Ligue 1 - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Marseille - 31. března 2018   17:00

Dijon
73' Kwon Chang-hoon (Haddadi)
1:3
(0:1)
Marseille
36' Germain  (Payet) • 88' Ocampos  (Germain) • 90+5' Payet
Dijon
Reynet (C) – Rosier, Yambéré, Lautoa, Haddadi – Balmont (33. Marié), Xeka – Saïd (72. Kwon Chang-hoon), Amalfitano, Sammaritano (64. Sliti) – Tavares.
Leroy – Chafik, Jeannot, Kwon Chang-hoon, Marié, Sliti, Varrault.
Brisard – Boudikian, Pages
Stade Gaston Gérard, Dijon
Marseille
Mandanda (53. Pelé) – Kamara, Rami (81. Sertic), Rolando, B. Sarr – Anguissa, Gustavo – Ocampos, M. Sanson (77. N'Jie), Payet (C) – Germain.
Pelé – Bedimo, Maxime López, Mitroglu, N'Jie, Sari, Sertic.

To byl tedy závěr! Chvíli před koncem řádné hrací doby už se zdálo, že se dočkáme mezi oběma týmy nepopulární remízy, ale nakonec s dvoubrankovým rozdílem vítězí hosté z Marseille. O jediný gól domácích se postaral bleskurychlým nástupem na hrací plochu Kwon Chang-hoon, který srovnal na 1:1 po přibližně jedné minutě na hřišti. Olympique v závěru stupňoval svůj tlak a v 88.minutě z rohového kopu vsítil Ocampos vítěznou branku. To ale nebylo všechno, v nastavení přišly pro hosty hned dvě penalty. Po té první hrál Dijon v početním oslabení, gólman Reynet dokázal při penaltě míč svou nohou zastavit. Při druhém pokusu už však proti Payetovi vyšel s prázdnou, a Marseille se tak po výhře 1:3 a bláznivém závěru zápasu může radovat z vydřených třech bodů.
90+6'
90+5'
Marseille právě vstřelilo branku!
Napodruhé se pokutového kopu ujímá opět DIMITRI PAYET, který si úspěšnou střelou k pravé tyči napravuje svou reputaci a upravuje vedení hostí na konečných 1:3.
90+4'
Tak to je neskutečné! Dimitri Payet se z pravého křídla prohnal do šestnáctky, kde jej důrazným doběhnutím sestřelil obránce Lautoa a sudí ukazuje znovu na penaltový puntík.
90+3'
Dimitri Payet se ujal exekuce pokutového kopu, gólman Reynet střelu doprostřed brány zblokoval svou nohou!
90+2'
A následně vidí za protesty vůči verdiktu sudího žlutou kartu gólman Reynet.
90+2'
Dijonský stoper Yambéré za svůj počin vidí od rozhodčího červenou kartu.
90+1'
Gólman Reynet nepovedeně vyběhl z brankové čáry proti balónu a nechal se rozběhnutým Ocamposem obhodit. Hostujícího hráče následně důraznou stopkou zastavuje obránce Yambéré a sudí okamžitě nařizuje penaltu!
90'
Nastavovat se budou opět čtyři minuty.
89'
Dijon se poněkud zoufale snaží vytáhnout do ofenzivy, rychlý výpad hostí končí záhy ztrátou míče.
88'
Hosté se znovu ujímají vedení! Payet od rohového praporku nacentroval míč k přední tyči, kde Germain hlavou skvěle prodloužil dráhu balónu před LUCASE OCAMPOSE, který v přetlačované s Amalfitanem dotlačil míč do brány.
87'
Lautoa skvěle načasovaným skluzem vypíchl Sarrovi balón, Marseille bude zahrávat roh.
86'
Haddadi opět zkusil svůj centr před bránu, ale tentokrát našel pouze hlavičku stopera Rolanda. Následně zkusil ještě velmi nepřesným pokusem ohrozit bránu Julio Tavares.
84'
Sliti se teď šikovně prokličkoval kolem hostujícího obránce Sarra, který nutně potřeboval zamezit průniku do šestnáctky, a tak za cenu žluté karty Slitimu podrazil nohy.
83'
Dijon vyváží míč středem hřiště a postupným přechodem se dostává za půlící čáru.
82'
N'Jie nebezpečně kombinuje na pravém křídle, ale nedaří se mu dostat míč do předbrankového prostoru.
81'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Adil Rami, přichází Grégory Sertic.
80'
Závěr zápasu bude ještě zřejmě vypjatý, hosté se nechtějí smířit s remízou a vytahují se co nejvíce do útoku.
78'
Nepřesný nákop domácích kontroluje nohami gólman Pelé.
77'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Clinton N'Jie.
76'
Napoprvé rohový kop hostí skončil sražením míče znovu za bránu. Při druhém pokusu Rami stáhl Lautou k zemi a sudí píská útočný faul.
75'
Rohový kop pro Olympique Marseille.
73'
Dijon právě vstřelil branku!
Tak to bylo parádní střídání a vzápětí je vyrovnáno! Haddadi centrem z levého křídla našel ve vápně střídajícího KWON CHANG-HOONA, který na hřišti nebyl ani dvě minuty, ale střelou z prvního doteku nedal Pelému do protipohybu žádnou šanci.
