Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : St. Etienne - 10. prosince 2017   21:00

Marseille
11' Germain (Thauvin) • 71' Germain (Thauvin) • 80' Ocampos (Amavi)
3:0
(1:0)
Marseille
Mandanda – B. Sarr, Rami, Abdennour (64. Rolando), Amavi – Maxime López, Gustavo (85. Anguissa) – Thauvin, M. Sanson (69. Ocampos), Payet (C) – Germain.
Pelé – Sakaj, Rolando, Ocampos, Anguissa, Mitroglu, N'Jie.
N. Rainville – C. Gringore, L. Stien
Stade Vélodrome, Marseille
St. Etienne
Ruffier (C) – Pierre-Gabriel, Théophile-Catherine, F. Pogba (46. Lacroix), Janko – Dabo (81. Gonçalves), Pajot, Selnaes – Bamba (74. M'Bengue), Diony, Monnet-Paquet.
Moulin – Lacroix, M'Bengue, Maiga, Hernani, Söderlund, Gonçalves.

Dnes je dohráno, děkuji vám za pozornost, přeji dobrou noc, úspěšný start do nového týdne a příště na shledanou.
Druhá půle začala vyloučením hostujícího Pierra-Gabriela, poté už byli hosté prakticky bezbranní, soupeř přidal další dva góly, kterými dal výsledku konečnou podobu. Dalším brankám zabránil Ruffier, případně branková konstrukce jeho svatyně. Marseille dnes zvítězilo zaslouženě.
90+1'
90+1'
Payet rozehrál, hosté míč odvrátili a tím končí celý duel.
90'
Germain útočil na hattrick, jeho střela byla sražena na roh.
88'
Střela z dálky jednoho z hostujících fotbalistů končí mimo soupeřovu svatyni. O vítězi je samozřejmě rozhodnuto.
85'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luiz Gustavo, přichází André Anguissa.
83'
Mohlo to být 4:0 a Ocampos mohl podruhé skórovat, tentokrát však přízemní střelou Ruffiera nepřekonal, hostující brankář míč vyráží.
81'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Bryan Dabo, přichází Vagner Gonçalves.
80'
Marseille právě vstřelilo branku!
Amavi dobrou přihrávkou našel v pokutovém území svého spoluhráče, LUCAS OCAMPOS následně naběhl více na střed a nechytatelnou ranou zamířil ke vzdálenější tyči, kam se Ruffier natahoval úplně zbytečně, tady neměl šanci.
79'
Thauvin se dostal k míči, na nic nečekal a ihned střílel směrem na bránu, Ruffier však míč dobře viděl a ukryl jej do rukavic.
76'
Mandanda nemá ve druhé půli prakticky žádnou práci, vše odvedou jeho spoluhráči. Může za to pochopitelně i vyloučení Pierra-Gabriela.
75'
Rohový kop pro hostující celek.
74'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Cheikh M'Bengue.
74'
Payet střílel z dobré vzdálenosti, avšak příliš vysoko nad bránu.
71'
Stejná dvojice, která otevřela gólový účet duelu, má prsty i ve druhé brance. Thauvin poslal z pravé strany přihrávku před bránu, kde VALÈRE GERMAIN předběhl všechny protihráče a zamířil do protipohybu brankáře.
71'
Jeden z hráčů Marseille upadl v pokutovém území, ale hra pokračuje.
70'
Thauvin pronikl po pravé straně až před bránu, překonal Ruffiera, ale pro změnu orazítkoval levou tyč jeho brány. Tak ještě aby někdo trefil břevno a bude to kompletní.
69'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Lucas Ocampos.
66'
Payetův nijak nebezpečný centr skončil v rukavicích hostujícího brankáře.
64'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Aymen Abdennour, přichází Rolando.
63'
Abdennour hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, tentokrát Ruffierovi pomohla pravá tyč jeho brány, od které se míč odrazil.
60'
Žlutou kartu dostává Léo Lacroix (AS Saint-Étienne).
59'
Hra je přerušena, na trávníku leží jeden z hráčů Marseille.
57'
Příliš prudký pas Thauvin nedoběhl, aut pro Saint-Étienne.
55'
Hosté se na chvíli dostali do útoku, ale špatný centr nemohl Mandandu nijak vyděsit.
52'
Domácí rozehráli přímý kop, Payet ale mířil vysoko nad bránu.
51'
Červenou kartu dostává Ronaël Pierre-Gabriel (AS Saint-Étienne).
51'
Do protiútoku však vyrazili domácí, Pierre-Gabriel musel zatáhnout za záchrannou brzdu, když fauloval unikajícího Sansona a musí předčasně pod sprchy.
50'
Hosté rozehrají standardku.
47'
Lehký míč končí u Ruffiera, který míč rychle bere do rukou.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Florentin Pogba, přichází Léo Lacroix.
46'
Domácí zatím potvrzují roli favorita, třebaže dali jen jeden gól, jsou aktivnější a nebezpečnější. Hostující tým drží nad vodou jejich kapitán a brankář v jedné osobě, směrem dopředu toho moc nepředvedli. Dočkají se ve 2. poločase?
45+1'
45'
Dva hráči Marseille si nabíhali před bránu na centr, ale ani jeden z nich na míč nedosáhl.
44'
Dabo se málem dostal do šance, ale míč se mu zamotal mezi nohama, krátce na to zastavuje jeho mužstvo ofsajd.
43'
Pajot raději poslal míč Ruffierovi, ten jej po krátkém rozmýšlení odkopl daleko od brány.
42'
Ofsajd a v něm mužstvo Marseille.
41'
Mandanda trochu zahrál na nervy domácím příznivcům, míč ale přeci jen po malé domů stačil odkopnout do bezpečí.
40'
A mohlo to být z pohledu domácích veselejší, Germain zůstal volný na středu a míč se k němu skutečně dostal, následný střelecký pokus domácího fotbalisty však letící vysoko nad soupeřovu svatyni.
40'
Během ani ne minuty třetí roh pro domácí.
39'
Selnaes ztečoval ránu ze střední vzdálenosti do zámezí, další roh pro Marseille.
38'
Hosté se sice diví, avšak hlavní arbitr je neoblomný a píská faul v jejich neprospěch.
37'
Domácí se nemohli dostat přes půlící čáru a tak míč poslali jen ke svému brankáři.
35'
Nyní bude rozehrávat roh.
34'
Sanson na nepřesný centr nedosáhl, míč ale doběhl a jeho tým pokračuje v útoku.
32'
Vypadalo to na ofsajd, ale hra pokračovala, Diony poslal přihrávku z pravé strany před bránu, míč projel kolem ní, ovšem nikdo jej netečoval.
31'
Gustavo si doběhl do pokutového území pro přihrávku, dočkal se jít, ale z voleje mířil pouze do bránícího protihráče.
30'
Žlutou kartu dostává Bryan Dabo (AS Saint-Étienne).
29'
López si šel pro faul a ten si vynutil, jeho tým rozehraje z poloviny hřiště.
27'
Amavi pohlídal míč v cestě do zámezí, rozehrávat bude Mandanda.
26'
Gustavo vyskočil nejvýš, jeho nebezpečný hlavičkový pokus na brankové čáře výtečně vyrazil Ruffier.
25'
Zblokovaná přihrávka přináší Marseille rohový kop.
23'
Domácí mohli jít do dvoubrankového vedení, Sanson obdržel přihrávku před prázdnou bránu, ale do míče se netrefil tak, jak by si přál.
21'
Žlutou kartu dostává Aymen Abdennour (Olympique Marseille).
20'
Nic složitého pro Mandandu, který vyběhl z brankové čáry, natáhl se a balón schoval do rukou.
19'
První možnost pro hostující tým, který rozehraje přímý kop.
17'
Nebezpečnou přihrávku před bránu stačili hosté zastavit.
16'
Držení míče po čtvrt hodině hry: 80 % – 20 %.
15'
Ruffier nyní předvedl vynikající zákrok, když vyrazil Payetovu hlavičku a poradil si i s dorážkou Germaina, jenž ale stál v ofsajdu a jeho případný gól by tak neplatil.
14'
Letící míč z pravé strany Ruffier bez velkých problémů schovává do rukou. Domácí jsou hodně aktivní.
13'
Další nebezpečný centr hosté odvrací do bezpečí.
11'
Míč byl po rohovém kopu prodloužení na pravou stranu, kam naběhl nepohlídaný VALÈRE GERMAIN, jenž hlavou zamířil do volné části hostující svatyně.
11'
Ruffier musel zasáhnout poté, co míč nikdo netečoval a ten si to pádil k levé tyči jeho brány.
10'
Po faulu bude Marseille rozehrávat standardku od středové lajny.
7'
Gustavo měl před sebou odkrytý prostor, ale svoji střelu adresoval vedle vzdálenější tyče.
6'
Bamba se málem dostal do šance, v poslední chvíli mu míč ukopl jeden z protihráčů.
5'
Hra se odehrává převážně u středové čáry, daleko od obou branek.
2'
Domácí mají od úvodního hvizdu míč ve své moci, ale zatím si jen přihrávají mezi sebou.
1'

