Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Caen : Lyon - 3. prosince 2017   17:00

Caen
Caen
90+1' Santini (Rodelin)
1:2
(0:1)
Lyon
11' Cornet  (Depay) • 55' Díaz
Caen
Vercoutre – Guilbert, Da Silva, Djiku, Mbengue – Aït Bennasser, Sankoh (59. Repas), Féret (C) – Kouakou (65. N'Kololo), Santini, Rodelin.
Samba – Avounou, Genevois, Delaplace, S. Peeters, Repas, N'Kololo.
Delerue – Stien, Jouannaud
Stade Michel d'Ornano, Caen
Lyon
A. Lopes – Tete, Marcelo, Diakhaby, Marçal De Oliveira (74. Rafael) – Tousart, Aouar – Cornet (77. Maolida), Fékir (C), Depay – Díaz (83. Ferri).
Gorgelin – Yanga-Mbiwa, Rafael, Ferri, NDombèlé, Geubbels, Maolida.

Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí! Ani jeden z týmů nevstoupil do zápasu útočně naladěn. Vše se změnilo v jedenácté minutě, kdy se prosadil po zmatku v pokutovém území Caen Maxwel Cornet. Následně si do přestávky vytvořily oba týmy po jedné šanci. Santiniho střela do sítě byla až po odpískání ofsajdu, na druhé straně tečoval Marcelo míč jen vedle tyče. V úvodu druhé půle skóroval parádní střelou Mariano Díaz a zdálo se být rozhodnuto. Lyon mohl přidat další dvě branky, ale prosadil se až v závěrečné části domácí Ivan Santini. V nastavení sahalo Caen po bodu, ale právě Ivan Santini posunul míč vedle tyče Lopesovy branky.
90+4'
90+3'
Santini nebyl daleko od vyrovnání. Po přihrávce Nkolola tečoval míč ve vápně, ale Lopes měl velké štěstí, že jde střela vedle jeho tyče.
90+2'
Hlavní rozhodčí nestavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Rafaelovi trvala až příliš dlouho rozehrávka a je tak potrestán žlutou kartou.
90+1'
Caen právě vstřelilo branku!
Naopak přichází snížení ze strany Caen. Individuálně se prosadil po přihrávce do vápna IVAN SANTINI. Poradil si s Marcelem a poté poslal balon k přední tyči. Lopes byl tentokrát bez šance. Najednou dostává závěr zápasu náboj.
90'
Lyon měl další šanci na vstřelení třetí branky. Depay se prodral obranou, poté předal balon Fékirovi, který z jasné pozice míč do sítě nedostal.
90'
Nkololo vyplaval na levé straně zcela sám. Volného prostoru se ale zalekl a jeho centr tak končí daleko od všech spoluhráčů.
89'
Na pravé straně měl trochu volného prostoru Jan Repas. Střela střídajícího hráče šla však jen do středu branku a s tím neměl Lopes větší potíže.
87'
Po rohovém kopu to byl znovu Anthony Lopes, kdo odvracel nebezpečí od své branky. Caen se ještě udrželo v blízkosti vápna, ale střela už na hostující branku nepřiletěla.
86'
Už jen něco málo přes pět minut i s nastavením zbývá Caen na zdramatizování zápasu. Lopes se nyní nedohodl s Marcelem, který mu odhlavičkoval míč z rukavic.
85'
A už to mohlo být o tři branky. Rychlý protiútok vedl Depay, na poslední chvíli ještě předal balon Fékirovi, který poslal míč do sítě, ale v době přihrávky byl přistižen v ofsajdu.
84'
Po faulu na Depaye mohli hosté ušetřit další sekundu dnešního zápasu. Míč si postavil na místo přestupku právě Depay. Nizozemcova rána se mezi tři tyče ani zdaleka nevešla.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mariano Díaz, přichází Jordan Ferri.
82'
Po rohovém kopu se Caen udrželo v blízkosti pokutového území. Féret prudkým pasem po trávníku hledal kopačku Santiniho, ale chorvatský fotbalista o několik centimetrů minul míč.
81'
Domácí hráči spěchají. Akce Caen však končí daleko od vápna hostujícího celku. Nyní se pokusil o centr do šestnáctky Féret, ale Tete znovu skvěle zasáhl.
80'
Tentokrát to byl Ivan Santini, kdo se pokusil o překvapivou střelu. Dělovku k přední tyči musel Lopes zpracovávat až na druhý pokus, ale míč do sítě nepustil.
79'
Féret kombinoval na pravé straně s Guilbertem. Právě Guilbert si chtěl připravit míč ke střele kličkou k ose trávníku, ale lehké přidržení Teteho akci ukončuje.
78'
Ani blesková akce střídajícího Nkololoa nekončí střelou mezi tři tyče. Nkololo sice zpracoval dlouhý pas, ale druhým dotekem poslal balon vysoko nad Lopesovu branku.
77'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Myziane Maolida.
