Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Lyon - 4. února 2018   21:00

Monaco
31' Baldé Diao (A. Touré) • 36' Falcao  • 88' Rony Lopes (Jovetić)
3:2
(2:2)
Lyon
12' Díaz  (Depay) • 27' B. Traoré  (F. Mendy)
Monaco
Subašić (15. Sy) – A. Touré, Glik, Jemerson, Raggi – Tielemans, Fabinho – Baldé Diao, Moutinho, Rony Lopes – Falcao (C) (55. Jovetić).
Sy – Serrano, N'Doram, Boschilia, Moussa Sylla, Jovetić, Pellegri.
B. Bastien – F. Haquette, H. Zakrani
Stade Louis-II, Monaco
Lyon
A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, F. Mendy – Aouar, NDombèlé – B. Traoré (75. Cornet), Fékir (C), Depay (86. Maolida) – Díaz.
Gorgelin – Rafael, Diakhaby, Marçal De Oliveira, Ferri, Maolida, Cornet.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a na shledanou.
Třebaže měl Lyon větší držení míče a celou druhou půli hrál přesilovku, nepodařilo se mu přidat ve druhé půli další gól. Marně dobýval soupeřovu bránu, kde stál jistý Sy. Domácí dokázali nebezpečně zaútočit z brejků, dvě tutovky ještě stačil A. Lopes zneškodnit, proti té třetí, v samém závěru, už nemohl dělat nic.
90+4'
90+3'
Domácí celek zastavuje ofsajd.
90+3'
Maolida nehlavičkoval tak, jak by si přál, Sy bez potíží schovává míč do rukavic.
90+3'
Jak bylo po většinu zápasu spíše ticho, nyní se stadion otřásá v základech, domácí fans ženou svůj tým za výhrou.
90+2'
Žlutou kartu dostává Seydou Sy (AS Monaco FC), který až příliš oddaloval rozehrávku.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
A. Lopes musel skoro až ke středovému kruhu, aby odhlavičkoval míč do bezpečí.
88'
Monaco právě vstřelilo branku!
Tak tohle je hodně tvrdá rána pro Lyon. Marcelo zaváhal při rozehrávce, MARCOS RONY LOPES obdržel parádní přihrávku z levé strany od Jovetiće a tvrdou ranou ke vzdálenější tyči nedal A. Lopesovi žádnou šanci.
88'
Marcelo udeřil soupeře do obličeje, faul byl odpískán, avšak domácí fans se zlobí, že hráč Lyonu neviděl žlutou kartu.
87'
Jovetić zkoušel z levé strany pokutového území přejít přes bránícího protihráče, obloučkem na něj však nevyzrál a o míč přišel.
86'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Myziane Maolida.
85'
A Mendy znovu v akci, tentokrát zakončoval sám, avšak pouze do protihráče.
85'
Po Mendyho přihrávce před brány vznikla v pokutovém území velká skrumáž, kde se o dorážku pokoušel Díaz, ale neuspěl. Následuje roh.
84'
Domácí se po nějaké době vydali na stranu soupeře, avšak zastavuje je hvizd hlavního arbitra, jenž viděl nedovolený zákrok.
83'
Depayův nepřesný centr pohlídal Sy v cestě do zámezí, jeho tým šetří čas.
82'
Jakmile měli domácí příležitost, rychle míč odkopli až k A. Lopesovi, ten naopak rychle rozehrává.
81'
Těžké říct, zda chtěl Cornet střílet nebo přihrávat, tak či tak končí míč znovu v zámezí.
81'
Tete o chvíli později prudkou přihrávku nedoběhl, míč se odkutálel za brankovou čáru a Sy s rozehrávkou nepospíchá.
80'
Teteho pas nenašel svého adresáta, domácí míč odkopávají.
80'
Mendy hlavou poslal míč k A. Lopesovi, takže ten jej mohl v klidu sebrat do rukou a rozehrát.
