Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Paris SG - 14. ledna 2018   21:00

0:1
(0:1)
Paris SG
12' Di María  (Cavani)
Nantes
Tătăruşanu – Awaziem, Diego Carlos, Pallois – Dubois (C) (81. Thomasson), Rongier, Girotto (72. N'Gom), A. Touré, Lucas Lima – Sala, Bammou (66. Iloki).
Dupé – Djidji, Iloki, Thomasson, Krhin, Nakoulma, N'Gom.
Tony Chapron – Frédéric Cano, Alexandre Viala
Stade de la Beaujoire Louis Fonteneau, Nantes
Paris SG
Aréola – Dani Alves, Marquinhos (C), Kimpembe, Kurzawa – Verratti, Rabiot, Lo Celso – Di María (80. Nkunku), Cavani (68. Meunier), Mbappé.
Trapp – Silva, Meunier, Berchiche, Nkunku, Lucas Moura, Draxler.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 9:16. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 15:9.
Utkání je u konce a body putují do Paříže. Hosté to ale neměli vůbec jednoduché, Nantes předvedlo po pauze slušný výkon, cpalo se do šancí a po jednom přímém kopu padl i gól. Ten však nebyl pro ofsajd uznán. PSG zvládlo těsný náskok uhájit a po boji si tak odvézt tři body. Příliš přesvědčivý výkon ale svěřenci trenéra Emeryho rozhodně nepředvedli.
90+4'
90+3'
Samotná standardka povedená nebyla, ale při pokračování akce zakončoval Rabiot. Mířil ale až příliš přesně, neboť trefil tyč...
90+2'
Hosté se chystají k přímému kopu, u míče je Dani Alves.
90+1'
Domácí budou dohrávat v deseti. Při akci Mbappého pospíchali domácí do obrany a Diego Carlos při tom postrčil hlavního sudího. Ten upadl a ihned po přerušení hry udělil hráči žlutou kartu. A jelikož to pro něj byla dnes už druhá, následovala i červená.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
90'
K velkému sprintu nasadil Mbappé, na hranici vápna byl ale zastaven Rongierem.
90'
Na Alvesův centr si naskočil Meunier, jeho hlavičku ale Tătărușanu zvládl pokrýt na brankové čáře!
89'
Roh i na druhé straně.
88'
Standardní situace skončila bez úspěchu, Nantes je ale opět u míče a jde dopředu.
87'
Marquinhos skluzem srážel centr domácích z levé strany a málem si dal vlastence. Míč skončil těsně vedle Areolovy branky. Roh pro Nantes.
86'
V pokutovém území hostů došlo k tvrdému souboji, podle sudího bylo vše v rámci pravidel.
85'
Po jeho rozehrání se ihned pískalo provinění hostů, Tătărușanu bude urychleně vykopávat.
85'
Málem se dočkali. Mbappé si naběhl na přihrávku z pravé strany a ranou přes Palloise prověřil Tătărușanua. Ten zasáhl skvělým reflexem a střelu vyrazil na roh.
84'
Nantes už trochu pootevírá svou obranu a hosté číhají na svou šanci.
83'
Iloki centroval z pravé strany, Thomassonovo sklepnutí skončilo přesně u Areoly.
82'
Hra se nám začíná trochu kouskovat a to vyhovuje hlavně hostům. Nantes nemá možnost souvislejšího tlaku.
81'
Dani Alves byl faulován, hosté budou rozehrávat kousek od půlící čáry.
81'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Adrien Thomasson.
80'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Christopher Nkunku.
78'
Dva Ilokiho centry zblokoval Lo Celso, hosté se ubránili krátkému náporu svého soupeře.
77'
Alves nacentroval z pravé strany, na jeho přihrávku si naskočil Rabiot, jenže ani on neměl seřízeno. Hlavičkové zakončení prolétlo vysoko nad břevnem.
76'
Přesto to Dani Alves zkusil přímou střelou. Jeho pokus se vznesl do vzduchu a skončil vysoko nad brankou Nantes.
75'
Přímý kop pro hosty, k brance je to ale docela dálka.
74'
Jenže bez úspěchu, obrana PSG si vzala míč pod svůj dohled a nyní sama rozehrává směrem kupředu.
74'
Nantes útočí pravou stranou, po křídle se k míči snaží dostal Touré.
72'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Andrei Girotto, přichází Santy N'Gom.
71'
Přihrávka po zemi byla obranou Nantes zastavena, míč se rázem ocitl daleko od pokutového území.
71'
PSG v útoku, u míče je Di María a bude rozehrávat rohový kop.
69'
Mbappé byl domácí obranou zastaven ještě před šestnáctkou, do zakončení se k radosti publika nedostal.
68'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Thomas Meunier.
67'
Další ofsajd domácích. Snaha Nantes o gól je čím dál výraznější.
66'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Yacine Bammou, přichází Jules Iloki.
65'
Na trávníku leží domácí Bammou a nevypadá to, že bude moci pokračovat. Na vině je zranění lýtka.
64'
Bammou si našel místo v pravém koutu šestnáctky, zasekl a po zemi vyslal na Areolu docela slušnou střelu. Gólman PSG zvládl zasáhnout.
62'
Konečně tu máme velice akční fotbal, snaha Nantes o vyrovnání neutuchá.
60'
Po rozehrání si na centr naběhl Sala a dostal hlavou míč do sítě. Radost z vyrovnání ale trvala pouze krátkou chvíli, poté si všichni všimli zvednutého praporku asistenta sudího – hned dva domácí hráči byli v ofsajdu.
60'
No a Dani Alves to má za žlutou kartu.
60'
Dubois na zemi a ne vlastní vinou. Postaral se o to Alvesův nedovolený zákrok.
58'
A už jdou do útoku zase domácí. Probudilo se i publikum.
57'
Na druhé straně mohl upravit na 0:2 Di María, to by ale musel trefit branku po přihrávce z pravé strany.
56'
Nechybělo mnoho a mohlo být srovnáno. Kimpembe nezachytil zpětnou přihrávku a rázem byl před gólmanem Sala. Prooti tomuto rychlému výpadu musel zasáhnout Areola svým včasným vyběhnutím.
54'
Di María svým centrem hledal ve vápně Cavaniho, jenže vše ukončil svým výskokem Tătărușanu. Poté ihned rozehrál.
53'
Nantes je v posledních okamžicích lepším týmem, do vápna se už cpal Rongier, v rozhodujícím okamžiku však o míč přišel.
52'
Tătărușanu posunul na Palloise, Nantes jde do dalšího útočného pokusu.
51'
Rozehrání nakonec padlo na Rongiera, ten ale pouze trefil širokou zeď...
50'
Faul na Tourého, tohle bude pro Nantes velice zajímavý přímý kop.
48'
Zády k brance hlavičkoval domácí Diego Carlos a nebyl to vůbec marný pokus. Areola se prolétl vzduchem, aby měl jistotu, že mu míč nezapadne za záda.
47'
Mbappé posunul na Cavaniho, ten však při pokusu o kličku přes Palloise o míč přišel.
46'

