Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Rennais - 20. prosince 2017   20:50

Monaco
21' Falcao (Rony Lopes) • 82' Baldé Diao (Sidibé)
2:1
(1:0)
Rennais
60' Khazri
Monaco
Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, T. Kongolo (79. R. Ghezzal) – Moutinho, Fabinho – Rony Lopes (63. Carrillo), Lemar, Baldé Diao (84. A. Touré) – Falcao (C).
Benaglio – R. Ghezzal, Carrillo, Diakhaby, Raggi, N'Doram, A. Touré.
Bastien – Haquette, Stien
Stade Louis-II, Monaco
Rennais
Koubek – Gnagnon, Mexer, Gelin – H. Traoré, Siliki, Hunou, Zeffane (83. Mubele) – Bourigeaud (46. Bensebaini), Khazri (C), Amalfitano.
Diallo – Mubele, Bensebaini, Maouassa, Tell, Gourcuff, Danzé.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:18.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí výhrou domácího Monaka nad Rennes 2:1.

Monako vstoupilo do zápasu aktivněji než Rennes. Tým Tomáše Koubka se v prvním poločase k ničemu nedostal. Naopak domácí celek skóroval zásluhou Radamela Falcaa, který dorazil do sítě střelu Fabinha, která se odrazila od pravé tyče. Ve druhém poločase se Rennes vrátilo do hry o body po faulu Sidibého na Silikiho. Nařízený pokutový kop proměnil přesvědčivě kapitán hostů Wahbi Khazri. V poslední desetiminutovce však rozhodl o zisku plného počtu bodů pro svůj týmem brankou Keita Baldé.

