To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:0. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 17:17.
Je dobojováno. Sledovali jsme vyrovnaný duel, který hodně ovlivnila červená karta, kterou hostující hráč vyfasoval v prvním poločase. Ve druhém byla jasně lepší Bastia a nakonec se i dočkala, když se trefil Enzo Crivelli, který byl o dvě minutky později vyloučen. Žádná branka už ale nepadla a Bastia vybojovala cenné vítězství.
90+4
90+3
Guingamp se ještě tlačí dopředu, ale domácí se v pohodě brání a vypadá to, že další branky se už nedočkáme.
90+1
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Florian Marange.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Po dobrém centru míč proletěl celým vápnem a nakonec skončil v zámezí.
89
Rohový kop pro Guingamp.
87
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Nill De Pauw.
85
Domácí zatím konec zápasu zvládají na jedničku a kráčí za důležitým vítězstvím.
83
Žlutou kartu dostává Jérémy Sorbon (EA Guingamp).
81
Velká komplikace pro domácí! Enzo Crivelli, který před chvíli vstřelil branku, tak nyní zajel do brankáře a dostal žlutou kartu. Jenže tak dlouho protestoval, až dostal druhou a musí ze hřiště.
79
Bastia právě vstřelila branku!
Tak domácím se to konečně povedlo a zcela zaslouženě jdou do vedení 1:0! Po přihrávce do vápna se k míči dostal ENZO CRIVELLI, který ho pohotově usměrnil za Johnssona.
77
Domácí hráč se nyní prodral do vápna, ale v souboji si pomohl faulem a akce Bastie tedy bleskově skončila.
75
Domácí drží míč a kombinují na polovině svého soupeře, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Karl-Johan Johnsson.
72
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Gaël Danic, přichází Lenny Nangis.
70
Hostující brankář Johnsson musel zasahovat, ale s tímto propagačním pokusem neměl vůbec žádný problém.
68
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Sadio Diallo, přichází Thievy Bifouma.
66
A nyní to málem domácím vyšlo! Po rychlé akci zakončil Saint-Maximin a kulatý nesmysl orazítkoval brankovou konstrukci!
64
Domácí se stále snaží, diktují tempo hry a útočí, ale Guingamp to zvládá i v deseti.
62
Ani Sadio Diallo se neprosadil a Karl-Johan Johnsson s rozehrávkou samozřejmě vůbec nepospíchá.
60
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Sloan Privat, přichází Jordan Ikoko.
58
Nedočkáme, protože hosté se opět v pohodě ubránili. Navíc se hned vydali dopředu, ale finální přihrávce scházela přesnost.
57
Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se úvodní branky?
55
Po další akci to vzal na sebe Lassana Coulibaly, ale ani jeho pokus neměl gólové parametry a od své branky bude rozehrávat Karl-Johan Johnsson.
53
Po rohu se k hlavičce dostal Gilles Cioni, ale jeho zakončení postrádalo přesnost a Guingamp přežil i tohle.
52
Rohový kop pro Bastii.
50
Ale hosté pozorně brání a domácí se nemohou prokombinovat před velkého vápna.
48
Domácí se pochopitelně hned tlačí dopředu a snaží se něco vymyslet.
46
Hráči obou celků se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:00.
První poločas je za námi a nutno dodat, že hráči toho moc nepředvedli a branky jsme se nakonec nedočkali. Hostující hráč byl navíc ke konci poločasu vyloučen, takže celek Guingampu dohrává v deseti lidech. Domácí mají tedy velkou šanci, tak uvidíme, jak s touto přesilovkou naloží. Bude to hodně zajímavé.
45+2
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Domácí drží míč a snaží se něco vymyslet, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Karl-Johan Johnsson.
41
Domácí mají tedy dlouhou přesilovku, tak uvidíme, zda z toho dokážou ve druhém poločase něco vytěžit.
39
Velká komplikace pro hosty! Fernando Marçal De Oliveira znovu fauloval, uviděl druhou žlutou kartu a následuje tedy karta barvy červené!
37
Pozornost hostujícího brankáře vyzkoušel Yannick Cahuzac, ale tento pokus brankou skončit nemohl, protože patřil do kategorie propagačních.
35
Roh rozehrál Danic, ale do zakončení se žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
34
Rohový kop pro domácí celek.
32
Je za námi úvodních třicet minutek a stav je stále 0:0. Nutno dodat, že to žádná ofenzivní show rozhodně není.
30
Žlutou kartu dostává Fernando Marçal De Oliveira (EA Guingamp).
28
Žlutou kartu dostává Gaël Danic (SC Bastia).
26
Hosté přidali a nyní jsou aktivnější, ale zatím se vedoucí branky nedočkali. Nutno dodat, že Bastia zatím pozorně brání.
24
A po další akci se do míče opřel Briand, ale hradbu těl před sebou nepropálil.
22
Chytře to nyní vyzkoušel hostující Marçal z přímého kopu, ale Jean-Louis Leca byl na svém místě a podržel svůj celek.
20
Hostující brankář nyní musel zasahovat, ale s propagačním pokusem si poradil a stav se stále nemění.
17
Nyní se do zakončení dostal Sébastien Squillaci, ale měl to hodně těžké a branku trefit nedokázal.
15
K vidění nyní bylo jen několik nepřesných přihrávek a většina akcí končí před velkým vápnem.
13
Ani jeden celek nechce udělat chybu a i proto stále čekáme na první šanci.
11
Domácí Mathieu Peybernes se dostal k centru, ale žádný z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit.
9
Na trávníku se nyní nic zajímavého neděje a hraje se hlavně uprostřed hrací plochy. Na první šanci stále čekáme.
7
Po bleskové akci se do zakončení dostal hostující Sloan Privat, ale jeho rána přesná nebyla a Jean-Louis Leca tedy zasahovat nemusel.
5
Po několika faulech jsou u míče domácí fotbalisté, kteří nikam nepospíchají. Zatím se hraje v hodně vlažném tempu.
3
Začátek duelu je velmi opatrný a ani jeden celek se nikam netlačí.
1
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

SC Bastia: Leca – Cioni, Squillaci, Peybernes, Bengtsson – Cahuzac (C), Coulibaly, Diallo – Danic, Crivelli, Saint-Maximin.
Náhradníci: Vincensini – Cabral, Nangis, Bifouma, Mostefa, Ngando, Marange.

EA Guingamp: Johnsson – Angoua, Kerbrat, Sorbon, Marçal De Oliveira – Regis Coco, Deaux, Sankoh, Blas – Briand (C), Privat.
Náhradníci: Salin – Ikoko, Salibur, De Pauw, Giresse, Livolant, Mane.

Rozhodčí: Delerue – Harchay, Jouannaud.
Poslední vzájemné zápasy

Guingamp – Bastia 1:0
Bastia – Guingamp 3:0
Bastia – Guingamp 0:0
Bastia – Guingamp 3:2
SC Bastia má po šesti kolech na svém kontě sedm bodů a v tabulce ji patří dvanáctá pozice.Z posledních čtyř zápasů ale Bastia pouze jednou vyhrála, když porazila Toulouse. V předposledním kole nestačila na St. Etienne a v posledním kole remizovala doma s Nancy.

EA Guingamp je na tom o něco lépe. Hostující celek zatím vybojoval jedenáct bodů a v tabulce je na šestém místě. Z posledních pěti zápasů hosté třikrát vyhráli, když porazili Marseille, Nancy a naposledy Lorient. Předtím ale Guingamp nestačil na Toulouse.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská fotbalová liga má na programu sedmé kolo a my budeme sledovat duel mezi Bastií a Guingampem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.