Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Nantes - 6. srpna 2017   15:00

Lille
48' Alonso Mujica  • 67' de Préville  • 70' El Ghazi (Kouamé)
3:0
(0:0)
Lille
Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Alonso Mujica, Ballo-Touré (46. Kouamé) – Amadou (C), Mendes (85. Maia) – El Ghazi, Benzia, Araújo – de Préville (76. Ponce).
Kouakou – Maia, Bissouma, Kouamé, Ponce, Pépé, Faraj.
Benoît Millot – Stephan Luzi, Julien Pacelli
Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve d'Ascq
30 683 diváků
Nantes
Dupé – Dubois (C), Djidji (75. Awaziem), Diego Carlos, Pallois – Iloki (64. Thomasson), Rongier, A. Touré (74. G. Gillet), Kačaniklić – Sala, Nakoulma.
Olliero – Awaziem, Thomasson, G. Gillet, Moutoussamy, Bammou, Stępiński.

To jr z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 15:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:17.
Utkání je u konce a skončilo jasnou výhrou domácího celku. Ten i po pauze předváděl kvalitní výkon a korunoval jej třemi góly. Jako první se trefil parádní křížnou ranou Junior Alonso Mujica a odstartoval ještě větší útočnou smršť. Druhou branku přidal z penalty Nicolas de Préville a jako poslední byl úspěšný Anwar El Ghazi. Nantes bylo dnes bezzubé a zcela po zásluze odjíždí s prázdnou.
90+1'
90+1'
Ještě jedna šance domácích, hezky se uvolnil Araújo, svou střelou pak ale trefil jednoho z bránících hráčů.
90'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
90'
Pallois sice dostal po rohovém kopu míč do branky, ze snížení však nic nebude, rozhodčí mu odpískal útočný faul na gólmana.
89'
Thomasson je mimo hrací plochu, kde pokračuje jeho ošetření, Nantes teď hraje v deseti.
88'
Hostující Thomasson šel neohroženě po míči, ve skluzu ale schytal nepříjemný úder do obličeje od Malcuita, který se jej snažil přeskočit.
87'
Domácí publikum už slaví tři body, nálada je na tribunách výborná.
86'
Slabá střela třela hostujícího Duboise končí mimo.
85'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Thiago Maia.
84'
Nic z toho nebylo, Maignan už rozmýšlí, kterému ze spoluhráčů pošle míč.
83'
Je tu ale roh pro Nantes.
82'
Menší nápor Nantes, před Maignana přilétlo několik centrů, on a jeho spoluhráči si zvládli poradit.
81'
U míče už jsou zase domácí, nikam už ale nepospíchají, nemají důvod. Náskok Lille je dostačující.
80'
Dupé rozehrává od vlastní branky, hosté ale mají velký problém se dostat z vlastní půlky.
78'
Domácí se fotbalem baví, předvádí divákům povedené kombinace a ti hráče odměňují potleskem.
76'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Ezequiel Ponce.
75'
Žlutou kartu za opravdu tvrdý zákrok dostal hostující Guillaume Gillet.
75'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Koffi Djidji, přichází Chidozie Awaziem.
74'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoulaye Touré, přichází Guillaume Gillet.
74'
Nantes chystá střídání a to hned dvojité.
73'
Stále sledujeme fotbal na jednu branku, Lille je při chuti a nemá dost.
71'
Jelikož si po vstřeleném gólu svlékl Anwar El Ghazi dres, aby ukázal tričko se jménem Abdelhaka Nouriho, dostal od sudího žlutou kartu.
70'
Lille právě vstřelilo branku!
No a je to už 3:0. Lille předvedlo rychlý přechod do útoku, na centr z levé strany si naběhl nekrytý ANWAR EL GHAZI a hravě prostřelil Dupého.
69'
Nantes je v posledních minutách zcela bezradné, soupeř má nad tímto týmem velkou převahu.
67'
Míč si na penaltový puntík postavil NICOLAS DE PRÉVILLE, zachoval klid a poslal svou střelu do opačného kouta, než skočil gólman Dupé. Lille vede 2:0.
66'
Penalta pro Lille! Pallois v pádu podsekl Malcuita a rozhodčí neváhal ani okamžik!
65'
Po jeho rozehrání zkusil trochu krkolomné zakončení de Préville, jeho oblouček přes hlavu skončil na horní síti Dupého branky.
64'
Domácí Araújo se nebojácně probíjel levou stranou, sice neodcentroval, o míč ale nepřišel. Vybojoval roh.
64'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Jules Iloki, přichází Adrien Thomasson.
63'
Benzia se dopustil dalšího faulu a dokonce asi metr vedle rozhodčího a ten mu dává velice přísné kázání a významně ukázal i směrem k šatnám.
61'
Rodící se protiútok Nantes zastavil Yassine Benzia faulem a i on si prohlédl žlutou kartu.
61'
Nemyslel to zle, točil míč na malé vápno, hosté ale zvládli včas zareagovat a odhlavičkovat mimo šestnáctku.
60'
Roh pro Lille, vybojoval jej Malcuit, nyní jej rozehraje Araújo.
59'
V pokutovém území svedl souboj domácí Amadou s Nakoulmou, hráč Lille byl úspěšnější a střelu hostujícího útočníka zablokoval.
58'
Tvrdý zákrok hostujícího Prejuceho Nakoulmy ocenil rozhodčí žlutou kartou.
56'
Lille je při chuti. Nyní hodlal rozhozenou obranu překonat Araújo, trefil ale pouze vracejícího se hráče.
54'
Obranná hlavička poslala míč mimo pokutové území, nicméně Lille je i nadále v jeho držení.
53'
Malcuit vybojoval pro domácí tým opět rohový kop.
51'
Hosté neuspěli ani z přímého kopu, ostrá rána prolétla nad břevnem.
50'
Málem bylo vyrovnáno. Hosté se po pěkné narážečce dostali do šance, ve vápně se objevil osamocený Rongier, jenže ten trefil pouze padajícího Maignana!
48'
No a nápor přináší úspěch. Po odvráceném centru se k míči dostal kousek za pokutovým územím JUNIOR ALONSO MUJICA a jeho rána zaplula k zadní tyči. Dupé se natahoval marně, Lille vede 1:0.
47'
Hned je tu i roh číslo jedenáct, jak vidno, Lille pokračuje v náporu.
47'
Jubilejní desátý roh domácích, na tuto standardku uklízel míč Pallois.
46'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Fodé Ballo-Touré, přichází Rominigue Kouamé.
46'

