Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Bordeaux - 1. prosince 2017   20:45

Dijon
35' Yambéré (Xeka) • 53' Jeannot (Saïd) • 88' Saïd (Xeka)
3:2
(1:2)
Bordeaux
15' J. Cafú   • 36' Malcom  (Gajić)
Dijon
Reynet – Chafik (83. Rosier), Yambéré, Djilobodji, Haddadi – Kwon Chang-hoon, Xeka (90+1. Abeid), Amalfitano, Saïd – Jeannot (78. Marié), Tavares.
Leroy – Abeid, Marié, Balmont, Rosier, Bahamboula, Varrault.
Bastien – Haquette, Zakrani
Stade Gaston Gérard, Dijon
Bordeaux
Costil – Gajić, Jovanović, Toulalan, Sabaly – Lerager, Santos (89. Plašil) – Malcom, Vada (64. de Préville), J. Cafú – A. Mendy (74. Kamano).
Prior – Youssouf, Kamano, de Préville, Sankharé, Plašil.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 15:14.
Dnešní utkání nabídlo zajímavý fotbalový zážitek. Šťastnější je nakonec domácí celek z Dijonu, který přetlačil Bordeaux 3:2.

Hosté začali zápas týmů ze středu tabulky odvážněji a již v patnácté minutě byli odměněni. Po dorážce z blízkosti se prosadil Jonathan Cafú. Po půlhodině hry bylo srovnáno, když hlavou dostal míč do sítě po rohovém kopu Cédric Yambéré. Bordeaux šlo ale přece jen do šatem v jednobrankovém vedení. O to se postaral kráskou střelou do levé šibenice Malcom. Několik minut po přestávce srovnal podruhé v zápase skóre lehkou tečí před brankou Benjamin Jeannot. Když už se zdálo, že si týmy body rozdělí, tak přišel zásah Wesleyho Saida, který po přihrávce Xeky zakončil na zadní tyč a nedal tak Costilovi žádnou šanci. Na poslední sekundy přišel do hry také Jaroslav Plašil, ale ani český záložník Bordeaux nespasil, navíc viděl od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
90+3'
90+2'
Plašil zastavil nedovoleně rozběhnutého Kwona a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Xeka, přichází Mehdi Abeid.
90'
Bordeaux mělo k dispozici rohový kop. Malcom se dostal ještě k jednomu centru po přistrčení Plašila. Právě český záložník ještě hledal Kamana, ale ten hlavou poslal míč jen mimo tři tyče.
89'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Otávio Henrique Santos, přichází Jaroslav Plašil.
88'
Dijon právě vstřelil branku!
Dijon se před koncem zápasu prosazuje a je blízko třem bodům! Rychlý útok zahájil na pravé straně střídající Rosier, následně se balon dostal ke Xekovi, který ještě našel zcela volného WESLEYHO SAIDA. Záložník Dijonu poslal míč nekompromisně ke vzdálenější tyči.
87'
De Préville se dostal s míčem zničehonic až do vápna. Prošel kolem třech obránců, ale poté už nezvolil dobrou přihrávku na stojícího Malcoma.
86'
Po dlouhém nákopu domácího brankáře svedl tvrdý souboj Tavares. Následně z toho těžil Xeka, který centrem hledal znovu Tavarese. Ten byl v pokutovém území stažen k zemi, ale hlavní rozhodčí pokutový kop nepíská.
84'
Méně než deset minut i s nastavením zbývá oběma týmům. V posledních minutách je aktivnější Bordeaux, ale k ohrožení branky se ještě ve druhém poločase příliš nedostalo.
83'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Fouad Chafik, přichází Valentin Rosier.
82'
Fouad Chafik dnes naběhal spoustu kilometrů a tak není divu, že nyní leží na trávníku v křečích. Už se chystá střídání.
81'
Právě Oussama Haddadi byl u zrodu další útočné akce Dijonu. Na levém kraji se pustil do útoku, spolupracoval s Mariém, ale střídající útočník balon neudržel.
80'
Souhra Gajiče s Malcomem byla úspěšná, do hry se zapojil také Cafú. Ten si však v souboji s Haddadim pomohl rukou a je pískán útočný faul.
79'
Souboj Xeky s Malcomem vyšel vítězně pro hostujícího hráče, který byl faulován. K míči se postavili na místě přestupku Malcom a De Préville. Byl to střídající De Préville, který poslal míč směrem k brance domácím. Reynet mohl v klidu pustit balon vedle své tyče.
