Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Lyon - 18. března 2018   21:00

Marseille
33' Rolando  • 84' Mitroglu
2:3
(1:1)
Lyon
42' Rami (vl.)  • 54' Aouar   • 90' Depay
Marseille
Mandanda – Sakaj (36. B. Sarr), Rami, Rolando, Amavi – Maxime López, Gustavo – Thauvin, Payet, Ocampos (75. M. Sanson) – Germain (64. Mitroglu).
Pelé – Kamara, Mitroglu, N'Jie, M. Sanson, B. Sarr, Anguissa.
Lyon
A. Lopes – Rafael, Marcelo, Morel, F. Mendy – Aouar (77. Ferri), Tousart, NDombèlé – B. Traoré, Díaz, Cornet (65. Depay).
Gorgelin – Depay, Diakhaby, Cheikh Diop, Maolida, Ferri, Tete.

90+3'
90+2'
Nastavují se celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90+1'
Žlutou kartu dostává Memphis Depay (Olympique Lyon).
90'
Lyon právě vstřelil branku!
Drama pokračuje! Lopes rozehrál odkopem až k vápnu soupeře, kde se do souboje dostal MEMPHIS DEPAY společně s obráncem. Prvně zmiňovaný jej vyhrál a přesnou hlavičkou poslal míč ke vzdálenější tyči.
89'
V závěru vytěžil Lyon rohový kop. V něm sice neuspěl, ale drží balón a hraje se na obranné polovině domácích.
88'
Ndombelé odkopl míč jen na protější stranu hřiště. Byl pod tlakem, a tak balon soupeři v podstatě jen odevzdal.
87'
Mitroglu číhal mezi dvěma stopery. Snažil se zužitkovat pas, nicméně se k balónu nedostal.
86'
A rázem je obraz hry zcela odlišný. Lyon je nervózní, začíná chybovat. Domácí naopak za velké podpory fanoušků opět útočí.
84'
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí se dlouho nemohli propracovat k žádné útočné akci. Tentokrát se jim to ale již povedlo. KONSTANTINOS MITROGLOU využil sraženého balónu, který zužitkoval hlavičkou. Balón poté přeletěl přes Lopese a zamířil za brankovou čáru.
83'
Už už to vypadalo, že se Ferri dostane k přihrávce ve velkém vápně soupeře. V poslední chvíli ale upadl.
82'
Traoré se pokoušel dostat přes Rolanda. Tomu přišel na pomoc Gustavo a hostující útočník se k balónu nepropracoval.
81'
Útočnou akci domácích zastavil ofsajd, v němž se zjevil Mitroglou. Lyon tak bude rozehrávat.
79'
Je to urputný boj. Marseille se snaží s výsledkem něco udělat, jenže v této fázi se Lyon brání velmi dobře.
77'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Jordan Ferri.
76'
A opět museli na plac lékaři. Ti dnes mají dost práce. Ošetřovali Aourara, který nicméně vypadá, že bude v pořádku.
75'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Morgan Sanson.
74'
Diaz číhal za obranou domácích. Traoré ho hledal dalekonosným nákopem, jenže svůj pas dost přetáhl.
73'
Marseille se dostalo opět k balónu. Thauvin centroval ke vzdálenější tyči, avšak žádného ze spoluhráčů nenašel.
72'
Ocampos dostal dobrou přihrávku, jenže zazmatkoval a zpětným pasem již našel jen Diaze.
70'
Následoval rohový kop v Lyonu, v němž se defenzíva domácích ubránila.
69'
Fantastický zákrok domácího brankáře. Traoré pálil z první po centru do vápna pod břevno. Mandanda ale zaplachtil vzduchem a míč vytěsnil nad.
68'
Marcelo byl pod tlakem útočícího Mitrogloua. Nakonec si poradil a malou domů donutil Lopesem rozehrát odkopem.
67'
Hostující obránce odkulhal za postranní čáru. Není jisté, zda se do hry vrátí. Zatím hraje Lyon o desíti.
66'
Rafael byl faulován Amavim, Má nějaké zdravotní potíže a potřebuje lékařské ošetření.
