Paris SG - GFC Ajaccio | ONLINE | 16.8.2015 21:00 | Ligue 1 2015/2016 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

S konstatování, že PSG zaslouženě vyhrálo a připsalo si tři body do tabulky se s vámi loučím a přeji pohodovou noc.
Druhý poločas byl opět v režii Paris Saint-Germain, která měla několik výborných příležitostí na vstřelení branky, ale v koncovce se jí už nevedlo. Nutno říct, že prohra takovýmto výsledkem je Ajaccio velmi příznivá, jelikož hostující hráči toho moc neukázali. Asi nejlepším hráčem utkání byl David Luiz, který předváděl pěkné přihrávky a vymýšlel i kolmice za obranu.
90+4
Konec zápasu.
90+3
Poslední střelu utkání si připisuje Pastore, jenž výborně přešel přes soupeře, ale následný střelecký pokus byl velmi nepřesný.
90+3
Běží poslední minuta zápasu, v níž vidíme únik Auriera, kterého skluzem v pokutovém území zastavil obránce.
90+2
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Jacques Zoua, přichází Khalid Boutaïb.
90+1
Lucas Moura poslal přihrávku ze strany do pokutového území, ovšem k ní se Cavani přes obránce nemohl dostat.
90
Už to vypadalo, že Thiago Silva bude kontrolovat míč míčí do zázemí, ale náhle přišla elegantní patička, která domácímu obránci vyšla.
89
Další zákrok musel předvést Maury, který po centrovaném míči musel do branky. Situace byla velice nepřehledná a nedá se tedy říci, zda přišla Cavaniho hlavička.
88
Obránci domácího celku vymysleli přihrávku na Pastoreho, jenž chtěl z první zrychlit hru na Cavaniho, ale našel jen jednoho ze stoperů.
87
Paris Saint-Germain opět zvolilo zklidnění hry, ale po chvíli přišel pas na Cavaniho, jemuž je odpískaný ofsajd.
86
Hra pokračovala dále a po chvíli přišel další centrovaný míč do vápna, kde se k němu procpal Cavani, ale ani jeho hlavička do sítě nezaplula.
85
Lucas Moura se opět postavil k přímému kopu, kterým našel Davida Luize, ten z malého vápna zakončoval hlavou, ale výborný zákrok vytáhl hostující brankář.
84
Opět byl v akci Lusac Moura, jenž se dostal přes Filippiho, který ho stáhl na trávník. Hostující kapitán může být rád, že vidí jen žlutou kartu.
83
Po dlouhé době registrujeme také útok Ajaccia, který končí nepřesným centrem do šestnáctky.
82
Lucas Moure přešel přes svého strážce a dostal se až do pokutového území, kde přihrávkou hledal spoluhráče, ovšem našel jen soupeře, který vykrýval prostor.
81
Snad poprvé si David Luiz nepočínal fotbalově a míč prostě odpálil do bezpečné vzdálenosti. Na domácího stopera je dnes radost pohledět.
80
Na centrovaný míč si naběhl Aurier, jenž hlavičkoval těsně před brankářem a jeho pokusu scházelo jen pár centimetrů. PSG stále ve druhém poločase čeká na vstřelenou branku, která už visí ve vzduchu.
80
Paris Saint-Germain se rychle dostalo k šestnáctce soupeře, kde vybojovalo z nadějné pozice přímý kop. Vzdálenost mezi brankou a míčem je jednatřicet metrů.
79
Jenže Ajaccio si míče dlouho neužilo a míč má opět PSG, které bude vhazovat. Ovšem míč se nachází daleko od brány soupeře.
78
Ve druhém poločase se hraje výhradně na branku hostujícího týmu a jinam tomu nebude ani nyní. Ovšem domácí o míč přicházejí po nepřesném centru.
76
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Damjan Đoković, přichází Kévin Mayi.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Thiago Motta, přichází Benjamin Stambouli.
