To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 6:0. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:14.
Jestliže to po první půli vypadalo na jasnou výhru Rennes, na konci mohou být domácí rádi, že získali alespoň bod. Za hosty nejprve snížil Anastasios Donis a v 81. minuté srovnal po úniku Valentin Eysseric. Další šance už zůstaly nevyužité a zápas tak skončil výsledkem 2:2. Pro Nice je remíza vzhledem k průběhu prvního poločasu zlatým výsledkem, zatímco domácí si mohou drbat hlavu.
90+4
90
Siova hlavička skončila mimo.
90+2
Amalfitano poslal naslepo centr do vápna, přesto musela obrana v bílém rychle odvracet.
90+2
Nápor Nice skončil v zámezí, Costil rychle rozehrává.
90+1
Eysseric se uvolnil na levé straně a už míří na Costila. Sledujeme strhující závěr utkání.
90
Budou se nastavovat tři minuty.
90
... stejný trest pak potkal i hostujícího Mounira Obbadiho.
90
Pedro Mendes byl naopak potrestán žlutou kartou...
89
Po centru hlavičkoval André, z brankové čáry vyhlavičkoval Obbadi. Akce pak pokračovala a domácí reklamovali zákrok na Mendese. Rozhodčí penaltu nepískal.
89
Je z toho roh, rozehraje jej Amalfitano.
88
Nyní už Rennes, na levé straně má Cavare docela dost místa.
87
Na levé straně se uvolňoval Donis, trochu ale celou situaci zbrzdil. Nice už útočí do plných.
86
Míč skončil v hostující síti, radost však byla zbytečná, mával se ofsajd.
85
Domácí rozehráli roh, Nice se dokázalo ubránit a už vyráží do kontru.
84
Jestliže bylo publikum dlouhou dobu spokojeno, nyní je slyšet i nespokojený pískot.
83
Žlutou kartu za faul na Mendese dostal hostující Younes Belhanda.
82
Rázem jsou pod tlakem domácí a Nice se žene do dalšího útoku. Cítí možnost na dokonání obratu.
81
Nice právě vstřelilo branku!
Je srovnáno! Seri vysunul do sóla VALENTINA EYSSERICA a ten svou šanci využil přesným zakončením k tyči – 2:2!
80
Amalfitano opět u míče, nyní tlačil přízemní centr před Cardinaleho. Nepříjemný pas prolétl malým vápnem.
78
Amalfitano tlačil přihrávku do šestnáctky hostů, Seri to ale přečetl a pas zastavil.
76
Střela Donise nebyla myšlena špatně, šla ale mimo Costilovu branku.
75
Vystřídali o domácí, Rami Bensebainiho nahradil Dimitri Kevin Cavaré.
75
Poslední střídání hostů, dohrál Dalbert, závěr utkání dohraje Maxime Le Marchand.
73
Hosté ale nesmí zapomínat na obranu, nyní do ni pronikl Sio a obloučkem se snažil přehodit Cardinaleho. Jen o kousek minul.
71
Nice pokračuje v náporu, v šanci byli Donis s Cyprienem, obrana Rennes ale zvládá odolávat. Alespoň zatím.
69
Domácí Danzé čistým skluzem obral o míč Henriqueho a za tento obranný zákrok si vysloužil aplaus tribun.
69
Donis se ocitl v ofsajdovém postavení, pokus o rychlý přechod do útoku tak skončil neúspěchem.
67
Nice začíná přidávat na tempu, mužstvo cítí, že výsledek není ztracený.
65
Cyprien si naběhl na přihrávku do pokutového území, placírkou však poslal míč směrem na tribunu za brankou...
64
Změnu udělali i domácí, v dnešním utkání skončil Firmin Ndombe Mubele, čerstvou tváří se stal Alddo Kalulu.
63
Hosté vystřídali, dohrál Vincent Koziello, na trávník nastoupil Mounir Obbadi.
63
Sio je velmi aktivní. Nyní si z levé strany seběhl trochu na střed, pravačkou ale zamířil vysoko nad.
62
Hra se velice rychle přesunula na druhou stranu, k hlavičce se dostal Sio, zamířil přesně na Cardinaleho.
61
Belhanda vysunoval Donise, teď byla přihrávka hodně nepřesná.
59
Máme tu snížení a možné drama. Eysseric vysunul nabíhajícího ANASTASIOSE DONISE a ten podél gólmana Costila poslal míč do sítě – 2:1.
59
Akce pak pokračovala, do zakončení se dostal Sio, levačkou však zamířil o docela velký kus mimo.
58
Amalfitanův centr našel pouze hlavu jednoho z obránců, ten poslal míč mimo pokutové území.
57
Přímý kop pro domácí z levé strany, uvidíme centr před Cardinaleho.
55
Rennes vede akci pravou stranou, Danzé hledá Sia.
53
Nice kombinuje na vlastní polovině a hráči docela bojují s dotírajícími soupeři.
51
Mubele měl na noze gól na 3:0, předvedl z levé strany povedený sprint, zbavil se i obránce a najednou stál proti Cardinalemu, jenže ze střely bylo promáchnutí a promarnění obrovské šance.
50
Dlouhá autové vhazování domácích končí u Cardinaleho.
48
Hosté to vzali pravou stranou, Donisův centr ovšem skončil v rukavicích brankáře Costila.
47
Po rozehrání standardní situace nepřesně zakončoval Mubele. Nice může uklidnit situaci a vyrazit do protiútoku.
47
Zprava centroval Mubele a tento centr na poslední chvíli a docela riskantně odvracel Baysse. Jeho hlavička skončila těsně nad břevnem. Roh.
46
Domácí udělali do druhé půle jednu změnu, dohrál Joris Gnagnon, nastoupil Gelson Fernandes.