78'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Benjamin Jeannot, přichází Jordan Marié.
77'
Bordeaux začíná mít znovu převahu. S příchodem De Prévilleho s Kamanem se hosté drží více u balonu a i více na útočné polovině.
76'
Domácí ztratili balon ještě na vlastní polovině. Malcom se vydal do rychlého kontru, ale po narážečce s Kamanen se ke střele nedostal. Následně nevybojoval Kamano ani rohový kop v souboji s Yambérém.
75'
Střídající Kamano se rychle zapojil do hry. Přihrávkou ho našel Malcom, následně pálil z hranice vápna Cafú, ale mezi tři tyče balon nenasměroval.
74'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Alexandre Mendy, přichází François Kamano.
73'
Cafú našel v náběhu do vápna Mendyho. Souhra Bordeaux končí jen zblokovanou střelou. Reynet si s balonem lehce poradil.
72'
Už to vypadalo, že byl Kwon stažen k zemi, ale hlavní rozhodčí byl celé situaci velmi blízko a nechal hru pokračovat.
71'
Při rohovém kopu si ale pomohl rukama Tavares a je pískán nedovolený zákrok. Hosté mohou uklidnit hru rozehrávkou z klidové pozice.
70'
Xeka se znovu dostal do role dirigenta svého týmu. Po jeho přihrávce na pravou stranu vybojoval rohový kop Kwon.
69'
Xeka našel dlouhým pasem Saida. Ten ještě vracel míč pod sebe na nabíhajícího Amalfiatana. Ten je však při střele zablokován.
68'
Bordeaux to zkusilo postupným útokem. Po kombinaci Malcoma s Leragerem i Santosem přišla přihrávka do vápna, ale Reynet byl připraven.
67'
Domácí se hnali do útoku tři na dva obránce. Tavares však celou akci zazdil, dostal sice dobrou nahrávku, ale dostal se příliš blízko Toulalanovi a ten celou akci zastavil.
66'
S postupujícím časem se začíná na trávníku přitvrzovat. Zákrok na Kwona se ještě nepískal, ale poté byl sražen k zemi také Lerager a to už hlavní rozhodčí ocenil odpískáním faulu.
65'
Alexandre Mendy už dlouho nebyl ve hře. Nyní se mu na zády přilepil v pokutovém území Djilobodji. To na útočníka Bordeaux stačilo, protože střela končí mimo tři tyče.
64'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Valentin Vada, přichází Nicolas de Préville.
63'
Tentokrát to zkusil Djilobodji s přechodem do útoku. Jeho postup ale zastavil ještě přes střelou Jovanovič.
62'
Yambéré se vydal znovu na útočný výlet, ale nebyl pochopen Vadou, který ho zezadu sestřelil skluzem a je za to odměněn žlutou kartou.
61'
Haddadi rozehrál útočnou akci na levém kraji, po Kwonově centr se dostal k hlavičce Jeannot. Na druhou branku v zápase si však musí útočník Dijonu ještě počkat.
60'
Po hodině hry hosté rozehrávali rohový kop. Domácí se ale s přehledem ubránili a ještě Tavares zavařil soupeři rychlým protiútokem. Toulalan znovu podržel svůj tým.
59'
Bordeaux se podařilo stabilizovat hru po obdržené brance. Hostující celek se dostává více a více k balonu a snaží se jít potřetí v zápase do vedení.
57'
Malcom si udělal prostor na pravé straně a to musel zastavil jen za cenu žluté karty střelec vyrovnávací branky Jeannot.
56'
Po rohovém kopu Kwona se ale nikdo z hráčů Dijonu k hlavičce nedostal. Domácí však zůstávají ještě u balonu.
55'
Bordeaux je znovu donuceno útočit. Nyní se ale zbavil příliš brzo balonu Santos a to brejku šel Kwon společně s Tavaresem. Toulalan potvrdil své zkušenosti a odvrátil míč alespoň na rohový kop.
53'
Srovnáno! Zaváhání na levé straně využil Wesley Said k průchodu až do pokutového území. Před brankou se poté zjevil zcela sám v dobrém náběhu BENJAMIN JEANNOT a ten už jen lehkou tečí usměrnil míč do sítě.