72'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Kwon Chang-hoon.
71'
Marseille se vytahuje po několika minutách znovu do útoku, ale kompaktní obranu domácích se jim nedaří překonat.
69'
Přímého kopu se ujala dvojice Xeka a Sliti, druhý zmiňovaný nakonec vypálil přímo do Pelého rukavic.
68'
Červení nastartovali k rychlému protiútoku, kterého se ujal zejména Amalfitano, jehož Sanson důrazně zastavil za cenu žluté karty.
67'
Yambéré blokuje další přihrávku do předbrankového prostoru, ale bude z toho roh. Obrana Dijonu nakonec odkopává míč až za půlící čáru.
66'
Payetův centr zamířil nebezpečně před Reyneta, dijonští obránci prodloužili míč až do autu.
65'
Xekův centr z rohového kopu zamířil zhruba do oblasti pokutového puntíku, jeho spoluhráči však vyzdvihli míč pouze vysoko nad bránu.
64'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Naïm Sliti.
63'
Dijon získává míč na své kopačky, po rychlém přechodu do útoku blokuje Xekovu střelu Rolando na roh.
62'
Lucas Ocampos se dostal z levé strany do vápna, zasekávačkou si obhodil Rosiera a následně bez jakéhokoliv kontaktu padl k zemi. I tady sudí vytahuje žluté napomenutí za simulování.
61'
Xeka vyslal z pravého křídla před bránu vysoký centr, který střídající Pelé likviduje neskutečným skokem.
60'
Hosté mají sice stále navrch, avšak na jejich výkonu je místy vidět drobná nervozita. A je to pochopitelné, jednobrankové vedení není nic, co by se během chvíle nedalo zvrátit.
59'
Ocampos si dobře naběhl do pokutového území, kde převzal směřovaný míč za obranu, ale vzhledem k vyběhnutí gólmana Reyneta nedokázal zakončit.
57'
Amalfitano skvěle předsprintoval Sansona, jehož odstavil od míče a současně s tím si vynutil i faul na svou osobu.
56'
Hra je znovu přerušena Kamara inkasuje u postranní čáry drobný faul od Rosiera.
55'
Ocampos si z levé strany seběhl do pokutového území, ale svou střelou nepřidělal Reynetovi takřka žádné starosti.
54'
Pelé se okamžitě zapojuje do hry dalekým výkopem za půlící čáru, jeho spoluhráči se marně snaží ohrozit brankáře na protější straně.
53'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Steve Mandanda, přichází Yohann Pelé.
52'
Steve Mandanda nyní zřejmě úmyslně zakopl míč mimo hrací plochu a pravděpodobně má nějaké problémy s nohou, které značí jeho konec v dnešním zápase.
50'
Xeka si sklepl balón a zkusil vypálit ze zhruba třiceti metrů, balón se kutálí daleko od brány.
49'
Rohový kop pro Dijon FCO. Xeka rozehrál nakrátko s Wesley Saidem, ale toho obral o míč obránce Sarr.
48'
Lucas Ocampos zkusil své střelecké štěstí z hranice velkého vápna, z velkého úhlu míří vysoko nad.
47'
Hosté nastupují do druhé půle v aktivním duchu, ale nedaří se jím dobýt nahuštěný předbrankový prostor.
46'
Úvodní poločas končí po mírné převaze těsným jednogólovým vedením pro hostující Marseille. Hráči Olympique měli v průběhu půle lehce navrch, a to jak v držení míče, tak i v počtu a nebezpečnosti střel potažmo útočných akcí. Dijonu se však rozhodně nedá upřít snaha, bohužel k nějakému velkému ohrožení Mandandovy brány to zatím i kvůli velké smůle při zakončení nevede.
45+4'
45+3'
Nakonec se dočkáme ještě rohového kopu, i ten si hosté poměrně bezpečně ohlídali.
45+2'
Xeka z levého křídla nebezpečně centroval do malého vápna! Mandanda vyrazil míč pouze před Saida, který z úhlu nedokázal adekvátně zakončit mezi tři tyče a hráči Marseille jeho střelu již bezpečně pokryli.
45+1'
Yambéré se z vlastní půlky hřiště snaží založit nějakou ofenzivní akci pro své spoluhráče, avšak pouze daroval balón soupeři.
45'
První poločas bude nastaven o poněkud nezvyklé čtyři minuty.
43'
Na druhé straně si tentokrát Xeka oproti dřívějším momentům sám naběhl na centrovaný balón, ale z šestnáctky pouze hlavičkoval do Mandandovy náruče.
42'
Zambo Anguissa se rychle uvolnil s míčem po pravém křídle, prohodil si balón mezi dvěma stínujícími protihráči a zkusil sám zakončit. Střela rotuje vedle brány.