Monako tak i nadále drží druhou pozici na suverénním PSG. Na záda dýchá obhájcům titulu tým z Lyonu.
90+4'
90+3'
Kamil Glik je potrestán za zdržování hry žlutou kartou. Rennes už nezbývá téměř žádný čas ke srovnání.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Závěrečný tlak Rennes se zatím nekoná. Nyní ale fauloval Jeferson a hosté se mohli přesunout na útočnou polovinu. Traoré však velmi rychle ztrácí balon u rohového praporku.
90'
Hostujícímu týmu již nezbývá příliš mnoho času ke srovnání skóre. Navíc nyní poslal Traoré míč mimo hrací plochu. Domácí budou vhazovat.
89'
Gnagnon si pomohl rukou při souboji s Fabinhem. Ten se jen těžce zvedá z trávníku a hra je tak znovu přerušena.
88'
Subašič byl faulován při snaze sebrat míč ze vzduchu do rukavic. Domácí tak mohou pozdržet tlak soupeře postupnou rozehrávkou.
87'
Khazri dokázal podržet míč na pravé straně i proti trojnásobné přesile. Sidibé se ale provinil faulem a Rennes bude pokračovat volným přímým kopem.
86'
Hostující celek otevřel po inkasované brance obranu při snaze srovnat krok, ale toho chtěl využít rychlým přechodem do útoku Falcao. Mexer nakonec Rennes zachránil čistým zákrokem.
84'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Keita Baldé Diao, přichází Almamy Touré.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Mehdi Zeffane, přichází Firmin Ndombe Mubele.
82'
Monaco právě vstřelilo branku!
Zhruba deset minut před koncem se Monako vrací do jednobrankového vedení. Djibril Sidibé zavezl míč pravou stranou až téměř k brankové lajně, poté odcentroval k bodu pro pokutový kop, kde už byl připravený KEITA BALDÉ DIAO, který z prvního doteku poslal míč do sítě.
82'
Lemarův centr do pokutového území nebyl z nejpřesnějších. Domácí ale ještě zůstali v blízkosti pokutového území, ale ani Falcao s Fabinhem se ke střele nedostali.
81'
Falcao byl faulován ve středu pole. Domácí rychle rozehráli, ani nepočkali na svého kapitána až se přesune znovu na hrot útoku. Lemar nakonec vybojoval rohový kop.
80'
Tomáš Koubek musel nyní řešit dlouhou malou domů. Siliki mu zavařil, ale český brankář stačil míč odkopnout před napadajícím Thomasem Lemarem do bezpečí.
79'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Terence Kongolo, přichází Rachid Ghezzal.
78'
Monako se sice drží na útočné polovině, ale šance nepřibývají. Rennes se zatím velmi snadno brání tlaku domácího celku.
77'
Domácí měli k dispozici další rohový kop. Jemerson vracel míč před branku po přetaženém centru, nakonec to bal Baldé, kdo se dostal k zakončení, ale do střelu mu stačil vložit kopačku Mexer.
76'
Adrien Hunou se zničehonic zjevil za obranou. Byl stíhán dvěma obránci, dostal se však do vápna, ale před střelou ho vyvedl z koncentrace Jemerson.
75'
Djibril Sidibé měl okolo sebe několik protihráčů, přesto se dostal ke střele. Nakonec se ještě pokusil o zakončení také Falcao, ale Koubek zachytil oba pokusy.
74'
Po delším čase se vydali do útoku také hosté. Khazri ale ve vápně podklouzl a míč tak velmi snadno získal domácí stoper Kamil Glik.
73'
Domácí výborně vykombinovali levou stranu trávníku. Kongolo spolupracoval s Lemarem, ale míč se z jeho kopačky dál než na hranici vápna nepodíval.
72'
Domácí se drží na útočnou polovinu. Sidibé vhodil míč až do pokutového území, ale Radamel Falcao ani Keita Baldé se k balonu nedostali.
71'
Domácím hráčům se vyplatilo napadání. Lemar získal míč u středového kruhu, poté vyzval k náběhu Carrilla, ale ten už poté přihrávku pod sebe nedokázal dát.
70'
Sidibé tečoval míč na přední tyči, ale po závěru před Koubkem se dostal k balonu jen Gnagnon. Navíc je sražen k zemi hostující Mexer.
69'
Fabinho znovu vedl útočnou akci. Nyní se zapojil do kombinace také střídající Carrillo. Následně centroval do vápna znovu Fabinho, ale Bensebaini stačil míč odhlavičkovat na rohový kop.
68'
Fabinho našel na levé straně Lemara, ten chce se zápasem něco udělat, ale centrem znovu svému týmu příliš nepomohl. Naopak se musí hráči Monaka stáhnout zpět do obrany.
67'
Také Kongolo byl faulován. Monako rychle rozehrálo do kombinace, Lemar mohl centrovat zcela osamocen, ale míč přetáhl přes celé vápno do území nikoho.
66'
Rennes je najednou plné sil. Siliki čaroval s míčem ve středu pole, ale poté pokazil snadnou přihrávku na Khazriho. Subašič může v klidu rozehrávat.
65'
Fabinho stáhl unikajícího Silikiho a je z toho další žlutá karta pro hráče Monaka.
64'
Monako najednou musí znovu útočit. Moutinho se zamotal do svých vlastních kliček, celou akci výrazně zbrzdil a hosté se stačili vrátit do obrany.
63'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Marcos Rony Lopes, přichází Guido Carrillo.
62'
Tentokrát fauloval ve vápně Siliki a domácí mohou rozehrávat.
60'
Rennes právě vstřelilo branku!
