Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Lyon - 26. srpna 2017   17:15

Tătăruşanu – Djidji, Diego Carlos, Pallois, Dubois (C) – Iloki, Girotto (46. Moutoussamy), A. Touré, Thomasson (85. El Ghanassy) – Sala, K. Coulibaly (46. Gandi).
A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, F. Mendy – Ferri (87. Aouar), Tousart – B. Traoré, Fékir, Cornet (81. Depay) – Díaz (72. Maolida).
Gorgelin – Aouar, Depay, Maolida, Rafael, Yanga-Mbiwa.

To je z mé strany vše, hezký zbytek soboty.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:9. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:11.
Je dobojováno. Sledovali jsme utkání, které toho příliš nenabídlo a nakonec jsme se nedočkali ani jedné branky a Nantes tak remizovalo s Lyonem 0:0. Aktivnější byli hosté, kteří trefili tyč, ale jinak domácí velmi dobře bránili a týmy si body rozdělily.
90+2'
90+1'
Rozhodčí přidal dvě minuty.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Domácí hráč poslal míč do břevna, ale vše bylo zbytečné, protože byl v ofsajdu.
87'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Houssem Aouar.
85'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Yassine El Ghanassy.
83'
Domácí zahrávali roh, ale ani z něho nic nebylo.
82'
Po přihrávce do vápna se do zakončení dostal Jules Iloki. Neměl to ideálně, ale i tak musel Lopes zakročit a míč vyrazit na rohový kop!
81'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxwel Cornet, přichází Memphis Depay.
79'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo a na úvodní branku stále čekáme. Nantes hraje s Lyonem 0:0.
78'
Rohový kop pro Lyon.
77'
Další akci Nantes ukončil velmi nepřesný centr a od své branky tak bude rozehrávat Lopes.
75'
Jules Iloki dostal parádní přihrávku do pravé strany, ale nakonec mu zhruba krok chyběl, aby se k míči dostal a postupoval na branku.
73'
U míče byl jako první brankář Ciprian Tătăruşanu, který nezasáhl úplně jistě, ale dobře to pro domácí celek dopadlo.
73'
Rohový kop pro Lyon, už šestý.
72'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mariano Díaz, přichází Myziane Maolida.
70'
Kombinační akci Nantes také zastavil pomezní rozhodčí, protože tentokrát byl v ofsajdu Emiliano Sala.
69'
Žlutou kartu dostává Kenny Tete (Olympique Lyon).
67'
Po povedené akci jsou hostující fotbalisté při chuti a stále se tlačí dopředu.
65'
A málem jsme se dočkali první branky! Bertrand Traoré nejdříve pálil do tyče, pak se k míči dostal Nabil Fékir, ale z malého vápna ho napálil vysoko nad branku!
63'
Hosté to nyní zkusili dlouhým nákopem, ale vše zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
62'
Domácí spoléhají hlavně na rychlé brejky, ale zatím žádný do konce nedotáhli.
60'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 0:0, tak je jasné, že to bude ješte hodně zajímavé.
58'
Hosté jsou i nadále aktivnější, hlavně tedy směrem dopředu, ale domácí zatím brání opravdu velmi pozorně a hraje se bez šancí.
56'
Rychlík Bertrand Traoré vyhrál souboj a hnal se do vápna, ale dobře zareagoval Ciprian Tătăruşanu, který také vyběhl z branky a u míče byl jako první.
54'
Mariano Díaz to vyzkoušel z úhlu, ale jeho pokus přesný nebyl a Ciprian Tătăruşanu byl bez práce.
52'
Domácí podnikli rychlou akci, ale skončilo to útočným faulem a na tahu je tak opět Lyon.
51'
Ani tentokrát to hostům nevyšlo a za postranní lajnou se začal rozcvičovat Memphis Depay, který za chvíli přijde na trávník.
49'
Ale domácí dnes zatím brání opravdu velmi dobře, což potvrdili i tentokrát, když to zvládli na jedničku.
48'
Lyon vstoupil do druhého poločasu aktivně a hned se tlačí dopředu.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Kalifa Coulibaly, přichází Najib Gandi.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Andrei Girotto, přichází Samuel Moutoussamy.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:15.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém je mírně aktivnější hostující Lyon, ale zatím se neprosadil a vzhledem k tomu, že se neprosadil ani domácí celek, tak je to stále 0:0 a ve druhém dějství to bude ještě velmi zajímavé.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Po centru propadl míč až do branky, ale Lopes byl připraven a nenechal se zaskočit.
42'
Maxwel Cornet fauloval na polovině Nantes a vzhledem k tomu, že to bylo zezadu, tak může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minut, tak uvidíme, zda se dočkáme úvodní branky, nebo budeme muset počkat do druhého dějství.
38'
Hostující hráč se dostal k centru z pravé strany, ale ve vápně Nantes byl jen Mariano Díaz, který se k míči neprotlačil.
36'
V posledních minutách se hra trochu zklidnila a hraje se hlavně uprostřed hrací plochy.
34'
Ve vápně se do dobré šance dostával Mariano Díaz, ale nakonec místo střely ješte zvolil kličku a o balón přišel.
33'
Žlutou kartu dostává Andrei Girotto (FC Nantes).
31'
Je za námi úvodních třicet minut. Branku jsme zatím neviděli a žádná ofenzivní show to rozhodně není, tak uvidíme, co týmy v prvním poločase ješte předvedou.
29'
Nyní už to domácí sehráli daleko lépe. Po kombinaci to vzal na sebe Emiliano Sala, ale jeho rána byla slabá a nepřesná, míč skončil nad brankou.
27'
Po delší době se dopředu vydali i domácí, kteří kombinovali na polovině Lyonu, ale vše pokazil Abdoulaye Touré, který nezvládl zpracování a míč se od něj odrazil do zámezí.
25'
Ale domácí si opět poradili, když vše vyřešil Diego Carlos společně se svým brankářem.
24'
Po tečované střele je tu třetí rohový kop pro Lyon.
22'
Po rychlé akci přišla přihrávka na hranici velkého vápna, kde byl Bertrand Traoré, ale zakončení vůbec nezvládl a míč skončil daleko od branky Nantes.
20'
Lyon se stále tlačí dopředu, ale Nantes velmi dobře brání a hostující celek se k ničemu nemůže propracovat. No, nebudou to mít hosté vůbec jednoduché.
18'
Po rohu se k míči dostal Kenny Tete, ale jeho rána byla velmi nepřesná a míč skončil několik metrů vedle branky, kterou střeží Ciprian Tătăruşanu.
17'
16'
Nakonec ale domácí velmi dobře napadali a Lyon musel začít od Lopese. Dobrá práce domácích hráčů.
15'
U míče už jsou zase hostující fotbalisté, kteří pospíchají před branku Nantes.
13'
Po přihrávce do vápna se do šance dostával Mariano Díaz, ale nakonec byl u míče jako první Ciprian Tătăruşanu.
11'
A po bleskové akci měl práci Anthony Lopes, ale s propagačním pokusem si dokázal poradit na jedničku.
10'
Lyon zahrával rohový kop, ale ani z něho nic nebylo a dopředu už pospíchají domácí fotbalisté.
9'
Po rychlé akci se do velké šance dostal Bertrand Traoré, ale z dobré pozice netrefil branku!
7'
Lyon převzal otěže a nyní je jasně lepším celkem. Neustále se hraje na polovině Nantes.
5'
Lyon se znovu vydal dopředu a ke střele se dostal Maxwel Cornet, ale jeho první pokus v tomto utkání přesný nebyl.
3'
Z akce hostujícího celku nic nebylo, protože Ferri nezvládl finální přihrávku.
1'
Domácí se jako první vydali dopředu, ale jejich snažení skončilo nepřesnou přihrávkou a na tahu je tak Lyon.
1'

