Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : St. Etienne - 25. února 2018   17:00

Lyon
19' Díaz (Marcelo)
1:1
(1:0)
St. Etienne
90' Debuchy  (Cabella)
Lyon
Gorgelin – Rafael (36. Tete), Marcelo, Morel, F. Mendy – Tousart (46. Aouar), NDombèlé – B. Traoré, Fékir (70. Diakhaby), Depay – Díaz.
Grange – Aouar, Cornet, Diakhaby, Maolida, Marçal De Oliveira, Tete.
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin, Gabriel Silva (89. Dioussé) – M'Vila, Selnaes (67. Ntep) – Bamba, Cabella, Monnet-Paquet (63. Hamouma) – Berić.
Moulin – Dioussé, Hamouma, Ntep, Pajot, Pierre-Gabriel, Théophile-Catherine.

Dlouhou dobu vedl domácí celek, hostující hráči hráli celý druhý poločas aktivně a nakonec se jim podařilo vyrovnat. Postaral se o to po skvělé přihrávce Debuchy. Díky jeho trefě zápas končí plichtou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:4. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:23.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává Romain Hamouma (AS Saint-Étienne).
90+2'
Ani jeden celek se už nikam nežene, zdá se, že zápas skončí remízou.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
A je to 1:1! Domácí obrana na tuto akci nedokázala dostatečně rychle zareagovat a po Cabellově pasu snadno balon do sítě poslal nikým neatakovaný MATHIEU DEBUCHY. Asistence: Rémy Cabella.
89'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Gabriel Silva, přichází Assane Dioussé.
88'
Hraje se na polovině hrací plochy, balon nyní mají v moci domácí a rozhodně se nikam neženou.
87'
Mnoho času už fotbalisté Saint-Étienne na vyrovnání nemají. Sledujeme aktivní hru hráčů v zeleném, ale také skvělou defenzivní práci domácích.
85'
Memphis Depay má k dispozici volný kop z nějakých dvaceti metrů. Rána mířila do středu branky, kde byl připravený gólman.
85'
Žlutou kartu dostává Neven Subotić (AS Saint-Étienne).
84'
Stéphane Ruffier se zapojil do rozehrávky svého týmu, sledujeme velkou snahu hostů o vyrovnání, ale domácí hrana hraje velmi dobře.
82'
Houssem Aouar fauloval soupeře. Rozehrávat tak bude hostující celek na své útočné polovině.
81'
Dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu. Lyon stále vede o jednu branku. Hosté se snaží hrát aktivně, ale zatím jim chybí přesnost v zakončení.
78'
Robert Berić skvěle hlavičkoval nad branku. Byl ale v ofsajdovém postavení, a tak by případný gól platit nemohl.
78'
Žlutou kartu dostává Mariano Díaz (Olympique Lyon).
77'
Hosté rozehrávají na své útočné polovině, domácí fotbalisté mají velké problémy s obranou.
76'
Další rohový kop pro Saint-Étienne. Tento tým nyní má vice ze hry a domácí mají plné ruce práce s bráněním jednobrankového vedení.
75'
Velkou šanci měl nyní hostující Jonathan Bamba, ale jeho ránu dokázala zblokovat domácí obrana.
74'
Centr se snesl před branku, ale obrana Lyonu si snadno poradila. Balon do bezpečí dostal Ferland Mendy.
72'
Dvacet hry zbývá do konce zápasu, sledujeme aktivní hru hostujícího celku, který se pokouší vyrovnat. Kenny Tete nyní akci soupeře zastavil jen za cenu rohového kopu.
70'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Mouctar Diakhaby.
69'
Po faulu rozehrávají hosté na polovině hrací plochy.
68'
Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru zápasu, zasloužili by si více než jednu branku. Ani jeden celek se ale nemůže propracovat do výraznější šance.
67'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ole Selnaes, přichází Paul-Georges Ntep.
65'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž zápasu.
64'
Nabil Fékir dlouhou dobu váhal se zakončením, nakonec pálil Kenny Tete, ale jeho střela byla hodně nepovedená.
63'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Romain Hamouma.