Fauly: 11:5
Je za námi první poločas a dle očekávání jsou hosté ve vedení. Od úvodu si dokázali vypracovat šance, dostat se do zakončení a jednou se i prosadit. Ve 12. minutě předvedlo PSG parádní a rychlou akci a Ángel Di María ji zakončil přesnou křížnou střelou. Stejný hráč mohl přidat i druhou trefu, to by však musel z ložené pozice trefit odkrytou branku... Nantes toho moc nepředvedlo, náznaky šancí končily hodně nepovedenými střelami. Do kabin se tak jde za stavu 0:1.
45'
45'
Na druhé straně pálil Lo Celso, svým prudkým pokusem ale trefil pouze bránícího hráče.
43'
Domácímu týmu se nedá upřít snaha něco udělat s nepříznivým stavem, schází ale přesnost. Netrefil se ani Dubois.
42'
Mimo pálil i Lucas Lima, i jeho pokus skončil o velký kus mimo.
41'
Tourého dalekonosný pokus skončil zcela mimo Areolovu branku, trenér Ranieri s tímto zakončením nebyl vůbec spokojen a dal to svými gesty jasně najevo.
41'
Žlutou kartu byl potrestán domácí Nicolas Pallois.
39'
A další jeho střelecký pokus... Nyní jeho ránu z hranice vápna srazil Lucas Lima.
37'
Di María nyní zahodil obrovskou šanci na navýšení náskoku. Po rychlé akci mu nezištně přihrál Rabiot před prázdnou branku, jenže argentinský šutér pálil nad!
35'
Změnit to chtěl Di María svou hlavičkou, chyběla tomu ale razance a i ta přesnost.
34'
Opět sledujeme trochu pomalejší pasáž, hraje se převážně mezi šestnáctkami.
32'
Bammou nacentroval z pravé strany, Sala však při pokusu o zpracování prudké přihrávky upadl.
31'
Marquinhos poslal dopředu dlouhý nakopávaný míč, chyběla tomu ale přesnost. Vše opět skončilo u Tătărușanua.
29'
Rozhodčí tasil žlutou kartu a za šlapák na Verrattiho si ji prohlédl domácí Diego Carlos.
28'
Až nyní přilétl dlouhý pas na Kurzawu, po jeho trochu akrobatickém zpracování přišel centr, ten ovšem skončil u obrany a Tătărușanua.
27'
Hosté u míče, stále to ale nevede k ničemu kloudnému.
25'
Girotto si všiml, že je Areola kousek mimo svou bránu a z dálky se jej snažil přehodit. Bylo to ale hodně nepřesné a gólman PSG s tímto pokusem si hravě poradil.
25'
Ofsajd domácích, v něm byl polapen Sala.
24'
Trochu klidnější fáze utkání. Nantes má problémy se dostat k brance, hosté naopak kombinují spíše do šířky, než směrem kupředu.
22'
Už je po akci, do zakončení se dostával Kurzawa, jeho hlavičce ale scházela přesnost.
21'
Di María bude rozehrávat přímý kop z levé strany, je to takový o metr zkrácený roh.
20'
Mbappé si nabíhal na táhlý centr, proti přesile domácí obrany ale neměl moc šancí.
19'
Kombinace PSG u půlící čáry zatím nepřinesla žádný postup, pouze faul na Di Maríu.
17'
Nepřesný centr domácích do pokutového území. Tohle si Areola vyřešil a alespoň se u zákroku protáhl.
15'
První žlutou kartu utkání za skluz dostal hostující Marco Verratti. Sice naznačoval, že je v tom nevinně a hrál míč, trestu od sudího ale neunikl.
15'
Di María poslal do šestnáctky pěkný centr, do míče se pak opřel Dani Alves, jeho pokus byl ale zblokován a k Tătărușanuovi se nedostal.
14'
Další útok hostů končí rohovým kopem.
12'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
No a už to neplatí... Cavani potáhl akci na střed, přihrál do vápna, kde Mbappé pustil míč na ÁNGELA DI MARÍU, ten si zpracoval a poslal křížnou ránu za gólmana Tătărușanua.
10'
Zatím to nejde, obrana Nantes pracuje na jedničku a zachytává každý výpad hostujícího týmu.
9'
Areola rozehrává kousek od vlastního vápna, PSG tak může vyrazit do dalšího útočného pokusu.
8'
Cavani si naběhl na přihrávku do šestnáctky, u míče však byl dříve gólman Tătărușanu.
8'
Di María a Mbappé kombinovali na pravém křídle, dostali se i k šestnáctce, zde jejich snaha ovšem skončila nepřesnou přihrávkou druhého jmenovaného.
7'
Na Kurzawu mířila přihrávka, ten ovšem u pomezní lajny podklouzl a míč mu utekl do zámezí.
6'
Do té se nedostal ani hostující Cavani, ten ztroskotal na pravém křídle. Dopředu už jde Nantes.
5'
Zatím sledujeme velice opatrný úvod, stále čekáme na první náznak šance.
4'
Kurzawa se snažil probít levou stranou, byl ovšem od míče odtlačen a domácí obrana odkopla do bezpečí.
3'
PSG v postupném útoku, zatím se ale snaží vykombinovat z vlastní poloviny.
2'
Prakticky okamžitě po rozehrání letěl praporek pomezního vzhůru, pískal se ofsajd Nantes.
2'
Přímý kop pro domácí, Lima bude centrovat z pravé strany.
1'