78'
Rony Lopes tentokrát nestačil vyslat přihrávku před bránu, jeho tým ale bude vhazovat.
77'
Depay hlavičkoval k pravé tyči brány Monaca, míč se otřel o boční síť.
76'
Nový muž na hřišti Cornet měl ihned možnost seznámit se s míčem, zpracovat u postranní lajny jej však nedokázal.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Maxwel Cornet.
74'
Na jeho konci byl Rony Lopes, jehož ránu k bližší tyči kryje brankář Lyonu.
74'
Traorého přihrávku zblokoval jeden z hráčů Monaca, které zakládá další útok.
73'
Tielemans z dálky poslal míč do horní části soupeřovy svatyně, znovu se však zaskvěl A. Lopes, který dokázal konečky prstů míč vyškrábnout nad břevno. Další vynikající zákrok hostujícího gólmana.
72'
Aouar zůstal volný na vzdálenější straně pokutového území, jeho volej však končí vysoko nad soupeřovou bránou.
71'
Fékir našel na levé straně Mendyho, jeho centr byl zblokován na roh.
71'
Aouar trochu zariskoval při malé domů, A. Lopes mu přihrávku vrátil, poté se hráč Lyonu dokázal vymanit ze sevření a založit nový útok.
70'
Domácí se po rohu provinili faulem a míč musí odevzdat.
69'
Po delší době zahrozili hráči Monaca, jmenovitě Rony Lopes, který krásnou střelou k pravé tyči brány Lyonu pořádně protáhl A. Lopese, ten bravurním zákrokem nebezpečnou ránu vyrazil. Stadionem to jen zahučelo, ale tady zaslouží pochvalu oba aktéři.
68'
Mendyho centr byl odvrácen za lajnu a následuje roh.
67'
Fékir to zkusil z ostrého úhlu k bližší tyči, Sy sice měl menší potíže, ale povedlo se mu udržet míč před brankovou čárou.
66'
Depay zkoušel štěstí ze střední vzdálenosti, avšak svoji ránu poslal příliš vysoko nad soupeřovu bránu. Tohle bylo moc uspěchané.
65'
Hostům přerušil akci na jeden dotek ofsajd.
64'
Traoré se sice dostal na pravé straně pokutového území k hlavičce, ale bližší tyč minul.
63'
Fékir už nabíhal osamocen před brankáře, avšak pomohl si faulem a z šance tak není nic.
62'
Držení míče: 36 % – 64 %.
61'
Mendy zkoušel překvapit domácího brankáře střelou z levé strany, ale Sy dobře viděl a míč zkrotil v rukavicích.
61'
Glik skluzem raději odehrál míč do bezpečí v podobě rohového kopu soupeře.
60'
Tete zkoušel střelu přes protihráče, ale ta se mu nepovedla a rozehrávat bude Sy.
59'
Hosté dlouho obléhají pokutové území soupeře, ale přes pevný obranný val se jim nedaří projít.
57'
Rony Lopes vyrazil za míčem, u brankové čáry volil přihrávku za sebe do pokutového území, kam naběhl Jovetić, jehož rána končí na bránícím protihráči. Tohle byla další dobrá možnost.
56'
Traoré nedokázal zpracovat neposedný míč, který mu utekl za lajnu, aut pro domácí.
55'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Stevan Jovetić.
55'
Podruhé musí domácí střídat kvůli zranění hráče, Falcao odevzdává kapitánskou pásku a v utkání pokračovat nebude. Další docela těžká rána pro Monaco.
54'
A právě Falcao zůstal poté sedět na trávníku, v doprovodu zdravotníků odchází za postranní čáru.
53'
Po chybě hráčů Lyonu se však dostal Falcao do daleko větší příležitosti, svoji ránu z úrovně penalty ale nasměroval pouze nad břevno svatyně Lyonu. Tohle může domácí mrzet.
53'
Ojedinělá akce Monaka, Touré však míč u postranní čáry nezpracoval.
