To je z mé strany vše, hezký večer.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který nakonec zvládlo lépe domácí Nantes, který po zlepšeném výkonu ve druhém dějství vyhrálo nad Dijonem 3:1.
90+2
90
Z rohu ale nic nebylo. Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
90
Préjuce Nakoulma se ještě dostal ke střele z hranice velkého vápna, ale Baptiste Reynet míč vyrazil na rohový kop.
88
Domácí kontrolují své vedení a nyní už je jasné, že tento duelu zvládnou a získají všechny body.
86
Tak a další komplikace pro hosty, protože Diony zřejmě za nějaký proslov k rozhodčímu vyfasoval červenou kartu.
84
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Abdoulaye Touré.
82
Žlutou kartu dostává Yunis Abdelhamid (Dijon FCO).
81
Nantes právě vstřelili branku!
Je definitivně rozhodnuto, protože domácí jdou do vedení 3:1! FELIPE PARDO dostal dobrou přihrávku, na hranici velkého vápna se zbavil brankáře, ale ukopl si míč, jenže i z velkého úhlu dokázal míč poslat přesně na zadní tyč!
81
A opět Kwon Chang-hoon, ale i tentokrát poslal míč jen doprostřed branky, kde byl Rémy Riou.
80
Z dálky ale střílel Kwon Chang-hoon, ale nebyl to přílie nebezpečný pokus a Rémy Riou si v pohodě poradil.
79
Žlutou kartu dostává Diego Carlos (FC Nantes).
78
Hostům se čas velmi rychle krátí, ale zatím to na nějaký závěrečný tlak rozhodně nevypadá.
76
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Emiliano Sala, přichází Préjuce Nakoulma.
74
Na druhé straně poslal míč do vápna Kwon Chang-hoon, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu neprodral.
72
Tak to byl obrovský závar před hostující brankou! Domácí se dostali ke čtyřem střelám, ale dvakrát výborně zasáhl brankář a dvakrát mu pomohli jeho zadáci!
70
Je před námi posledních dvacet minutek. Domácí zvládají druhý poločas na jedničku a stále tak kráčí za vítězstvím.
68
Žlutou kartu dostává Oswaldo Vizcarrondo (FC Nantes).
67
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Anthony Belmonte, přichází Kwon Chang-hoon.
66
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Jules Iloki, přichází Felipe Pardo.
64
Ale Dijon to bude mít velmi těžké, protože domácí hrají ve druhém dějství opravdu skvěle.
62
Hosté mají třicet minutek na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem. Bude to ještě hodně zajímavé.
60
K míči se postavil EMILIANO SALA, který ho napálil doprostřed branky a protože brankář skončil do pravé strany, tak Nantes jde do vedení 2:1!
59
Penalta pro Nantes!
58
Další akce Nantes skončila velmi nepřesným centrem. Ani jednomu celku se ve finální fázi příliš nedaří.
56
Ve druhém poločase hrají domácí o poznání lépe a jsou aktivnější. Brání se hlavně Dijon, který v prvním dějství stále útočil.
54
K míči se postavil Lucas Lima a po jeho dobré střele míč zřejmě ´lízl´ levou tyč! Hosté měli nyní obrovské štěstí.
53
Ale zatím druhý poločas nabídl pouze mnoho faulů. Nyní ale domácí budou zahrávat standardní situaci z nějakých dvaceti metrů.
51
Domácí nic nevymysleli a následně ani hosté. Druhý poločas se ale zatím hraje ve vyšším tempu, než se hrál ten úvodní.
49
Domácí to ale zvládli a nyní jsou u míče a trpělivě kombinují na své polovině.
48
I do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří se okamžitě tlačí dopředu.
46
Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém jsou aktivnější hosté, kteří se stále tlačí dopředu. Do vedení se ale dostali domácí, jenže pak si vstřelil vlastní branku a je to tedy 1:1. Bude to ještě hodně zajímavé.
45+2
45+1
Žlutou kartu dostává Jordan Lotiès (Dijon FCO).
45+1
Domácí zahrávali dva rohy, ale ani z jednoho nic nebylo.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Vůbec z prvního rohu v tomto utkání ale nebylo vůbec nic a vypadá to, že v prvním poločase se už nic nestane.
44
Roh pro Dijon.
43
Stále se hraje na polovině Nantes a domácí trenér je s výkonem svých svěřenců velmi nespokojený. Je pravda, že domácí nehrají dnes vůbec dobře.
41
Hosté pokračují v aktivní hře a opět se tlačí dopředu. No, bude to ještě hodně zajímavé.
39
Dijon právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Po rychlé akci a následném centru zasáhl míč LÉO DUBOIS, ale tak nešťastně, že ho hlavou poslal přesně za svého brankáře.
37
Žlutou kartu dostává Emiliano Sala (FC Nantes).
35
Hosté opět drží míč, ale směrem dopředu je to z jejich strany bída. Domácí dobře brání a Dijon s tím má obrovské problémy.
33
Po dlouhé době se domácí vydali dopředu, ale jejich snažení skončilo útočným faulem a na tahu je tak opět Dijon.
31
Už se opět hraje. Hosté se hned vydali dopředu, ale akce po levé straně k ničemu nevedla. Domácí zatím velmi dobře brání.
29
Lucas Lima zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru raději přerušil, bude se ošetřovat.
27
Stále se nic neděje. Domácí hlavně brání a hosté se snaží útočit, ale příliš jim to nejde a proto stále prohrávají o jednu branku.
25
Nakonec se hosté dopředu vydali, ale opět je zradila kolmá přihrávka na Tavarese.
24
Hosté drží míč a snaží se něco vymyslet, ale zatím kombinují hlavně na své polovině, kde toho příliš nevymyslí.
22
Duel je zatím plný nepřesností a žádná fotbalová show to rozhodně není.
20
Domácí to vyzkoušeli dlouhým nákopem, ale ten přesný nebyl. Hosté jsou stále aktivnější a nebezpečnější, ale ve finální fázi se jim nedaří.
18
Po hezké kombinaci se ke střele z hranice velkého vápna dostal Romain Amalfitano, ale zakončení se mu nepovedlo a míč skončil vysoko nad brankou Nantes.
16
Julio Tavares se dostal ve vápně domácích k míči, ale byl dobře bráněn a nakonec se od něj míč odrazil do zámezí.
15
Po inkasované brance je tu další komplikace pro hosty, protože kvůli zranění musel střídat Vincent Rüfli.
14
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Vincent Rüfli, přichází Arnold Bouka Moutou.
12
Domácí se snažili směrem dopředu něco vymyslet, ale Dijon se v pohodě ubránil a nyní už hostující fotbalisté pospíchají před branku Rioua.
10
Hosté jsou po inkasované brance velmi aktivní a stále se tlačí dopředu. Nantes ale i nadále vede o jednu branku.
8
Ale tohle už bylo nebezpečné! Loïs Diony se ve vápně parádně uvolnil a dostal se před brankáře, ale ten výborně vyběhl a hostující hráč ho pouze nastřelil!
6
Hosté se hned vydali dopředu a byl z toho zajímavý centr z pravé strany, ale výborně zasáhl Rémy Riou, který míč výborně sebral.
4
Ale po další akci už jde domácí celek do vedení. YACINE BAMMOU se dostal do vápna a poměrně nečekanou střelou překonal Reyneta, který na míč nedosáhl.
3
Po další akci to z hranice velkého vápna zkusil Guillaume Gillet, ale skákavý míč napálil vysoko nad branku Dijonu.
2
Z první akce Dijonu ale nebylo vůbec nic. Dopředu tak šli domácí, ale Adrien Thomasson se dostal i s míčem do zámezí.
1
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří hrají v černém. Domácí celek tradičně ve žlutých dresech.
1
Vše je připraveno, jdeme na to.
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Nantes a Dijonem začne za malý okamžik.

