Já se s vámi pro dnešní večer loučím. Na shledanou.
Po strhujícím závěru je utkání za námi! Domácí si nakonec berou všechny tři body a musíme říci, že na tom má obrovskou zásluhu zejména domácí brankář Vincent Enyeama, který v závěru chytil jasnou branku hostujícího týmu! Když půjdeme zpátky k zápasu, tak kromě závěru utkání, kdy byl lepší hostující celek si domácí výhru za svoji aktivitu tři body zasloužili a posouvají se na jedenáctou příčku v tabulce.
90+6
90+4
Neuvěřitelné, jak brankář Vincent Enyeama podržel domácí celek!!! Centr zamířil přesně na nohu Steva Mouniého, který balon ztečoval přesně na přední tyč, ale balon z brankové čáry vyrazil reflexivně právě nigerijský brankář!
90+4
V závěru utkání mají hosté dobrou pozici ke skórování ze standardní situace!
90+2
Na druhé straně podržel domácí celek brankář Vincent Enyeama, který zachytil centr ze strany do svých rukavic a pozdržel hru na pár sekund.
90+1
Domácí měli k dispozici standardní situaci, kdy se pokusil vystřelit přímou střelou Naïm Sliti, ale střela byla příliš slabá a brankář neměl problém ji zachytit.
90+1
Hlavní arbitr dnešního utkání Tony Chapron nastaví celkem pět minut nad rámec základní hrací doby!
90
Obrovská šance domácích v závěru utkání! Martin Terrier dostal balon před malé vápno a z první se pokusil zakončit, ovšem parádním zákrokem podržel hosty brankář Laurent Pionnier!
88
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Sébastien Corchia, přichází Franck Béria.
87
Jeden z domácích hráčů chytil nepříjemnou křeč do nohy a hra se nám o něco prodlouží.
86
Ryad Boudebouz dostal balon přesně na hranici pokutového území, ale střela mu absolutně nesedla a zamířila hodně vysoko nad branku.
84
Do konce utkání nám zbývá pár minut. Udrží si domácí těsné vedení nebo se podaří hostujícímu týmu srovnat stav utkání?
82
Montpellier právě vstřelil branku!
A hosté se nakonec z ničeho nic prosazují a střílí kontaktní branku! STEVE MOUNIÉ dostal přesný centr na hlavu od Williama Rémyho a prosadil se přesně na zadní tyč – 2:1!
79
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Morgan Amalfitano.
79
Domácí se dostali po delší době na polovinu soupeře a ihned z toho byla nebezpečnější střela, která však těsně minula tři tyče branky.
76
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Joris Marveaux, přichází Kévin Bérigaud.
75
Veškerou iniciativu nad hrou přebrali v posledních minutách hostující hráči, kteří kombinují na polovině Lille, ale zatím se do žádné vyložené šance dostat nedokázali.
70
Znovu hru doprovází hromada nepřesností, které tempo hry přerušují. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do normální kombinace.
67
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Martin Terrier.
63
Jeden z domácích hráčů byl tvrdě atakován na středu hřiště, ale hlavní sudí nechal hru pokračovat.
60
A střela ze standardní situace pouze trefila skákající zeď.
60
A další z mnoha standardních situací pro hosty. Tentokrát z dobrých sedmnácti metrů.
57
Brankář Vincent Enyeama zachytil v poklidu přízemní centr z levé strany a následně balon rozehrál svým spoluhráčům.
56
Hosté měli velmi dobrou příležitost ke skórování, kdy dostal přesný balon na kopačky do malého vápna jeden z hostujících hráčů a dokázal taktéž zakončit, ovšem míč zblokoval parádním skluzem domácí obránce.
54
Jeden z hostujících hráčů provedl nůžky v pokutovém území Lille, ovšem trefil pouze clonícího hráče Juliana Palmieriho, od kterého se balon odrazil na rohový kop.
53
Yassine Benzia fauloval Morgana Sansona a hostující tým má k dispozici další standardní situaci.
51
Hru v posledních minutách doprovází řada individuálních nepřesností na obou stranách.
49
V úvodu druhého poločasu je prozatím aktivnější hostující celek, který se prozatím nedostal do žádné vyloženější situace.
46
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mathieu Deplagne, přichází Souleymane Camara.
46
