Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Troyes - 20. prosince 2017   20:50

Marseille
31' Payet  • 66' Gustavo (Amavi) • 84' Germain (M. Sanson)
3:1
(1:1)
Troyes
14' Pelé  (Khaoui)
Marseille
Mandanda – B. Sarr (57. Sakaj), Rolando, Rami, Amavi – Gustavo, Maxime López (72. Anguissa) – Thauvin, M. Sanson, Payet (C) – Germain.
Pelé – Abdennour, Mitroglu, N'Jie, Sakaj, Ocampos, Anguissa.
Thual – Lombard, Debart
Stade Vélodrome, Marseille
Troyes
Samassa – Deplagne, Giraudon, Hérelle, Ch. Traoré – Bellugou (62. Confais) – Darbion (C), Azamoum, Khaoui (80. Nivet), Pelé (70. Grandsir) – Suk Hjun-Čun.
Zelazny – Confais, Grandsir, Niane, Nivet, J. Obiang, Vizcarrondo.

V letošním kalendářním roce je to ode mne z francouzské Ligue 1 všechno a budu se s vámi těšit dále u komentovaných přenosů po zimní přestávce, která bude končit 20.kolem v půli ledna. Hezký zbytek večera!
Je konec! Domácí hráči díky dvěma vstřeleným brankám ve druhé půli dokonali obrat skóre a z dnešního utkání si odnáší po výhře 3:1 všechny tři body. Ze strany Marseille to dnes byl velmi dobrý a dominantní výkon, snad jen škoda laxních pár minut v úvodní části zápasu, které vedly k brance soupeře. Troyes se dnes na moc nezmohlo, za zmínění stojí pouze branka Pelého a pak velká šance na srovnání Suka Hjun-Čuna v 75.minutě, kdy jihokorejský útočník nejprve trefil břevno a následně zblízka netrefil bránu.
90+3'
90+3'
Payet vystřelil velmi chytře přes obrannou zeď k pravé tyči, gólman Samassa dokázal míč chytit.
90+2'
Rozehrávka přímého kopu se protahuje, tohle bude pravděpodobně poslední akce zápasu.
90+1'
Anguissa se nebezpečně prohnal hned mezi trojicí hráčů v modrých dresech, Azamoum následně neměl jinou možnost, než faulovat.
90'
Nastavovat se budou dvě minuty navrch.
89'
Domácí se posouvají na polovinu soupeře, Sakaj se dost možná takticky ocitl v ofsajdové pasti.
88'
Marseille drží balón na svých kopačkách, do rozehrávky se zapojuje také brankář Mandanda.
86'
Confais dobře nacentroval míč do malého vápna, Suk si naskočil na hlavičku příliš pozdě, a tak balón pouze prolétá za bránu.
85'
Troyes se ještě nevzdává a okamžitě se pouští do útoku.
84'
Marseille právě vstřelilo branku!
O výsledku dnešního utkání je pravděpodobně rozhodnuto! Marseille vydolovala ve vlastním vápně nakopnutý balón a díky rychlému centru vpřed se dostali bílí v počtu třech hráčů do brejku. Sanson se dokázal uvolnit mezi dvěma obránci do úniku a v kritickém momentu přihrál do strany na VALÉRE GERMAINA, který uklízel míč do odkryté sítě.
83'
Troyes momentálně dostává svého soupeře pod tlak, ale obrana Marseille odolává.
82'
Bílí drží míč na polovině soupeře, ale kvůli nepřesné přihrávce může Troyes jít do brejku. Amavi urgentně zakopává míč pryč z velkého vápna.
81'
Do konce utkání zbývá něco málo lehce pod deset minut, to je však stále dostatek času na vyrovnání.
80'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Lucas Ocampos.
80'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Saif-Eddine Khaoui, přichází Benjamin Nivet.
79'
Hraje se rychle z jedné strany na druhou. Suk Hjun-Čun se ocitl v osobním souboji se Sakajem uvnitř šestnáctky, avšak pádem si jihokorejský útočník penaltu nevynutil. Na druhé straně se dostává do střeleckého zakončení Payet, lobovaný míč těsně přelétl bránu.