77'
Na trávníku zůstal ležet Maxwel Cornet. Střelec první branky zápasu bude muset být ošetřen.
76'
Djiku sice zastavil útočnou akci Lyonu, ale poté sám nepřesně rozehrál. Ani druhé útočné snažení ohrožením branky nekončí.
75'
Ivan Santini si pohrál s obranou Lyonu. Po kličce do středu pálil ke vzdálenější tyči, ale Lopes podržel svůj tým.
74'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Fernando Marçal De Oliveira, přichází Rafael.
73'
Caen je stále na útočné polovině. Po rohovém kopu pálil po odraženém míči Féret. Jeho dělovka končí vysoko nad.
72'
Tlak Caen pokračoval rohovým kopem. Na kratší centr si sběhl z hranice vápna Santini, ale jeho střela z první jde jen mimo Lopesovu branku.
71'
Na druhé straně pálil ze střední vzdálenosti do levé tyče Ronny Rodelin. Lopes marně plachtil vzduchem, ale zachránila ho branková konstrukce.
70'
Hned v pěti šli hráči Lyonu do vápna. Fékirova rána z hranice vápna nadělala brankáři Caen problémy. Nakonec ale Vercourte obstál.
69'
Hráči Caen už se snaží co nejjednodušeji přejít do útoku. Nyní to ale vůbec nevyšlo. Střídající Repas poslal dlouhý pas až za brankovou lajnu.
68'
Fékir se zbavil svého strážce, ale po zpackal nadějnou akci nepřesnou přihrávkou na Díaze. Domácí celek ale rychlý protiútok nedotáhl až ke střele.
67'
Domácí se chtěli prokombinovat až do vápna. Rodelin spolupracoval se Santinim, ale ani souhra útočníků Caen k úspěchu nevedla.
66'
Caen to zkusilo po pravém kraji. Marcal vystihl přihrávku Féreta a na malou chvíli získal míč. Následně ale centroval do vápna domácí Guilbert. Lopes se nemusel zapojit do hry, míč končí daleko od jeho branky.
65'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Christian Kouakou, přichází Jordan N'Kololo.
64'
Lyon se znovu nestěhoval na útočnou polovinu. Jan Repas však zaskočil otevřenou obranu hostujícího celku výpadem kolem postranní lajny. Hra se přesunula až před Lopese, ale obrana Lyonu s přehledem obstála.
63'
Po sklepnutí balonu se mohl vydat mezi dva obránce Díaz. Střelec druhé branky se ale pokusil vybojovat faul. To se mu pádem na trávník nepodařilo.
62'
Žlutou kartou je potrestán také Adama Mbengue, který zbytečně fauloval Depaye. Navíc si sám ublížil.
61'
Díaz se postavil do rozehrávky Caen a je za to potrestán žlutou kartou.
60'
Po hodině hry rozehrávali domácí rohový kop. Ten se ale vůbec nevydařil, navíc přišel faul Féreta na Fékira.
59'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Baissama Sankoh, přichází Jan Repas.
58'
Lyon se pokouší uklidnit situaci. Postupný útok hostujícího týmu ale došel je do středu trávníku. Sankoh získal balon, ale ani on se do útoku neprotlačil.
57'
Marcelo byl faulován na vlastní polovině, poté vystartoval po soupeři. Vše se pokusil urovnat pomezní rozhodčí, ale i ten byl postrčen hostujícím obráncem. Hlavní ale vše přešel bez trestu.
55'
Lyon právě vstřelil branku!
MARIANO DÍAZ převedl fotbalovou parádu! Už to vypadalo, že se Caen vymaní z tlaku Lyonu, ale Tousart ještě vybojoval balonu před vápnem. Míč se se štěstím dostal k Díazovi, který z kroku napálil míč přesně do pravého rohu.
54'
Také Nabil Fékir se připomněl na trávníku ve druhém poločase. Po průnikové přihrávce do vápna ještě vracel míč na Díaze, ale spolupráce čtyřiadvacetiletých nevyšla.
53'
Znovu byl u balonu Ait Bennasser. Zblokovaný centr si Lopes s přehledem u své přední tyče pohlídal. Následně ale zavařil Marcelovi nepřesnou rozehrávkou. Naštěstí pro Lyon vše stoper hostů zvládl.
52'
Tete vhodil míč do hra zpoza postranní lajny. Právě Tete ale zvolil cestu zpět. Domácí obrana zatím působí ve druhém poločase velmi pevně.
51'
I ve druhém poločase se pokračují v hustém dešti. Rodelin si poradil v kombinaci se Santinim, poté ale přišel tvrdý faul Ait Bennassera ve středu trávníku.
50'
Po zisku míče se hnal do vápna Caen Depay. Těsně před šestnáctkou ho ale čistě odzbrojil skluzem Da Silva.
49'
