Rennais - Bastia | ONLINE | 17.12.2016 20:00 | Ligue 1 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:7. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:11.
Kdyby si Rennes nevybralo na sklonku hodiny hry hodně slabou chvilku, během níž inkasovalo hned dvě branky, kdo ví, jak by celý duel nakonec dopadl. Nicméně zareagovat na dvě rychlé trefy už nedokázalo dostatečně. Bastia, soupeřící o záchranu, si z daleké Bretaně veze domů hodně cenný výsledek.
90+3
Konec zápasu.
90+3
Centr z levé strany dokázala Bastia odvrátit do zámezí. Zbývá už jen pár desítek sekund z avizovaného nastavení.
90+1
Coulibaly inkasoval úder do hlavy. K nevoli domácích fanoušků sudí Turpin přerušil hru a přisoudil míč hostům. Hostujícímu hráčovi se navíc nechce zvedat ze země.
90
Turpin nastavuje druhý poločas o tři minuty.
89
Hodně impulzivní je nyní na lavičce kouč Ciccolini. Jako by začal ztrácet hlas. Jsou to pro něj pochopitelně hodně dramatické chvíle.
88
Čas se bretaňskému celku výrazně krátí. Bastia je každopádně hodně pod tlakem. V několika situacích měla jen velké štěstí, že Rennes svoje šance neproměnilo.
87
... a zase stáli při Korsičanech všichni fotbaloví svatí! Grosicki posílal přihrávku z pravé strany na bližší tyčku, kde se snad patou snažil zakončit Gnagnon, jenže zamířil jen vedle.
86
Grosického centr ze standardky jednoduše nebyl úspěšný. Každopádně Rennes zůstává u míče...
85
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Sadio Diallo, přichází Alexander Djiku.
84
Sio při souboji udeřil loktem svého soupeře. A tomu se nechce ze země. Bastia má každopádně připravené poslední střídání.
83
Tohle byla mizerná standardka. Míč do rukavic v pohodě sebral Leca. A samozřejmě že s rozehráním nikam výrazně pospíchat nebude.
81
Na tribunách to jenom zahučelo! Ke střele z voleje se dostal André, jenž míč tlačil snad i očima, aby nakonec skončil u tyčky. Marně. Leca by se přitom po tomhle pokusu jen marně natahoval.
81
Deset minut plus nastavení zbývá do konce tohoto utkání. Ubrání se Bastia atakům svého soupeře? Ten stále hledá cestičku za vyrovnávací trefou.
80
Bastia to vzadu hraje velmi dobře. A zase sklapla ofsajdová past, do níž se nechal chytit Baal.
78
Grosicki si na pravé straně nedokázal poradit. Následně se dožadoval rohového kopu, ale u sudích neuspěl. Ačkoli asi opravdu tím posledním, kdo hrál míčem, byl opravdu Keita.
77
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Gelson Fernandes, přichází Wesley Saïd.
76
Tak to je trestuhodné, co spálil domácí Grosicki. Domácí skvěle kombinovali na levé straně, Gourcuff poslal jemný oblouček na zadní tyčku, kam si nabíhal jeho spoluhráč, jenže ten svou dělovku poslal jen mimo.
73
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Ramy Bensebaini, přichází Edson Mexer.
72
Saint-Maximin chtěl na druhé straně ihned odpovědět, nicméně bez úspěchu. Ani následný rohový kop nebyl úspěšný, byť se tam k hlavičce propracoval Mostefa.
71
Rennes právě vstřelilo branku!
Ještě to bude zajímavé, ne že ne. Rennes zvýšilo obrátky v posledních minutách a zaslouženě snížilo. GIOVANNI SIO si na zadní tyči naběhl na pěkný centr Grosického, a i když to zřejmě takto nechtěl, jeho nepovedená střela z voleje zapadla obloučkem za záda Lecy. Asistence: Kamil Grosicki.
69
Zase na trávník usedá nepříjemná mlha, která komplikovala hráčům i divákům život už zkraje první půle. Opět to není příjemná záležitost pro všechny účastníky.
68
Bastia si udržuje pohodlný náskok. Pokud opravdu výrazně nepoleví, mohla by dotáhnout tenhle duel do vítězného koce. By by to pro ní zcela jistě velmi cenné tři body.
67
Jen tak tak situaci zachránil Leca. Grosicki posílal přihrávku do šestnáctky na nabíhajícího si Sia, nakonec však u míče byl včas pozorný muž v rukavicích v hostující brance.
65
Trošku se začíná projevovat frustrace na domácí straně. Zatím je to od ní podobně mizerný výkon jako v Coupe de la Ligue proti Monaku. Připomeňme, že v průběhu týdne inkasovalo Rennes sedmičku.