76
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Damjan Đoković, přichází Kévin Mayi.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Thiago Motta, přichází Benjamin Stambouli.
75
Lavezzi šel důrazně za balónem, ovšem moc se o soupeře opřel a je mu pískán faul.
74
Na levé straně byl aktivní Sylla, jenž donutil k nedovolenému zákroku Auriera, ten vidí žlutou kartu.
73
Lavezzi si od svého příchodu počíná aktivně. Nejprve vymyslel centr, který byl odvrácen, ale míč se vrátil opět k němu, ovšem je píská ofsajd.
72
Jenže Ajaccio si míče neužilo dlouho a bude se muset opět bránit, jelikož jedna z přihrávek našla soupeře.
71
Ten zahrával opět Lucas Moura, ale nyní si PSG nadějnou situaci nedokázalo vytvořit, a tak se k míči dostane soupeř.
70
PSG kopalo další rohový kop, na který si naskočil David Luiz, jehož pokus z malého vápna je sražený vedle branky, a tak přijde další kop od rohového praporku.
70
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Javier Pastore.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Ezequiel Lavezzi.
70
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Jean-Kévin Augustin, přichází Javier Pastore.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Ezequiel Lavezzi.
69
Z levé strany centroval Matuidy, na jehož centr si naskočil Cavani. Ten mířil hlavičku na zadní tyč, ale pár centimetrů mu chyběl. Domácí hrotový útočník po této šanci schoval hlavu do dlaní.
68
Do hry se po delší době dostane také domácí gólman, jenž si došel na hranici velkého vápna pro vysoký pas soupeře.
67
Další kolmou přihrávku Paris Saint-Germain zachytila hostující obrana, která si ve druhé pětačtyřicetiminutovce počíná velmi dobře.
66
Lucas Moura upadl před pokutovým území, ale rozhodčí mu ukázal, aby rychle vstal. U postranní čáry je již připravený Pastore, jenž se v nejbližším přerušení dostane do hry.
64
Paris Saint-Germain potvrzuje roli favorita, ale další centrovaný míč se do pokutového území nedostal. Po chvíli přišel pas do šestnáctky, na který si naběhl Augustin, ovšem ten byl tísněný a trefil boční síť.
64
Střídání v týmu GFC Ajaccio: ze hřiště odchází Grégory Pujol, přichází John Tshibumbu.
63
Na centrovaný míč z přímého kopu si naskočil David Luiz, jehož hlavičce chyběl dobrý metr k tomu, aby rozvlnila síť po třetí.
62
Žlutou kartu dostává Jacques Zoua (GFC Ajaccio), který fauloval Silvu dvaatřicet metrů od vlastní branky.
61
Máme tu dalšího hostujícího hráče na trávníku, ale zdá se, že bude vše v pořádku.
60
Neuvěřitelné, co neproměnil Cavani! Hostující hrotový útočník dostal míč od Matuidiho, ale přesto, že byl na malém vápně osamocený, tak nedokázal poslat míč k zadní tyči.
58
Útok Ajaccia byl vedený podél levé postranní čáry, ovšem následný centr byl sražený na roh. Po rohovém kopu zůstal v pokutovém území osamocený Filippi, jehož hlavičku zastavil bránící hráč.
58
Lucas Moura vybojoval míč u praporku, ale následný přízemní centr měl najít Cavaniho, jenže do hry se vložil Maury.
57
Před brankou hostujícího týmu zůstal ležet Filippi, kterému se na nohy moc nechce. Hostující kapitán se drží v oblasti zad.
56
Thiago Silva vyvezl míč a předal ho spoluhráči, jenž mu ho vrátil, ale hned následoval důrazný zákrok, za který vidí Le Moigne žlutý kartónek.
55
Rychlý protiútok Ajaccia zastavuje nepřesná přihrávka na levou stranu, následoval taktický faul domácího týmu.
54
Aurier poslal do šestnáctky centr, který před Cavanim odkopl do autu hostující kapitán.