52'
Následný roh, to byla práce pro domácího brankáře, který letící míč ukryl v rukách.
52'
NDombèlé to zkusil z dálky, v poslední chvíli zblokoval jeho ránu mimo tři tyče jeden z protihráčů.
51'
Glik dobře pohlídal míč v cestě za brankovou čáru před Aouarem, rozehrávat bude Sy.
50'
Fékir dokázal přehodit zeď a zamířit ke vzdálenější tyči, tam však stál připravený Sy, jenž schoval míč do náruče.
49'
Fékir si vynutil faul a jeho tým rozehraje zajímavou standardku.
47'
Stejný hráč o chvíli později zahrál rukou a míč získává soupeř.
46'
Traoré málem připravil spoluhráči velkou šanci, přihrávka však byla zastavena.
46'
První poločas měl snad vše, co by si fanoušek mohl přát, čtyři vstřelené góly, penaltu i červenou kartu. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení, avšak to dokázali domácí během pěti minut smazat. V závěru však museli dohrávat o deseti a v tomto stavu je čeká celý druhý poločas, dokáží soupeři vzdorovat?
45+4'
45+3'
Díaz mohl zakončovat sám, místo toho volil přihrávku na pravou stranu, kde stál volný Tete, jeho pokus však Sy bravurně vyrazil na roh, je pravda, že hostující fotbalista se střelou příliš dlouho vyčkával.
45+2'
Traoré pokazil přihrávku na střed a míče se zmocnili domácí.
45+1'
44'
Keita Baldé Diao (AS Monaco FC) sice zařídil snížení, ale za tohle pochvalu jistě nedostane. Přestože dobře věděl, že má jednu žlutou kartu na kontě, skluzem počastoval Mendyho a rozhodčí neváhal ani chvíli ukázat mu druhý žlutý karetní trest.
44'
A v kondici se udržuje i Sy, jenž rychle vyběhl z brankové čáry a balón ukryl před Traorém do náruče.
43'
Tohle byla hodně riskantní malá domů, A. Lopes se štěstím vyrazil míč jedoucí po zemi do bezpečí pravou nohou.
43'
A. Lopes musel daleko z brány, neboť Falcao se málem dostal do samostatného úniku, brankář Lyonu však šanci zažehnal.
41'
Žlutou kartu dostává Tanguy NDombèlé, který poslal k zemi unikajícího protihráče, tady je to zcela jasné.
40'
Žlutou kartu dostává Keita Baldé Diao (AS Monaco FC).
39'
Raggi se dostal do křížku s protihráčem u postranní čáry, čárový arbitr však oba kohouty od sebe oddělil, domácí budou vhazovat aut.
36'
Avšak vyrovnání přesto přichází. RADAMEL FALCAO rychle doběhl k balónu a střelou po zemi k bližší tyči rozjásal domácí fans v krátké chvíli podruhé.
36'
Radamel Falcao poslal míč ze svého pohledu po zemi lehce na levou stranu a A. Lopesovi se jej podařilo vyrazit.
35'
Žlutou kartu dostává Ferland Mendy (Olympique Lyon).
35'
Domácí se znovu vehementně dožadovali penalty a rozhodčí po chvíli přemýšlení opravdu ukázal na penaltový puntík. Domácí tak mají jedinečnou příležitost vyrovnat.
34'
A po jeho rozehrávce končí míč přímo v rukavicích vyběhnutého A. Lopese.
33'
Falcao ukazuje, že byl od míče před bránou Lyonu odstaven nedovoleně, penalta se ale nepíská, bude to jen roh.
31'
KEITA BALDÉ DIAO zasprintoval do pokutového území a z pravé strany zamířil ke vzdálenější tyči, od které se balón odrazil za čáru. Hostující fotbalisté ponechali soupeři až trestuhodně mnoho prostoru jak pro průnik, tak pro střelu.
30'
Žlutou kartu dostává Kenny Tete (Olympique Lyon).