63
Bastia právě vstřelila branku!
Nepozornost domácí stála druhou inkasovanou branku. Bastia rozehrála přímý volný kop od pomezní čáry rychle, Crivelli v šestnáctce sklepl míč hrudí do strany pro GAËLA DANICA, jenž na hranici ofsajdu popoběhl trošku blíže k brance, a pak pohodlně zacílil. Asistence: Enzo Crivelli.
62
V Roazhon Parku v žádném případě nevládne veselá atmosféra. Bastia takticky zvládá tohle utkání velmi dobře. Ještě ale před sebou máme poslední třetinu zápasu.
61
Tohle je zatím velké překvapení. Rennes ovšem opravdu nehraje dobře. A tak zatím úlohu favorita v žádném případě nepotvrzuje.
59
Bastia právě vstřelila branku!
Malinká skupina korsických fanoušků, která vážila dlouhou cestu do Bretaně, se nyní mohla zaradovat. Hosté předvedli pěknou rychlou kombinaci, Diallo pak z pravé strany našel ve středu nabíhajícího si ENZA CRIVELLIHO, který usměrnil střelu snadno k tyči. Sám před Costilem jednoduše nemohl zaváhat. Asistence: Sadio Diallo.
57
Tohle je poměrně překvapivý tah trenéra Gourcuffa. Hunou byl totiž na pravé straně hodně aktivní. Každopádně Grosicki je zajisté hodně adekvátní náhradou.
56
Střídání v týmu Stade Rennais FC: ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Kamil Grosicki.
55
Ntep si zase z levé straně seběhl blíže do středu, nicméně jeho následný pokus byl zablokovaný. Rennes má jinak připravené své první střídání...
54
Dnes hodně aktivní Hunou si nyní nabíhal na dlouhý pas, nepohlídal si však svoje postavení. I v tomhle případě správně zamávaný a následně odpískaný ofsajd.
53
Dění na hřišti je vlastně jinak stejné jako v prvním poločase. Oba týmy se snaží najít nějakou cestičku za úvodním gólem, ale ne úplně dobře se jim to daří.
52
Turpin nyní nařídil přímý volný kop ve prospěch Bastie. Sio se totiž dopustil útočného faulu, byť s hlavním arbitrem úplně nesouhlasí.
49
Sotva je Saint-Maximin na hřišti pár minut, už se dostal k poměrně hodně slušnému zakončení. Mířil svou pumelici na bližší tyčku, Costil však dokázal reflexivně vyrazit balón do zámezí.
48
Ntep dostal na levé straně poměrně dost prostoru, nakonec si míč navedl více do středu a zpoza vápna vypálil. Leca neměl s likvidací tohoto pokusu větší potíže.
47
Těžko říct, proč nakonec Bifouma musel opustit hřiště. V útoku si totiž nevedl vyloženě špatně. Každopádně Saint-Maximin je v současné chvíli jednou z vycházejících hvězd korsického celku.
46
Začal druhý poločas.
46
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Thievy Bifouma, přichází Allan Saint-Maximin.
Tenhle poločas nám žádnou branku nenabídl. Oba týmy si vytvořily spíš jen jakési pološance, průběžný výsledek je zcela zasloužený a spravedlivý. Uvidíme, třeba nám druhá půle nabídne přece jenom o něco aktivnější fotbal. A hlavně pověstné fotbalové koření v podobě gólů.
45+2
První poločas skončil.
45+1
Sám faulovaný Diallo rozehrál přímý volný kop. Nevedl si vyloženě špatně, nicméně jeho střela přece skončila pouze nad brankou. Gólman Costil situaci pouze kontroloval.
45
Na hřišti se přiostřovalo už delší dobu. Tady už Turpin musel zasáhnout. Po tvrdém skluzu zezadu vůči Diallovi obdržel žlutou kartu Fernandes (REN).
42
Hunou neměl moc času, takže jakmile si naběhl na pěkný centr ihned vypálil. Každopádně tenhle pokus nakonec skončil těsně mimo. Na tribunách to jenom zahučelo.
41
Fernandes vyslal první domácí střelu na branku. Napřáhl z poměrně velké dálky, mířil ke vzdálenější tyči, jenže jeho pokusu chyběla větší razance. Leca snadno zakročil.
41
Bastia měla docela štěstí. Gourcuff poslal centr z rohového čtvrtkruhu do ohně, nakonec se však nikdo z jeho spoluhráčů k zakončení nedostal. Každopádně balón pořád nepříjemně poskakoval.
