Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Nantes - 20. prosince 2017   20:50

0:1
(0:0)
Nantes
90+2' Sala  (Rongier)
Amiens
Gurtner – Dibassy, Avelar, Gouano, El Hajjam – Zungu (70. Fofana), Monconduit (C) – Manzala (84. Gope-Fenepej), G. Kakuta, Gakpé – Mou. Konaté (72. L. Traoré).
Bouet – Adénon, Bourgaud, Fofana, Gope-Fenepej, Ielsch, L. Traoré.
Brisard – Mouysset, Pages
Stade de la Licorne, Amiens
Nantes
Tătăruşanu – Lucas Lima, Pallois, Djidji, Dubois (C) (90+3. Awaziem) – Thomasson, Girotto (46. Iloki), A. Touré (66. Krhin), Rongier – Sala, Kolo Muani.
Dupé – Awaziem, El Ghanassy, Iloki, Kačaniklić, Krhin, Moutoussamy.

Druhý poločas nabídl velmi dobrou podívanou plnou šancí, nicméně domácí tým nedokázal skórovat, byť k tomu měl výrazně blíž. Za neproduktivitu byl potrestán v 92. minutě, kdy se trefil Sala a získal pro Nantes všechny tři body.

Tabulkově vše zůstává stejné, tedy Amiens na 13. místě a Nantes na 5. místě.
90+5'
90+3'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Chidozie Awaziem.
90+2'
Nantes právě vstřelili branku!
Tak to je neskutečné! Perfektní centr Rongiera dopadl přímo na hlavu EMILIANA SALY a ten posílá v nastaveném čase svůj tým do vedení!
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90'
I na druhé straně mohl padnout gól. Do šprajcu před brankou vletěl Dubois a vybojoval alespoň roh.
89'
Neuvěřitelné z čeho nepadl gól! Nejdřív vyslal Moncoduit parádní střelu a po skvělém zákroku hostujícího brankáře se míč odrazil přímo ke Gakpemu, který branku vysoko přestřelil.
86'
Žlutou kartu dostává Oualid El Hajjam (Amiens SC).
84'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Harisson Manzala, přichází George Gope-Fenepej.
82'
Zápas graduje a vypadá to, že oba týmy chtějí vsítit rozhodující branku, bod je pro ně málo.
81'
Rognier trefil zeď.
81'
Čeká nás hodně nebezpečný přímý kop pro Nantes.
80'
Žlutou kartu dostává Harisson Manzala (Amiens SC).
78'
Rohové kopy dnes nejsou silnou stránkou Amiens, z pěti zahrávaných se nepovedl ani jeden.
77'
Do velmi dobré šance se dral Lacina Traoré, další fotbalista s hvězdnou minulostí, ale na poslední chvíli mu byl míč ukopnut na roh.
72'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Moussa Konaté, přichází Lacina Traoré.
70'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Bongani Zungu, přichází Guessouma Fofana.
68'
Djidji předvedl ostrý zákrok a byl důrazně napomenut rozhodčím Brisardem. Kakuta zůstává ležet.
67'
Zungovo zakončení z velké dálky neslavilo úspěch a skončilo vysoko nad.
66'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoulaye Touré, přichází René Krhin.
65'
Nebezpečnou hlavičku Saly si Gurtner pohlídal.
63'
Zajímavě si teď počínal rozhodčí Brisard, který nedal na zdvižený praporek svého kolegy a nechal ve hře pokračovat. Domácí však ani z této akce nic nevytěžili.
60'
Tempo teď vinou dvou ošetřování opadává.
58'
Gól je skutečně na spadnutí. Po odraženém míči se trochu unáhlil Manzala a zblízka trefil jen Tătăruşanovu náruč.
57'
Další skvělé zakončení Kakuty! I tentokrát však na Tătăruşana nevyzrál. Uvidíme roh.
55'
Druhý poločas nabízí o mnoho zajímavější podívanou. Útoky jsou k vidění na obou stranách a hra je otevřenější, více ze hry mají domácí.
52'
Amiens se teď tlačí dopředu! Rychlý protiútok velmi dobře zakončil někdejší dlouholetý hráč Monaca Serge Gakpe a brankář Tătăruşanu zasáhl jen tak tak na roh.
51'
Další zajímavá situace! Konate se dostal k zakončení a míč se odrazil tak zvláštně, že útočník Amiens nakonec zakončoval poměrně nebezpečně zády.
48'
Ostrý start pro Amiens! Avelar odcentroval a Gakpe zakončoval v akrobatické pozici velmi dobře, jenže střelu otřel o záda protivníka na roh.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Andrei Girotto, přichází Jules Iloki.
46'
První poločas je u konce a branka zatím nepadla.
Zápas je vyrovnaný, nejaktivnějším hráčem je zatím domácí Kakuta, který vyslal dvě zajímavé střely.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
42'
Následný rohový kop byl buď nepovedený, nebo pokus o přímé zakončení. Skončil na horní síti.
41'
Kakuta ohrozil bránu soupeře z dalekého přímého kopu. Tătăruşanu zareagoval včas a uvidíme rohový kop.
40'
Žlutou kartu dostává Lucas Lima (FC Nantes).
38'
Hráči Nantes teď reklamovali ruku ve vápně Amiens, rozhodčí Brisard situaci pustil.
38'
Amiens se velkou bojovností tlačí do vápna soupeře a po ztrátě na jeho polovině je hodně agresivní.
34'
Manzala vybojoval úplně ztracený míč, nicméně finální přihrávku nenasměroval přesně.
30'
Ve finální fázi zatím oba týmy postrádají přesnost, proto jsme neviděli přímé ohrožení brány.
24'
Hra se hodně kouskuje po faulech ve středu pole.
21'
Amiens se sice podařilo zakončit, ale pokus Manzaly byl něco mezi hlavičkou a zády a brankář Tătăruşanu si míč v pohodě sebral.
20'
Náznak šance Nantes uhasil brankář Gurtner.
19'
Na hraně žluté karty teď zasáhl domácí kapitán Monconduit, příště to určitě bude s trestem.
18'
Zápas se vyrovnal a v posledních minutách drží míč na kopačkách více domácí fotbalisté.
16'
Velmi pěkným zpracováním na prsa a následnou střelou se prezentoval Kakuta, někdejší hráč Chelsea.
13'
Žlutou kartu dostává Prince-Desiré Gouano (Amiens SC).
12'
Rychlý protiútok končí první vážnější šancí. Sala předložil na vápně Touremu a ten zakončil slabě a mimo, byla to však velmi dobrá pozice.
10'
Nebezpečný centr se snášel do vápna Nantes, stopeři si nakonec poradili.
9'
Aut nakonec dlouhý nebyl, přesto však bek Nantes odcentroval. Jeho střílený centr však jen prolétl vápnem Gurtnera.
9'
Na druhé straně se pokusí hosté zakončit po dlouhém autu kapitána Duboise.
8'
Na krátko rozehraný přímý kop nakonec skončil vysokým centrem, který si pohodlně stáhl Tătăruşanu.
8'
Amiens se pokusí zahrozit z přímého kopu.
4'
Sebevědoměji a lépe na míči si zatím počínají hráči Nantes.
1'

