Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : St. Etienne - 3. února 2018   20:00

0:2
(0:0)
St. Etienne
62' Debuchy   • 85' Cabella  (Pajot)
Amiens
Gurtner – El Hajjam, Gouano (C), Adénon, Dibassy – Monconduit, Fofana (74. Gope-Fenepej) – Manzala (46. Bodmer), G. Kakuta, Mendoza (63. Bourgaud) – Mou. Konaté.
Bouet – Bourgaud, Gope-Fenepej, Ielsch, Bodmer, Cissokho, N'Gosso.
Léonard – Gringore, Danizan
Stade de la Licorne, Amiens
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin (C), Gabriel Silva – M'Vila (81. Dioussé), Selnaes – Bamba, Cabella, Monnet-Paquet (74. Pajot) – Berić (65. Hamouma).
Moulin – Vagner, Théophile-Catherine, Pajot, Dioussé, Maiga, Hamouma.

Je dobojováno! Ve druhé půli byla k vidění výrazně zajímavější podívaná, hosté sice pokračovali ve stylu hry z první části zápasu, ale tentokrát již efektivněji a v 62.minutě se zaslouženě ujali vedení. Po inkasované brance naopak ožilo Amiens, které si postupem času získávalo stále více potřebného prostoru a začalo být v jistých chvílích celkem nebezpečné. Pak ale přišla druhá branka AS Saint-Étienne a bylo prakticky hotovo. Hráči ASSE si dnes tříbodovou odměnu zcela jistě zaslouží, měli na vrch a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí úvodní branku. Pro domácí je dle mého názoru velká škoda, že nehráli po celé utkání stejně jako zhruba mezi pětašedesátou a osmdesátou minutou.
90+3'
90+3'
Další nepovedený nákop z kopaček domácích borců. Ruffier taktickým zpracováním nohou získává co nejvíce času pro své spoluhráče.
90+2'
Daleký centr Monconduita zkušeně likviduje ze vzduchu vyběhnutý brankář Ruffier.
90+1'
Aktuálně čas pro Amiens velmi rychle utíká, soupeř navíc drží převážnou většinu času balón na svých kopačkách.
90'
Nastavovat se budou tři minuty.
89'
Bamba má na svědomí velice nepříjemnou kombinaci hostí uvnitř soupeřovy šestnáctky, tu nakonec zakončil z hranice velkého vápna dobíhající Selnaes přímo do brankářovy náruče.
88'
Zelení se navíc dokáží vyvarovat jakýchkoliv herních chyb, a tak svého soupeře v momentální fázi do ničeho nepouští.
87'
Amiens se stále ještě snaží nevzdávat, ale nyní je svým soupeřem hluboce zatlačeno.
85'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
O vítězi dnešního zápasu je pravděpodobně rozhodnuto! Celou akci rozjel na pravém křídle Mathieu Debuchy, jenž skvělým lobem posunul do pokutového území Pajota, který kolmicí před bránu vybídl RÉMYHO CABELLU k uklizení balónu do odkryté sítě.
84'
Zelení takticky drží míč co nejdále od vlastní brány.
83'
Nepříjemný střet El Hajjama a Dioussého. Sudí nařídil volný kop pro ASSE, který provede těsně za hranicí velkého vápna gólman Ruffier.
82'
Bamba zkoušel přízemním centrem z pravé strany najít své spoluhráče v předbrankovém prostoru, ovšem nalezl pouze Gurtnerovu náruč.
81'
Do konce utkání již zbývá méně než deset minut. Zatím to vypadá v podání hostí na takticky a defenzivně sehraný závěr.
81'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yann M'Vila, přichází Assane Dioussé.
80'
Nepovedený odkop hostí míří daleko za půlící čáru až k brankáři Gurtnerovi, ten bez váhání vybízí své spoluhráče k opětovnému útoku.
78'
Nebezpečná přihrávka do běhu na Konatého! Zkušené obranné duo Subotić – Perrin však dokázalo včas a efektivně zasáhnout.
77'
Tak přece jen ne. Domácí se pravděpodobně nechtějí smířit s nepříznivým skórem utkání a po inkasované brance jsou výrazně aktivnější.
76'
Amiens se stále ještě drží na soupeřově polovině hřiště, ale nyní již snad kvůli nepovedené kombinaci definitivně přichází o míč.
74'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Guessouma Fofana, přichází George Gope-Fenepej.
74'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Vincent Pajot.
73'
Bodmer dostal nabito na střelu zpoza vápna, jeho dělovku však srazil Perrin vysoko nad bránu.
72'
Kakutovi míč vůbec nesedl na kopačku a razantní ránou vyslal balón vysoko nad bránu.
71'
I tento pokus však vyšel naprázdno, bílí si však dokázali ještě vybojovat faul a posléze tedy i přímý kop.
70'
Ale to vůbec nevadí, neboť míč po odrazu od jednoho z hostujících hráčů míří znovu do zámezí a podle verdiktu čárového sudí chytil Ruffier míč až mimo hřiště.
69'
Rohový kop pro Amiens SC. Domácí prvního kopu od rohového praporku v dnešním utkání takřka vůbec nevyužili.
67'
Domácí si tentokrát standardní šanci důrazně pohlídali a nekompromisním odkopem poslali balón až k Ruffierovi.
66'
Gurtner si teď připisuje velmi dobrý zákrok, hosté budou zahrávat rohový kop.
65'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Robert Berić, přichází Romain Hamouma.
64'
Amiens takřka okamžitě lehce ožilo ve své hře, ostatně pokud domácí chtějí alespoň nějak dnes bodovat, rozhodně musí být více úspěšní směrem vpřed.
63'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází John Mendoza, přichází Emmanuel Bourgaud.
62'
Hosté se zaslouženě ujímají vedení! Bamba rozehrál rohový kop nakrátko a po rychlém vrácení míče do nohy vystřelil na bránu. Gólman Gurtner letící projektil pouze vyrazil před sebe, kde byl nikým nepokrytý MATHIEU DEBUCHY, jenž pohotově doklepl balón do sítě.
62'
Rohový kop pro AS Saint-Étienne.
61'
Bílí na malou chvíli dostávají balón za půlící čáru, ovšem jen na velmi kratičký zlomek hracího času.
59'
Berić dostal na hranici vápna dobrou přihrávku do nohy a z druhého doteku vypálil. V tísni skluzujícího obránce nakonec zamířil vedle brány.
58'
Amiens je na své půli nebezpečně zatlačeno agresivně napadajícími soupeři.
57'