Míč si postavil na bod pro pokutový kop kapitán Rennes WAHBI KHAZRI. Střelou k levé tyči sice brankáře nepřekvapil, ale pokus byl tak dobře umístěn, že neměl Subašič mnoho šancí.
60'
Pokutový kop pro Rennes! Sidibé srazil k zemi Silikiho a je ještě odměněn žlutou kartou.
59'
Už to vypadalo, že domácí půjdou do přečíslení tři na dva. Lemar však poslal přihrávku na Falcaa jen na paty bránícího hráče Rennes.
58'
Domácí pokračovali rohovým kopem, ale při něm se zaskvěl znovu jen Koubek, který sebral míč ze vzduchu do rukavic.
57'
Rondy Lopes se opřel do míče z dobrých třiceti metrů. Střela domácího záložníka byla vychýlena z dráhy zásahem Mexera.
56'
Hosté se začínají osmělovat. Na levé straně čaroval s míčem Zeffane, ale poté se k němu stáhl Kongolo a míč mu sebral.
55'
Koubek podržel míč při napadání Baldého. Hosté museli svést několik soubojů ve středu pole. Nakonec se provinil proti pravidlům Fabinho.
53'
Rennes pokračovalo od rohového praporku. Následný centr si ale pohlídal Kongolo. Domácí šli do rychlého protiútoku, ale Hunou zastavil soupeře lehkým zatáhnutím za dres. Hra pokračuje bez odpískání.
52'
Střídající Bensebaini vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Rennes se snad poprvé dostalo na útočnou polovinu ve druhém poločase. Siliki přidal přesný pas z levé strany, ale Khazri byl při pokusu o střelu lehce podražen.
51'
Tlak Monaka pokračoval rohovým kopem. Lamerův pokus našel jen Koubka, který si došel pro balon do středu pokutového území.
50'
Domácí se ihned ze startu poločasu usadili na útočné polovině. Po faulu Gelina rozehrával volný přímý kop Moutinho. Na přední tyči ale dokázal zasáhnout hlavou Mexer.
49'
Nakonec nepotřeboval domácí ofenzivní záložník ani ošetření a může se pokračovat ve hře. Dalším faulem se provinil Gelin a ten už je potrestán žlutou kartou.
48'
Také do druhého poločasu vstupuje držení míče domácí celek. Lemar zabojoval ve středovém kruhu, získal míč, následně je faulován právě Thomas Lemar, který se jen těžce zvedá z trávníku.
47'
Druhý poločas zahájili rozehrávkou hostující hráči. Monako se ale rychl ujalo balonu, přešlo do blízkosti vápna soupeře, ale Lemar společně s Fabinhem nic nebezpečného nevytvořili.
46'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Ramy Bensebaini.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
Jedna nastavená minuty uplynula a první pětačtyřicetiminutovka končí. Monako začala zápas aktivněji, Radamel Falcao se dlouho však nemohl dostat k balonu. Až v jednadvacáté minutě byl nejpohotovějším hráčem ve vápně. Po střele Fabinha zareagoval na odraz míče od tyče a s přehledem dopravil balon do sítě. I poté byli domácí více u míče, ale další brankovou situaci si již nevypracovali. Ofenzivní hráči Rennes se k ničemu nedostali, Danijel Subašič je zatím bez práce.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
James Lea Siliki si pomohl v souboji s Fabinhem rukou. Domácí se tak lehce dostávají k míč a mohou dokončit první poločas v kombinaci na své polovině.
44'
Minutu před koncem bojoval o míč na pravé straně Sidibé. Na Zeffaneho si ale nepřišel. Hosté tak mohou zahájit tlak v závěru poločasu rozehrávkou od Koubka.
42'
Po několika soubojích ve středu pole se dostal míč na kopačku Glika. Polský obránce Monaka se pokusil rychle rozehrát, ale našel jen Zeffaneho, který z prvního doteku pálil. Míč končí nad břevnem domácí brány.
41'
Po Koubkově výkopu se dostal do hlavičkového souboje Fabinho s Khazrim. Domácí záložník dokázal zasáhnout balon, ale v útočném snažení pokračují hráči Rennes.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Monako je jednoznačně aktivnějším týmem zápasu, dokázalo se i zásluhou Falcaa brankově prosadit, ale Rennes nepodává vůbec špatný výkon.
38'
Sidibé měl na pravé straně prostoru pro průnik do vápna. Ještě vylepšil pozici na Baldého, ale ten už centrem Falcaa nenašel.
37'
Tentokrát si pomohl faulem Fabinho a Rennes se po delším čase přesunulo na útočnou polovinu. Po centru do vápna se ale provinil útočným faulem Gnagnon.
36'
Baldé spolupracoval na pravé straně s Lemarem. Právě střední záložník Monaka poté hledal přihrávkou do vápna Falcaa, ale ten se k míči již neprobojoval.
35'
Terence Kongolo byl faulován při rozehrávce. Domácí tak mohou odstartovat další útočnou akci z klidové pozice.
34'
Baldé tentokrát spěchal za nakopnutým balonem až do vápna Rennes. Koubek skvěle vyběhl s skluzem pod nohy domácímu útočníkovi šanci zmařil.
33'
Kamil Glik hledal dlouhou přihrávkou svého kapitána. Falcao sice dokázal míč zasáhnout, ale hostující obrana ho dokázala včas pokrýt.
32'
Zeffane odvracel míč jen do zámezí. Domácí se tak lehce posunuli až na útočnou polovinu. Následně ale nepřihrával přesně Moutinho, ale ani hosté nebyli přesní v kombinaci.