41'
Payet si rychle přiťukl míč s Ocamposem, následně se však jejich spoluhráči nechali obrat o balón.
40'
Míč po nepovedeném nákopu Xeky kontroluje Rami až k aktivně se zapojujícímu brankáři Mandandovi.
39'
Ačkoliv se zdálo, že byl u autové čáry faulován Payet, sudí nařizuje volný kop pro domácí tým.
38'
Marseille pokračuje i nadále v ofenzivním duchu.
36'
Hosté rozpoutali na středu hřiště rychlý tah na branku, který končí úvodní brankou zápasu! Ocampos vyslal Payeta do běhu po pravém křídle, který se s míčem dostal do velkého vápna a kolmicí našel před bránou VALÉRE GERMAINA, jenž pohodlně uklidil míč do sítě.
35'
Nepovedené autové vhazování domácích míří pouze k soupeřovým obráncům, bohužel Rami okamžitě zakopává míč zpět mimo hřiště.
33'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Jordan Marié.
32'
Pro Balmonta dnešní zápas zřejmě končí a z trávníku bude odnesen na nosítkách.
30'
Na trávníku právě zůstává ležet dijonský záložník Balmont, který pravděpodobně špatně došlápl při svém pohybu na hrací povrch.
29'
Hosté se z rohového kopu Dijonu dostávají okamžitě do protiútoku, díky pohotovému bloku Yambéréa Reynet pohodlně chytá Payetovu střelu.
28'
Said obdržel na pravém křídle přesný pas do pokutového území, ale kvůli skluzujícímu Kamarovi letí jeho střela pouze nad bránu.
27'
Payet vyslal přesnou kolmici napříč hřištěm k Sansonovi, jenž proměnil přihrávku ve skákavou střelu na bránu. Gólman Reynet neměl problém zakročit.
26'
Rosier si společně se Saidem povodil míč podél postranní čáry, avšak zpětnou přihrávku na Saida dokázal zachytit Luiz Gustavo.
24'
Bohužel hráči Marseille nedokázali nějak adekvátně ohrozit Reynetovu bránu, stále se však hra odehrává na půlce Dijonu.
23'
Sanson vyprovokoval svou kličkou do pravé strany obránce Lautou k zákroku, který končí regulérním podražením k zemi.
22'
Při rohovém kopu dokázal jeden z domácích prodloužit letící centr k zadní tyči, míč bránu zhruba o metr netrefil. Hra je následně přerušena pro zranění Julia Tavarese.
21'
Rozehrávka nakrátko se hostům vůbec nevyplatila. Sammaritano se zmocnil míče a okamžitě pálil na bránu, jeho střelu z úhlu blokuje Rami na roh.
20'
Následné rozehrávky přímého kopu se ujal sám faulovaný Xeka, centrovaný balón míří pouze do zámezí.
19'
Anguissa se svým tělem natlačil před rozběhnutého Xeku, ale bohužel jej podrazil k zemi.
18'
Červení si upevňují míč na svých kopačkách a pomalu přecházejí půlící lajnu.
17'
Domácí dokázali na levém křídle vybojovat v sérii osobních soubojů balón, avšak Marseille díky dobrému napadání soupeře k ničemu nepustila.
15'
Tento roh patří rozhodně k těm méně povedeným, bílí se stahují s balónem až k vlastní brance.
14'
Sanson se dobře uvolnil po pravém křídle, ale jeho centr dokázali obránci Dijonu zblokovat na rohový kop.
13'
Hosté v bílých dresech jsou nakrátko vytlačeni za středovou čáru.
12'
Payetův kop od rohového praporku Reynet ve vzduchu chytil do rukavic, jenže míč mu vypadl a po dorážce se okamžitě natahoval Gustavo. Sudí nakonec píská útočný faul.
11'
10'
K velké nelibosti fanoušků vidí Sammaritano za simulovaný pád ve vápně žlutou kartu.
9'
Dijonští to nyní dobře zkouší dlouhým nákopem, Balmontův centr našel za obranou Sammaritana, který se s míčem dostal až do šestnáctky, avšak tam po velmi lehkém kontaktu se Sarrem padá teatrálně k zemi.
8'
Payet šikovně prohodil míč mezi protihráči za defenzivní řadu, díky čemuž mohl jít Sanson sám na brankáře, jenže si příliš předkopl balón, a ten následně chytá vyběhnutý Reynet.
7'
Olympique se ve středovém kruhu marně snaží založit nějakou útočnou akci.
6'
Standardní situace se ujal opět Xeka, avšak centroval rovnou za Mandandovu bránu.
5'
Germain fauloval při plnění svých defenzivních povinností, domácí tedy budou zahrávat přímý kop.
4'
Marseille opatrně načihuje do blízkosti Reynetovy brány.
2'
Dijon vstupuje do utkání aktivněji a hned v úvodu uvidíme první rohový kop. Xekův centr do předbrankového prostoru byl okamžitě odklizen.
1'