Žlutá karta za simulaci! Jonathan Bamba si chtěl navézt míč z pravého křídla do pokutového území, avšak v cestě mu stál obránce Dibassy, přes jehož nohu předvedl teatrální pád!
55'
Následuje přímý kop, míč sice bránu neohrozil, ale stále se pohybuje v nebezpečné blízkosti.
54'
Khaled Adénon svými rukami okatě podržel a zastavil Beriće v náběhu na centr za obranu, sudí vytahuje žlutou kartu.
53'
Bamba na křídle posunul míč na Debuchyho, který nalezl na hranici malého vápna připraveného Cabellu. Ten pouze sklepl letící balón do gólmanovy náruče.
52'
A to se jim také daří, ale hned záhy o míč přicházejí. ASSE poklidně kombinuje na vlastní půlce.
51'
Domácí se pozvolna snaží přejít přes půlící čáru.
49'
Z následného přímého kopu od rohového praporku dokázala obrana Amiens míč odrazit, stále se pokračuje na domácí polovině.
48'
Gabriel Silva v souboji s El Hajjamem neuspěl a byl faulován.
47'
Hosté budou zřejmě i ve druhé půli pokračovat v nastoleném stylu hry a takřka okamžitě se přesouvají do útoku.
46'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Harisson Manzala, přichází Mathieu Bodmer.
46'
Úvodní dějství dnešního mače skončilo po velké pozemní a útočné převaze hostujících hráčů bezbrankovou remízou 0:0. Amiens v úvodní pětiminutovce sice vstoupilo do zápasu lépe, ale jinak tahalo za kratší konec a nechalo se poměrně výrazně přehrát. Hráčům ASSE rozhodně nelze upřít ofenzivní snaha, avšak nedaří se jim tvořit takové šance, jaké by si asi přáli.
45'
45'
Domácí měli možnost autového vhazování na půlce soupeře, avšak Monconduit si, ve snaze centrovat míč před bránu, nechal balón utéct znovu za postranní čáru.
44'
Amiens nepřesným centrem do útoku zapojuje ve hře také gólmana Ruffiera, ten zatím dnes neměl absolutně žádnou práci.
43'
Do konce úvodní poloviny zápasu už mnoho času nezbývá, dočkáme se alespoň jedné branky?
41'
Hosté rozehráli balón nakrátko, po nepovedeném centru k přední tyči následuje útočný faul Selnaese.
40'
39'
Křížný pas na pravé křídlo nedokázal Bamba zachytit, zelení se následně proviňují útočným faulem.
38'
Hosté nadále kombinují s míčem a aktuálně si drží v této statistice zhruba 73%!
37'
Berić v osobním souboji o míč podrazil Kakutovi nohy, sudí přerušuje hru.
35'
Zelení se i díky sérii autových hodů stále drží na domácí části hřiště.
34'
M'Vila z pravého křídla nebezpečně nastřelil míč do malého vápna, Adénon pohotově zblokoval letící balón.
32'
Monnet-Paquet se sice zuby nehty snažil prodrat k míči, avšak stoper Gouano jej dokázal dokonale odstavit.
31'
Manzala si z levého křídla nebezpečně sbíhal za obranu, letící centr dokázal v poslední chvíli odhlavičkovat Subotić.
30'
Monconduit zkusil překvapit gólmana Ruffiera dalekonosnou střelou, rána vysoko do ochozů tribuny však brankáři mnoho vrásek na čele nenadělala.
29'
Debuchy společně s Bambou nepříjemně naskočili na otáčejícího se Manzalu, domácí budou rozehrávat volný kop z vlastní poloviny hřiště.
27'
Po dlouhé době se míč stěhuje pryč z domácí poloviny hřiště, hráči Amiens však zakopávají balón až k protějšímu brankáři.
25'
ASSE pokračuje v obléhání domácí části hřiště, Gouano skvěle odstavil Beriće od balónu.
24'
Konaté drobným faulem na půli hřiště přerušil hostující přechod do ofenzivy, nejspíše však za nějaký proslov k hlavnímu sudí vidí posléze žlutou kartu.
22'
M'Vila v osobním souboji s Monconduitem dává soupeři důrazný úder, sudí přerušuje hru.
20'
Amiens je teď v drobných nesnázích, neboť bílí mají problém se osvobodit z nepříjemného sevření.
19'
Hosté dostávají soupeře pod tlak, Berić si šikovně sběhl na prudkou přihrávku za obranu a v úniku nastřelil vyběhnutého Gurtnera!
18'
Nyní je útočná akce AS Saint-Étienne pozastavena pro signalizovaný ofsajd.
16'
Obě strany se velmi rychle střídají v držení balónu.
15'
Amiens kontruje rychlým brejkem, který zakončil Manzala nepovedenou přízemní střelou do boční sítě.
14'
Z následného rohového kopu vyslali hráči v zelených dresech razantní centr před bránu, ale balón pouze naprázdno prolétl kritickou oblastí.
13'
Selnaes se dostal k odraženému míči a zpoza vápna se napřáhl k ostré střele, která však byla sražena Kakutou do zámezí.
12'
ASSE v posledních okamžicích drží míč poměrně jistě na svých kopačkách, avšak stále jen velmi daleko od soupeřovy brány. Debuchyho centr nyní hlavičkoval Bamba do zámezí.
11'
Debuchy si na pravém křídle nádherně obhodil křídelního obránce Dibassyho, ovšem přes dalšího beka Amiens už neprošel.
10'
Saint-Étienne se pomalu usazuje na polovině soupeře, k ohrožení Gurtnerovy brány ale nedochází.
9'
Gabriel Silva se pokoušel založit nějakou kloudnější útočnou akci na levé straně, jenže neměl komu přihrát.
8'
Ostatně hosté využívají rozehrávky s vlastním gólmanem velmi často, příznivci na stadionu tento počin kvitují hlasitým pískotem.
7'
Domácí nepřesným centrem pouze prověřují kvalitu zpracování gólmana Ruffiera.
6'
Prvotní nákop zelených do předbrankového prostoru byl ihned odražen, následuje sice pokus s pořadovým číslem dvě, ale i ten končí neúspěšně.
5'
Adénon zfauloval rozběhnutého Cabellu, po dlouhém rozhodování sudí nařizuje přímý kop směrem na Gurtnerovu bránu.
4'
ASSE se dokázalo bez větších problémů uvolnit ze sevření, každopádně přechod do ofenzivní činnosti se hostům moc nedaří.
3'
Hosté v zelených dresech dokázali získat míč na své kopačky, do rozehrávky je četně zapojován gólman Ruffier.
2'
Manzala vyváží míč po pravém křídle do ofenzivy.
1'
Amiens za bouřlivého potlesku poslalo míč okamžitým nákopem do zámezí.
1'