39
Mostefa si hodně ostře vyšlápl na svého soupeře. Tenhle řízný defenzivní záložník nechodí daleko k tvrdým zákrokům. I tady nesáhl Turpin k osobnímu trestu v podobě nějaké karty.
37
Poměrně slušně to nyní zahráli hosté na pravé straně. Jsou daleko přímočařejší. Následný centr doletěl k Diallovi, s jeho hlavičkou si však Costil bez větších potíží poradil.
36
Dva rohové kopy pro Rennes. První centr odvrátila hostující obrana do bezpečí, druhý sebral do rukavic pozorný Leca. Ten jinak pořád mezi třemi tyčemi spíše mrzne, ostatně jako jeho protivník na druhé straně Costil.
35
Tak tohle zahořelo! Hunou z pravé strany posílal přihrávku do šestnáctky, kam si nabíhal úplně volný Sio. Jenže na míč o malinký kousek nedosáhl.
33
Bensebaini šel do předchozího souboje hodně ostře a s nebojácností. A tohle určitě bolelo. Každopádně domácí stoper nyní kulhá. Ale měl by být v pořádku.
32
Nějakých třicet minut je za námi. A že by nám první třetina zápasu nabídla nějaký strhující fotbal, to se říci zcela určitě nedá. Bastia se snaží držet soupeře na uzdě, Rennes směrem dopředu nijak kreativní není.
31
Danic si hodně zařval po souboji s Andrém. Tady se klidně pískat dalo. Turpin ale nechal jen vhazovat soupeře.
30
Gourcuff, syn nynějšího trenéra Christiana, si na pravé straně u brankové čáry neporadil. Vybojoval alespoň rohový kop. Rennes z něho ovšem výrazněji nezahrozilo.
28
Těsný ofsajd, ale přece byl. Sio si zkrátka tenhle náběh ne úplně dobře pohlídal. Nařízený je nepřímý volný kop ve prospěch Bastie.
27
Je vidět, že se Danic snaží ukázat proti svému bývalému klubu. Když už nějaký útok Bastia vede, je povětšinou po levé straně. Korsičané měli k dispozici další rohový kop, nicméně následně se v pokutovém území dopustili nedovoleného přestupku
24
Mostefa si přidržel svého soupeře, Gourcuff tak toho moc nezmohl. Menší potyčku pak musel řešit sudí Turpin, který jinak na hřišti moc práce doposud neměl.
23
Sio se snažil proniknout středem pole, jenže tenhle prostor měla Bastia dobře pohlídaný. Zatím je snaha Rennes o překonání korsických hradeb marná.
22
Bifouma vybojoval další faul na svou osobu u pomezní čáry. tenhle chlapík z Korsiky je zatím poměrně hodně aktivní. Snaží se hrát, nabízí se, je často u míče.
20
Trošku to v pokutovém území Rennes smrdělo. Nakonec však ani jeden z pokusů nedoletěl směrem ke Costilovi. Na druhé straně unikl Ntep, nicméně jeho následný centr nebyl úspěšný.
19
Fernandes teď hodně naložil skluzem Bifoumovi. Tomu se ze hřiště zvedat moc nechce. Sudí Turpin vyřešil vše domluvou.
18
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Lassana Coulibaly.
16
Kapitán Cahuzac má nějaké zdravotní problémy. Na plac přichází zdravotnický tým. A jeden z jeho spoluhráčů ukazuje, že hostující forvard bude muset vystřídat.
15
Dalo se očekávat, že bretaňský celek bude v tomhle souboji aktivnějším. Každopádně Bastia vyloženě herně nepropadá. Průběžný výsledek je zaslouženým a logickým vyústěním dění na hřišti.
14
Sio byl načapán v ofsajdu. Tahle branka tak platit nemohla.
13
Danic, bývalý hráč Rennes, měl k dispozici další rohový kop. K hlavičce se propracoval jeden z domácích hráčů, konkrétně Bifouma, slabý oblouček však Costil v pohodě sebral do rukavic.
12
Dobré zprávy pro všechny fanoušky. Mlha ustupuje! Konečně je vidět od jedné pomezní čáry na druhou. Kéž by takový stav vydržel až do skončení.
11
Ntep byl trefený do ruky. I když za tuhle situaci nemohl, rukou prostě zahrál. Rozhodčí Turpin situaci správně posoudil.
9
Gnagnon byl na správném místě a odvrátil centr z levé strany do zámezí. Následný rohový kop rozehrál Danic, Bastia však z něho mohla opravdu jen stěží udeřit.
