Zápas je tedy za námi a diváci se při něm rozhodně nenudili, protože nabídl napínavou podívanou až do posledních minut! Domácí druhý poločas kontrolovali a Saint-Étienne mělo pouze ojedinělé šance – nakonec přidal na konci zápasu druhou branku Lorientu Cabot a vše vypadalo jasně. V nastaveném čase ale ještě hlavou snížil Pajot, který závěr zápasu zdramatizoval, ale v oslabení hrající hosté se už na žádnou další šanci nezmohli – tři body tak zůstávají v Lorientu!

Ode mne je to pro dnešek vše, já se loučím a přeji Vám pohodový zbytek víkendu.
90+4
90+4
Lorient už ale zápas asi ubrání, protože se nastěhoval před bránu Maisonniala, jenž střelu z dálky od Marveauxe sice kryl, ale už zbývá málo času.
90+3
Hosté se ještě snaží zápas zdramatizovat a ve čtyřminutovém nastavení tlačí, co to jde.
90+2
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
No ale ještě tu máme drama, protože v nastaveném čase hosté ještě snižují! Na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil střídající VINCENT PAJOT, jenž přesnou hlavičkou uklidil míč mimo dosah Delecroixe přesně k levé tyčce! Dokáží hosté srovnat?
90
Lorient právě vstřelil branku!
A už je asi definitivně hotovo, protože domácí přidávají druhou branku zápasu! Marveaux táhl rychlý protiútok Lorientu do otevřené obrany, nakonec našel JIMMYHO CABOTA, jenž po kličce obránci zkušeně překonal Maisonniala!
89
A je tu další břevno, které trefili domácí, i když teď to bylo spíše omylem. K centru se po kličce na levé straně dostal Cabot, který následně poslal nepřesný centr na bránu, jímž nakonec trefil břevno!
88
Zápas už se chýlí ke konci a hosté s ním chtějí mermomocí něco udělat, zatím to ale moc nejde a Lorient celkem v pohodě hlídá výsledek.
87
Ve středu pole byl na zem znovu poslán hodně okopávaný Guedouzi, který to ale zvládne a po chvíli se opět zvedá na vlastní nohy.
85
A rázem je tu i třetí změna z pohledu domácích – pro dnešek dohrál aktivní hroťák Moukandjo, nahradí ho na poslední minuty Jeannot.
84
Domácí podruhé střídají, ze hřiště jde střelec zatím vítězné branky Philippoteaux, nahradí ho Cabot.
83
Domácí gólman Delecroix teď nebyl daleko od fatální chyby! Střelu doprostřed brány totiž neudržel, míč mu vypadl a horko těžko ho zastavoval na čáře, nakonec to ale těsně stačil, což nám následně potvrdila i branková technologie!
81
Ke střele z přímého kopu se postavil Marveaux, ovšem míč mu trochu sjel a asi i proto skončil těsně nad horní tyčí!
80
No, tohle byl hodně tvrdý zákrok a po něm přichází další karta! Ani ne metr před vápnem zajel do Guendouziho Pierre-Gabriel a sudí kromě přímého kopu tahá žlutou kartu, i když tady klidně mohla přijít další červená!
78
Ve středu pole fauloval Pajot a přisoudil tak míč domácím, kteří se budou hru určitě snažit hlavně uklidnit, protože hosté se dostali do několika dobrých šancí.
77
Domácí také poprvé střídají, na hřišti pro dnešek končí Cafú, nahradí ho odpočatý Guendouzi.
76
A Veretout se teď právem drží za hlavu, protože měl na noze srovnání! Dostal se k odraženému míči kousek za vápnem, bez váhání se do něj opřel, ale střela proskákala asi půlmetr kolem tyčky!
75
Další žlutá na sebe nenechala čekat dlouho a opět ji vidí domácí hráč – kapitán Ciani přibrousil asi 30 metrů před bránou Hamoumu a napomenutí tady bylo jasné.
73
Žlutých karet přibývá a další viděl domácí obránce Le Goff, který trochu zbytečně přitvrdil ve středu pole a sudí ho uklidňuje tímto způsobem.
72
Hodně zahrozil ale i domácí celek, který mohl jít do vedení o dvě branky! K hlavičce se v naprosto ideální pozici dostal urostlý Ciani, který sice mířil dobře k tyči, Maisonnial ale byl na zemi včas a střelu vytěsnil mimo!