Ve vápně Lyonu ale zatím vládne Anthony Lopes, který sebral míč ze vzduchu. Dlouhá přihrávka na Fékira byla přesná, ale hostující kapitán se neodvážil jít do přesily protihráčů.
48'
Caen vytáhlo hned v úvodu napadání až do blízkosti pokutového území Lyonu. Marcelo našel přihrávkou jen Sankoha, který velmi rychle hledal Santiniho. Ten v souboji s Tetem vybojoval pro Caen rohový kop.
47'
Do druhé půle vstoupili rozehrávkou domácí hráči. Lyon se ale rychle zmocnil balonu na pravé straně. Úvodní akce hostů ale příliš dlouho netrvala.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak první pětačtyřicetiminutovka končí. Ani jeden z týmů se v prvních deseti minutách příliš nehnal do útoku. Zlom přišel s brankou Maxwela Corneta, který dokončil akci Depaye s Díazem a z blízkosti napálil míč do sítě. Také Caen mělo šance. Santini dokonce dopravil míč za Lopesova záda, ale těsně před tím byl pískán ofsajd. Také Lyon mohl ještě přidat druhou branku, ale po centru Díaze pálil z gólové pozice Marcelo jen vedle pravé tyče. Ve druhém poločase je tak ještě o co bojovat.
45'
45'
Ještě před odchodem do šaten zaváhal při rozehrávce Vertoutre. Domácího brankáře ale podržel Damien Da Silva, který nepustil Díaze do šance.
44'
Minutu před pauzou se dostal k balonu domácí Ait Bennasser. Po jeho přihrávce se ale k balonu už nepropracoval přes Teteho Mbengue.
43'
Také hosté se provinili proti pravidlům, ale Férotova pobídka do vápna šancí nekončí. Navíc je Rodelin přistižen v ofsajdu.
41'
Adama Mbengue nestíhal na levé straně a tak musel sáhnout k faulu. Nabil Fékir centroval jako již tradičně do pokutového území. Míč ale přeletěl břevno a končí až na tribuně.
40'
První poločas se pomalu míří ke svému konci. Díaz chtěl nyní vyzvat Depaye k rychlému náběhu, ale přetáhl svou přihrávku za za brankovou lajnu.
39'
Další šance Lyonu. Na začátku akce byl Marcal, který prošel levou stranou až k centru. Mariano Díaz si zpracoval balon, ale přes Djikua se k přesnému zakončení nedostal.
38'
Fékir je prvním potrestaným hráčem zápasu. Ve středu pole přidržel za dres Sankoha a rozhodčí byl přesný.
37'
Nyní měli k dispozici rohový kop také domácí hráči. Po nečistě trefené hlavičce se Lopes příliš ve vápně nazapotil.
36'
Obrovská šance Lyonu druhým gólem nekončí. Díaz se dostal k balonu na levé straně, poté tečovanou přihrávkou našel Marcela, který ještě zůstal ve vápně po rohovém kopu. Brazilec však míč do sítě zcela osamocen nedostal.
35'
Tete zabojoval znovu o balon. Tentokrát se mu podařilo dokonce vybojovat rohový kop po strkanici s Mbenguem. Pokus od rohového praporku končí jen na hlavě Djikua.
34'
Diakhaby byl pod tlakem při rozehrávce. Nakonec to stoper Lyonu zvládl ve spolupráci s Marcalem. Lyon se nemůže dostat před aktivní napadajícího hráče ani na útočnou polovinu.
32'
Domácí dostali míč do sítě. Adama Mbengue si poradil hned se dvěma obránci, poté předal balonu Santinimu do vápna. I nyní si ale pomohl Chorvat faulem při zpracování a jeho střela k levé tyči tak už byla navíc.
31'
Kromě šancí přibývá na trávníku i tvrdost. Féret zajel do Aouara, ale hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře. Nakonec se píská až nedovolená hra Santiniho na hranici vápna.
30'
Po půlhodině hry se hosté z rohového kopu neprosadili. Naopak do útoku šel Rodelin společně se Santinim. Právě chorvatský útočník prověřil připravenost Lopese.
29'
Také na druhé straně bylo v pokutovém území pořádně horko. Depayova střela byla zblokována, ale míč se odrazil přesně na kopačku Fékira. Vertourte se vyznamenal na brankové lajně.
28'
Caen se připomnělo také z rohového kopu. Santini hlavičkoval zcela sám, ale jeho pokus minul pravou tyč o decimetry.
27'
Marcelova rozehrávka se neujala. Tousart musel hned bojovat o balon, proti Sankohovi neuspěl a byla z toho velká šance. K balonu se dostal Mbengue, který nejspíše centroval, ale nakonec končí pas do vápna na tyči!
26'
Caen se vytvořilo po obdržené brance tlak, ale ten už je pryč a hra se znovu vyrovnala. Po levém kraji to tentokrát zkusil Mbengue, ale proti Tetemu se neprosadil.
25'