FC Nantes: Riou – Dubois, Diego Carlos, Vizcarrondo, Lucas Lima – Iloki, G. Gillet, Rongier, Thomasson – Sala, Bammou.
Náhradníci: Dupé – Nakoulma, Kačaniklić, Walongwa, Harit, Pardo, A. Touré.

Dijon FCO: Reynet – Rüfli, Lotiès, Varrault, Abdelhamid, Haddadi – Amalfitano, Balmont, Belmonte – Diony, Tavares.
Náhradníci: Leroy – Lang, Riviére, Bela, Sammaritano, Kwon Chang-hoon, Bouka Moutou.

Dijon – Nantes 0:0
Dijon FCO je na tom ještě o něco hůře, protože na svém kontě má zatím 27 bodů a nachází se na 17. pozici, tedy na posledním nesestupovém místě. Hostující celek z posledních pěti zápasů třikrát prohrál a dvakrát vyhrál, takže i hosté by potřebovali bodovat.
FC Nantes má zatím na svém kontě 30 bodů a nachází se na třinácté pozici. Domácí mají problémy hlavně směrem dopředu, protože zatím vstřelili jen 19 branek, což je velmi málo a hůře je na tom pouze Nancy. Z posledních pěti zápasů domácí jednou vyhráli, dvakrát remizovali a dvakrát prohráli, takže dnes potřebují zabrat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu úvodní duel 27. kola, ve kterém vyzve Nantes Dijon. Mírným favoritem je domácí mužstvo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.