52'
Fouad Chafik je prvním potrestaným hráčem zápasu. Ve středu pole přidržel za dres unikajícího Leragera a hlavní rozhodčí byl nekompromisní.
52'
Střelec zatím rozhodující branky Malcom se objevil snad poprvé ve druhé půli u balonu. Daleko ale nedošel, hned za půlící lajnou ho odzbrojil Haddadi.
51'
Wesley Said se uvolnil na pravém kraji, poté našel Xeku, který donutil Costila zasahovat. Hostující brankář ale podržel svůj celek.
50'
Tavares zbořil v osobním souboji Jovanoviče a míč tak po faulu získávají hostující hráči.
49'
Nyní to byl Romain Amalfitano, kdo rozjel útočnou akci. Chafik se tentokrát sám odhodlal k centr do vápna, ale Costil se dostal k balonu jako první a vyboxoval ho do bezpečí.
48'
Domácí začali aktivně. Po Chafikově přihrávce mohl jít do útoku Kwon, ale těsně před ním se dostal k balonu Gajič.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou domácí hráči. Po dlouhém nákopu se dostal k balonu Tavares. Jeho centr ale zblokoval ještě na autové vhazování Sabaly.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc. Aktivněji do zápasu vstoupili hráči Bordeaux a již po patnácti minutách byli odměněni vedoucí brankou. Po zmatku ve vápně Dijonu se prosadil z dorážky Jonathan Cafú. Po vstřelené brance ale aktivita přesunula od Bordeaux k Dijonu. Domácí přehrávali tým Jaroslava Plašila především spoluprácí Chafika s Kwonem. Vyrovnání však přišlo po rohovém kopu. Na centru Xeky si naskočil Cédric Yambéré a bylo srovnáno. O několik sekund si ale řekl o zařazení o ankety o gól roku Malcom, který z dobrých pětatřiceti metrů vymetl levou šibenici Reynetovy branky.
45'
45'
A znovu byl v akci Kwona. Po přihrávce od Tavarese se snažil obtočit na hranici vápna kolem Toulalana, ale zkušený stoper Bordeaux se nenechal přehrát.
44'
Minutu před pauzou zastavil Mendyho náběh až praporek pomezního rozhodčího. Na druhé straně tvořil hru Xeka, po jeho centr se ale k hlavičce neprosadil Tavares.
43'
Ani domácí se ještě chtějí pokusil srovnat před poločasem. Kwonova rána z hranice šestnáctky se však zastavila jen u bránícího Toulalana.
41'
Především tedy Malcom je při chuti. Jeho další tvrdá rána ze dvaceti metrů vyprášila Reynetovy rukavice. Následný odražený míč musel odpravit do bezpečí Djilobodji.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Bordeaux znovu rozproudila vedoucí branka a tým Jaroslava Plašila se opět tlačí do útočné fáze.
39'
Bordeaux pokračuje v tlaku. Po faulu na Malcoma rozehrál volný přímý kop ze třiceti metrů právě faulovaný hráč. Jeho levačka pořádně protáhla Reyneta u tyče domácí branky.
36'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Vyrovnaný stav netrval ani dvě minuty! MALCOM se zbavil ve středu pole svého strážce, poté se rozhodl vystřelit z dobrých třiceti metrů a balon zapadl přesně do levého horního rohu Reynetovy branky.
35'
Domácí po rohovém kopu srovnávají skóre. CÉDRIC YAMBÉRÉ jen potvrzuje zatím svůj parádní výkon v dnešním zápase, když si naskočil na centr od rohového praporku. Míč jen lehce tečoval, ale i to stačilo na překonání Benoita Costila.
35'
Milan Gajič se také připomněl na trávníku. Přidal však špatnou nahrávku na Malcoma a toho využil k proti útoku Said. Jeho centr je zblokován na rohový kop.
34'
Malcom založil po delší době útočnou akci Bordeaux. Do útoku se zapojil i střelec úvodní branky zápasu Cafú, ale následně se musel vrátit k přihrávce zpět na obránce.
32'
Po více než půlhodině hry vede stále hostující Bordeaux díky brance Cafúa. Nyní mohl srovnat po střele z hranice vápna Said, ale míč končí jen vedle levé tyče.
31'
Costilova rozehrávka trvala o něco déle než by měla a to se samozřejmě nelíbilo domácím fanouškům, kteří pořádně hostujícího brankáře vypískali.