Amiens SC: Gurtner – El Hajjam, Gouano (C), Adénon, Dibassy – Monconduit, Fofana – Manzala, G. Kakuta, Mendoza – Mou. Konaté.
Náhradníci: Bouet – Bourgaud, Gope-Fenepej, Ielsch, Bodmer, Cissokho, N'Gosso.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin (C), Gabriel Silva – M'Vila, Selnaes – Bamba, Cabella, Monnet-Paquet – Berić.
Náhradníci: Moulin – Vagner, Théophile-Catherine, Pajot, Dioussé, Maiga, Hamouma.

Rozhodčí: Léonard – Gringore, Danizan.
Hezký sobotní večer! Na programu je dnes 24.kolo francouzské nejvyšší soutěže s názvem Ligue 1 a my se v něm společně podíváme na utkání mezi Amiens SC a AS Saint-Étienne.

Nováček letošního ročníku z Amiens se nachází s 25 body ve velmi vyrovnané spodní části tabulky na průběžném 15.místě a od sestupových pozic jej dělí pouhý bod. Domácí na jaře podlehli nejtěsnějším možným způsobem Angers a Nice, jeden bod získali za remízu s Montpellierem a cennou třígólovou výhru slavili proti Guingampu. Nejlepším střelcem týmu je 7 góly Moussa Konaté.

Saint-Étienne letos nezažívá příliš povedenou sezónu a se ziskem 26 bodů se nachází pouze o jednu pozici výše, než jeho dnešní oponent. ASSE dokázalo na jaře dvakrát naplno bodovat, když porazilo 2:1 Caen a 2:0 Toulouse, naopak nestačilo na Nice a utržilo třígólovou prohru od posledních Mét. Hostující tým táhne svými góly Jonathan Bamba, jenž letos vstřelil 6 branek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.