62'
Nabil Fékir a Mariano Díaz vedli domácí útočnou akci. Po střele prvně jmenovaného skvěle zasáhl brankář Stéphane Ruffier.
60'
Šedesát minut hry je minulostí. Domácí celek sice vede o jednu branku, ale navýšit vedení se Lyonu vůbec nedaří.
59'
Domácí celek rozehrává na polovině hrací plochy, Jérémy Morel nakrátko našel spoluhráče.
58'
AS má nyní více ze hry, ale nemůže se propracovat do výraznější šance.
56'
Ferland Mendy špatně zpracoval balon, a tak hraje brankář Saint-Étienne. Pomáhá s rozehrávkou svým spoluhráčům.
55'
Yann M'Vila vedl další akci, Mathieu Debuchy pokračoval, ale Kévin Monnet-Paquet už na míč nedosáhl. Rozehrávat bude gólman.
54'
Kévin Monnet-Paquet pálil z první, ale jeho rána končí výrazně mimo branku.
53'
Marcelo kombinuje se svým brankářem na obranné polovině, nyní sledujeme klidnější pasáž hry.
52'
Jonathan Bamba se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale po nepřesné přihrávce končí míč u brankáře.
50'
Mathieu Gorgelin rozehrává od své branky, pomáhá tak svým spoluhráčům s vytvořením útočné akce.
49'
Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.
47'
Domácí celek hraje aktivně v úvodu druhého poločasu. Lyon má více ze hry, hostující obrana se musí bránit tlaku soupeře.
46'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Houssem Aouar.
46'
Po prvním poločase vede domácí celek o jednu branku, Lyon má více ze hry a snadněji si dokáže vypracovat střelecké pozice. Naopak AS musí zlepšit hru.
45+1'
45+1'
Jedna minuta se bude přidávat.
45'
Hraje se poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
45'
Převahu má nyní hostující celek, ale hráči v zeleném se nemohou dostat ke střele. Kévin Monnet-Paquet nedokázal zpracovat centr spoluhráče.
44'
Ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí v závěru poločasu k vidění není.
42'
Žlutou kartu dostává Ole Selnaes (AS Saint-Étienne).
42'
V poklidném tempu se dohrává poločas, hostující brankář vykopává od své branky. Stéphane Ruffier poslal balon až na útočnou polovinu.
41'
Mathieu Gorgelin podržel své spoluhráče, dokázal si po radit se střelou, kterou na jeho branku vyslal hostující Robert Berić.
40'
Yann M'Vila získal míč na své polovině, a tak rychle rozehrává od své branky. Následně hlavičkoval po centru před branku Kévin Monnet-Paquet hodně nepřesně.
39'
Saint-Étienne se pokouší hrát na rychlé brejky, ale obrana domácích je zatím pozorná a nenechá se překonat.
37'
Kenny Tete kombinuje se svými spoluhráči na útočné polovině, ale bez střely na branku nemůže Olympique pomýšlet na navýšení náskoku.
36'
Domácí fotbalisté vinou zranění museli poněkud předčasně střídat. Sledujeme ale dál aktivní hru Lyonu.
36'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Rafael, přichází Kenny Tete.
34'
Po faulu hráče AS rozehrávají domácí, zraněný je Rafael.
33'
Nabil Fékir hledal naběhnutého spoluhráče, ale jeho pas postrádal přesnost.
31'
Domácí hráči se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale zatím marně.
30'
Momentálně se hraje na obranné polovině Saint-Étienne, nicméně si domácí fotbalisté nemohou vypracovat výraznější šanci.
29'
Do rozehrávky Lyonu se zapojí také brankář, Lyon hraje ve velké pohodě.
28'
Domácí fotbalisté mají více ze hry, pokouší se hrát aktivně, ale nemohou se stabilněji prosadit na útočné polovině. Obrana AS je nyní pod tlakem.
27'
Rohový kop pro hostující celek. Mathieu Debuchy hlavičkoval ale mimo branku. Rozehrávat tak bude domácí gólman.
26'
Obrana Saint-Étienne si dokázala poradit s tlakem soupeře, Lyon se nedokázal prosadit. Tanguy NDombèlé skvěle vypálil, jeho ránu kryje brankář.