31'
Glik se nyní nedohodl se Subašičem a v jasné pozici odkopával do zámezí. Monako ale velmi rychle získalo míč a ještě rychleji přešlo do útoku. Před vápnem však fauluje Lemar.
30'
Po půlhodině hry byl faulován Fabinho. Domácí se snažili na pravé straně, ale Baldému utekl balon až za postranní lajnu.
29'
Monako i při vedení napadá rozehrávku soupeře. Rennes si sice s míčem dostalo na útočnou polovinu, ale hned několik metrů za půlící lajnou nepřihrál přesně Siliki.
28'
Falcao nebyl daleko od své druhé branky. Skvěle si míč navedl k ose trávníku, poté si odstrčil lehce obránce, ale střelu už nedokázal umístit k pravé tyči.
27'
Po faulu na Sidibého si postavil míč na místo přestupku Radamel Falcao s Thomasem Lemarem. Nakonec to byla Lemarova levačka, ale Koubek byl připraven.
26'
Fabinho bojoval u středové lajny o balon. Proti Traorému neuspěl, poté se vydal napadat a dokázal vybojovat míč v nebezpečné pozici. Následně je faulován Sidibé před vápnem.
24'
Naopak Monako chce stabilizovat hru postupným útokem. Kombinace obhájců titulu začala u Moutinha, který našel dlouhým pasem Baldého. Ten ale tentokrát míč nezpracoval ideálně.
23'
Rennes se snaží o rychlou odpověď, ale nadějnou akci hostů zastavil pomocí faulu Fabinho. Následnou rozehrávku si již domácí pohlídali.
21'
RADAMEL FALCAO nebyl dvacet minut vidět, ale jako první se v dnešním zápase prosazuje. Nejprve pálil zpoza vápna Fabinho do tyče, následně chtěl zakončovat v pádu Lopes, ale nakonec to byl až Kolumbijec, který rozvlnil síť Koubkovy branky po vedenou ránou ke vzdálenější tyči.
21'
Monako začíná ovládat hru. Nyní se dostal do dobré pozice Lopes, ale jeho přiťuknutí nebylo z nejpřesnějších. Následná hlavička Baldého Koubkovi žádné potíže nenadělala.
20'
Jemerson našel dlouhým pasem Baldého. Ten měl před sebou dostatek prostoru pro přesný centr, ale Lopes se mezitím dostal do obležení obránců a už nemohl zakončovat.
19'
Joao Moutinho skvěle prokličkoval mezi dvěma obránci, poté chtěl najít rozběhnutého Lemara, ale souhra Monaka nyní zaskřípala.
18'
Hamari Traoré fauloval na pravé straně a domácí tak měli k dispozici volný přímý kop. Míč směřoval na Falcaa, ale domácí kapitán se zatím nemůže prosadit.
17'
Naopak první dotek zklamal Hunoua. Třiadvacetiletý záložník Rennes se marně snažil zpracoval přihrávku Traorého. Míč končí za postranní lajnou.
16'
Benjamin Bourigeuad začal utkání velmi aktivně. Nyní si perfektně zpracoval dlouhý Koubkův nákop, ale poté se dostal do přesily domácích a o balon přišel.
15'
Monako si vybojovalo první rohový kop v zápase. Thomas Lemar se ujal rozehrávky od rohového praporku, následně se do rozehrávky nakrátko zapojil i Moutinho, ale míč se do vápna nedostal jen zblokovaný a Koubek neměl problém.
14'
Bourigeuad si chtěl vymodlit faul v blízkosti vápna Monaka. Hlavní rozhodčí byl ale velmi blízko a lehké postrčení neodpískal jako nedovolený zárkok.
13'
Balté to tentokrát vzal na sebe. Senegalec si udělal prostor kličkou na pravou nohu a poté pálil k přední tyči. Dělovkou napálil jen boční síť a Koubek tak bude rozehrávat.
12'
Keita Baldé ukázal svou rychlost. Na pravé straně proletěl kolem bránícího Gelina, ale poté už nepřidal přesnou přihrávku do vápna na Falcaa.
11'
Fabinho táhl útočnou akci Monaka po levém kraji. Brazilcova nahrávka na Baldého neprošla přes jediného bránícího hráče Rennes. Míč se ale odrazil zpět k domácím.
10'
Po divočejším úvodu se Rennes odvážilo útočit. Siliki pálil z větší vzdálenosti, ale ani tentokrát si nemusel Subašič sáhnout na míč.
9'
Znovu to byl Khazri, kdo se dostal k míči. Útočník Rennes poté ještě nahrával k Amalfitanovi, který ale pálí vysoko nad domácí branku.
7'
Kamil Glik nedokázal přesně rozehrát a tak se k míči zadarmo dostávají hráči Rennes. Hunou chtěl vyzvat ke sprintu Khazriho, ale kapitán hostů míč nezpracoval.
5'
Keita Baldé si nabíhal na levém kraji na prudký pas, ale míč kolem něj jen proletěl. Fabinho tentokrát nebyl vůbec přesný.
4'
Hamari Traoré vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. Hosté se dostali k balonu ve středu pole, ale poté zapracoval při napadání Lemar a domácí mohou začít tlačit soupeře.
3'
Také hostující celek se dostal poprvé na útočnou polovinu. Domácí se ale stačili rychle dostat za míč, Bourigeaud se nakonec dostal ke střele zpoza vápna, ale míč mezi tři tyče neumístil.
2'
Domácí hráči rozehráli první poločas ze středového kruhu. Lemar se pokusil ihned předal balon na levou stranu, kde byl připravený k centru Lopes. Po jeho přízemním centru se dostal ke střele Baldé, ale míří jen nad Koubkovu branku.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas devatenáctého kola nejvyšší francouzské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

