Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Caen - 16. ledna 2018   19:00

0:2
(0:0)
Caen
Caen
88' Santini   • 90+4' Rodelin  (Delaplace)
Bordeaux
Costil – Sabaly, Koundé, Baysse, Poundjé (84. Youssouf) – Lerager, Toulalan (C), Meïté (58. Sankharé) – Malcom, Laborde, de Préville (67. Kamano).
Prior – Youssouf, Gajić, Kamano, Santos, Vada, Sankharé.
Jochem – Danizan, Lang
Matmut Atlantique, Bordeaux
Caen
Samba – Guilbert, Da Silva, Djiku, Bessat – Aït Bennasser (46. Delaplace), Sankoh, Féret (C) – Santini, Rodelin, Stavitski (71. Bazile).
Dreyer – Armougom, Delaplace, Repas, Avounou, Bazile, Genevois.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:12.
Po gólu na 0:2 už sudí Jochem nenechal domácí ani rozehrát, Bordeaux tak doma frustrujícím způsobem padlo s tabulkovým sousedem z Caenu. Prakticky po celý zápas se na trávníku nic zajímavého nedělo, než se Paul Baysse nechal vyloučit za hloupé postrčení Santiniho ve vlastní šestnáctce a sám faulovaný poté v 88. minutě proměnil nařízenou penaltu. V poslední minutě nastavení pak Ronny Rodelin stanovil konečný stav střelou do prázdné branky.
90+4'
90+4'
Caen právě vstřelilo branku!
A je jasno! Benoît Costil se zapomněl na útočné polovině, načež se do rychlé protiakce vydal RONNY RODELIN a už od půlící čáry poslal míč do sítě!
90+4'
Na Matmut-Atlantique se nám již rozběhla poslední minuta nastavení a po faulu Santiniho budou mít domácí k dispozici ještě jednu standardku. Do pokutového území soupeře se stahuje i gólman Benoît Costil!
90+3'
Po zbytečném faulu Jérémyho Toulalana na polovině hřiště je asi jasno, Caenští s nařízenou rozehrávkou v jejich prospěch pochopitelně otálejí.
90+2'
V nastaveném čase se zatím na trávníku nic zajímavého neděje a čas na vyrovnání se hráčům Bordeaux začíná výrazně krátit.
90+1'
Druhý poločas bude delší o čtyři nastavené minuty.
90'
Girondins se vydali do protiútoku, ten ale k ničemu nevedl a balon skončil v zámezí. Brice Samba s rozehrávkou pochopitelně spěchat nebude.
88'
Neuvěřitelné. Téměř po celých 88 minut se na trávníku nedělo vlastně nic zajímavého a po sporně odpískané penaltě se hosté dostávají do vedení. Nutno dodat, že IVAN SANTINI kopl pokutový kop nechytatelně do Costilova protipohybu.
87'
No jo, jenže Paul Baysse nyní naprosto dětinsky a mimo dění povalil Santiniho k zemi, načež mu sudí Jochem ukázal rovnou červenou kartu a Caen bude navíc zahrávat penaltu!
86'
Ivan Santini a Paul Baysse zůstali po vzájemné srážce ležet na trávníku a především obránce Bordeaux se zdá být v bolestech.
85'
Žlutou kartu dostává Zaydou Youssouf (Girondins Bordeaux FC).
84'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Maxime Poundjé, přichází Zaydou Youssouf.
83'
Po útočném faulu Sankoha na Sabalyho byla hostujícímu obránci udělena žlutá karta.
82'
Konečně jsme se dočkali nějaké střely, pokus střídajícího Françoise Kamana z velké vzdálenosti si ale Brice Samba bez potíží pohlídal.
81'
Sudí upozorňuje Frédérica Guilberta, že další jeho zdržování nebude tolerovat, hosté už deset minut před koncem hrají jen udržovanou.
80'
Na opačnou stranu se poté vydal Hervé Bazile, daleko to ale bez podpory spoluhráčů nedotáhl a o míč jej připravil Paul Baysse.
79'
Aktivně napadající Lukas Lerager ve středu hřiště připravil hosty o míč a na konci následné protiakce Girondins stál Malcom, který ale v podstatě jen odevzdal míč zpět soupeři.