30'
Spolupráce Chafika s Kwonem zatím Dijonu funguje. Hosté se musí hodně snažit, aby aktivní Korejec neposílal jeden přesný centr do vápna za druhým.
29'
Centr do šestnáctky znovu zakroutil Kwon. Korejec ale našel jen hlavu bránícího Leragera. Následně je přidržen v útoku Mendy, ale hlavní rozhodčí hru nechává pokračovat.
28'
Opět to byl Yambéré od kterého se zrodila útočná akce Dijonu. Kwon ale přesný centr do vápna nepřidal. Domácí se ale ještě udrželi u balonu a nakonec budou pokračovat od rohového praporku.
27'
Santos získal balon těsně před vlastním vápnem, poté se vydal přes Xeku do útoku, ale proti Amalfitanovi už neuspěl. Záložník Dijonu se však zmohl jen k odkopu do zámezí.
26'
Yambéré zahájil útočnou akci Dijonu přihrávkou na Chafika. Ten prodloužil na Kwona, který centroval znovu do pokutového území. Jeannot hlavičkoval zcela sám z bodu pro pokutový kop, ale míč mezi tři tyče nedostal.
25'
Kwonův centr měl najít v pokutovém území Tavarese. Osamocený Tavares ale proti přesile nemohl uspět. Balon tak velmi snadno získávají hráči Bordeaux.
24'
Malcom se připomněl na trávníku. Po jeho přihrávce se dostal do slibné pozice Mendy. Následná přihrávka zpět už byla od útočníka Bordeaux navíc.
23'
Ofenzivní hráči hostujícího týmu se rozhodli vytáhnout napadání až téměř k vápnu Dijonu. Domácí ale rozehrávku zvládli velmi zkušeně.
22'
Nebezpečí před brankou Bordeaux. Tavares sklepl míč do druhé vlny na Amalfitana. Ten ale střelou z první vystrašil jen diváky sedící nad brankou hostů.
21'
Po dalším nepřesném Costilově odkopu se dostal balon k Tavaresovi. Domácí útočník však neobešel posledního obránce, kterým byl Toulalan.
20'
K míči se postavili na místě přestupku Kwon s Xekou. Portugalec však napálil míč jen do obranné zdi.
19'
Yambéré se vydal do útoku z pozice stopera. Následně je faulován před vápnem Jeannot a domácí mají velkou šanci srovnat krok z volného přímého kopu.
18'
Dijon se nemůže dostat k odpovědi. Hostující celek se zaměřil na obranu a ta dělá ofenzivním hráčům Dijonu velké problémy.
17'
Júlio Tavares si nabíhal do pokutového území, ale balon mu narazil do zad. Na druhé straně nepřidal další přesný centr do vápna Lerager.
15'
Bordeaux se dostává do vedení! Zmatek v pokutovém území domácího celku potrestal na pravé straně centrem před branku Lerager, následně pálil po odraženém míči Mendy jen do Djilobodjiho na brankové čáře. JONATHAN CAFÚ však již uklidil míč přesně k tyči a mohl se jít radovat z vedení.
15'
Romain Amalfitano si prohlédl trávník v Dijonu pořádně z blízka. Po faulu Santose budou domácí rozehrávat z klidové pozice.
14'
Kwon vybojoval balon na středu trávníku. Poté se dostal k pravé postranní lajně a centrem hledal Tavarese. Costil sebevědomě vyběhl z branky a nadvakrát sebral míč ze země.
13'
První ohrožení branky. Benjamin Jeannot si naskočil v pokutovém území na centr Kwona. Benoit Costil však neměl s hlavičkou do středu branku žádné potíže.
12'
Cafú spolupracoval na levém kraji se Santosem. Druhý jmenovaný chtěl balon vrátit do běhu, ale nebyl dostatečně rychlý na to, aby ho zastavil na hrací ploše.
11'
Costil však nebyl vůbec přesný při rozehrávce. Jeho výkop našel Kwona, který ale nabídnutou příležitost vůbec nevyužil. Nedostal se ani ke střele ze střední vzdálenosti.
10'
Úvodní desetiminutovka nenabídla žádnou větší příležitost. Nyní byl v rychlém náběhu na pravé straně Said, ale Kwon mu nedal přesnou přihrávku. Benoit Costil může rozehrávat od své branky.