Christian Kouakou je znovu napomínán hlavním rozhodčím po lehkém faulu na Tousarta. U vápna Caen si pomohl rukama v souboji s Djikuem Díaz a píská se další faul.
24'
Kenny Tete vybojoval balon u středové lajny. Následně se chtěl vydat do útoku, ale neměl s kým kombinovat a tak raději podržel balon a vrátil ho zpět ke stoperům.
23'
Blesková akce Lyonu a už to mohlo být o dvě branky. Po parádním centru do vápna se dostal k zakončení z voleje Nabil Fékir. Kapitán Lyonu jen těsně přestřelil.
22'
Další příležitost z volného přímého kopu rozehráli domácí jen do kombinace. Guilbert se nakonec odhodlal k centru, ale Diakhaby dokázal odhlavičkovat míč z vápna. Santini ještě pokračoval v akci, přihrál Rodelinovi, který však v nouzi pálil jen vedle přední tyče.
21'
Anthony Lopes se musel poprvé předvést. Hostující brankář ale jen posunul míč k rohovému praporku. Už to vypadalo, že se hosté dostanou k tlaku, ale poté přichází faul Tousarta na Sankoha.
20'
Nyní musel řešit rychlý postup Kouakoua faulem Tete. Domácí se tak dostávají znovu do pozice pro nebezpečný centr do vápna.
19'
Ivan Santini si dělal prostor v šestnáctce Lyonu. Nepohlídal si však ofsajdové postavení a tak ani po povedeném zpracování nemohl zakončovat.
18'
Po několika soubojích ve středu pole vyšel z klubka hráčů jako vítěz hostující Cornet. Na bránícího Djikua si ale nepřišel. Domácí obránce rychle založil protiútok. Na rozběhnutého Rodelina se ale už balon nedostal.
16'
Opět to byl Nabil Fékir, kdo rozehrál volný přímý kop Lyonu. Po prudkém pasu do vápna se dostal k obranné hlavičce Da Silva. Hosté pokračují v držení míče.
15'
Lyon chce přidat druhou branku. Po kombinaci Depaye s Díazem se hosté dostali až na dostřel domácí branky. Djiku však zapracoval pohybem k Díazovi a celou akci čistě ukončil.
14'
Domácí výrazně přitvrdili po obdržené brance. Nyní to ale s agresivitou přehnal Santini, který zbytečně zajel do rozehrávajícího Marcala.
13'
Domácí si vybojovali ihned dobrou příležitost z volného přímého kopu. Z pětadvaceti metrů si ale na centr doskočil Lopes a nebezpečí tak snadno odvrátil.
11'
Nabil Fékir se snažil rozpohyboval své spoluhráče. Po přetaženém centru do vápna přišla zpětná přihrávka do vápna. Následně se u balonu srazili Depay s Díazem. Domácí se ale k obrannému zákroku nezmohli a MAXWEL CORNET dopravil míč z blízkosti do sítě.
10'
První desetiminutovka rozhodně pohledný fotbal nepřinesla. Féret vhodil míč zpoza postranní lajny, ale Lopes si došel pro nepřesnou přihrávku až k hranici vápna.
9'
Nabil Fékir zakroutil míč do pokutového území hned dvakrát za sebou. Poté se ale provinil proti pravidlům Marcelo a tak hosté ani nemohli dostat k zakončení.
8'
Domácí se ale nepodařilo zakončit po centr vápna. Naopak do protiútoku šel Fékir s Cornetem. Spolupráce dvou ofenzivních hráčů Lyonu končí jen rohovým kopem.
7'
Dlouhý pas Vourcoutrea se měl dostat k Santinimu. Chorvatský útočník Caen byl v obležení hned několika obránců, ale i tak dokázal vybojovat první rohový kop pro svůj tým.
6'
Ani jeden z týmů se zatím nemůže dostat do těsné blízkosti pokutového území. Fékir číhal na balon za posledním obráncem, ale je mu podobně jako na druhé straně Kouakouovi odpískán ofsajd.
5'
Frédéric Guilbert našel přihrávkou po pravé postranní lajně Kouakoua. Následně se ale útočník Caen dostal do ofsajdové pozice. Lyon tak může znovu rozehrát z klidové pozice.
4'
Také na druhé straně se domácí hráči odhodlali k centru do vápna. Míč jen proletěl šestnáctkou a končí mimo tři tyče. Anthony Lopes může rozehrál od své branky.
3'
Dlouhý pas měl najít Nabila Fékira, ale hostující kapitán na balon nedosáhl a Vercourte se tak poprvé dostal lehce k zákroku.
2'
Hostující fotbalisté rozehráli první poločas ze středového kruhu. Lyonští se pustili ihned do útoku, po přechodu na pravé straně se musel provinit faulem Guilbert.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestnáctého kola nejvyšší francouzské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