78'
Následuje rohový kop, domácí jsou vytlačeni nakrátko až za půlící čáru.
77'
Gustavo uvolnil z pravé strany Thauvina do velkého vápna, tam Thauvin nastřelil obránce, od nějž míč míří za bránu.
76'
Domácí tahají balón po křídlech co nejdále od vlastní brány.
75'
Tak tohle bude hodně mrzet! Suk Hjun-Čun si výborně naběhl na Grandsirův centr do šestnáctky, dokázal se prosadit přes obránce Rolanda a hlavičkou trefil břevno. Následně se ještě dostal k dorážce, ale z bezprostřední blízkosti v malém vápně netrefil bránu.
73'
Thauvinova skákavá střela z hranice velkého vápna míří do Samassovy náruče.
72'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází André Anguissa.
71'
Suk teď chtěl zblokovat Ramiho odkop z hloubi domácí poloviny hřiště, to se mu vůbec nepovedlo a navíc ještě udeřil svým ramenem soupeřícího obránce do obličeje.
70'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Bryan Pelé, přichází Samuel Grandsir.
69'
Modří drží míč na svých kopačkách, avšak ve velké vzdálenosti od Mandandovy brány.
68'
Hráči ESTAC Troyes rázem začali hrát více aktivně směrem vpřed.
66'
Domácí otáčejí vývoj utkání! Amavi vyslal povedený nákop za obranu, který si zpracoval LUIZ GUSTAVO, jenž se z levé strany dostal do pokutového území a zakončil po zemi perfektně k pravé tyči.
65'
Standardní šance hostí končí takřka okamžitě na kopačkách hráčů Marseille.
64'
Darbion si v pokutovém území naskočil na letící centr z kopačky Pelého, obránce Rami nakonec posílá balón na rohový kop.
63'
Luiz Gustavo naprosto nesmyslně fauloval na polovině soupeře a zbytečně daroval míč protihráčům.
62'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází François Bellugou, přichází Aloïs Confais.
60'
Domácí hráči pokračují v zakládání útočných akcí, do konce zápasů zbývá ještě půl hodina hry.
58'
Rohový kop pro Olympique Marseille. Payet nečekaně centroval přímo „do brány“, Samassa nedokázal zachytit letící míč a na brankové čáře jej musel odkopem zastoupit jeden z obránců.
57'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Bouna Sarr, přichází Hiroki Sakaj.
57'
Thauvin nepřesným centrem poslal míč jen do zámezí.
56'
Marseille se i nadále drží na polovině soupeře, až na malou výjimku se hraje jen na jednu bránu.
54'
Traoré poněkud sporným zákrokem připravil Lópeze při útočné akci o míč, o několik sekund později se k obránci Troyes přihnal Thauvin, jenž předvedl hodně ostrý skluz. Florian Thauvin posléze vidí žlutou kartu.
53'
Maxime López je faulován Khaouim, hlavní rozhodčí nařizuje volný kop.
52'
Sarr v souboji s Pelém vychází díky nečistému zákroku hostujícího hráče vítězně.
50'
Domácí z přímého kopu sice dobře nacentrovali míč před bránu, gólman Samassa měl plné ruce práce, ale ve finále zbytečně, neboť Luiz Gustavo stál při zahrání míče v několikametrovém ofsajdu.
49'
Teď je pro změnu faulován sám Sanson, jenž inkasoval od Traorého důrazné dohrání souboje zezadu. Hlavní rozhodčí stále řeší bez udělení karet.
48'
Maxime López se nyní sice dostal k míči, ale jen díky stáhnutí obránce Hérellea k zemi.
47'
Sanson trochu zbytečně sestřelil Traorého ve snaze zabránit odkopu z hostující půlky hřiště. Sudí řeší vše jen domluvou.
46'
První poločas končí za nerozhodného stavu 1:1. Hráči Troyes šli k velkému překvapení v roli outsidera jako první do vedení, když se prosadil ve 14.minutě Pelé. Marseille zpočátku nehrála úplně důrazně a dávala svému soupeři mnoho prostoru, to se po inkasované brance zcela změnilo, míč putoval pod taktovkou domácích stále a stále před Samassovu bránu, a ve 31.minutě se domácí dočkali vyrovnání. Nutno říct, že kromě jedné jediné střely hosté zatím nepředvedli prakticky nic, naopak Marseille měla hned několik zajímavých šancí.