A je za námi první poločas mezi týmem Lille a Montpellieru. V prvním poločase si vytvořili celkem tři šance domácí hráči, kteří dokázali dvě proměnit v branku a vedou zatím 2:0. Hosté si toho příliš nevytvořili a hrozili spíše ze standardních situací.
45+1
43
Vypadá to, že do konce prvního poločasu se již nic nezmění a domácí budou odcházet do kabin za příznivého stavu.
40
První poločas zatím moc bohatý na šance nebyl, ale domácí vytěžili z minima maximum a zvládli se dvakrát prosadit. Jestliže si chce hostující tým odnést z dnešního zápasu alespoň bod, bude muset silně zabrat.
38
Lille právě vstřelilo branku!
Lille se dostává do dvoubrankového vedení! Sébastien Corchia obdržel balon na pravé straně pokutového území a poslal balon do malého vápna, kde stál osamocený záložník YOUNOUSSE SANKHARÉ, který již neměl problém balon doklepnout do branky – 2:0!
36
V posledních minutách mají balon v držení domácí hráči, kteří kombinují se svým brankářem a pomalu se rozhodují, kudy povede cesta na polovinu soupeře.
34
Z ničeho nic se dostal do parádní šance z levé strany Rony Lopes, ale ten poslal balon levou nohou pouze vedle levé tyče branky!
30
A hosté měli další standardní situaci z podobné situace jako předtím. K balonu se tentokrát postavil Ryad Boudebouz, který zvolil přímou střelu na branku, kterou však dokázal v klidu zachytit brankář Vincent Enyeama.
28
Z rohového kopu žádné nebezpečí pro domácí nevzniklo a mohou se na chvilku uklidnit.
27
Hosté měli příležitost v podobě standardní pozice z velmi dobré pozice, kterou hosté nakonec zahráli centrem na zadní tyč. Tam však byl domácí obránce Marko Baša, který balon odhlavičkoval na rohový kop.
25
Morgan Sanson předvedl dobrý driblink před pokutovým územím Lille, ovšem koncová přihrávka nenašla bohužel pro hosty žádného adresáta a skončila u brankáře domácích.
22
Pro oko diváka je hra, kterou momentálně hráči na hřišti předvádí nepříliš záživná, jelikož sledujeme pouze nakopávané balony bez kapky kombinace. Snad se hra obou týmů trochu zlepší.
18
Steve Mounié udeřil ve vzduchu loktem domácího obránce Marka Bašu a od rozhodčího si vysloužil žlutou kartu.
16
Rony Lopes utrpěl ve vzdušném souboji atak do hlavy a v bolestech se svíjí na zemi. Po několika sekundách se však zvedá a vypadá to, že by měl normálně pokračovat ve hře.
15
William Rémy fauloval na půlící čáře Naïma Slitiho a budou to domácí, kteří se za pár sekund zmocní balonu.
13
Momentálně se hosté dokázali na pár minut usadit na polovině Lille, když veškeré snažení zakončil svojí dalekonosnou střelou Ellyes Skhiri, který však nesrovnal svá mířidla a balon skončil za brankou Lille.
12
Po vstřelené brance se tempo hry snížilo a je to spíše taková nakopávaná ze strany na stranu od obou celků.
11
Míč se po několika přihrávkách dostal až k brankáři Vincentu Enyeamovi, který ho následně rozehrál svým spoluhráčům.
10
Montpellier však nijak zahrozit nedokázal, jelikož balon na přední tyč dokázali odvrátit domácí obránci. Hrát mohou tedy domácí hráči.
9
Hosté budou mít možnost vytvořit si nějakou šanci ze standardní situace z pravé strany hřiště.
5
A domácí tým se dostává do vedení! Po rohovém kopu se balon dostal přesně na nohy francouzského útočníka NICOLASE DE PRÉVILLEHO, který si balon v pokutovém území posunul a tvrdou střelou pod břevno nedal brankáři žádnou šanci – 1:0!
5
A další menší příležitost domácího týmu. Rony Lopes posunul balon na Nicolas de Préville, který dokázal vystřelit, ale střela byla zblokovaná na rohový kop.
4
Jeden z domácích hráčů dostal dlouhý centr mezi obránce Montpellieru a veškeré nebezpečí musel zažehnat včasným výběhem brankář Laurent Pionnier.
3
K balonu se dostali poprvé v utkání taktéž hostující hráči, kteří se pomalu dostávají na polovinu domácího celku.
2
Ibrahim Amadou se dopustil faulu na vlastní polovině a Montpellier bude zahrávat standardní situaci.
1
A utkání nám začalo! Od úvodních sekund utkání jsou na balonu domácí hráči, kteří nikam nespěchají a v klidu kombinují na vlastní polovině.
1