9'
Valentin Vada dostal balon proti noze na hranici vápna. Míč mu ale vůbec nesedl na kopačku a podle toho to také dopadlo. Míč se došoural vedle tyče.
8'
Milan Gajič se rozběhl s balonem po pravém kraji. Ihned za půlící lajnou si ale ne něj počíhal Haddadi a lehce zastavil postup hostujícího obránce.
7'
Nadějné akce Bordeauy. Mendy si zpracoval skvěle míč před vápnem, poté si chtěl udělal místo ke střele kličkou do středu, ale míč mu odskočil od kopačky a toho využil k obrannému zákroku Djilobodji.
6'
Ani jeden z týmů se v úvodu příliš nežene do útoku. Nyní to zkoušel středem trávníku Amalfitano, ale opět nedostal míč přesně na Tavarese. Následně musel faulovat po ztrátě balonu Xeka.
5'
Haddadi se dostal do potíží při rozehrávce, Mendy skvěle napadat a donutil domácího obránce k nepřesnému odkopu. Wesley Said však u půlící lajně zabojoval a dostal balon na Tavarese. Ten se ale v pokutovém území neprosadil proti Toulalanovi.
4'
Tavares sklepl míč hrudníkem na Jeannota. Ten ale dobrou příležitost k útoku zazdil nepřesnou přihrávkou na Saida.
3'
Po dlouhé nákopu domácího brankáře se pustil do hlavičkového souboje Said. Při výskoku si však pomohl rukou a míč je Dijonu odebrán.
2'
Hostující hráči rozehráli první poločas dnešního utkání ze středového kruhu. Ihned po rozehrání se dostal do blízkosti vápna Mendy, ale jeho přihrávka na rozběhnutého Malcoma nebyla z nejpřesnějších.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas šestnáctého kola nejvyšší francouzské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

Dijon FCO: Reynet – Chafik, Yambéré, Djilobodji, Haddadi – Kwon Chang-hoon, Xeka, Amalfitano, Saïd – Jeannot, Tavares.
Náhradníci: Leroy – Abeid, Marié, Balmont, Rosier, Bahamboula, Varrault.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Gajić, Jovanović, Toulalan, Sabaly – Lerager, Santos – Malcom, Vada, J. Cafú – A. Mendy.
Náhradníci: Prior – Youssouf, Kamano, de Préville, Sankharé, Plašil.

Girondins Bordeaux FC

Bordeaux se vyhouplo po vydařeném konci loňského ročníku Ligue 1 na konečnou šestou pozici, která zaručila týmu z jihozápadu Francie pohárovou Evropu. Již v předkole Evropské ligy se musel tým Jaroslava Plašila rozloučit. Proti maďarskému Videotonu senzačně nezvládl odvetu a může se tak již soustředit jen na domácí soutěž.

V domácí soutěži to dlouho vypadalo na parádní sezonu, když v prvních sedmi zápasech Bordeaux nenašlo přemožitele. Zlom přišel až s nakládačkou od PSG, tým z jihu Francie inkasoval s největším aspirantem na titul hned šestkrát a od té doby se marně pokoušel o tříbodový zisk. To se změnilo až v poledním zápase, když Bordeaux přehrálo 3:0 Saint-Étienne. O dvě branky se postaral Alexandre Mendy a jednu přidal Malcom, který je nejlepším střelcem Bordeaux v sezoně se šesti přesnými zásahy. Jaroslav Plašil sbírá starty v nové sezoně spíše jen po minutách.
Dijon FCO

Dijon bojoval v minulém ročníku Ligue 1 až do posledních kol o záchranu. Díky čtyřem získaným bodům v posledních dvou zápasech se posunulo na konečné šestnácté místo o bod nad sestupové pásmo.

V novém ročníku Ligue 1 nezačal Dijon nejlépe. Na první tříbodový zisk čekal do čtvrtého kola, kdy na domácím stadionu přehrál 2:1 Montpellier. Následně nebyl Dijon daleko od remízy se supersilným PSG, v domácím prostředí však rozhodl utkání ve druhé nastavené minutě Thomas Meunier. V posledních kolech už se daří týmu z východu Francie více sbírat doby do ligové tabulky. Po třech domácích výhrách se Dijon posunul po neúplně povedeném začátku již na aktuální dvanáctou pozici.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje šestnáctým kolem a my se společně zaměříme na zápas Dijonu, který na domácí půdě přivítá Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.