30'
Depay přihrával hodně nepřesně a před bránou našel pouze protihráče.
29'
Hodně nepřesný nákop domácích končí u A. Lopese, z hlediště se ozývá pískot nespokojených fans.
27'
Lyon právě vstřelil branku!
Hosté těží z rychlé útočné akce. Mendy odcentroval z levé strany před bránu, kde zaváhali domácí obránci, BERTRAND TRAORÉ proběhl mezi nimi a míč ztečoval pod břevno. Sy neměl šanci jakkoliv zasáhnout.
26'
Po dlouhé přetahované se domácí dožadovali faulu před pokutovým územím soupeře, ale hra pokračuje.
23'
Díaz to zkusil z dálky, jeho pokus byl ztečován vedle vzdálenější tyče na roh.
22'
Nedovolený zákrok nyní zastavuje hostující tým v útočné akci, domácí rozehrají ze středového kruhu.
20'
Traoré se snažil vyslat spoluhráče do šance, ovšem míč byl včas zastaven domácí obranou.
18'
Hra se po úvodní brance zklidnila, týmy si míč mezi sebou vyměňují a k vidění není žádná střela.
16'
Míč skončil u A. Lopese, jenž rozehrál na krátko.
15'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Danijel Subašić, přichází Seydou Sy.
13'
Subašić se navíc nejspíš zranil a zřejmě bude nutné střídání.
12'
Taky tady nebude mít Subašić moc čisté svědomí, MARIANO DÍAZ jej překvapil nepříliš prudkou střelou z dálky. Nutno říct, že míč byl tečován jedním z hráčů Monaca, přesto mohl domácí brankář jistě zasáhnout lépe.
11'
Nepřesnou přihrávku před bránu Lyonu zachytil NDombelé, který míč vyváží.
9'
Keita si dle mínění arbitra počínal nedovoleně a musí tak míč odevzdat.
8'
Mendy nejprve nedokázal odcentrovat před bránu, situace se otočila a do šance se dostával domácí tým, avšak hned dva jeho hráči zůstali za obranou a je pískán ofsajd.
7'
Subašić si zpracoval míč po malé domů, chvíli počkal a pak rozehrál dalekým odkopem.
6'
Rony Lopes se hnal za přihrávkou, ale u míče byl jako první hostující brankář.
4'
Fékir byl zastaven nedovoleným zákrokem, Jemerson dostává výstrahu, kartu nevidí.
3'
A. Lopes vyběhl z brány a dalekým odkopem zažehnal nebezpečí, které jeho celku hrozilo.
2'
Fékir v první šanci, když hlavičkoval v pokutovém území pouze nad bránu.
1'

AS Monaco FC: Subašić – A. Touré, Glik, Jemerson, Raggi – Tielemans, Fabinho – Baldé Diao, Moutinho, Rony Lopes – Falcao (C).
Náhradníci: Sy – Serrano, N'Doram, Boschilia, Moussa Sylla, Jovetić, Pellegri.

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, F. Mendy – Aouar, NDombèlé – B. Traoré, Fékir (C), Depay – Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Rafael, Diakhaby, Marçal De Oliveira, Ferri, Maolida, Cornet.

Rozhodčí: B. Bastien – F. Haquette, H. Zakrani.
Olympique Lyon

jak již bylo zmińováno, tak Lyon okupuje třetí pozici se ztrátou dvou bodů na druhou Marseille. I se skóre je to podobné jako u Monaca, jediný je rozdíl je v tom, že Lyon inkasoval o gól více. Co se týče formy, tak z posledních pěti duelů dokázal Lyon třikrát vyhrát.
AS Monaco

je po 23 odehraných duelech na čtvrté příčce se ziskem 47 bodů a ztrátou jednoho bodů na třetí Lyon. Monaco má výborné skóre 53:24, ale aktuálně se mu příliš nedaří. Z posledních pěti duelů totiž Monaco třikrát remizoval a jen dvakrát vyhrálo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.