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Soumaoro, Baša (C), J. Palmieri – Amadou, Sankharé – Lopes, Benzia, Sliti – de Préville.
Náhradníci: Maignan – Civelli, Sunzu, Béria, Amalfitano, Terrier, Tallo.

Montpellier HSC: Pionnier – Saint-Ruf, Congré (C), Rémy – Deplagne, J. Marveaux, Skhiri, Lasne, Boudebouz – M. Sanson, Mounié.
Náhradníci: Ligali – N'Diaye, Mongongu, Fito, Sylla, Camara, Bérigaud.

Rozhodčí: Chapron – Henninot, Jeanne.
Montpellier HSC

Celek z osmého největšího města Francie je na tom v tabulce podobně jako jeho dnešní soupeř. Po celou dobu letošní sezony ho doprovází nevyrovnané výkony a určitě to není takové, jako by si celé vedení představovalo. Jenže Montpellier v minulém kole překvapil celou Francie, protože si doma poradil s nejlepším a nejbohatším francouzským týmem, slavným PSG. Postupně se prosadili Paul Lasne, kterého ve druhém poločase napodobili Ellyes Skhiri a všechno to završil třetí brankou Ryad Boudebouz, což byl pro PSG hřebíček do rakve. Hráči Montpellieru na tom budou zřejmě psychicky velmi dobře, protože porazit PSG se nepoštěstí jen tak někomu. Nejlepším střelcem Montpellieru letošní sezony je alžírský záložník Ryad Boudebouz, který nastřílel sedm branek.
Lille OSC

I přes to, že týmu z města ze severu Francie se v letošní sezoně příliš nedaří, tak z posledních třech zápasů dokázalo Lille získat celkem sedm bodů. Nejprve se podařilo Lille odvézt v závěru listopadu bod z Nantes, v následujícím kole doma zvládlo porazit 4:2 tým Caenu a v posledním kole si odvezlo cenné tři body z hřiště Bordeaux, kdy se o výhru postaral jedinou brankou v utkání v závěru prvního poločasu francouzský útočník Nicolas De Préville. Dnešní zápas je pro Lille velmi důležitý, jelikož v případě výhry by se posunulo v tabulce právě před Montpellier. Lille má v lize dva své nejlepší střelce, kteří mají jednu věc společnou – oba jsou z Portugalska. Prvním z nich je útočník Éder a druhým záložník Rony Lopes, který je v Lille na hostování z Monaca. Oba vstřelili po třech brankách.
Krásný večer u sledování online přenosu utkání francouzské nejvyšší fotbalové soutěže Ligue 1. V 17. kole na sebe narazí týmy Lille OSC a Montpellieru HSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.