Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Troyes - 26. srpna 2017   20:00

Bordeaux
10' Kamano  • 48' Sankharé (Malcom)
2:1
(1:0)
Troyes
52' Darbion  (Grandsir)
Bordeaux
Costil – Sabaly, Pellenard, Jovanović, Santos – Toulalan, Sankharé – Lerager (81. Plašil), J. Cafú (59. Laborde), Malcom (88. A. Mendy) – Kamano.
Prior – Gajić, Lewczuk, Plašil, Vada, A. Mendy, Laborde.
Chapron – Viala, Mugnier
Matmut Atlantique, Bordeaux
Troyes
Samassa – Vizcarrondo, Deplagne (46. Confais), Hérelle, Ch. Traoré – Nivet (72. Khaoui), Darbion, Bellugou, Dingomé – Niane, Grandsir (80. Pelé).
Zelazny – Khaoui, Azamoum, Giraudon, Pelé, Tinhan, Confais.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 2:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:16.
Girondins Bordeaux pokračují v dobrém vstupu do sezóny a po čtyřech kolech mají na kontě dvě výhry a dvě remízy. Dnes svěřenci Jocelyna Gourvenneca udolali nováčka z Troyes a ačkoliv domácí na začátku druhé půle vedli 2:0, nakonec bylo k vidění pořádné drama. Hráčům ESTACu se ale vyrovnat nepodařilo...
90+5'
90+4'
Gaëtan Laborde zavezl míč na útočnou polovinu a poté ho přenechal Sabalymu, domácí z této jednoduché akce vytěžili ještě jeden rohový kop.
90+3'
Tristan Dingomé si vyměnil míč s Traorém a poté ho poslal dlouhým nákopem do pokutového území, kde se ale François Bellugou provinil zbytečným útočným faulem.
90+2'
Girondins už se v podstatě jen brání, nechme se překvapit, zdali se Troyes v samotném závěru podaří vyrovnat.
90+1'
Aloïs Confais zavezl míč na útočnou polovinu, nicméně hosté vzápětí byli vytlačeni zpět k půlící čáře.
90'
Druhý poločas bude hned o čtyři nastavené minuty delší!
88'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Malcom, přichází Alexandre Mendy.
87'
Domácí fanoušci si teď museli pořádně oddechnout, ještě ale není hotovo, Troyes zbývá na vyrovnání stále zhruba pět minut.
86'
Vyrovnání teď měl na kopačce Saif-Eddine Khaoui, jenž ale z ostrého úhlu těsně minul bordeauxskou branku!
84'
Darbionův centr z pravé strany byl několikrát tečován, nakonec ale nikoho v bílém dresu nenašel.
83'
Mohlo být definitivně rozhodnuto, Malcom ale tváří v tvář odkryté svatyni napálil míč jen do bránícího Charlese Traorého!
81'
Právě střídající Plašil to okamžitě po nástupu na trávník schytal od Dingomého, který za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
81'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Lukas Lerager, přichází Jaroslav Plašil.
80'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Samuel Grandsir, přichází Bryan Pelé.
79'
Už se opět hraje, domácí fotbalisté si vyměňují míč na polovině hřiště a pokouší se najít další skulinku v defenzívě Troyes.
78'
Tony Chapron svolal další občerstvovací přestávku, závěrečná čtvrthodinka se dohraje poté, až aktéři zápasu u střídaček doplní tekutiny.
76'
Po něm se k zakončení dostal Charles Traoré, který ale míč sotva trefil, a Benoît Costil tak tentokrát mohl zůstat v klidu.
75'
Samuel Grandsir to vzal z ostrého úhlu na sebe, jeho pokus ovšem Youssouf Sabaly zblokoval do zámezí, a tak bude Troyes zahrávat rohový kop.
74'
Sudí Tony Chapron opět přerušil hru, tentokrát po nedovoleném zákroku Sabalyho na Tristana Dingomého u postranní čáry.
72'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Benjamin Nivet, přichází Saif-Eddine Khaoui.
71'
Okamžitě poté ale hosté přišli o míč a kupředu se vydal nikým nehlídaný Gaëtan Laborde, který nakonec i vystřelil, jeho pokus se ale sotva došoural do Samassovy náruče.
70'
Malcom včas přistoupil k Darbionovi a zakopl před ním míč do autu, ESTAC bude mít k dispozici vhazování z levé strany.
68'
Svěřenci Jocelyna Gourvenneca kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou, zhruba pětadvacet minut před koncem je ale stále o co hrát.
67'
Z následné standardky ale žádné nebezpečí pro Samassu nepramenilo, Malcom totiž nedokázal obstřelit zeď.
65'
Girondins budou mít k dispozici přímý kop z velmi zajímavé pozice, právě Santos byl totiž sražen na trávník zhruba sedmadvacet metrů od svatyně Troyes.
64'
Následně se ještě dostal k odraženému míči Otávio Henrique Santos a okamžitě vypálil, jeho rána ale byla sražena mimo.
63'
François Kamano se zničehonic ocitl s míčem na kopačce v pokutovém území, než se ale odhodlal ke střele, tak jej o míč připravil Aloïs Confais.
61'
V pokutovém území Troyes se urodila další trma-vrma, v ní se ale nejrychleji zorientoval Oswaldo Vizcarrondo a zakopl balon do bezpečí.
60'
Rychlonohý Malcom prchl po pravém křídle a jeho centr byl sice zblokován, podařilo se mu ale vybojovat alespoň roh.
59'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jonathan Cafú, přichází Gaëtan Laborde.
58'
Fotbalisté ESTACu se ale daleko nedostali a na druhou stranu se okamžitě vydal Jonathan Cafú, který se prokličkoval až ke střele, z ostrého úhlu ale na vyběhnuvšího Samassu nevyzrál!
57'
Ofsajd a v něm právě Lerager, hosté okamžitě po přerušení hry rozehráli a ženou se na útočnou polovinu.
55'
Sudí Chapron teď musel důrazně napomenout Tristana Dingomého, který to při napadání přehnal s agresivitou a odnesl to dánský legionář Lukas Lerager.
54'
François Bellugou nic nevymýšlel a pouze nakopl míč hluboko na útočnou polovinu, po trefě Troyes se hra výrazně uklidnila.
52'
Troyes právě vstřelilo branku!
Teď to ale domácí s bohorovností přehnali a drama je znovu na světě. Samuel Grandsir se uvolnil na levém křídle a poté posadil přesný centr přímo na hlavu STÉPHANEA DARBIONA, který se trefil přesně k tyči.
51'
Svěřenci Jocelyna Gourvenneca i nadále dominují, domácí fotbalisté teď v poklidu kombinují na polovině hřiště.
50'
François Kamano se po sehrávce od Malcoma ocitl s míčem na kopačce v pokutovém území, než se ale stihl rozkoukat, tak mu vletěl pod nohy gólman Troyes a uklidnil hru.