Amiens SC: Gurtner – Dibassy, Avelar, Gouano, El Hajjam – Zungu, Monconduit (C) – Manzala, G. Kakuta, Gakpé – Mou. Konaté.
Náhradníci: Bouet – Adénon, Bourgaud, Fofana, Gope-Fenepej, Ielsch, L. Traoré.

FC Nantes: Tătăruşanu – Lucas Lima, Pallois, Djidji, Dubois (C) – Thomasson, Girotto, A. Touré, Rongier – Sala, Kolo Muani.
Náhradníci: Dupé – Awaziem, El Ghanassy, Iloki, Kačaniklić, Krhin, Moutoussamy.

Rozhodčí: Brisard – Mouysset, Pages.
FC Nantes
Tým, který letos trénuje slavný Claudio Ranieri se pohybuje jen těsně pod pozicemi zaručujícími postup do pohárové Evropy a chvílemi se dokonce hovořilo o "francouzském Leicesteru", nicméně venkovní série pěti zápasů bez výhry stála Nantes hodně bodů, dnes pro ně bude tedy důležité navázat na formu z úvodu sezóny.
Amiens SC
Nováček soutěže Amiens, který hraje nejvyšší soutěž vůbec poprvé v historii se zatím drží nad sestupovými vodami na příjemném třináctém místě. Náskok na první nesestupovou pozici ale není velký, a proto tak bude chtít domácí tým přerušit nepříznivou sérii tří proher v řadě.
Vložené 19. kolo Ligue 1 uzavře podzimní sezónu, která se pro oba dnešní aktéry vyvíjí poměrně dobře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:50.