Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Monaco  - 22. září 2017   20:45

0:4
(0:2)
Monaco
24' Jovetić   • 30' R. Ghezzal  (A. Touré) • 48' Falcao   • 73' Falcao
Lille
Maignan – Edgar Ié, Amadou (C), Alonso Mujica, Kouamé – Bissouma, Maia – El Ghazi (57. Bahlouli), Benzia (69. Ponce), Araújo (46. Faraj) – Pépé.
Kouakou – Sadzoute, Soumaré, Mendes, Faraj, Ponce, Bahlouli.
Schneider – Zitouni, Henninot
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Monaco
Benaglio – A. Touré, Glik, Jemerson, Jorge – R. Ghezzal (79. Lemar), Moutinho, Fabinho, Rony Lopes – Falcao (C) (85. Carrillo), Jovetić (66. Diakhaby).
Sy – Tielemans, Lemar, Diakhaby, Raggi, Carrillo, A. Traoré.

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého zbytku večera se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
AS Monaco FC v předehrávce 7. kola nejvyšší francouzské soutěže zvítězilo na hřišti Lille OSC rozdílem čtyř branek a upevnilo si postavení na druhém místě tabulky. Na přesvědčivém vítězství klubu z Monackého knížectví měl největší zásluhu dvougólový Falcao, po jedné brance přidali Jovetić a Ghezzal.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 7:2. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 18:14.
90+2'
90+1'
Ze střední distance se do balonu opřel Maia (Lille OSC), ale cílené zařízení netrefil.
90'
Nastavená doba hry činí dvě minuty. Tolik času mají domácí na vstřelení čestného gólu.
88'
Loket Ezequiela Ponceho (Lille OSC) se objevil ve tváři hráče soupeřova týmu. Frank Schneider to moc dobře viděl a ze své kapsy vytáhl žlutě zbarvenou kartičku.
87'
Domácí se ještě snažili zahrozit dlouhým nákopem, ale ten nenašel svého adresáta.
86'
Zápas se v poklidu už pouze dohrává.
85'
Tým AS Monaco FC právě vyčerpal všechny možnosti ke střídání: na lavičku míří dvougólový Radamel Falcao, do hry se těší Guido Carrillo.
83'
Po zisku míče Faraj s odhodlaným výrazem ve tváři vyrazil do hostujícího vápna, kde po kontaktu se soupeřem upadl. Sudího nechala tahle situace klidným.
81'
Deset minut před závěrečným hvizdem kontroluje AS Monaco dění na hrací ploše.
79'
Střídání v týmu AS Monaco FC: odpracováno má Rachid Ghezzal, zahraje si Thomas Lemar.
77'
Hra se obrátila a Ponce se jako blesk z čistého nebe zjevil přímo před Benagliem, kterého nedokázal prostřelit. Tahle šance domácího týmu ale nahlas volala po gólu.
76'
V době, kdy do konce zápasu zbývá čtvrthodina, drží fotbalisté Monaka míč na svých kopačkách.
73'
Monaco právě vstřelilo branku!
Na značku pokutového kopu si balon postavil RADAMEL FALCAO a kopl ho na opačnou stranu, než kam skočil bezmocný Maignan. Úspěšný střelec dnes oslavuje už podruhé a má tedy zaděláno na hattrick!
72'
N'Guessan ve vápně fauloval Jorgeho. Penalta pro hostující tým!
70'
Žlutou kartu dostává Jemerson (AS Monaco FC).
69'
Poslední střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Ezequiel Ponce.
68'
Fabinho (AS Monaco FC) spálil obrovskou šanci, když se dostal za záda obránců a potom křižnou přízemní střelou minul levou tyčku. Tady scházely jen centimetry!
67'
Maignan (Lille OSC) bez problémů pokryl slabý přízemní pokus Lopese a pak rozdal míč svým kolegům v poli.
66'
Avizované střídání v týmu AS Monaco FC: Stevan Jovetić přenechal své místo Adamovi Diakhabymu.
64'
Mezitím domácí hravě kombinují na území Monaka.
63'
Střídání se připravuje také na lavičce hostujícího týmu. Dojít by k němu mělo při nejbližším přerušení hry.
60'
Rachid Ghezzal (AS Monaco FC) nesouhlasil s rozhodnutím rozhodčího a ten ho za nesportovní chování potrestal žlutou kartou.
59'
Moutinho (AS Monaco FC) ze standardky hledal Glika, ale ten nedokázal vyskočit dostatečně vysoko.
57'
Avizovaná výměna v týmu Lille OSC: hřiště opustil Anwar El Ghazi a na jeho místo přišel Fares Bahlouli.
56'
Fotbalisté Lille nesložili zbraně a stále hledají recept na to, jak dostat balon do sítě. K tomu by jim mělo pomoci i střídání, které se právě chystá.
54'
Po přihrávce zleva propadl balon až na kopačku El Ghaziho, který z penaltového puntíku pálil slepými. Hra bude navázána odkopem hostujícího gólmana.
53'
Už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
50'
Potěšit také domácí fandy se pokusil Faraj, avšak neměl dostatečně přesně seřízena mířidla.
48'