Fauly: 4:6
Máme za sebou první poločas a stav je zatím bezbrankový. Nudný fotbal se ale nehrál, zejména domácí Lille se tlačilo do útoku, vybojovalo si velké množství standardních situací, které ale končily u Dupého, či horší koncovkou. Jako první se tak do velké šance dostali hosté, jenže Nakoulma zahodil loženou šanci z několika metrů. Blízko skórování byl i domácí de Préville, jeho hlavička skončila těsně vedle. A třetí zajímavá šance dokonce skončila brankou, Araújovi byl však odmáván těsný ofsajd.
45'
44'
Jeho centr obrana odvrátila mimo vápno, Malcuitův pokus o vrácení míče do šestnáctky skončil u Dupého.
43'
Útok Lille se vedl levým křídlem, centr byl hosty sražen na roh. Benzia má další možnost centrovat do pokutového území.
42'
Maignan má míč v držení a bude rozehrávat nakrátko.
40'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul na de Prévilleho ji dostal hostující Nicolas Pallois.
39'
Dupé si včas křikl a měl tak prostor na bezpečný zákrok.
39'
Je tu opět rohový kop pro domácí tým, u míče je už nachystán Benzia.
37'
Přesnou střelou neskončila ani akce Malcuita s přihrávkou na de Prévilleho. Druhý jmenovaný pálil nad.
37'
Po poměrně akčních minutách přichází menší útlum, obrany si dávají větší pozor.
35'
Po delší době se hra přesunula k Maignanovi, ten musel dávat pozor na centr z pravé strany. Zvládl to a poté ihned rozehrál.
33'
No... Standardní situace zatím nejsou silnou stránkou domácího týmu, nezdarem skončil i tento roh.
32'
Další z rohových kopů pro Lille.
30'
Lille pokračuje v obléhání pokutového území soupeře, v posledních minutách využívá hlavně prostor na pravém křídle.
28'
O chvíli později centroval Malcuit, našel de Prévilleho hlavu, ale jeho zakončení prolétlo jen těsně vedle!
27'
Domácí Araújo sice povedenou křížnou střelou dostal míč za Dupého, radost Lille z úvodní branky však trvala jen krátkou chvíli. Poté se pískal těsný ofsajd.
26'
Dupé si poradil i s centrem z levé strany. Ihned pak rozehrál.
25'
Začal se nám hrát otevřený fotbal, což je jen dobře.
23'
Na druhé straně vystřelil po zemi El Ghazi, jeho pokus pokryl připravený Dupé.
21'
Neuvěřitelné, co teď hosté nedali. Touré vybojoval míč, kousek za vápnem napřáhl ke střele, kterou Maignan vytáhl na břevno a dorážet mohl zcela volný Nakoulma. Jeho hlavička zblízka ale skončila nepochopitelně vedle branky!
20'
Následný roh zapadl mezi ty poslední, centr nebyl pro Dupého žádným ohrožením.
19'
Na pravé straně operoval s míčem Malcuit, chtěl odcentrovat, jeho snaha byla hosty zastavena dobrým blokem.
18'
Ta skončila rohovým kopem, ovšem bez velkého úspěchu. Přízemní centr byl hosty hravě odvrácen.
17'
Faul na domácího Benziu, na centr, či střelu tento přímák není. Vidíme postupnou rozehrávku.
17'
Dupé ukončil rejdy okolo vlastního vápna, míč skryl v rukavicích a poté ihned rozehrál dlouhým výhozem.
16'
Prozatímní držení míče je 62 % : 38 %.
15'
Domácí borci pokračují v sérii standardních situací, Nantes má ve vlastní šestnáctce hromadu práce.
14'
Centr byl sice znovu odvrácen, ale de Préville zabojoval a skluzem vybojoval míč zpět.
13'
Nyní se Benziův centr stáčel od branky a hosté jej odhlavičkovali. V následném vzdušném souboji ale přišel faul a Lille má k dispozici přímý kop.
13'
A další roh pro Lille OSC.
12'
Prudký centr skončil až na zadní tyči, kde jej ale i přes velkou snahu nedokázal nikdo kloudně zpracovat.
11'
Ten nyní pokračuje rohovým kopem, u míče je nachystán Benzia.
10'
A znovu Lille, domácí nastoupili do utkání s úmyslem nenechat nic náhodě a od začátku vyvinout na soupeře velký tlak.
9'
Hráči Lille předvedli rychlý přechod do útoku, na levé straně unikal Araújo, kousek před vápnem vyslal tvrdou střelu, žel pro domácí nad břevno Dupého branky.
8'
Amadou nedokázal u pomezní čáry zastavit útok Nantes, hosté pokračují v útoku pravou stranou.
7'
Žlutozelení se poprvé dostali na útočnou polovinu, jejich snaha ale měla krátkého trvání a už se zase hraje na druhou branku.
6'
Malcuit se snažil na pravé straně zachytit prudkou přihrávku, míč byl ale rychlejší a skončil v autu.
6'
Zatím je to fotbal hraný jen na jednu stranu, Nantes se pouze brání.
5'
Dupé vystartoval ze své branky až na kraj pokutového území a odkopl míč do zámezí. Lille pokračuje v náporu.
4'
Opět Lille u míče, nyní celá akce skončila před pokutovým územím. Diváci reklamovali faul, sudí byl ale blízko a vše posoudil jako čistý zákrok.
3'
Už tu ale byla první střela utkání. Na pravé straně si zpracoval dlouhý pas El Ghazi, seběhl si na střed do vápna a po zemi prověřil Dupého.
2'
Sledujeme opatrný začátek, oba týmy se zatím oťukávají uprostřed hřiště.
1'
Výkop měli hráči Nantes.
1'