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rami, Abdennour, Amavi – Maxime López, Gustavo – Thauvin, M. Sanson, Payet (C) – Germain.
Náhradníci: Pelé – Sakaj, Rolando, Ocampos, Anguissa, Mitroglu, N'Jie.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Pierre-Gabriel, Théophile-Catherine, F. Pogba, Janko – Dabo, Pajot, Selnaes – Bamba, Diony, Monnet-Paquet.
Náhradníci: Moulin – Lacroix, M'Bengue, Maiga, Hernani, Söderlund, Gonçalves.

Rozhodčí: N. Rainville – C. Gringore, L. Stien.
Poslední vzájemné zápasy

Marseille – Saint-Étienne 4:0
Saint-Étienne – Marseille 0:0
Marseille – Saint-Étienne 1:1
Saint-Étienne – Marseille 0:2
Saint-Étienne – Marseille 2:2
AS Saint-Étienne je na tom o poznání hůře a tato sezone zatím hostům vůbec, ale vůbec nevychází. Hostující celek má pouze 20 bodů a je až na patnácté pozici, navíc inkasoval už 24 branek a má jednu z nejhorších obran. A to u hostů není zvykem, protože v minulých sezonách meli hosté vždy výbornou obranu. Z posledních peti utkání hostující celek ani jednou nevyhrál.
Olympique Marseille si v této sezone nevede vůbec špatne. Domácí celek zatím získal 32 bodů a nachází se na čtvrté pozici, když má stejný počet bodů jako třetí Lyon a na druhé Monako ztrácí tři body, to už ovšem zápas v tomto kole hrálo. Na první celek z Paříže ztrácí Marseille 12 bodů. Domácí mají ale velmi dobrou formu, protože z posledních peti utkání třikrát vyhráli a dvakrát remizovali.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu poslední zápas 17. kola, ve kterém vyzve celek Marseille AS Saint-Étienne. Favoritem tohoto utkání je domácí mužstvo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.