Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Štrasburk - 16. září 2017   17:00

Monaco
44' Rony Lopes (Falcao) • 51' Falcao (Jorge) • 67' Falcao
3:0
(1:0)
Monaco
Benaglio – Sidibé, Glik, Jemerson, Jorge – R. Ghezzal, Fabinho, Tielemans, Rony Lopes (72. Carrillo) – Falcao (C) (86. Meïté), Jovetić (59. Baldé Diao).
Sy – Raggi, Moutinho, Meïté, Carrillo, Baldé Diao, Diakhaby.
Johann Hamel – Tugdual Philippe, Yannick Boutry
Stade Louis II, Monaco
Štrasburk
Kamara – Seka, Mangane (C), B. Koné, P. Martinez (46. Liénard) – Martin, Aholou – Da Costa, Sacko (68. Grimm), Terrier (74. Gonçalves) – Saadi.
Oukidja – Salmier, Grimm, Liénard, Gonçalves, Blayac, Aaneba.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 9:10. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:12.
Utkání je u konce a favorizované Monaco se raduje z jasné výhry o tři branky. I po pauze byli domácí tím aktivnějším týmem a hvězda týmu, Radamel Falcao se dočkal dvou gólů. Nejprve uklidil do sítě míč po po skvělé Jorgeho přihrávce na malé vápno a poté využil i zaváhání hostující obrany po vlastním autovém vhazování. Štrasburk nehrál špatně, dokázal si vytvořit i šance, jenže se ukázalo, co je velkou slabinou tohoto celku – proměňování příležitostí. Takhle to znamená, že Štrasburk už tři zápasy nedal branku. Na druhé straně se Monaco bodově dotáhlo na vedoucí PSG, které má ale zápas k dobru.
90+3'
90+2'
Domácí kontrolují hru, přihrávají si na vlastní polovině.
90+1'
Hned dva hráči hostů se natahovali po dobré Gonçalvesově přihrávce, ale ani jeden z nich nedokázal ve skluzu srazit míč za Benagliu. Blíže byl Saadi, tomu scházely opravdu snad jen decimetry.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
89'
Už se nikam nepospíchá ani na jedné straně, o vítězi je rozhodnuto.
88'
Jorgeho centr trefil pouze stínícího obránce, hosté mohou jít do útoku a pokusit se alespoň korigovat nepříznivý stav.
87'
Nebyla to střela, ani signál, domácí se rozhodli rozehrát do šířky a pokusit se prokombinovat do pokutového území.
87'
Po faulu na Tielemanse bude přímý kop následovat i proti brance Štrasburku.
86'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Soualiho Meïté.
85'
Hostům dnes není přáno. Po rozehrání pálil uvnitř vápna právě Gonçalves, jenže jeho pokus prosvištěl kolem levé tyče brankáře Benaglii.
84'
Ten byl u pomezní čáry faulován Jorgem a domácí hráč byl za zákrok potrestán žlutou kartou.
83'
Ghezzal svým centrem z pravé strany nenašel své spoluhráče, do protiútoku už jde Gonçalves.
82'
V pokutovém území domácích byl na chviličku volný Martin, s ničím se nepáral a vyslal tvrdou střelu. Pro hosty ale bohužel nad Benagliovu branku.
81'
Glik šel po míči možná trochu šlapákem, u rozhodčího mu to ale prošlo, pokračuje se ve hře.
80'
Centr nevypadal zle, po chvilce se ale domácí zvládli osvobodit.
79'
Rohový kop pro Štrasburk, u míče je Liénard.
77'
Hraje se ve středu hřiště, kombinace ani jednoho týmu nevede k ohrožení branky.
75'
Štrasburk kombinuje na útočné polovině, jenže pokud chtějí hosté alespoň jednou skórovat, musí se více tlačit do vápna.
74'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Anthony Gonçalves.
73'
Za zákrok na něj byl žlutou kartou potrestán Djibril Sidibé.
72'
Nehrajeme, neboť na trávníku leží hostující Terrier a potřebuje ošetření levého ramene.
72'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Marcos Rony Lopes, přichází Guido Carrillo.
70'
Na lavičce domácích se chystá střídání, čeká se na vhodný okamžik.
68'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ihsan Sacko, přichází Jérémy Grimm.
68'
Patrně je o vítězi definitivně rozhodnuto, Monaco hraje v naprosté pohodě.
67'
Monaco právě vstřelilo branku!
Oj, tohle byla chyba hostujícího Manganeho, kteou Štrasburk zaplatil gólem. Nedokázal totiž zpracovat autové vhazování, RADAMEL FALCAO jej obral o míč a poté už mu stál v cestě pouze gólman Kamara, kterého hravě prostřelil.
66'
Glik vysunoval na pravém křídle Sidibého, na něj to ale byla příliš rychlá přihrávka.
64'
Ghezzalův centr od rohového praporku lapil pozorný Kamara, tohle byl jednoduchý zákrok.
64'
Fabinhův přímý kop byl tečován zdí a míč skončil mimo hrací plochu. Roh.
63'
Baldé byl při svém průniku kousek od vápna faulován a Kader Mangane byl za zákrok potrestán žlutou kartou.
61'
Nyní už Falcao skóroval, ale radost byla předčasná. Po centru totiž stál v ofsajdu a jeho zakončení z malého vápna tak už bylo navíc.
60'
Musí ale myslet i na obranu, nyní byl chvíli volný Falcao, místo střely ale volil přihrávku pod sebe.
60'
Hosté i za nepříznivého stavu neskládají zbraně a snaží se překvapit obranu domácích.
59'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Keita Baldé Diao.
57'
Roh se sice hostům moc nepovedl, Monaco se ale s míčem daleko nedostalo. Opět tak útočí Štrasburk.
56'
Dobře zahraný Liénardův přímý kop, ale ještě lepší Benagliův zákrok. Ten se skvěle natáhl ke své pravé tyči a vyškrábl nízkou střelu na roh.
55'
Po Fabinhově faulu na Terriera je tu nebezpečný přímý kop z hranice vápna.
54'
O odpověď se neúspěšně pokoušel Seka, hosté jsou ale znova u míče a mohou zaútočit.
52'
Rázem je to pro hosty velice nepříjemná situace, dohánět dvoubrankovou ztrátu na půdě Monaka, to je těžký úkol i pro věhlasnější týmy.
51'
A už je to o dvě branky. Na levé straně si naběhl do vápna Jorge, naservíroval parádní přihrávku na RADAMELA FALCAA a ten zblízka sklepl míč za bezmocného Kamaru – 2:0.
50'
Po rohu se k zakončení dostal Glik, ten však nebyl vůbec přesný.
49'
Zprava centroval Lopes, našel volného Ghezzala, tomu ale hlavičku srazil na roh bránící Liénard.
48'
Domácím neklapla narážečka na pravém křídle, obrana Štrasburku si dává velký pozor.
46'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Pablo Martinez, přichází Dimitri Liénard.
46'