48'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Vstup do druhého poločasu vychází Girondins na jedničku. Malcom povedeným centrem z pravé strany našel u bližší tyče YOUNOUSSEA SANKHARÉHO, který povedenou hlavičkou nedal Samassovi šanci!
47'
Charles Traoré u postranní čáry srovnal se zemí Santose, Bordeauxští tak budou mít čas a klid na rozehrávku.
46'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Mathieu Deplagne, přichází Aloïs Confais.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
Hosté na půdě papírového favorita nezačali vůbec špatně, po deseti minutách hry ale gólman Troyes Mamadou Samassa vyrobil šílenou minelu v rozehrávce, kterou namazal na úvodní branku Kamanovi. Gól na 1:0 Bordeauxské nabudil a ve zbytku prvního poločasu měli dění na hřišti zcela pod kontrolou.
45+2'
45+1'
Charles Traoré pod tlakem pro jistotu zakopl míč do autu, Girondins tak v nastaveném čase zůstanou nastěhováni na útočné polovině.
45'
Pětačtyřicet minut hry je za námi, další dvě minuty sudí Chapron nastavil.
44'
Malcom si naběhl do šestnáctky na Jovanovićův nákop z poloviny hřiště, příliš prudce letící míč ale nedostal pod kontrolu.
43'
Venezuelský stoper Vizcarrondo teď pro jistotu vrátil míč až k Samassovi, ani fotbalisté ESTACu už těsně před poločasovým hvizdem nehýří aktivitou.
41'
Teď si ovšem Oswaldo Vizcarrondo a Stéphane Darbion nerozuměli v rozehrávce a druhý jmenovaný pro jistotu odkopl kulatý nesmysl až ke Costilovi.
40'
Kotel Girondins neustále žene své oblíbence kupředu, v závěru prvního poločasu už se ale domácí vůbec nikam neženou.
39'
Christophe Hérelle se neudržel na nohou po souboji s napadajícím Kamanem, balon ale stejně skončil v zámezí, a hosté by tak rozehrávali, i kdyby arbitr Chapron neodpískal faul.
37'
Necelých deset minut před koncem prvního poločasu se domácí uchýlili ke kombinaci na polovině hřiště, Girondins se nyní vůbec nikam neženou.
36'
Na konci rychlé protiakce Bordeaux stál Malcom, který už si v pokutovém území rovnal míč ke střele, nakonec si ho ale příliš předkopl a Mamadou Samassa snadno zakročil.
34'
François Bellugou to přehnal s agresivitou při napadání a sudí Chapron mu odpískal faul, Girondins okamžitě rozehráli a hrnou se do útoku.
33'
Hráči v bílých dresech se po delší době dostali na útočnou polovinu, Benjamin Nivet ale nedaleko rohového praporku o míč přišel.
32'
Svěřenci kouče Gourvenneca po občerstvovací přestávce jaksi polevili a hra se vyrovnala, vše podstatné se teď odehrává ve středu hřiště.
30'
Hra už zase pokračuje, a to autovým vhazováním ve prospěch domácího týmu, které si vezme na starost Théo Pellenard.
29'
Hlavní arbitr Chapron přerušil hru a dává hráčům příležitost se u střídaček občerstvit. V Bordeaux stále panuje teplota okolo třicítky a dnes je na jihu Francie navíc velmi dusno.
28'
Po následném rohovém kopu byl Bordeauxským odpískán ofsajd, hned tři hráči domácích totiž stáli v postavení mimo hru.
27'
Jonathan Cafú se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, jeho tečovaný pokus ale nakonec minul troyeskou svatyni.
25'
K centru z levé strany se teď nedostal ani Younousse Sankharé, tomu se ale podařilo vybojovat alespoň autové vhazování poblíž rohového praporku.
24'
François Kamano si na levém křídle tak dlouho dělal prostor k centru, až se mu míč nakonec zamotal pod nohama a autor úvodního gólu o něj přišel.
23'
Sledujeme hlušší pasáž hry, ani jednomu týmu se teď nedaří kloudně rozehrát a hra je plná nepřesností na obou stranách.
21'
Girondins měli k dispozici rohový kop, Malcom se po něm ale provinil zbytečným útočným faulem.
20'
Poté ale zakročil Vukašin Jovanović a čistým způsobem obral o balon Nianeho, svěřenci Jocelyna Gourvenneca už zakládají další útočnou akci.
18'
Po pravém straně se vydal kupředu Benjamin Nivet a Troyes se z této akce nakonec podařilo vytěžit alespoň autové vhazování.
17'
Tristan Dingomé a Samuel Grandsir aktivním napadáním připravili domácí o míč, druhý jmenovaný poté ale pouze odevzdal kulatý nesmysl Costilovi.
16'
Vukašin Jovanović si v pokutovém území vyskočil na nákop Malcoma z pravé strany, jeho následná hlavička ale postrádala přesnost.
14'
Na držení míče je to aktuálně 66% ku 34% ve prospěch Girondins, kteří po vstřeleném gólu i nadále pokračují v aktivitě.
13'
Théo Pellenard poslal z levé strany zajímavý centr do šestnáctky soupeře, tam ale nestál nikdo v modrém dresu.
11'
Troyeští v Bordeaux nezačali vůbec špatně, naprosto zbytečná individuální hrubka ale hosty dostala do nezáviděníhodné pozice.
10'
Domácí se dostávají do vedení opravdu kuriózním gólem! Gólman Troyes Mamadou Samassa katastrofálně rozehrál přímo na kopačku FRANCOISE KAMANA, který si tváří v tvář hostujícímu brankáři snadno poradil.
8'
Mathieu Deplagne si nekomplikoval situaci a pro jistotu vrátil míč brankáři Samassovi, který poté bez váhání nakopl míč až k půlící čáře.
7'
Bordeauxští mají podle očekávání více ze hry, jejich kombinaci ale na útočné polovině chybí větší přesnost.
6'
Nováček z Troyes se dostal k exekuci rohového kopu, míč ale nakonec skončil pouze v zámezí a Benoît Costil už si ho chystá k rozehrávce.
4'
Po nařízeném přímém kopu vznikla v pokutovém území ESTACu trma-vrma, v níž se ale ani jeden hráč v tmavěmodrých dresech nedokázal zorientovat.
3'
Venezuelan Oswaldo Vizcarrondo si počínal nedovoleně v souboji s Lukasem Leragerem, Girondins tak budou mít k dispozici zajímavou standardní situaci.
2'
Utkání začíná nerušenou kombinací hráčů Bordeaux na polovině hřiště, u míče je nyní krajní zadák Théo Pellenard.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Pellenard, Jovanović, Santos – Toulalan, Sankharé – Lerager, J. Cafú, Malcom – Kamano.
Náhradníci: Prior – Gajić, Lewczuk, Plašil, Vada, A. Mendy, Laborde.