Dijon FCO: Reynet (C) – Rosier, Yambéré, Lautoa, Haddadi – Balmont, Xeka – Saïd, Amalfitano, Sammaritano – Tavares.
Náhradníci: Leroy – Chafik, Jeannot, Kwon Chang-hoon, Marié, Sliti, Varrault.

Olympique Marseille: Mandanda – Kamara, Rami, Rolando, B. Sarr – Anguissa, Gustavo – Ocampos, M. Sanson, Payet (C) – Germain.
Náhradníci: Pelé – Bedimo, Maxime López, Mitroglu, N'Jie, Sari, Sertic.

Rozhodčí: Brisard – Boudikian, Pages.
Přeji vám hezkou velikonoční sobotu! V rámci 31.kola se dnes společně podíváme na utkání mezi domácím Dijonem FCO a hostujícím Olympique Marseille.

Dijon je v roli dnešního outsidera s 38 body na průběžné 10.pozici. Domácí v posledních pěti utkáních neprohráli, avšak remizovali s Montpellierem, Amiens, St.Étienne a Troyes – porazit tedy dokázali pouze Caen, a to před více jak měsícem nazpět. Nejlepším střelcem týmu je s 11 góly Julio Tavares.

Marseille má na kontě 59 bodů, s nimiž se nachází aktuálně na třetí pozici. Hostující celek pomalu a jistě ztrácí krok s druhým Monakem a zároveň bude muset hájit dvoubodový náskok před čtvrtým Lyonem. Olympique v posledních pěti zápasech hned dvakrát prohrál, a to s velice silnými soupeři, kterými byl Lyon a PSG. Krom toho hosté porazili Toulouse a Bordeaux, remizovali s velice nevyzpytatelným Nantes.
Nejúspěšnějším brankovým tahounem týmu je s 16 brankami Florian Thauvin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.