Fauly: 7:4
Je za námi první půle, ve které byl Štrasburk věhlasnému soupeři důstojným partnerem. Už to vypadalo, že se po neproměněných šancích na obou stranách gólu nedočkáme, ale těsně před pauzou podnikli domácí rychlou akci, Falcao po zemi přihrál na nabíhajícího Marcose Rony Lopese a ten neměl těžkou práci. Monaco tak po první části utkání vede 1:0.
45'
44'
Tak se domácí dočkali a vedou. Falcao si naběhl na dlouhý pas z hloubi pole, přes celou šíři branky nahrál na nabízejícího se MARCOSE RONY LOPESE a ten zblízka hravě uklidil míč do sítě.
43'
Tielemansovi nevyšla přihrávka na pravou stranu, míč skončil mimo hrací plochu.
42'
Už se zase hrálo na druhé straně, akci Sacka a jeho spoluhráčů zastavil Glik. Monaco vhazuje.
41'
Z hlediště se už ozývá pískot trochu nespokojených fanoušků, ti zřejmě očekávají větší útočnou smršť svých oblíbenců.
39'
Sacko se odhodlal k individuální akci, zamířil mezi dva protivníky, kteří jej tvrdě, ale čistě na hranici vápna odzbrojili.
37'
Přímý kop si vzal na starost dnes velmi aktivní Jovetić, svou střelu však zakroutil vysoko nad branku hostů.
36'
Tvrdý faul na Falcaa, ten byl sražen ve vzdušném souboji. Je tu přímý kop, Kamara si do zdi staví pět hráčů.
34'
Roh si dali o hosté a málem to bylo 0:1. Na vrácený míč na malé vápno si naskočil Aholou, zblízka ale hlavičkoval nad!
33'
Kamara má míč ve svých rukavicích, je po další standardce Monaka.
32'
Znovu Jovetić. Nyní si naběhl na Falcaovu přihrávku, z úhlu ale nedokázal překonat povyběhnutého Kamaru.
32'
Jovetić si narazil s Lopesem, prvně jmenovanému ale míč odskočil od kopaček.
31'
I Kamara je ve svém pokutovém území vládcem, zvládl si před dobíhajícím Falcaem stáhnout centr z levé strany a nedopustit tak nebezpečné zakončení.
30'
Z něj už nebezpečí pro Benaglia nehrozilo, dopředu tak jde opět Monaco.
29'
Velká šance hostů! Monaco nechalo na chvíli volného Saadiho, který byl možná vzniklou situací natolik překvapený, že nedokázal vystřelit a domácí nakonec vše vyřešili odvrácením na roh.
27'
Po jednom takovém průniku se za obranu dostával Da Costa, byl ale příliš rychlý a byl mu odmáván ofsajd.
26'
Docela se fauluje, pozadu s nedovolenými zákroky nezůstávají ani domácí. Pouští tak Štrasburk do možných šancí.
25'
Benaglio je ve svém vápně skutečně pánem. Opět si nahlas křikl a měl pak volnou cestu k centrovanému míči.
24'
Píská se proti domácím, u pomezní čáry byl Sidibem faulován Sacko.
22'
Ghezzal teď posílal oblouček za obranu hostů, na ten si nabíhal Lopes. Tomu však byl odmáván ofsajd.
21'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, Ghezzalova tvrdá střela ale mířila přesně do míst, kde stál připravený Kamara.
21'
Ani zde to ale k úspěchu nevedlo, míč dostal z vápna Fabinho.
20'
Hosté si vybojovali svůj první rohový kop.
18'
Centr byl odvrácen Sackem, definitivně pak míč uklidil Da Costa.
17'
Tlak Monaka pokračuje, je tu další rohový kop.
16'
Ghazzal přihrál do druhé vlny na Falcaa, ten byl ve vápně zcela nepokrytý, vystřelil ale nad.
15'
Kombinace mezi Falcaem a Fabinhm ztroskotala na obraně Štrasburku. Domácí ale pokračují v útoku.
14'
Po centru se pískalo proti Monaku, faulem se provinil Glik.
13'
Seka před Glikem uklízel míč na rohový kop, ten rozehraje Tielemans.
12'
Už zase Monaco, k brance je to ale dost daleko. Domácí spíše sondují terén.
10'
Štrasburk v útočném výpadu po pravé straně, Sacko ale v rozhodujícím okamžiku neuspěl se zpracováním.
9'
Na druhé straně si křikl Benaglio a následně si do rukavic stáhl centr z pravé strany.
8'
Tohle už ale skoro volalo po gólu. Jovetić předvedl, že mu technické zakončení není cizí a přes Kamaru poslal parádní oblouček. Gólman neměl nárok, zachránilo jej ale břevno!
7'
Rony Lopes ale přímý kop nasměroval přesně do dobře postavené zdi.
6'
Další nedovolený zákrok hostujících barev, tohle už bude nebezpečný přímý kop.
5'
Falcao si nabíhal za hostující obranu, přihrávku ale dostal příliš prudkou. U míče tak byl jako první brankář Kamara.
4'
Hosté nezvládli rozehrávku přímého kopu a vznikl menší brejk Monaka. Sacko jej přerušil faulem na Jovetiće.
3'
Gólman Kamara si stáhl ze vzduchu nepříjemný centr, nyní čeká, až se mu spoluhráči nabídnou k rozehrávce.
2'
Dle očekávání se domácí hned od úvodu tlačí do útoku.
1'
No tak to je rychlý úvod. Za faul na Falcaa byl žlutou kartou potrestán hostující Jonas Martin.
1'