Fauly: 11:8
Je za námi první poločas a Rennes vede 2:0! Hosté z Nice měli hodné špatný začátek a už v sedmé minutě inkasovali po perfektním obloučku Morgana Amalfitana. Ve 21. minutě to už bylo o dvě branky, když se po sražené střele prosadil Giovanni Sio. Gól nebyl nejprve uznán pro ofsajd, ale po konzultaci hlavního s pomezním byl verdikt změněn. Až poté se hosté trochu zvedli, ale v koncovce je to i nadále slabé a navíc přišli o zraněného Pléu.
45+2
45+1
Prvotní centr sice domácím nevyšel, ale akce pokračovala a Mubele se nebojácně probil do vápna. Jeho střela byla zablokovaná.
45
Budou se nastavovat dvě minuty.
45
Po průniku pravou stranou zakončoval zblízka Mubele, Cardinale zvládl vyrazit a obrana poté pro jistotu odvrátila na roh.
43
Alassane Pléa dnes skutečně končí, nastupuje Anastasios Donis.
42
Vypadá to, že Pléovo zranění bude vážnějšího charakteru, jeho výraz mluví za vše a v doprovodu lékařů opouští hrací plochu.
41
Cyprien se snažil posunout útočnou akci na levé křídlo, jeho přihrávka ale byla příliš slabá.
40
Pléa se po krátkém ošetření vrací do hry.
38
Pléa po souboji s Mendesem kulhá, ale nemělo by to být nic, co by mu mělo znemožnit hrát.
37
Nice začíná vyrovnávat hru, alespoň co se držení míče týká, v koncovce je to ale stále slabota.
35
Ve středu hřiště se začalo více bojovat, sledujeme těsné souboje o každý metr trávníku.
33
Pléa se už řítil na domácí branku, přihrávku však přejímal ve výrazném ofsajdovém postavení.
31
Další akce hostů končí faulem na Chantômeho. Rennes v poklidu zakládá protiakci Costilovým výkopem.
30
Po centru z pravé strany a sklepnutí na střed zakončoval Belhanda. Zamířil ale do míst, kde Costil dosáhl a míč lapil do rukavic.
28
Nice se po delší době usadilo na útočné polovině, chce to ale zapracovat i na koncovce...
26
Amalfitano kličkoval u pomezní čáry, míč mu ale utekl do zámezí. Přesto si vysloužil potlesk spokojených diváků.
24
Hosté mohli snížit po přímém kopu, ale akce skončila ofsajdem.
22
Hosté ještě vehementně protestují, ale není jim to nic platné, gól platí.
21
Rennes právě vstřelilo branku!
A je to 2:0! Po rozehrání a sražené Prcićově střele se míč odrazil na nohu GIOVANNIHO SIA a ten zamířil přesně k tyči. Rozhodčí nejprve gól neuznal pro ofsajd, ale poté rozhodnutí změnil. Nutno říci, že správně, neboť autor branky v nepovoleném postavení nebyl.
20
Na druhé straně na poslední chvíli odvracel nebezpečný centr Souquet, Rennes bude kopat roh.
19
Pléa si na ofsajdové linii naběhl na vysoký pas a upaloval k brance. Costil byl ale u míče o chviličku dříve a šanci Nice ukončil.
17
Ta skončila pasem na Sia, ten byl ovšem na hranici pokutového území dobře pokrytý a k míči se vůbec nedostal.
16
Hostům nevychází vůbec nic, nyní dokonce pokazili jednoduchou kombinaci na vlastní půli a Bensebaini už rozjíždí protiakci.
14
Nice snad poprvé v trochu vážnějším průniku, ten ale skončil, když Plea zahrál rukou.
12
Středem pronikal Sio a už to vypadalo, že zakončí. Na poslední chvíli k němu ale přistoupil Baysse a Sia zablokoval.
10
Nice je v úvodních minutách hodně zakřiknuté a vůbec nepřipomíná tým, bojující o čelní pozice.
9
Na pravé straně měl prostor Amalfitano, chtěl prostřelit vyběhnutého brankáře, ten ale v rohu vápna zvládl vyrazit.
8
Rennes je v naprosté pohodě, Cardinale nyní Sia vychytal.
7
Úvodní nápor domácích přináší vedoucí gól. Sio parádně vysunul MORGANA AMALFITANA, ten si všiml vyběhnutého gólmana Cardinaleho a skvěle provedeným obloučkem jej přehodil.
6
Danzé se zlobí, měl pocit, že byl u pomezní čáry faulován, rozhodčí ale ukazuje, že se má pokračovat ve hře.
5
A útok Rennes bude pokračovat po Koziellově faulu na půlce.
4
Domácí zatím kontrolují tempo utkání, hráči Nice se prakticky nedostali k míči.
3
Opět Amalfitano a jeho centr. Nyní hledal Andrého, ten sklepával mimo dosah spoluhráčů.
2
Jako první se dopředu vydali domácí, Amalfitanův centr byl obranou Nice sražen.
1