Na začátku druhé půle hosté odskakují svému soupeři na rozdíl tří gólů. Lopesovu dělovku vyrazil Maignan do vzduchu a hlavou zakončující RADAMEL FALCAO měl před sebou zcela prázdnou bránu, kterou by byl hřích netrefit.
47'
Pokus o vniknutí do levé části vápna nevyšel. Neúspěšný Jorge (AS Monaco FC) se na sebe zlobí.
46'
Během poločasové přestávky došlo v celku Lille OSC ke střídání: Luize Araúja nahradil Imad Faraj.
46'
Frank Schneider povolává fotbalisty obou mužstev zpátky na hřiště. Druhý poločas tak zanedlouho začne.
Úvodní půle vyzněla pro celek Monaka, který z minima vytěžil maximum a vede rozdílem dvou branek. Skóre zápasu otevřel Jovetić a na jeho trefu pak navázal Ghezzal. Domácí vystrčili drápky až v závěru poločasu, kdy Araújo o chlup minul pravou tyčku. Před svěřenci Argentince Bielsy tak nestojí jednoduchý úkol.
45+1'
45+1'
První nastavená minuta málem přinesla snížení, když Araújova rána zpoza šestnáctky prosvištěla jen těsně kolem pravé tyče hostující svatyně. V hledišti to jenom zahučelo.
44'
El Ghaziho prudký centr z nařízené standardky odvrátila spolehlivá defenziva Monaka do bezpečí.
43'
Araújo (Lille OSC) se rozběhl po levém křídle a jeho centr trefil ruku jednoho z bránících hráčů.
42'
Pomalu, ale jistě se blíží konec prvního poločasu. Hra nyní probíhá v blízkosti středového kruhu.
40'
Rychlý protiútok zakončil Araújo (Lille OSC) dalekonosným projektilem letícím někam na tribunu.
39'
Přesto hosté udrželi balon na svých kopačkách a vybojovali premiérový roh. Proti centrovanému balonu vyběhl Maignan a ukryl ho do svých rukavic.
38'
Lopes (AS Monaco FC) se pustil do odvážného souboje se dvěma protivníky a proti dvojnásobné přesile neobstál.
35'
Hráčům Lille se v žádném případě nedá upřít snaha. Faktem ale zůstává, že recept na soupeřovu obranu hledají svěřenci kouče Bielsy marně.
33'
Na inkasovaný gól mohli domácí odpovědět pokusem Benzii, jenže ten ve vápně přestřelil břevno.
30'
A uspěli! Fotbalisté Monaka už disponují dvougólovým náskokem. Touré zprava našel uvnitř vápna neobsazeného RACHIDA GHEZZALA a ten chytrou přihrávku po zemi přetavil v druhý gól svého týmu.
29'
Fotbalisté Monaka navštívili území Lille a snaží se tam vymyslet nějakou další zajímavou kulišárnu.
27'
Maia (Lille OSC) se uprostřed hřiště provinil faulem.
24'
Obrovská hruba obránce stála za úvodním gólem zápasu! El Ghaziho zpětnou přihrávku totiž zachytil STEVAN JOVETIĆ. Sedmadvacetiletý Černohorec si pak na hranici vápna vytvořil prostor pro střelu a tu nasměroval neomylně k pravé brankové konstrukci.
22'
Už nějakou dobu míč rotuje kolem středového kruhu, kde o něj probíhají usilovné souboje.
20'
Záhy se k balonu dostali domácí, nicméně jejich snaha ztroskotala na ofsajdovém postavení Araúja.
19'
Po ztrátě míče se Pépé dopustil útočného faulu, a Frank Schneider proto přisoudil míč hostujícím hráčům.
18'
Tým Lille rozjíždí další útočnou akci.
16'
To, že Edgar Ié (Lille OSC) umí vystřelit z uctivé vzdálenosti, je jistě chválihodné. Myslet by měl však na to, že neméně důležitá je také přesnost.
14'
Zatím jim činí potíže přechod přes středovou čáru, tu totiž záložní řada Lille střeží opravdu pečlivě.
13'
Maia nepřesně přihrál Bissoumovi, a tak mohou zase hrát hosté. Co svěřenci Leonarda Jardima vymyslí?
11'
Tam se balonu zmocnili hosté a okamžitě ho posunuli na Falcaa, ten si však nepohlídal ofsajdovou linii.
10'
Momentálně se hraje ve středu hřiště.
8'
První střela! Jovetić k ní před hranicí vápna vybídl Lopese a ten domácí branku minul o podstatný kus.
7'
Na opačné straně se El Ghazi (Lille OSC) pohyboval v postavení mimo hru – ofsajd.
6'
Po zisku míče chtěl Jovetić (AS Monaco FC) rozběhnout některého ze svých kolegů, tomu ale poslal dlouhou přihrávku a balon zamířil mimo hřiště.
4'
Jak rychle fotbalisté Lille na útočnou polovinu vstoupili, tak stejně tak z ní zase byli vytlačeni.
3'
Bezprostředně po překročení půlící čáry byli domácí faulováni a zůstanou tedy u balonu.
2'
Přesto si první útočný výpad vypracovali hráči Monaka. Falcao si navedl balon před hranici pokutového území, odkud nastřelil jednoho ze soupeřů.
1'
Míč uvedli do hry hráči Lille.
1'
Domácí odehrají zápas v červených dresech, zatímco hosté nastoupili v šedém kompletu.
Fotbalisté se odebrali do svých kabin, aby je Frank Schneider mohl přivést zpátky na hrací plochu.