Lille OSC: Maignan – Malcuit, Edgar Ié, Alonso Mujica, Ballo-Touré – Amadou (C), Mendes – El Ghazi, Benzia, Araújo – de Préville.
Náhradníci: Kouakou – Maia, Bissouma, Kouamé, Ponce, Pépé, Faraj.

FC Nantes: Dupé – Dubois (C), Djidji, Diego Carlos, Pallois – Iloki, Rongier, A. Touré, Kačaniklić – Sala, Nakoulma.
Náhradníci: Olliero – Awaziem, Thomasson, G. Gillet, Moutoussamy, Bammou, Stępiński.

Rozhodčí: Benoît Millot – Stephan Luzi, Julien Pacelli.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Pierre-Mauroy začne v 15 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Benoît Millot, kterému budou na pomezí pomáhat Stephan Luzi a Julien Pacelli.
FC Nantes

Hosté v minulé sezóně skončili na sedmém místě, když vybojovali 51 bodů za 14 vítězství, 9 remíz a 15 porážek se skóre 40:54. U tohoto týmu se přípravné zápasy moc nevydařily, Nantes sice porazilo Servette Ženeva 2:0, ale prohrálo například s Ingolstadtem, či v posledním přípravném utkání s Janovem. Nyní je ale možné za vším udělat tlustou čáru a soustředit se na ostrý start.
Lille OSC

Domácí tým bude chtít letos dopadnou lépe, než v loňské sezóně, kdy Lille skončilo na 12. místě se ziskem 46 bodů za 13 výher, 7 remíz a 18 porážek s celkovým skóre 40:47. Příprava na tuto sezónu byla celkem povedená, Lille vyhrálo nad Reims, Kortrijkem a v generálce i nad Rennes. Vypadá to tety, že forma by mohla být načasovaná dobře.
Dobré odpoledne u utkání prvního kola francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na duel mezi týmy Lille OSC a FC Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.