53
Paris Saint-Germain nikam nespěchá a v klidu kombinuje na vlastní polovině hřiště, což znamená oddech pro soupeře.
52
Aurier se vysunul až k pokutovému území soupeře, kde o míč přišel, ale celou situaci přerušil David Luiz. Hostující obránce patří k nejlepším hráčům na zeleném pažitu.
51
Hostující krajní obránce už odchází za postranní čáru, kde bude probíhat další ošetření, a tak Ajaccio bude chvíli v deseti.
50
Chvíli se hrát nebude, jelikož Ducourtioux inkasoval ránu do obličeje a potřebuje odbornou pomoc.
49
Paris Saint-Germain opět kombinuje kolem půlící čáry, až se míč dostal k Davidu Luizovi, jehož dlouhý pas mířil na Lucase Mouru. Ten se ocitl v ofsajdu, což viděl také asistent na čáře.
48
Domácí hráči vybojovali balón a nyní si ho přihrávají zadáci. Ovšem po nepřesné přihrávce se k míči dostal soupeř, jenž hledal na hrotu Pujola, ale u míče byl první domácí gólman, jenž musel daleko ze své svatyně.
47
Pojďme si na úvod druhé části říct, že Paris Saint-Germain hraje v tradičních tmavě modrých dresech a hosté zvolili barvu červenou.
46
Ajaccio rozehrálo druhý poločas, do kterých nastoupily oba celky v základních jedenáctkách. Míč mají na kopačkách hostující hráči, ale PSG vytahuje napadání až ke stoperům.
46
Začal druhý poločas.
Oba celky se již vracení na zelený pažit a duel bude za pár okamžiků pokračovat druhým poločasem, v němž nás čeká další díl atraktivní podívané.
V první půli jsme viděli krásnou fotbalovou podívanou, kterou ovládli domácí. Ti dokázali vstřelit dvě branky a kráčí za prvním vítězstvím v lize. Uvidíme, jak bude duel pokračovat ve druhé pětačtyřicetiminutovce, v níž musí Ajaccio hodně přidat, pokud chce pomýšlet na nějaký bod.
45+1
První poločas skončil.
45+1
David Luiz je hodně kreativní, jeho další kolmá přihrávka mířila na útočníky, kteří o balón přišli, a tak se hra obrací před druhou branku.
45
V souboji dvou osmiček byl faulovaný Motta, jenž vrací k míči Paris Saint-Germain, hraje se kolem půlící čáry.
44
Základní doba první pětačtyřicetiminutovky se blíží ke svému konci a nevypadá to, že by se měl výsledek zatím měnit.
43
Paris Saint-Germain dlouho kombinovalo na vlastní polovině, až do doby než míč dostal David Luiz, jehož dlouhý nákop mířil na Cavaniho. Ten předvedl dobré zpracování, ovšem následná přihrávka byla již zastavená.
41
Pas přes celou šířku letěl na Lucase Mouru, jehož zpracování bylo žalostné. Ovšem soupeř místo rychlého protiútoku volí jen odkop.
40
Domácí hráči kombinovali na půli hřiště, kde o míč přišli, a tak je u míče soupeře, jenž volí přihrávku zpátky.
39
K přímému kopu se postavil David Luiz, jehož pokus zamířil jen do rukavic brankáře.
38
Paris Saint-Germain vybojovalo přímý kop, který bude zahrán ze vzdálenosti jednatřiceti metrů.
34
Už to vypadalo na hodně zajímavou příležitost pro hostující tým, ale dlouhá přihrávka na Zouu byla do ofsajdového postavení.
33
Aktivita PSG pokračovala. Nejdříve zatápěl obraně hostů Thiago Motta, následovaly další přihrávky.
32
Maxwell se skvěle uvolnil po levé straně a unikal všem, co mu stáli v cestě. V pravý čas poslal nadýchaný centr do vápna, kde byl volný Augustin. Francouzský forvard zamířil jen těsně vedle levé tyčky!