70
Tohle mohlo být pro domácí hodně kruté! Po centru přesně do vápna se k zakončení dostal Selnæs, jeho střelu, která by asi skončila v bráně, ale nakonec zablokovala domácí obrana!
69
K další střele se ale naproti tomu dostali domácí, za které střílel Cafú, bránu ale o nějaký ten metr přestřelil.
68
Hosté se odhodlali ke dvojité změně a to znamená, že dnes už dostřídali – na hřišti končí celkem nevýrazná dvojice Dabo a Tannane, běh zápasu se pokusí změnit čerství Pajot a Monnet-Paquet.
68
67
Wesley Lautoa je další mužem, který vidí v tomto tvrdém zápase žlutou, fauloval Daba a sudé neváhal ani chvíli.
66
No, možná jsem to trochu zakřikl, protože se do solidní šance dostal Mesloub! Ten pálil zpoza obránce hodně nebezpečně, u tyčky byl ale Maisonnial včas a míč vytěsnil na roh!
65
Hra je stále stejná už od začátku poločasu a nic nenasvědčuje tomu, že by se něco mělo měnit – domácí v klidu drží míč, do šancí se ale neženou a tak se nezaujatý divák spíše nudí.
63
Teď ve středu pole přidržel svého soupeře Hamouma a i nadále tak bude Lorient u míče – les Verts na tom nejsou herně stále vůbec dobře a o nějaké šanci si s tímto výkonem mohou nechat leda tak zdát.
62
V posledních minutách domácí ekipa spíše hru kontroluje a čeká na nějakou chybu soupeře, takže sledujeme pomalý fotbal někde kolem středového kruhu.
60
K hodně jedovatému centru ze strany se dostal krajní bek Le Goff, jeho pokus o oslovení spoluhráčů ale pouze neškodně prolétl vápnem a skončil v autu.
58
Po hodně dlouhé době se dostali k nějaké akci i hosté, ti využili toho, že Lorient hrál delší dobu bez na zemi ležícího Lautoy, ovšem les Verts ani z této akce nic nevytěžili.
57
Ve vápně se dostal k míči Marveax a snažil se s ním obtočit okolo Lacroixe, ten mu ho ale na poslední ukopl a dobrou šanci domácích tak odvrátil.
56
Obraz hry se vůbec nemění a je jen otázkou času, kdy přijde další šance domácích, kteří jsou jasně lepší a diktují tempo hry.
54
Oranžovo-černí jsou ovšem stále u míče, hosté se nedostali od svého vyloučení k žádné pořádné střele a pokud to nezmění, jen těžko si z tohoto duelu něco odnesou.
53
Domácí celek je stále na dostřel Maisonnialovy brány, ovšem moc často ji neohrožují, obrana Saint-Étienne zatím funguje ve druhém poločase solidně.
51
Lorient hodně rychle rozehrál roh, po odraženém míči se do střely opřel hodně odvážně zpoza vápna Le Goff, ovšem moc mu tato situace nesedla a balón skončil vysoko nad.
50
Zatím ale nesledujeme nijak převratný výkon ani jednoho z týmů ve druhém poločase, Lorient už se tolik dopředu nežene a hlavně drží míč kolem středového kruhu.
48
Je tu první žlutá druhého poločasu a věru jsme na ni nemuseli dlouho čekat – M'Bengue stáhl kousek stranou od vápna unikajícího Moukandja k zemi a trest tu byl nevyhnutelný.
47
I druhý poločas začal o něco málo aktivněji Lorient, který pochopitelně chce své vedení ještě navýšit, aby se nemusel o tři body strachovat.
46
První polovinu zápasu tak máme za sebou a stalo se toho v ně vážně hodně. Hned po deseti minutách obrovsky chyboval hostující gólman Moulin, který chybně vyběhl a za svůj zákrok na Moukandja viděl červenou kartu! Tlak Lorientu poté gradoval, domácí trefili dvakrát brankovou konstrukci a měli další šance, nakonec ovšem byla obrana Saint-Étienne po zásluze prolomena – po dobrém centru Koffiho se trefil Philippoteaux, jenž zařídil i průběžný poločasový stav.
45+2
45+2
Na konci poločasu ještě měli hosté k dispozici standardku, míč ale zamířil pouze nad a rozhodčí co nevidět ukončí poločas.