45+1'
45'
Suk načíná rychlý protiútok Troyes, obrana soupeře se stihla včas zformovat.
44'
Po Payetově nepřesné přihrávce se dostal ke zblokovanému míči Luiz Gustavo, střela z oblasti za hranicí pokutového území mířila několik metrů mimo bránu.
43'
Marseille rozsáhle kombinuje na polovině hostí.
42'
Domácí si nyní sami vlastní vinou zkomplikovali situaci, Mandanda po nepříliš dobré zpětné přihrávce zachoval klidnou hlavu a před napadajícím Sukem včas odkopl míč.
41'
Po delší době se ke slovu dostávají hráči ESTAC, k ohrožení brány však nedošlo.
40'
Z toho však balón pouze naprázdno prolétl velkým vápnem mimo hrací plochu.
39'
Payet centroval z pravé strany balón do pokutového území, kde si sbíhal hrotový útočník Germain společně s obráncem Hérellem. V nepřehledném souboji dokázal Germain vybojovat roh.
38'
Sansonův nákop do malého vápna sklepl obránce Giraudon svou hrudí do gólmanovy náruče.
36'
Hosté zkouší z nouze rychlý výpad, avšak ten je poměrně snadno potlačen defenzivou Marseille.
35'
Mohlo být vyrovnáno! Florian Thauvin si navedl středem hřiště míč ke střele a z hranice šestnáctky pálil přesně k levé tyči. Gólman Samassa pohotovým skokem a zákrokem vytěsnil balón do zámezí.
34'
Luiz Gustavo byl faulován při přechodu přes půlící čáru, domácí zahrávají volný kop.
33'
Marseille neponechává nic náhodě a okamžitě se tlačí znovu do útoku.
31'
Je vyrovnáno! Sanson si počkal na hranici velkého vápna na letící centr Lópeze a s velkým citem sklepl hlavičkou míč před DIMITRI PAYETA, jenž zakončil nádherně do levého horního rohu.
30'
Germain si sběhl za obranou linii na letící centr, avšak nedokázal balón z kopačky Lópeze zachytit. Míč likviduje gólman Samassa.
29'
Thauvin z pravého křídla přenesl míč skrze pokutové území na Payeta, jenž nastřelil pouze stínící obránce. Následuje ještě dorážka Gustava do zámezí.
28'
Domácí se pozvolným přechodem postupně dostávají na soupeřovu půlku hřiště.
26'
Troyes se snaží po delší odmlce znovu zahrozit, z autového vhazování dokázali modří jen centrovat do Mandandových rukavic.
25'
Následuje v pořadí již čtvrtý rohový kop pro domácí. Ti jsou po rozehrávce na krátko vytlačeni až za půlící čáru.
24'
Germain se dokázal prosadit k nakopávanému balónu uvnitř šestnáctky, ale zblízka pouze natrefil vyběhnutého brankáře.
22'
Marseilleští se usazují na polovině soupeře, Thauvinova střela mířila vysoko nad bránu.
21'
Pokračuje se rohovým kopem, ale i nyní bez většího úspěchu.
20'
Sarr si povodil po pravém křídle míč a úspěšně nacentroval před bránu, tam hlavičkoval Payet, jenž hlavičkou pod břevno donutil Samassu k dalšímu zákroku.
19'
Bílí okamžitě centrují míč do předbrankového prostoru, ale hostující tým dokázal tento rohový kop bezpečně a s přehledem ubránit.
18'
Dobrá střela! Luiz Gustavo nabil ostrými zpoza pokutového území, jeho rána se nebezpečně snesla pod horní břevno, kde balón výtečným zákrokem vytěsnil Samassa na rohový kop.
17'
Míč mimo hrací plochu, svěřenci trenéra Garcii se sice dožadují u sudího faulu, ale bez úspěchu.