30
Fotbalisté z hlavního města Francie kombinují na své polovině a kontrolují stav utkání. Přidají do konce první půle ještě nějaké branky?
29
Hlavní sudí píská faul na Pujola ve středu travnaté plochy. Rozehrávat budou fotbalisté z Ajaccia.
28
U míče ovšem příliš dlouhou nezůstali. Do dobré pozice se hnal Augustin, ale ten nedostal přesnou přihrávku. Pokud by se stalo, byli bychom svědky zajímavé akce.
27
Z dalšího útoku PSG nic nebylo. S míčem tedy kombinují fotbalisté v modrých dresech, kteří se budou pokoušet změnit nepříznivý stav.
26
Damjan Đoković se dokonce odhodlal ke střele, kterou zablokoval kapitán Silva obětavým zákrokem. Míč jen trefil do prostoru pravého stehna a přirození. Brazilský obránce odchází za autovou čáru.
25
Míče se zmocnili fotbalisté v oranžovm, kteří s ohledem na výsledek a na soupeře, předvádějí opravdu sympatický výkon.
24
Do vápna Ajaccia letěl další míč. Obrana jej sice odhlavičkovala, ale nebezepčí nekončilo. Aurier míč do ohně vracel, ale nikdo jeho nabídku nezužitkoval.
22
Na druhé straně nepovedená kombinace zakončená střelou důrazného útočníka Zoui. Kamerunský forvard se pokusil o střelu, která skončila jen vedle branky.
21
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Další parádní akce končí již druhou brankou v síti brankáře Maury. Na povedeně zahraný rohový kop si naskončil obránce THIAGO SILVA, který míč zasáhl naprosto parádně!
20
A vybojovali rohový kop. Aurier pronásledoval jednoho z hráčů v oranžovém, který musel míč odehrát až na roh.
20
A ve svém živlu jsou opět domácí fotbalisté, kteří nyní kombinují s balónem na útočné polovině.
19
Ducourtioux aktivně bojoval o míč, ale nakonec se s ním objevil až za autovou čárou, a tak budou u míče opět fotbalisté pařížského celku.
17
Zajímavá akce hostů. Centr mířící do vápna nadělala Trappovi problémy, protože zapadával za zadní tyčku, ale nakonec jí minul. Sympatický pokus.
17
Kličkovat zkoušel jeden z hráčů Ajaccia, celkem se mu v jeho úmyslu dařilo, ale nakonec jeho snažení bylo přerušeno. Hosté u míče ovšem zůstanou.
15
Bučivý efekt pronásleduje hráče hostů, kteří jsou aktuálně u míče a kombinují s ním na polovině PSG.
13
Následoval další útok Lucase Moury, kterému se ovšem nepovedlo ideálně přihrát. Roli možná hrál i lehčí šlápak, který inkasoval.
11
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
A ona přichází i první branka střetnutí! Hráči v modrém vyslali směrem dopředu míč, který jeden z hráčů odcentroval. Odražený míč se kutálel k jednomu z hráčů. Najednou se ovšem objevil BLAISE MATUIDI, který nádhernou ránou do šibenice dává první branku!
10
Máme zasebou první desetiminutovku, která se odehrává tak, jak každý čekal. PSG je celou dobu u míče a hosty k ničemu nepouštějí.
9
Brankář Maury se nyní svou rozehrou nedomluvil se svými spoluhráči. Domácí fotbalisté se tedy zadarmo dostávají k míči.
8
Lucas Moura ukončil kombinaci svého celku ráznou střelou k levé tyčce. Brankář Maury se jen ohlížel za míčem, který o pár centimetrů minul jeho tyčku.
6
Dlouhým pasem hledal Auriera jeden z jeho spoluhráčů. Přihrávka to byla dobrá, což nakonec Aurier i ocenil, chyba byla ve zpracování.