AS Monaco FC: Benaglio – Sidibé, Glik, Jemerson, Jorge – R. Ghezzal, Fabinho, Tielemans, Rony Lopes – Falcao (C), Jovetić.
Náhradníci: Sy – Raggi, Moutinho, Meïté, Carrillo, Baldé Diao, Diakhaby.

RC Štrasburk Alsace: Kamara – Seka, Mangane (C), B. Koné, P. Martinez – Martin, Aholou – Da Costa, Sacko, Terrier – Saadi.
Náhradníci: Oukidja – Salmier, Grimm, Liénard, Gonçalves, Blayac, Aaneba.

Rozhodčí: Johann Hamel – Tugdual Philippe, Yannick Boutry.
RC Štrasburk Alsace

Hostům se vstup do prvoligové sezóny docela vydařil, domácí premiéru vyhrál nad Lille jasně 3:0, ostatní výsledky jsou ale horší a v součtu to znamená 18. místo a čtyři získané body. Tým teď dva zápasy v řadě prohrál a nedal v nich ani gól. Naposledy se tak stalo doma proti Amiens, hosté si odvezli body za těsnou výhru 0:1. Dnes se Štrasburk postaví opravdovému gigantovi a jakýkoliv bodový zisk by byl pro tým obrovským úspěchem.

AS Monaco FC

Monaco je po pěti odehraných utkáních na druhém místě tabulky s tříbodovou ztrátou na vedoucí PSG. Zatím jediný neúspěch v ligovém zápolení přišel právě v minulém kole, kdy jel tým na půdu Nice a odvezl si debakl v podobě výsledku 4:0! Na tohle nepovedené představení bude chtít klub odčinit v dnešním duelu proti nováčkovi soutěže a bude zcela jistě velkým favoritem.

Monaco – Toulouse 3:2
Dijon – Monaco 1:4
Méty – Monaco 0:1
Monaco – Marseille 6:1
Nice – Monaco 4:0
Dobré odpoledne u francouzské Ligue 1. V rámci šestého kola se střetnou týmy AS Monaco FC a RC Štrasburk Alsace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.