FC Nantes: Tătăruşanu – Awaziem, Diego Carlos, Pallois – Dubois (C), Rongier, Girotto, A. Touré, Lucas Lima – Sala, Bammou.
Náhradníci: Dupé – Djidji, Iloki, Thomasson, Krhin, Nakoulma, N'Gom.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Dani Alves, Marquinhos (C), Kimpembe, Kurzawa – Verratti, Rabiot, Lo Celso – Di María, Cavani, Mbappé.
Náhradníci: Trapp – Silva, Meunier, Berchiche, Nkunku, Lucas Moura, Draxler.

Rozhodčí: Tony Chapron – Frédéric Cano, Alexandre Viala.
Oba týmy nastupují na hrací plochu, zápas bude za pár okamžiků zahájen.
Zápas na Stade de la Beaujoire Louis Fonteneau začne ve 21 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Tony Chapron, kterému budou na pomezí asistovat Frédéric Cano a Alexandre Viala.
Paris Saint-Germain FC

Hosté jsou jasnými lídry soutěže, když nasbírali 50 bodů a na pronásledující Monaco, Lyon a Marseille mají náskok 11 bodů. PSG je ve skvělé formě, což potvrdilo i v pauze, když ve Coupe de France pařížští rozdrtili Rennes na jeho půdě 6:1 a v Coupe de la Ligue vyhráli v Amiens 2:0. I dnes budou favoritem, který si jde za dalšími třemi body.

FC Nantes

Domácí tým je po polovině soutěže na pátém místě tabulky se ziskem 33 bodů. V krátké pauze sehrálo Nantes utkání Francouzského poháru proti Senlis a proti tomuto celku z ligy National 3 vyhrálo zcela bez problémů 4:0. Tým tak navázal na dobrou formu z ligy, kdy vyhrál poslední dva zápasy, aniž by v nich inkasoval.

Nantes – Monaco 1:0
Saint-Étienne – Nantes 1:1
Nantes – Nice 1:2
Nantes – Angers 1:0
Amiens – Nantes 0:1
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 20. kola mezi FC Nantes a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.