AS Monaco FC: Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, T. Kongolo – Moutinho, Fabinho – Rony Lopes, Lemar, Baldé Diao – Falcao (C).
Náhradníci: Benaglio – R. Ghezzal, Carrillo, Diakhaby, Raggi, N'Doram, A. Touré.

Stade Rennes FC: Koubek – Gnagnon, Mexer, Gelin – H. Traoré, Siliki, Hunou, Zeffane – Bourigeaud, Khazri (C), Amalfitano.
Náhradníci: Diallo – Mubele, Bensebaini, Maouassa, Tell, Gourcuff, Danzé.

AS Monaco FC

Tým z městského státu v minulé sezoně zaskočil všechny soupeře. Jen třikrát prohrál a s přehledem osmibodovým rozdílem porazil i slavné PSG a připsal si tak titul!

Letos na Monako čeká nejspíše jen boj o druhou pozici za suverénním PSG. S devítibodovým mankem je však prvním týmem, který nahání pařížský velkoklub. V posledním zápase se Monako vytáhlo na Saint-Étienne 4:0, když se postupně prosadil Sidibé, Lemar, Fabinho a Keita.

V Lize mistrů se ale týmu kolem útočníka Radamela Falcaa vůbec nedařilo. V konkurenci Besiktase, Porta a Lipska obsadilo v základní skupině poslední místo se ziskem pouhých dvou bodů za nerozhodné výsledky v Besiktasi a Lipsku a jasní část evropských pohárů tak už bude bez francouzského mistra.
Stade Rennes FC

Rennes obsadilo v minulé sezoně konečnou devátou pozici a to znamená, že je letos klub ze západu Francie bez pohárové Evropy. Ani letošní ročník Ligue 1 nezahájili Sarr, Andre, Mubele Dnombe a spol. vůbec dobře. V prvních čtyřech zápasech se probojovali jen ke dvěma bodům za nerozhodné výsledky v Troyes a s Dijonem. Zlom přišel až s angažováním Tomáše Koubka z pražské Sparty. S příchodem Koubka se Rennes dokázalo vyhoupnout až na aktuální sedmou pozici. Rennes pomohla především série osmi zápasů v řadě s jedinou prohrou. Poslední dvě kola se ale týmu ze západu Francie příliš nevydařily. V Metách zajistil bod za remízu 1:1 až pět minut před koncem Mubele. V domácím prostředí se proti PSG neprosadilo vůbec. Supersilný tým v čele s hvězdným triem útočníků Neymarem, Cavanim a Mbappém rozebral Rennes 4:1.
Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská nejvyšší fotbalová soutěže Ligue 1 pokračuje již devatenáctým kolem a my se zaměříme na zápas obhájce titulu, Monako vyzve na domácím stadionu Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:50.