25'
Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy. Akci domácích vedl Memphis Depay. Následně z velké dálky pálil Nabil Fékir, jehož pokus byl zblokovaný.
23'
Centr před branku byl hodně nepovedený, a tak akce AS končí.
23'
Rohový kop pro hostující celek, domácí obrana měla co dělat, aby si dokázala poradit.
21'
Dvacet minut hry je minulostí. Domácí celek se dostal do jednobrankového vedení. Nyní mohou domácí hrát více v klidu.
19'
Lyon právě vstřelil branku!
Domácí celek se dostává do vedení. Marcelo vyslal krásný centr před branku, kde si balon zpracoval MARIANO DÍAZ a jeho rána zapadla přesně do branky. Gólman mnoho šancí neměl.
18'
Na trávníku se začíná přiostřovat, sledujeme poměrně hodně zákroků a soubojů na hranici pravidel.
17'
Memphis Depay vedl rychlou protiakci domácích, pokračoval Nabil Fékir. Jejích počínání ale zastavila obrana AS.
15'
Po krátké akci se hosté dostali do střelecké pozice, Robert Berić překonal brankáře. Jeho radost ale netrvala dlouho, protože mu byl odpískaný a odmávaný ofsajd.
13'
Rémy Cabella zůstává ležet na hrací ploše, o faul se ale nejednalo. Hra pokračuje dál. Rozehrávají domácí.
13'
Robert Berić hledal naběhnutého spoluhráče, ale Mathieu Debuchy nedokázal dlouhý balon zpracovat.
12'
Gabriel Silva má k dispozici autové vhazování poblíž půlící čáry. Sledujeme takticky vedený fotbal. Ani jeden celek nechce chybovat.
11'
Domácí celek kombinuje na útočné polovině, akci vedl Rafael, ale nedokázal přesněji zakončit.
10'
Vykopávat bude domácí brankář, hosté se sice dostali k brance soupeře, ale nevypracovali si výraznější střeleckou pozici.
9'
Gabriel Silva má k dispozici autové vhazování, mnoho šancí momentálně k vidění není. Více ze hry a územní převahu mají domácí.
8'
Rafael si dobře vyskočil na balon, ale po teči obránce končí mimo hrací plochu. Další roh. I ten byl neúspěšný.
7'
Další rohový kop pro Lyon. Mariano Díaz centroval před branku, obrana srazila na roh.
6'
Ole Selnaes se dopustil faulu na útočné polovině, a tak hrají domácí. Ani jeden celek se do výraznější šance zatím neprobojoval.
5'
Balon do hry výkopem uvede brankář Stéphane Ruffier.
4'
Ferland Mendy postupoval před branku, ale byl faulovaný soupeři. Nakonec je z toho rohový kop pro domácí celek. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
2'
Stéphane Ruffier se zapojil do rozehrávky svého týmu, rychle poslal balon od branky.
2'
Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek nechce chybovat.
1'
Zápas začíná v poklidném tempu. Domácí hrají v bílém, hosté v zelením.
1'

Olympique Lyon: Gorgelin – Rafael, Marcelo, Morel, F. Mendy – Tousart, NDombèlé – B. Traoré, Fékir, Depay – Díaz.
Náhradníci: Grange – Aouar, Cornet, Diakhaby, Maolida, Marçal De Oliveira, Tete.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin, Gabriel Silva – M'Vila, Selnaes – Bamba, Cabella, Monnet-Paquet – Berić.
Náhradníci: Moulin – Dioussé, Hamouma, Ntep, Pajot, Pierre-Gabriel, Théophile-Catherine..
Olympique Lyon odehrál 26 zápasů s bilancí 14-7-5 a získal 49 bodů. V tabulce mu patří čtvrtá pozice. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s PSG 2:1. Nestačil na Bordeaux 1:3, Monako 2:3 a Rennes 0:2. Remizoval s Lille 2:2.
AS Saint-Étienne odehrálo 26 zápasů s bilancí 9-6-11 a získalo 33 bodů. V tabulce je na dvanácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Caen 2:1, Amiens 2:0 a Angers 1:0. Nestačilo na Nice 0:1 a remizovalo s Marseille 2:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Olympique Lyon – AS Saint-Étienne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.