6
Dopředu se vydali hosté poté, co chyboval David Luiz. Obránce PSG ovšem svojí chybu napravil a vrátil se.
5
U míče jsou fotbalisté PSG, kteří mají dost prostoru na kombinaci.
Omlouváme se za technické potíže.
1
Utkání právě začalo.
Krásný večer přeji všem fanouškům kvalitního fotbalu. Za pár sekund si to mezi sebou rozdají celky PSG a Ajaccio. Oba týmy jdou do utkání s útočnou taktikou, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.
Úvodní sestavy:

Paris Saint-Germain: Trapp – Aurier, Silva, Maxwell, Luiz – Verratti, Motta, Matuidi – Augustin, Cavani, Moura.
Náhradníci: Sirigu – van der Wiel, Lavezzi, Pastore, Stambouli, Kimpembe, Sabaly.

GFC Ajaccio: Maury – Coeff, Filippi, P. Martinez – Ducourtioux, Le Moigne, Đoković, Youga, Sylla – Pujol, Zoua.
Náhradníci: Goda – Larbi, Casanova, Boutaïb, Mayi, Tshibumbu, Poggi.

Rozhodčí: Bien – Benech, Gringore.
Naposledy se tyto dva celky setkaly 25.1.2009 v rámci francouzského poháru. Hrálo se na půdě Ajaccia a utkání skončilo ve prospěch pařížského klubu. Dvakrát se trefil Matěja Kežman a jednu branku dal Traoré.

Ajaccio 0:3 PSG
25, 60. Kežman, 67. Traoré

PSG: Landreau – Ceará (63. Traoré′), Camara, Sakho, Armand – Giuly, Chantôme, Clément (76. Bourillon), Sessègnon – Kežman, Hoarau (70. Pancrate)
Celek PSG nemusím představovat. Banda kolem ostrostřelců Ibrahimoviče a Cavaniho, podporována nejnovější posilou, Angelem Di Mário, si v prvním kole poradila s Lille. Utkání rozhodla jediná branka, kterou dal Lucas. Nyní se pařížský velkoklub utká s Ajacciem a je jasné, kdo je jasným favoritem v tomto střetnutí.
GFC Ajaccio je nováčkem Ligue 1. Právě Ajaccio postoupilo z druhého místa mezi francouzsko elitu a není větší soupeř, než pařížské PSG, kde hraje tolik superhvězd, až to zní hodně drasticky. Ajaccio hned v prvním kole hrálo s postupujícím Troyes, jenž Ligue 2 vyhráli s náskokem na Ajaccio o třináct bodů. Utkání na Stade Ange-Casanova skončilo bezbrankovo remízou.
Druhým kolem pokračuje francouzská nejvyšší soutěž. Veliká zkouška čeká na hosty z Ajaccia, kteří se představí na půdě giganta PSG.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
5.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. St. Etienne 4 3 1 0 8:2 10
2. Rennais 4 3 1 0 9:5 10
3. Montpellier 4 3 0 1 10:5 9
4. Lens 4 3 0 1 7:5 9
5. Lille 4 2 2 0 4:2 8
6. Monaco 4 2 1 1 6:5 7
7. Marseille 4 2 1 1 5:5 7
8. Paris SG 4 2 0 2 4:2 6
9. Nice 4 2 0 2 5:7 6
10. Stade Brest 4 2 0 2 7:9 6
11. Angers 4 2 0 2 3:6 6
12. Lyon 4 1 2 1 5:3 5
13. Bordeaux 4 1 2 1 3:2 5
14. Nantes 4 1 2 1 5:5 5
15. Nîmes 4 1 1 2 7:6 4
16. Lorient 4 1 0 3 7:9 3
17. Metz 4 1 0 3 2:4 3
18. Štrasburk 4 1 0 3 2:7 3
19. Reims 4 0 1 3 3:6 1
20. Dijon 4 0 0 4 1:8 0
Články odjinud