78'
Younousse Sankharé to udělal špatně a jeho střela z velké vzdálenosti byla zblokována, následnou protiakci Caenu zastavil – byť za cenu faulu – vracející se Baysse.
77'
Domácí lodivod Gourvennec bezmocně rozhazuje rukama poté, co Gaëtan Laborde v podstatě jen odevzdal míč do náruče hostujícího brankáře.
76'
Půlhodina druhého poločasu je už za námi a za celou tuto dobu jsme ještě nebyli svědky žádné šance, tento zápas zatím oku lahodící opravdu není.
75'
Stejně neúspěšně ale dopadl i centr Vincenta Bessata na opačném pólu kluziště, následovat bude jen další odkop od svatyně Benoîta Costila.
74'
Bordeauxští se poté zmohli jen na nepovedený centr, který skončil přímo v Sambově náruči. Z tribun se pomalu začíná ozývat pískot...
73'
Po rohovém kopu Caenu domácí obránci zblokovali míč pouze k Jonathanu Delaplacovi, hostující středopolař ale mířil tak nepřesně, že poslal míč až kamsi do dvacáté řady.
71'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Timo Stavitski, přichází Hervé Bazile.
70'
Caenští ale s rozehrávkou naložili všelijak, dalekonosný nákop do pokutového území našel jen bránícího Younousseho Sankharého.
69'
Po poněkud komické srážce Toulalana a Stavistkiho sudí přerušil hru a k velké nelibosti zkušeného středopolaře Girondins přisoudil míč hostům.
67'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází François Kamano.
66'
Alexander Djiku v souboji dvou čtyřiadvacítek ostře zajel do Labordea, tady o udělení žluté karty nebylo sebemenších pochyb.
65'
Na Labordeův centr do předbrankového prostoru žádný z hráčů Bordeaux nedosáhl, následovat tak bude jen další odkop od Sambovy svatyně.
64'
Oběma týmům jako by bezbrankový stav vyhovoval, Bordeaux ani Caenu se teď nedaří ani kloudně rozehrát.
62'
Napadající hráči v oranžových dresech ale nakonec domácí skvadru vytlačili až k půlící čáře. Ani půlhodinu hry před koncem se na obrazu hry nic nemění...
61'
Malcomovi pokus o individuální průnik nevyšel, následná rozehrávka hostujícího gólmana Samby byla ale katastrofální a právě Malcom ještě může pokračovat v útoku Bordeaux.
60'
Gaëtan Laborde už se ocitl s míčem na kopačce v zámezí, akce Girondins tak byla přerušena a Brice Samba už si pomalu chystá míč k rozehrávce.
58'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Younousse Sankharé.
58'
Po změně stran už tak nepříliš vysoké tempo hry ještě více upadlo, v posledních minutách se na trávníku neděje vůbec nic.
57'
Nepovedená rozehrávka Baissamy Sankoha skončila jen u Youssoufa Sabalyho, po jehož akci ale domácí o míč rovněž rychle přišli.
55'
Po zbytečném útočném pasu Leragera budou mít hosté čas a klid na rozehrávku.
54'
Druhý jmenovaný musel být nakonec v doprovodu dvou spoluhráčů odvlečen za autovou čáru, kde se zřejmě podrobí menšímu vyšetření.
53'
Po změně stran je hra plná faulů a osobních soubojů, po srážce Soualiha Meïtého s Baissamou Sankohem zůstali oba hráči ležet v bolestech na trávníku.
51'
Frédéric Guilbert ve vzdušném souboji povalil k zemi Poundjého, za což si vykoledoval žlutou kartu.
50'
Svěřenci kouče Gourvennecea ale o míč vzápětí přišli a nyní rozehrávají hosté.
49'
Vracející se Damien Da Silva čistě odzbrojil unikajícího Leragera, hosté všakještě budou mít k dispozici autové vhazování.
47'
Aktivněji vstoupili do druhého poločasu fotbalisté Bordeaux, kteří se postupně prokousali až k centru do pokutového území, ten ale nikoho v černém dresu nenašel.
46'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Youssef Aït Bennasser, přichází Jonathan Delaplace.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.
V první půli jsme se branky nedočkali, zatím sledujeme typický souboj dvou sousedů ze spodní poloviny tabulky. Bordeauxští byli střelecky aktivnější, v předfinální a finální fázi jim ale chybí kvalita, což ukázal především Soualiho Meïté, který selhal před odkrytou brankou Caenu.