45+1
Nastaveny jsou dvě minuty nad rámec základní hrací doby a domácí se ještě snaží něco vymyslet, aby šli do kabiny s pohodlnějším náskokem.
45
Dlouhý míč za obranu celkem přesně hledal Moukandja, který k němu ale měl dále než Maisonnial, jenž z brány vyběhl a celou akci ukončil.
44
A z následného přímáku opět hostující fandy vylekal střelecky hodně aktivní Mesloub, jeho pokus ale pouze doskákal mimo branku.
43
Hosté hrají stále hodně tvrdě a teď zajel ve středu pole zcela zbytečně do Meslouba Selnæs, sudí ale tentokrát volí jen domluvu pro norského hráče.
41
Domácí ale nemají dost a i nadále se snaží tlačit, sledujeme jejich parádní výkon poté, co šli do přesilovky.
39
Tak nakonec branka přichází a kromě toho, že byla krásná, tak byla i zcela zasloužená! K centru se z pravé strany dostal nikým neobtěžovaný Koffi, našel na zadní tyči přesně zcela volného ROMAINA PHILIPPOTEAUXE, jenž si suverénně zastavil zpracoval těžký míč a chladnokrevně ho poslal kolem Maisonniala do branky!
39
No, nakonec tu byla celkem z ničeho nic další šance! Philippoteaux posílal do vápna zakroucený centr na, který Maisonnial vůbec neviděl a stěží ho dokázal vykopnout!
38
Lorient už nemá tak velký tlak, jako tomu bylo třeba před deseti minutami, přesto ale pořád drží míč a hosté si tak nemohou chvíli vydechnout.
36
A domácí měli další rohový kop, který byl zahrán sice celkem dobře, ve vápně ale fauloval Le Goff a míč se tak vrací na kopačky hostům.
35
K vidění byl další obrovský závar před bránou Saint-Étienne, několik střel bylo zablokováno a vše zakončil tvrdou ranou nad zpoza vápna Mesloub!
33
Po následném rohu byl ale ve vápně faulován Delecroix hodně důrazným M'Benguem – sudí tak píská faul a přisuzuje míč Lorientu.
32
Po hodně dlouhé době musel velice rychle na zem i Delecroix, nakonec ale pouze kontroloval ránu Veretouta, která byla tečována jedním z obránců na roh.
30
Domácí výběr je jasně lepší a snaží se to promítnout i do skóre, to se zatím ale nedaří. Pouze gólman Maisonnial a branková konstrukce drží stav bezgólový.
29
K další střele se dostal Lorient, po pohledné kombinaci pálil ze střední vzdálenosti Bellugou, jeho technický pokus ale proletěl asi metr vedle!
28
To snad není možné, co domácí teď nedali! Po Moukandjově nádherné akci a pasu na malé vápno zakončoval v gólové pozici Marveaux, trefil ale pouze gólmana Maisonniala do hlavy! Následně ještě hlavou zakončoval v záklonu Mesloub, ale gólman Saint-Étienne si i teď poradil!
27
Lorient měl jako možnost další přímák, ten ovšem už nebyl z tak výhodné pozice, jako ten první a Mesloub tak svoji další střelou trefil pouze zeď.
25
Ale toto byla jen krátká epizodka, po ní už jsou u míče opět domácí – ti se nastěhovali před vápno AS a snaží se postupným útokem dostat do další šance.
23
Teď sledujeme pasáž hry, kdy jsou o něco více na míči hosté, kteří se ale logicky nikam neženou a spíše ho drží a natahují čas.
22
I nadále jsou domácí hráči lepším týmem, nemohou se ale dostat před obranný val soupeře – ten po další šanci brání ve všech hráčích.
20
Tak toto je neuvěřitelné! Neskutečné zmatky vytvořili ve vápně Saint-Étienne Koffi a Moukandjo, druhý jmenovaný celou akci nakonec i zakončoval, z tutové pozice ale pouze orazítkoval tyčku Maisonnialovy brány!
18
Pasem za obranu po zemi na Moukandja to zkoušel Bellugou, jeho pas ale zachytila obrana a odkopla ho.
17
Zápas se trochu uklidnil, hosté se snaží dostat míč do své moci a co nejvíce otupit sílící tlak Lorientu – domácí celek se určitě bude snažit své dlouhé početní výhody využít.