65'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Memphis Depay.
64'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Konstantinos Mitroglu.
63'
Marseille se v prvním poločase dařilo v útočné fázi, aktuálně to domácím vůbec nejde. Vázne to především v kombinační souhře.
62'
Aourar se snažil vysunout do útoku Corneta. Ten měl ale přihrávku na dlouhou nohu a k míči se nedostal.
60'
Držení míče: 40% – 60%.
59'
Thauvin šel podél postranní čáry sám do útoku. Neměl podporu spoluhráčů a Rafaela neoblafl. Bude se kopat od brány Lopese.
58'
Traoré se prokličkoval až k malému vápnu, kde vypálil přes Marcela. Jeho střela ale mezi třemi tyčemi neskončila.
57'
Domácí se samozřejmě ihned snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat. Mají na to spoustu času.
55'
Stejný hostující hráč krátce na to rozehrával rohový kop svého týmu. S tím si tentokrát obrana domácích dokázala poradit.
54'
Hosté otáčejí vývoj zápasu! Traoré dostal balón ke straně a poté přihrávkou našel na hranici velkého vápna HOUSSEMA AOURARA, který tažnou ranou ke vzdálenější tyči rozvlnil sít.
53'
Sledujeme vyrovnanou pasáž. Oba týmy se chtějí chopit iniciativy a hrát útočně.
52'
Na protější straně odcentroval Mendy na hranici hřiště. Po nákopu k bližší tyči úřadoval pozorný Rami.
51'
Thauvin získal míč a vydal se do rychlé protiakce. Jako uragán prolétl středem hřiště až k hranici vápna, avšak tam o balón nakonec přišel.
50'
Morel byl faulován nedaleko středového kruhu. Lyon tak zůstane u míče.
48'
Žlutou kartu dostává Mariano Díaz (Olympique Lyon).
47'
Během přestávky nesáhl ani jeden tým k nějaké změně v sestavě.
46'
Domácí vstoupili do zápasu mnohem aktivněji. Byli lepší a dočkali se zaslouženě gólu, když se ve 33. minutě trefil Rolando. Jenže následně se Lyon herně zlepšil a v závěru poločasu srovnal poté, co si Rami vstřelil nešťastný vlastní gól.
45+2'
45'
Nastavují se dvě minuty nad rámec poločasu.
44'
Amavi hlavičkoval z vlastního vápna přímo na hlavu Tousarta. Lyon je tak znovu usazen na útočné polovině.
43'
Hosté jsou rázem sebevědomější a jistější. Jsou opět u balónu a směřují do útoku.
42'
Tak hosté v závěru poločasu přeci jen vyrovnávají. ADIL RAMI jim k tomu ale velmi pomohl. Ndombele odcentroval do šestnáctky, kde Cornet napálil právě Ramiho, od něhož se míč odrazil za záda domácího brankáře.
40'
Mohlo být vyrovnáno! Cornet nádhernou ranou napálil břevno. Míč se vrátil před vápno, kde dorážel Traoré trestuhodně mimo!
39'
Hra se sice obrátila. jenže Cornet byl v těžké situaci. Přeposlal balón na protější stranu vápna, avšak domácí se k míči dostali jako první.
38'
Už už ale Marseille opět míří na obrannou polovinu soupeře, kde momentálně kombinuje.
37'
Aouar odcentroval ze strany. Jeho pas prolétl pokutovým územím bez kontaktu. Míč prolétl až za postranní čáru.
36'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Hiroki Sakaj, přichází Bouna Sarr.
35'
Sakai má nějaké závažnější zdravotní problémy. Leží na trávníku a směřují k němu lékaři i s nosítky.
34'
Hosté se snaží nějakým způsobem dostat do hry, jenže v této fázi se jim nedaří v útočné fázi.
33'
Z následného volného přímého kopu už ale jdou domácí do vedení. Po centru do šestnáctky se balón dostal na hlavu Ramiho, který jej přeposlal před sebe na ROLANDA. Ten z bezprostřední blízkosti nedal gólmanovi šanci.