FC Nantes: Tătăruşanu – Diego Carlos, Djidji, Dubois, K. Coulibaly – Girotto, Iloki, Pallois, Sala – Thomasson, A. Touré.
Náhradníci: Dupé – Alcibiade, El Ghanassy, Gandi, Moutoussamy, Kwateng.

Olympique Lyon: A. Lopes – Cornet, Díaz, Fékir, Ferri – Marcelo, F. Mendy, Morel, Tete – Tousart, B. Traoré.
Náhradníci: Gorgelin – Aouar, Depay, Maolida, Rafael, Yanga-Mbiwa..
Poslední vzájemné zápasy

Lyon – Nantes 3:2
Nantes – Lyon 0:6
Lyon – Nantes 2:0
Nantes – Lyon 0:0
Lyon – Nantes 1:0
FC Nantes nevstoupil do nové sezony nejlépe. Domácí celek v prvním kole prohrál 0:3 na hřišti Lille, pak doma prohrál 0:1 s Marseille, ale naposledy zabral a vyhrál 1:0 v Troyes. Dnes by domácí chteli na toto vítezství navázat, ale proti Lyonu to nebude vůbec jednoduché.

Olympique Lyon začal sezonu o poznání lépe, protože ješte neprohrál. Hostující celek nejdříve porazil 4:0 štrasburk, pak vyhrál 2:1 na hřišti Rennes a naposledy remizoval doma s Bordeaux 3:3, když ješte v 88. minute vedl Lyon 3:1.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu další zápasy čtvrtého kola a my budeme sledovat duel mezi Nantes a Lyonem. Mírným favoritem je hostující celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.