15
První kartu vidí i domácí hráč, Philippoteaux u postranní čáry zbytečně tvrdě podrazil Daba a sudí Lesage dnes podruhé sahá do kapsičky.
14
No a mohl přijít hned dvojí trest, protože domácí měli ještě přímák ve výborné pozici – ten si na starost vzal Mesloub, svoji tvrdou ránou ale trefil konstrukci branky, od které se míč odrazil pryč!
13
Svůj pobyt na hřišti tak hodně předčasně končí Robert Berić, slovinského forvarda nahradí Maisonnial, který se logicky postaví do brány.
12
Hosté tak budou muset střídat, otázka je, koho stáhnou. Mezitím je ošetřován Moukandjo, který to od Moulina vážně nehezky schytal.
10
Tak toto je neuvěřitelná hrubka hostujícího gólmana! Ten vyběhl proti dlouhému míči za obranu, jenže do souboje s Moukandjem šel takovým "karate" kopem, že i když míč zasáhl, tak stejně vidí červenou kartu! Stalo se to ale ještě před vápnem, takže jedinou útěchou pro hosty je, že se nebude kopat penalta – každopádně ale budou dohrávat v deseti!
8
K vidění byla první větší šance zápasu, na hraně vápna se k zakončení z první dostal hostující Hamouma, ovšem míč mu nesedl a z výborné pozice tak doklouzal pouze mimo!
7
Zatím sledujeme poměrně klidný úvod do zápasu, ani jeden z celků se nijak nežene dopředu a hraje se převážně ve středu pole, kde se oba týmy oťukávají.
5
Až moc velké potíže měl při zpracování M'Bengue, kterému míč nadvakrát odskočil až do autu a zabrzdil tím tak akci svého celku.
4
Solidní centr tlačil před bránu domácí Marveaux, ovšem jeho pokus oslovit Moukandja byl odkopnut právě včas se vracejícím Lacroixem.
3
Domácí hodně riskovali s rozehrávkou, nakonec ale naštěstí pro ně při napadání Berić podklouzl a míč tak získat nedokázal.
2
V úvodu začali o něco aktivněji hosté, kteří přijeli v zeleno-bílých dresech, domácí Lorient pak hraje v klasické oranžovo-černé kombinaci.
1

FC Lorient: Delecroix – Koffi, Ciani (C), Lautoa, Le Goff – Mesloub, Bellugou, Cafú – S. Marveaux, Moukandjo, Philippoteaux.
Náhradníci: Lamonge – Barthelme, Cabot, Guendouzi, Jeannot, Moreira, Z. Touré.

AS Saint-Étienne: Moulin – Théophile-Catherine, Lacroix, M'Bengue, Pierre-Gabriel – Hamouma (C), Selnæs, Veretout – Dabo, Berić, Tannane.
Náhradníci: Maisonnial – Lemoine, Maiga, Monnet-Paquet, Pajot, Polomat, Saivet.

Rozhodčí: Lesage – Luzi, Denis.
Dobrý den, vítám Vás u přenosu ze zápasu francouzské Ligue 1, kde se proti sobě postaví celky FC Lorientu a AS Saint-Étienne.

Domácí Lorient je na tom letos opravdu hodně bídně, krčí se na posledním, tedy 20., místě ligové tabulky a za 17 zápasů získal ubohých 12 bodů – navíc má tento skromný celek hodně záporné skóre 18:32, což z něj dělá tým s nejhorší obranou v celé lize. Z posledních pěti duelů pak Lorient získal pět bodů – nejprve padl doma jasně s Monakem 0:3, poté remizoval v Métách 3:3, následovala výhra doma nad Rennes 2:1, remíza v Angers 2:2 a nakonec prohra 3:2 v Toulouse.

To hostující Saint-Étienne je na tom o něco lépe – po 17 zápasech se nachází na osmé příčce a má na dostřel trí bodů pohárové čtvrté místo, které drží Lyon. AS získalo 25 bodů a drží skóre 17:14, které značí, že tento celek moc často neskóruje, ale ani neinkasuje. Z posledních pěti zápasů to stačilo na sedm bodů – nejdříve AS vyhrálo v Angers 1:2, jako druhá přišla domácí remíza 0:0 s Marseille, poté prohra v Rennes 2:0, následovala výhra doma nad Guingampem v poměru 1:0 a vše zakončila porážka na vlastním hřišti s Nancy 0:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.