ESTAC Troyes: Samassa – Vizcarrondo, Deplagne, Hérelle, Ch. Traoré – Nivet, Darbion, Bellugou, Dingomé – Niane, Grandsir.
Náhradníci: Zelazny – Khaoui, Azamoum, Giraudon, Pelé, Tinhan, Confais.

Rozhodčí: Chapron – Viala, Mugnier.
ESTAC TROYES

Troyes se po roční odmlce vrátilo do Ligue 1 a jeden z outsiderů dvacetičlenného pelotonu zatím rozhodně nezaostává. V prvních třech kolech ESTAC remizoval s Rennes, porazil Nice a prohrál s Nantes, přidá dnes nováček další body na novém stadionu v Bordeaux?
GIRONDINS BORDEAUX

Girondins v posledních sezónách pomalu opustili výsluní francouzského fotbalu a nenápadně se přesunul spíše do středních pater tabulky. Svěřenci Jocelyna Gourvenneca mohou být se vstupem do letošního ročníku spokojeni, po třech kolech totiž zůstávají neporaženi, když venku remízovali s Angers a s Lyonem, zatímco doma porazili Méty 2:0.
Hezký den. Vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování duelu čtvrtého kola Ligue 1, v němž Girondins Bordeaux FC od 20:00 přivítají ESTAC Troyes. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.