou kartu v tomto utkání uviděl domácí Paul Baysse, který zatáhl za záchranou brzdu a zastavil unikajícího protihráče.
26
Hostům se v této fázi zápasu vůbec nedaří. Domácí se dostali lehce k míči a roztočili přihrávkový kolotoč.
25
Tentokrát z toho ale nic nebylo. Na tahu je tedy celek Lens, který po inkasované brance vůbec neví, co má hrát.
24
Domácí jsou opět u míče a tlačí se dopředu... Uvidíme, zda něco vymyslí.
23
Z dálky napřáhl Jérémy Clément a nebyl to špatný pokus, ale i tak míč skončil těsně nad břevnem.
21
Do vápna se dral aktivní Ricky van Wolfswinkel, ale u míče byl jako první pozorný Riou.
20
Úvodních dvacet minutek tedy přineslo jednu branku, kterou vstřelil Landry N'Guémo a domácí tak vedou 1:0. Nutno ale dodat, že hosté nehrají vůbec špatně.
18
Tak jsme se dočkali! Po rychlé akci napřáhl z dobrých dvaceti metrů LANDRY N'GUÉMO a byla to opravdu parádní rána. Míč skončil v levém horním rohu a Riou byl bez šance. Domácí jdou tedy do vedení.
17
Hosté to tentokrát zkusili dlouhým nákopem, ale žádný z hráčů se k míči nedostal a na první branku tak stále čekáme.
16
Držení míče: 54% – 46%.
15
První branku měl na noze Pierrick Valdivia! Ten si naběhl na zpětnou přihrávku, na hranici penalty byl úplně sám, ale branku těsně minul!
14
Domácí kombinovali na polovině svého soupeře, ale tentokrát vše skončilo hodně nepřesnou přihrávkou.
14
Fabien Lemoine vystihl hostující rozehrávku a hnal se do velké šance, ale hostující zadáci se skvěle vrátili a míč ještě vybojovali.
13
Teď ale zahrozil Wylan Cyprien, který se na hranici velkého vápna dostal k míči, ale s jeho skákavým pokusem si Ruffier v pohodě poradil.
12
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo, protože jeden z hráčů Lens zahrál podle rozhodčího rukou.
11
Hostující celek se vydal dopředu a vybojoval svůj rohový kop.
10
A nyní se domácí dostali do přečíslení tři na dva. Van Wolfswinkel to vzal na sebe, ale s jeho přízemním pokusem z hranice velkého vápna si Riou poradil.
8
Po dobrém napadání získali domácí míč, ale Hamouma si podle rozhodčího pomohl při zpracování rukou.
7
Domácí borci v zelených dresech přidali a je to znát. Saint-Étienne je nyní lepší, ale do šance se zatím nedostalo.
6
A další akci Saint-Étienne ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
5
Na druhé straně zkoušel odcentrovat Mollo, ale jeho přihrávku dokázali hostující zadáci zblokovat.
4
Po souboji upadl ve vápně Coulibaly, ale hlavní rozhodčí vše dobře viděl a pokutový kop neodpískal.
3
Menší potyčku ve vápně domácích musel řešit hlavní rozhodčí.
3
První rohový kop tohoto zápasu vybojoval celek Lens.
2
Za obranu se hned dostal van Wolfswinkel, ale z úhlu poslal míč jen do boční sítě. Riou tedy zasahovat nemusel.
1
Hráči jsou na trávníku. Duel začne za malý okamžik.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Baysse, Perrin (C), Tabanou – Clément, Lemoine, N'Guémo, Mollo – Hamouma, van Wolfswinkel.
Náhradníci: Moulin – Bamba, Brison, Erdinç, Karamoko, Madianga, Saint-Maximin.

Racing Club De Lens: Riou – Cavare, Kantari, Boulenger, Gbamin – Cyprien, Le Moigne (C), Nomenjanahary – Valdivia, Coulibaly, Guillaume.
Náhradníci: Belon – Ba, Baal, Bourigeaud, Chavarría, Madiani, Touzghar.

Rozhodčí: Thual – Henninot, Saint-Cricq Lompre.
Poslední vzájemné zápasy

Lens – Saint-Étienne 0:1
Lens – Saint-Étienne 0:0
Lens – Saint-Étienne 2:1
Saint-Étienne – Lens 3:1
AS Saint-Étienne si ani v této sezoně nevede vůbec špatně. Domácí zatím nasbírali 40 bodů, což zatím stačí na průběžné čtvrté místo. V posledních týdnech se ale domácí fotbalisté trápí, protože z posledních tří zápasů ani jednou nevyhráli a dnes musí zabrat. ASSÉ ztrácí na vedoucí Lyon pouze devět bodů.

Racing Club De je na tom o poznání hůře. Hosté totiž mají na svém kontě zatím pouze 21 bodů a v tabulce jim patří předposlední devatenácté místo. Navíc z posledních pěti zápasů celek Lens vyhrál pouze jednou a nyní čeká na vítězství už čtyři kola. Hosté tedy musí zabrat, protože nesestupové příčky se jim vzdalují.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu úvodní duel 24. kola, ve kterém vyzve Saint-Étienne celek Lens. Favoritem tohoto zápasu je podle odborníků domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.