8
Defenzíva hostujícího celku je poměrně hodně děravá. Teď se za obranu dostal velmi snadno Sio, jenže míč mu trošku unikl, a tak se musel složitě otáčet. Rennes alespoň vybojovalo rohový kop, z něho se ale neprosadilo.
7
Snad poprvé se Bastia dostala do nějakého výpadu směrem dopředu. Slušně kombinovali, jenže poslední přihrávka pak nenašla toho správného adresáta.
5
První nebezpečnější možnost tohoto utkání. Gourcuff vnikl do šestnáctky, tam míč hezky zasekl a přihrál ho na druhou stranu, kam si nabíhal nikým nehlídaný Danzé. jenže ten svou střelu poslal trestuhodně nad bránu.
4
Hunou teď mizerně rozehrál a málem toho u středového kruhu mohl využít Crivelli. Nicméně situaci dobře zažehnal Gnagnon, který si míč skvěle podržel.
3
Identifikace hráčů z pohledu hlavní kamery je žalostná. Každopádně alespoň dění na pravé straně můžeme popsat. Tam mlha nedosahuje takové hustoty. Teď se snažil podniknout něco nebezpečného Hunou, ovšem nebyl úspěšný.
2
Na hřišti je opravdu hodně těžká orientace. Sotva jsou vidět hráči na hrací ploše. Tohle opravdu hraničí s regulérností celého utkání. Ale rozhodčí se jednoduše rozhodli střetnutí zahájit.
1
Uběhlo jen pár desítek sekund a už Rennes podniklo nebezpečný výpad vpřed. Sio unikl podél pravé strany, následný centr se mu ovšem vůbec nezdařil.
1
Utkání právě začalo.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, ale kdo ví, jestli se začne, v Roazhon Parku je opravdu hustá mlha. Turpin tak začátek utkání malinko posune, jestli se situace nezlepší.
Úvodní sestavy:

Stade Rennais FC: Costil – Danzé (C), Gnagnon, Bensebaini, Baal – Hunou, André, G. Fernandes, Ntep – Gourcuff, Sio.
Náhradníci: Gertmonas – Mexer, Saïd, Henrique, Ribelin, Lea Siliki, Grosicki.

SC Bastia: Leca – Cioni, Peybernes, Marange, Keita – Mostefa – Cahuzac (C), Diallo, Danic – Bifouma, Crivelli.
Náhradníci: Charruau – Djiku, Saint-Maximin, Ngando, Coulibaly, Raspentino.

Rozhodčí: Turpin – Haquette, Danos.
Bastia letos ze sedmnácti odehraných kol vyhrála jen čtyřikrát, přičemž naposledy vyhrála nad nováčkem ligy z Mét, a určitě si tak na svého soupeře může věřit. Každopádně na cizích hřištích získala pouze čtyři body z osmi případů.
Rennes je v tabulce v horních patrech, ovšem poslední dobou spíše strádá. Nejenže se zbavilo možnosti uspět v Coupe de la Ligue, neboť v tomto týdnu podlehlo v Monaku vysoko 0:7, v minulém střetnutí rovněž padlo na půdě Lyonu nejtěsnějším možným způsobem.
Klasických pět zápasů nabízí sobotní večerní program Ligue 1, a jedním z nich je i souboj mezi Rennes a Bastií. Domácí by měli být v tomhle duelu favoritem, usilují o evropské poháry, zatímco malátní hosté pouze o záchranu. Nicméně v posledních šesti vzájemných střetnutí hned pětkrát zvítězil korsický celek. Za vyloženě oblíbeného soupeře ho tedy Bretaňané rozhodně nemají.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
4.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. St. Etienne 3 3 0 0 6:0 9
2. Rennais 3 2 1 0 7:4 7
3. Monaco 3 2 1 0 5:3 7
4. Lille 3 2 1 0 3:1 7
5. Montpellier 3 2 0 1 6:4 6
6. Nice 3 2 0 1 5:4 6
7. Lens 3 2 0 1 5:4 6
8. Angers 3 2 0 1 2:2 6
9. Marseille 3 2 0 1 4:4 6
10. Bordeaux 3 1 2 0 2:0 5
11. Lyon 4 1 2 1 5:3 5
12. Nîmes 4 1 1 2 7:6 4
13. Nantes 3 1 1 1 3:3 4
14. Lorient 3 1 0 2 5:6 3
15. Paris SG 3 1 0 2 1:2 3
16. Stade Brest 3 1 0 2 4:7 3
17. Reims 3 0 1 2 2:4 1
18. Metz 3 0 0 3 0:3 0
19. Dijon 3 0 0 3 1:7 0
20. Štrasburk 3 0 0 3 1:7 0
Články odjinud