32'
Stejný hostující hráč následně fauloval Ocampose před vlastním vápnem. Naštěstí pro Lyon toho domácí celek využít nedokázal.
30'
Na druhé straně to zkusil Rafael. Poprvé si Mandanda sáhl na balón a lapil ho bez větších potíží.
29'
Vzápětí to byl opět Germain, kdo se propracoval do zakončení. Tentokrát svým přízemním pokusem poslal balón do náruče gólmana.
28'
Thauvin přesunul balón na Germaina, jenž pálil z velkého úhlu. Jeho pokus byl zablokován a ani v následném rohu Marseille neuspělo.
27'
Domácí výborně napadají rozehrávku soupeře. Jsou opět u míče a směřují k brance Lopese.
26'
I tentokrát se defenzíva hostů ubránila. Centr k bližší tyči odvrátil pozorný Morel.
25'
Balón prosvištěl pokutovým územím Lyonu. Marcelo raději balón následně odkopl za cenu rohového kopu.
24'
Marseille má stále o něco více ze zápasu než soupeř, nicméně na nějakou vážnější příležitost stále čekáme.
23'
K míči se postavil Traoré jehož nákop zamířil na bližší tyč, kde se zastavil o lidskou zeď.
22'
Žlutou kartu dostává Rafael (Olympique Lyon).
22'
Germain byl faulován na útočné polovině, nedaleko rohového praporku. Následovat bude standardní situace.
20'
Držení míče: 55% – 45%.
19'
Žlutou kartu dostává Florian Thauvin (Olympique Marseille).
18'
Jedná se o Aouara. Ten se po krátké přestávce zvedá na nohy a bude tak moci ve hře pokračovat.
17'
Na obranné polovině Lyonu zůstává po souboji ležet jeden z hráčů Lyonu. Snad to nebude nic vážného.
16'
Sledujeme poměrně pohledný fotbal. Oba týmy se snaží hrát aktivně dopředu, a to je pro oko diváka jen dobře.
15'
Diaz z ničeho nic číhal osamocený ve vápně. Zužitkoval letící balón, který protečoval mimo prostor tří tyčí.
13'
Hosté u kulatého nesmyslu dlouho nezůstali. Odkop od branky Lyonu skončil míčem v zázemí.
12'
Thauvin byl v dobré střelecké pozici, jenže z hranice malého vápna překvapivě bránu vysoce přestřelil.
11'
Dlouhý nákop na útočnou polovinu zkoušel zužitkovat Amavi. Na balón ale nedosáhl, a tak Lyon bude vhazovat.
10'
Marseille je aktivnějším týmem. Opět je u míče a hledá skulinku, díky které by dostala balón blíže k brance Lopese.
8'
Jenže z toho nic nebylo, naopak. Thauvin se vrhl do vápna, kde padl a dožadoval se penalty. Nicméně se hraje dál.
7'
Lyon se poprvé v tomto duelu dostává přes půlící čáru a směřuje do útoku.
6'
Centr na Germaina nebyl přesný. Míč doplul až k Lopesovi, který balón zachytil do náruče.
5'
Podél postranní čáry se snažil projít Ocampos. Aouar ho zastavil, nicméně domácí tým bude vhazovat.
4'
Olympique Marseille je na začátku tohoto duelu aktivnějším týmem.
3'
Následovala standardní situace domácích. Payet si vzal balón na starost a odcentroval do míst, kde se Lyon dokázal ubránit.
2'
Bouřlivá atmosféra, světlice a dýmovnice. Hřiště zavalila mlha hned na začátku zápasu, a je poměrně špatná viditelnost.
1'
Olympique Lyon

- je na čtvrté příčce se ziskem 54 bodů. Tento celek ztrácí pět bodů právě na dnešního soupeře. Má stejné skóre jako Marseille, a co se týče aktuální formy, tak neprohrál 4x v řadě. Naposledy porazil Caen 1:0.
Olympique Marseille

- Má po 29 odehraných zápasech 59 bodů a nachází se na druhé příčce se ztrátou sedmi bodů na druhé Monako. Se skóre 59:34 naposledy vyhrálo, když venku porazilo Toulouse 2:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.