15'
Na hráčích Olympique je nyní vidět poměrně agresivní přístup, jako by inkasovaná branka byla tím správným impulsem.
14'
Troyes právě vstřelilo branku!
A hosté trestají laxnost domácího celku gólem! Marseille nyní nechala pro svého soupeře zcela volný prostor k rychlé kombinaci, po rychlé sérii přihrávek posunul Khaoui míč na BRYANA PELÉHO, který si navedl středem míč na střelu a zpoza vápna táhnoucí se střelou překonal brankáře!
13'
Pelé dokázal skvěle přenést míč napříč celou šíří hřiště na Deplagneho, ten si ovšem nechal utéct míč do velkého úhlu, z nějž nemohl zakončit.
12'
Troyes má momentálně lehce navrch, v roli outsidera zápasu je to pro nestranného diváka milé překvapení.
11'
Khaoui centrovaným balónem našel ve vápně zaběhnutého Suka, jenž pouze sklepl míč do Mandandovy náruče.
10'
Hosté rychle vyváží míč do útoku a získávají možnost přímého kopu.
9'
Payetův vysoký centr skončil na úrovni dvou hlav Ramiho a Suka, posléze míč chytá gólman Samassa.
8'
Rohový kop pro Olympique Marseille.
7'
Payet unikl z levého křídla za obranou do pokutového území, při Lópezově přihrávce se ale nacházel v ofsajdu.
6'
Troyes se díky autovému vhazování usazuje na polovině soupeře, k ohrožení Mandandovy brány však nedošlo.
5'
Amavi dlouhým centrem vybízel své spoluhráče k průniku za obranu, jenže Germain se v klíčovém momentě nacházel v ofsajdu.
4'
V úvodu si oba týmy poměrně rychle vyměňují balón na kopačkách.
3'
Suk vybojoval pro Troyes rohový kop. Toho se ujal přízemní rozehrávkou Khaoui, jenž však své spoluhráče před bránou nenašel.
2'
Marseille vstoupila do utkání rychlým přechodem přes půlící čáru, prvotní akce je zakončena nepřesným nákopem do vápna.
1'

Olympique Marseille: Mandanda – B. Sarr, Rolando, Rami, Amavi – Gustavo, Maxime López – Thauvin, M. Sanson, Payet (C) – Germain.
Náhradníci: Pelé – Abdennour, Mitroglu, N'Jie, Sakaj, Ocampos, Anguissa.

ESTAC Troyes: Samassa – Deplagne, Giraudon, Hérelle, Ch. Traoré – Bellugou – Darbion (C), Azamoum, Khaoui, Pelé – Suk Hjun-Čun.
Náhradníci: Zelazny – Confais, Grandsir, Niane, Nivet, J. Obiang, Vizcarrondo..
Příjemný středeční večer! Francouzská Ligue 1 má dnes na programu své poslední ligové kolo před zimní přestávkou a zároveň i poslední ligové zápasy v tomto kalendářním roce. My se dnes společně podíváme na utkání mezi Olympique Marseille a ESTAC Troyes.

Domácí zakončí první polovinu sezóny nejhůře na 4.příčce, Marseille má momentálně na svém kontě 35 bodů a na předchozí Monako a Lyon ztrácí shodně 3 body. Marseille v posledních pěti ligových utkáních třikrát vyhrála, remizovala s Montpellierem a v minulém kole prohrála 2:0 proti Lyonu. Hráči Olympique v minulém týdnu zažili neúspěšnou premiéru ve francouzském ligovém poháru, v němž podlehli Stade Rennes po penaltovém rozstřelu, a skončili tak již v osmifinále. Nejlepším střelcem týmu je s 8 góly Florian Thauvin.

Troyes patří spíše k těm průměrným až podprůměrným týmům francouzské nejvyšší soutěže, hosté se s 21 body nachází na 14.místě. ESTAC v poslední zápasové bilanci dokázal vyhrát nad Amiens a Angers, naopak podlehl Monaku, Guingampu a PSG. Gólově táhne Troyes pěti vstřelenými brankami jihokorejský útočník Hyun-Jun Suk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:50.