45'
44'
Nicolas de Préville nabral závratnou rychlost na pravém křídle a proklestil si cestu až do pokutového území, při pokusu o střelu ale ztratil rovnováhu a Sambu vůbec neohrozil.
43'
Po trmě-vrmě v pokutovém území Caenu se nikdo v dresu Bordeaux ke střele nedostal a svěřenci kouče Gourvennecea nakonec o balon zcela přišli.
42'
Nyní to fotbalisté Stade Malherbe zkusili dalekonosným nákopem na Tima Stavitskiho, osmnáctiletá posila z Rovaniemi ale uvízla v ofsajdu.
40'
Caenští fotbalisté si vyměňují balon na polovině hřiště, dál se hostům nedaří se prokousat.
39'
Stavitskiho nákop do šestnáctky nikoho v oranžovém dresu nenašel, finský mladík nově působící v Caenu pouze namazal míč obráncům Girondins.
38'
Propagační pokus Guilberta z velmi nevýhodné pozice Benoîta Costila vůbec neohrozil, bordeauxský gólman už si pomalu chystá míč k odkopu.
37'
Lukas Lerager se pokusil v šestnáctce soupeře sklepnout míč pro dobíhajícího Malcoma, ještě předtím ale Alexander Djiku ve skluzu dokázal odehrát balon do bezpečí.
35'
Timo Stavitski se k nabídce na teč od Youssefa Aït Bennassera nedostal, přihrávka caenského středopolaře totiž byla příliš prudká.
34'
Poundjému se z levé strany nepodařio odcentrovat, Julien Féret ale poté jen se velkými problémy alespoň odkopl míč k půlící čáře.
33'
Vincent Bessat na opačné polovině hřiště narazil do připraveného Youssoufa Sabalyho a krajní obránce Bordeaux čistě vybojoval míč pro svůj tým.
32'
Brice Samba propadl při pokusu o vyboxování míče a ke střele do odkryté branky se poté dostal Soualiho Meïté, který ale trestuhodně přestřelil!
31'
Prošedivělý vlk Toulalan to schytal od Bessata, ani středopolař Caenu s číslem 11 na dresu se dnes žluté kartě nevyhne.
30'
Z toho ale nakonec žádné nebezpečí pro hosty nepramenilo a jeden z obránců Stade Malherbe zakopl míč do bezpečí.
28'
Střela Gaëtana Labordea byla ještě tečována hned dvěma hráči Caenu a míč nakonec skončil v zámezí, Girondins tak budou zahrávat roh.
27'
Utkání se nám začíná otevírat. Z nějakých dvaadvaceti metrů teď zkusil štěstí právě Malcom, proti jeho nepřesnému pokusu ale Samba nemusel zasahovat.
26'
Malcom se skácel k zemi nedaleko hranice pokutového území Bordeuax, hlavní rozhodčí ale nechává ve hře pokračovat.
24'
Soualiho Meïté to schytal od Baissamy Sankoha, žlutou kartu ale sudí Jochem z neznámých důvodů udělil opodál stojícímu Timovi Stavitskimu.
24'
Poprvé zahrozil i Caen. Ronny Rodelin se na hranici pokutového území z voleje opřel do odraženého míče a balon proletěl jen těsně vedle pravé tyče.
23'
Z následného rohového kopu už další nebezpečí pro Stade Malherbe nepramenilo. V brance Caenu se dnes objevil náhradník Brice Samba, jelikož brankářská jednička Rémy Vercoutre se v minulém kole proti Lille nechala hloupě vyloučit.
22'
O asi první vzruch v celém dosvadním průběhu utkání se postaral Gaëtan Laborde svou nečekanou střelou na bližší tyč, tu ale Brice Samba dokázal vytěsnit.
21'
Frédéric Guilbert nedovolil de Prévilleovi odcentrovat, následovat však bude rohový kop pro svěřence Jocelyna Gourvennecea.
20'
Laxní Vincent Bessat zůstal stát jako solný sloup a přihrávku mířící právě na něj mu poté uzmul Soualiho Meïté.
19'
Statistika držení míče se opět vyrovnala, nicméně fotbalisté Girondins si zatím vyměňují míč jen na vlastní polovině a do rozehrávky se zapojuje i brankář Costil.