Lille OSC: Maignan – Edgar Ié, Amadou, Alonso Mujica, Kouamé – Bissouma, Maia – El Ghazi, Benzia, Araújo – Pépé.
Náhradníci: Kouakou – Sadzoute, Soumaré, Mendes, Faraj, Ponce, Bahlouli.

AS Monaco FC: Benaglio – A. Touré, Glik, Jemerson, Jorge – R. Ghezzal, Moutinho, Fabinho, Rony Lopes – Falcao, Jovetić.
Náhradníci: Sy – Tielemans, Lemar, Diakhaby, Raggi, Carrillo, A. Traoré.

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Henninot.
Přibližně třicet minut před začátkem duelu probíhá na hřišti Stade Pierre-Mauroy rozcvička hráčů obou celků.

AS Monaco FC

Monako prožilo vydařený start do soutěžního ročníku a po jeho šestém kole se může chlubit šestým místem. Klub z Monackého knížectví poznal pachuť porážky zatím jen v Nice, odkud si odvezl debakl 0:4. Jinak ale úřadující mistr válí, a přestože svou sílu neváhá ukazovat především doma, tak budí respekt i na hřištích svých soupeřů.
Lille OSC

Lille vstoupilo do sezony vítězně, jenomže v dalších pěti utkáních už tak úspěšné nebylo a výsledkem toho byl propad až na sedmnáctou pozici. Momentálně má tým ze severu Francie pět bodů a od posledních Mét ho dělí body jenom dva. Nutno ovšem poznamenat, že minimální odstupy jsou mezi všemi jednotlivými celky napříč tabulkou.
Všem fotbalovým fanynkám a fanouškům přeji příjemný páteční večer a zároveň vás vítám u sledování textové online reportáže z utkání Lille OSC – AS Monaco FC, které od 20:45 obstará předehrávku 7. kola nejvyšší francouzské soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.