Stade Rennais FC: Costil – Danzé (C), Mendes, Gnagnon, Bensebaini – Prcić, Chantôme, André – Amalfitano, Sio, Mubele.
Náhradníci: Gertmonas – G. Fernandes, Saïd, A. Kalulu, Cavaré, Hunou, Diakhaby.

OGC Nice: Cardinale – Souquet, Baysse, Dante, Dalbert – Koziello, Cyprien, Seri – Eysseric, Pléa, Belhanda.
Náhradníci: Benítez – Srarfi, Burner, Walter, Le Marchand, Donis, Obbadi.

Rozhodčí: Johann Hamel – Guillaume Debart, Alexandre Viala.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Roazhon Parku začne v 15 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Johann Hamel, kterému budou na pomezí asistovat Guillaume Debart a Alexandre Viala.
OGC Nice

Hosté už nějakou dobu nevládnou tabulce, jsou nyní na třetím místě s 52 body. Do dnešního utkání jdou s výhrou v zádech, v týdnu porazili na svém trávníku Saint-Étienne 1:0, když o výhře rozhodl už v sedmé minutě Cyprien. Tým se tak udržel v dosahu Monaka a PSG a bojuje o obrovský klubový úspěch. Dnes budou rozhodně vystupovat jako favorité.

Stade Rennais FC

Domácí tým je na desátém místě tabulky se ziskem 32 bodů. V poslední době to není ono, Rennes čeká na výhru už plných osm utkání. Momentálně má sérii čtyř remíz v řadě, naposledy ve středu na půdě Angers, kde utkání skončilo výsledkem 0:0. Dnes na svém trávníku přivítá těžkého soupeře, se kterým ale může příjemně překvapit.

Rennes – PSG 0:1
Guingamp – Rennes 1:1
Rennes – Nantes 1:1
Bordeaux – Rennes 1:1
Angers – Rennes 0:0
Dobré odpoledne u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na duel 25. kola, ve kterém se střetnou Stade Rennais FC a OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.