18'
Na držení míče je to zatím 57% ku 43% ve prospěch Caenu, souboj dvou sousedů v tabulce je ale zatím ryze defenzivní.
17'
Timo Stavitski se zapomněl v ofsajdu, hra tak byla přerušena a domácí gólman Benoît Costil už si chystá míč k odkopu.
16'
Nepovedená akce Bordeauxských ale skončila jen na kopačce domácího zadáka Frédérica Guilberta.
14'
Fotbalisté Stade Malherbe ale vzápětí o míč přišli a Youssouf Sabaly teď s rozehrávkou ani trochu nespěchá.
13'
Baissama Sankoh našel na levé straně volného Bessata, jemuž se poté podařilo vybojovat alespoň autové vhazování pro Caen.
12'
Momentálně se na trávníku nic zajímavého neděje, hra je velmi rozkouskovaná a plná nepřesností na obou stranách.
10'
Z následného přímého kopu se Ronny Rodelin pokusil ohrozit Benoîta Costila přímo, brankář Bordeaux ale bez potíží vyrazil balon do bezpečí.
9'
Zkušený Jérémy Toulalan zatahal za dres Juliena Féreta, za což si vykoledovalžlutou kartu.
8'
Má slova se právě potvrdila, Malcomův nákop z pravé strany v pokutovém území našel pouze náruč caenského brankáře.
7'
Hráči v černých dresech jsou zatím aktivnějším týmem, v předfinální a finální fázi jim to ale v úvodních pasážích zápasu nelepí.
6'
Po další nepovedené akci Bordeaux skončil balon v zámezí a Brice Samba už si pomalu chystá míč k rozehrávce.
5'
Nedůrazná obrana Caenu pustila k hlavičce Paula Baysseho, jeho pokus ale postrádal razanci a Brice Samba snadno ukryl míč ve své náruči.
4'
Malcom si došel pro faul Vincenta Bessata u pravé postranní čáry, Girondins tak budou zahrávat standardku z velmi zajímavé pozice.
3'
Poloprázdný Matmut-Atlantique zatím sleduje urputný boj ve středu pole, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.
2'
Po srážce s Nicolasem de Prévillem skončil hostující útočník Ronny Rodelin v bolestech na trávníku, domácí forvard byl hned ve druhé minutě napomenut žlutou kartou.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Koundé, Baysse, Poundjé – Lerager, Toulalan, Meïté – Malcom, Laborde, de Préville.
Náhradníci: Prior – Youssouf, Gajić, Kamano, Santos, Vada, Sankharé.

SM Caen: Samba – Guilbert, Da Silva, Djiku, Bessat – Aït Bennasser, Sankoh, Féret – Santini, Rodelin, Stavitski.
Náhradníci: Dreyer – Armougom, Delaplace, Repas, Avounou, Bazile, Genevois.

Rozhodčí: Jochem – Danizan, Lang.
GIRONDINS BORDEAUX FC

Girondins dnes čeká veledůležitý souboj takříkajíc o šest bodů, momentálně třinácté Bordeaux ztrácí na dvanáctý Caen jediný bod. Po listopadové výhře nad favorizovaným St-Étienne se ale svěřencům Jocelyna Gourvenneca poněkud přestalo dařit, od té doby Bordeaux nestačilo například na Dijon, Strasbourg, Nice, Montpellier nebo v rámci Coupe de France na Granville. Zaberou dnes Plašil a spol.?
SM CAEN

Střed tabulky Ligue 1 je až neuvěřitelně našlapaný, a momentálně dvanáctý Caen tak bojuje jak o pohárovou Evropu, tak o vyhnutí se sestupu. Stade Malherbe los posledních týdnů příliš nepřál, v posledních šesti kolech se svěřenci Patrice Garandea utkali s PSG, Monakem i Lyonem – a všechna klání proti favoritům prohráli. V minulém kole ovšem Caenští po matném výkonu prohráli s o záchranu bojujícím Lille, a dnes tak budou mít co napravovat.
Hezký den. Francouzská Ligue 1 má na programu vložené 21. kolo a my se zde společně zaměříme na utkání mezi Girondins Bordeaux FC a SM Caenem, které začne v 19 hodin. Tak si to s námi nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.