SM Caen: Vercoutre – Guilbert, Da Silva, Djiku, Mbengue – Aït Bennasser, Sankoh, Féret (C) – Kouakou, Santini, Rodelin.
Náhradníci: Samba – Avounou, Genevois, Delaplace, S. Peeters, Repas, N'Kololo.

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Diakhaby, Marçal De Oliveira – Tousart, Aouar – Cornet, Fékir (C), Depay – Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Yanga-Mbiwa, Rafael, Ferri, NDombèlé, Geubbels, Maolida.

Olympique Lyon

Lyon v minulé sezoně hrál v popředí tabulky, nakonec zakončil ročník na čtvrté pozici hned za Monakem, PSG a Nice. Díky čtvrté příčce si si tým z východu Francie vybojoval základní skupinu Evropské ligy.

V ní už má dávno s předstihem pojištěný postup do playoff. V závěrečném vystoupení si to rozdá s italskou Atalantou o první postupové místo ze skupiny E.

V domácí soutěži patří Lyon k nejlepším! Po parádní vstupu do sezony se ale Lyon musel v pátém kole sklonit před silným PSG. Následně se ale rozstřílel k vynikajícím výsledkům. Druhý nejúdernější tým Ligue 1 hned třikrát zničil svého soupeře o pět branek. Výprask od Lyonu dostalo Troyes, Saint-Étienne i Nice. V posledním kole ale Lyon senzačně prohrál 1:2 na domácí půdě se sestupem ohroženým Lille a přišel tak o druhé místo v tabulce.
SM Caen

Caen se loňská sezona vůbec nevydařilo. Tým ze západu Francie musel bojovat až do posledního kola o udržení. Příslušnost v elitní francouzské soutěži si zajistil až po remíze 1:1 v posledním kole na půdě PSG.

V novém ročníku Ligue 1 dokáže Caen vytěžit z minima maximum. V počtu vstřelených gólů je Caen druhé nejhorší, na zisku bodů to ale nemá žádný vliv. Aktuálně šestý celek Ligue 1 hned šest ze svých sedmi výher zvládl nejmenším možných rozdílem a hned pětkrát výsledkem 1:0! O čtyři branka z celkových deseti se postaral chorvatský útočník Ivan Santini. Z posledního utkání si ale Caen slibovalo více než jen bezbrankovou remízu se sedmnáctým týmem tabulky Štrasburkem. Z jediné střely na brankáře Štrasburku se ale hráči Caen neprosadili.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje šestnáctým kolem a my se společně zaměříme na zápas Caen, které na domácí půdě přivítá Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.