Ligue 1 - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Monaco  - 15. dubna 2018   21:00

Paris SG
14' Lo Celso (Dani Alves) • 17' Cavani (Berchiche) • 20' Di María (Cavani) • 27' Lo Celso (Pastore) • 58' Di María (Pastore) • 76' Falcao(vl.)  • 86' Draxler (Pastore)
7:1
(4:1)
Monaco
38' Rony Lopes  (A. Touré)
Paris SG
Aréola – Dani Alves, Silva, Marquinhos, Berchiche – Draxler, Lo Celso (80. Nkunku), Rabiot (65. Diarra) – Pastore, Cavani, Di María (75. Meunier).
Trapp – Motta, Meunier, Mbappé, Diarra, Kurzawa, Nkunku.
Buquet – Cano, Debart
Parc des Princes, Paříž
Monaco
Subašić – A. Touré, Raggi, Jemerson, Jorge – Moutinho, Fabinho – Sidibé (34. R. Ghezzal), Lemar, Rony Lopes (76. Diakhaby) – Falcao (82. Tielemans).
Sy – R. Ghezzal, Diakhaby, Tielemans, N'Doram, Boschilia, Moussa Sylla.

To je z mé strany vše, dobrou noc a brzy na počtenou.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:8.
Rozhodčí Buquet se rozhodl neprodlužovat monackou agónii, šlágr 32. kola Ligue 1 mezi PSG a Monacem se tak obešel bez nastavení. Svěřenci Unaie Emeryho svého nejbližšího pronásledovatele deklasovali neuvěřitelným poměrem 7:1, čímž si definitivně zajistili zisk mistrovského titulu! Hráči PSG dnes byli snad ve všem lepší a nedali Monacu sebemenší šanci, utkání mnohdy připomínalo hru kočky s myší.
90'
89'
Tielemansovi byl odpískán ofsajd, necelé dvě minuty před koncem si Alphonse Aréola chystá míč možná k poslední rozehrávce v tomto utkání.
87'
Vysoké vítězství PSG je o to impozantnější, že dva nejdražší hráči týmu – Neymar a Mbappé – do utkání vůbec nezasáhli. Letos v Ligue 1 Pařížané prostě nemají konkurenci.
86'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Šílené utkání pokračuje, pět minut před koncem Subašić kapituloval posedmé! Tentokrát se o to postaral JULIAN DRAXLER, který po Pastoreho přihrávce neváhal a z voleje napálil míč po zemi do sítě.
86'
Ofsajd a v něm Youri Tielemans, Pařížané s rozehrávkou pochopitelně nespěchají.
85'
Po dalším rohovém kopu se dostal k hlavičce domácí stoper Marquinhos, jeho pokus ale postrádal přesnost i razanci a následovat bude jen odkop od monacké svatyně.
84'
Po této standardce se ke střele zpoza hranice šestnáctky odhodlal střídající Nkunku, jeho tečovaný pokus ale skončil v zámezí a Danijel Subašić mohl zůstat v klidu.
83'
Velezkušený Javier Pastore se povedenou kličkou zbavil Tielemans, načež roztáhl hru na rozběhnutého Berchicheho, který vybojoval další roh pro PSG.
82'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Radamel Falcao, přichází Youri Tielemans.
80'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Christopher Nkunku.
79'
Hra byla znovu přerušena po faulu Rachida Ghezzala, pařížští fotbalisté tak budou mít k dispozici další standardku.
78'
João Moutinho dnes už poněkolikáté fauloval a tentokrát už za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu.
76'
V Parku princů už to začíná vypadat jako na nedalekých kurtech Rolanda Garrose, co se skóre týče. Už na 6:1 pro PSG omylem zvýšil RADAMEL FALCAO, který si po rohovém kopu nešťastně srazil míč do vlastní svatyně.
76'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Marcos Rony Lopes, přichází Adama Diakhaby.
75'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Thomas Meunier.
74'
Tu João Moutinho zastavil za cenu faulu, domácí si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
72'
Thomas Lemar se vydal kupředu po levém křídle, daleko se ale nedostal a zkušený Lassana Diarra už zakládá další protiakci PSG.
71'
Svěřenci Unaie Emeryho neohroženě kombinují na útočné polovině a svého soka vůbec nepouštějí k míči.
70'
Dvacet minut před koncem už na tribunách vypukly předčasné oslavy, hosté už svůj odpor – zdá se – definitivně vzdali.
68'
Dani Alves utekl po pravém křídle, načež přenechal míč Di Maríovi, který se nakonec dostal ke střele, Danijel Subašić ale jeho pokus dokázal vyrazit!
67'
Marcos Rony Lopes se prokousal až na hranici pokutového území, odkud se mu ale nepodařilo propasírovat míč přes změť těl před Aréolou.
65'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Adrien Rabiot, přichází Lassana Diarra.
64'
Rachid Ghezzal se povedenou kličkou zbavil Berchicheho a poté z dobrých dvaceti metrů vypálil, po jeho střele ale míč proletěl vysoko nad břevnem.
63'
Pařížané nyní vybojovali svůj první rohový kop v utkání, z něj ale nezahrozili a Monačtí už zakládají protiútok.
61'
Žlutou kartu dostává Fabinho (AS Monaco FC).
61'
Žlutou kartu dostává Andrea Raggi (AS Monaco FC).
60'
Je za námi sotva hodina zápasu a svěřenci Unaie Emeryho už druhému týmu tabulky nasázelo pět gólů, nyní navíc Rabiot zaváží míč zpět na útočnou polovinu.
58'
Pařížané si berou čtyřgólový náskok zpět! Javier Pastore si všiml v pokutovém území nehlídaného ÁNGELA DI MARÍI, kterého si Raggi zapomněl obsadit a argentinský křídelník poté přesnou střelou nedal Subašićovi šanci.
57'
João Moutinho obral na útočné polovině o míč Pastoreho, poté o něj ale zase velmi rychle přišel.
55'
Mnoho příznivců pařížského celku je na nohou, PSG už od oslav dělí už jen něco málo přes půl hodiny.
54'
Rony Lopes dostal u postranní čáry naloženo od Alvese, sudí ale k velké nelibosti hostujících hráčů nechal ve hře pokračovat.
53'
Ten ale neměl dlouhého trvání, míč je nyní opět v moci rozehrávajících obránců PSG.
51'
Rabiotův dalekonosný nákop z pravé strany skončil bezpečně ukryt v náruči Danijela Subašiće a monacký gólman okamžitě poté založil protiútok.
50'
Domácí fotbalisté kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou, od hráčů PSG už ve zbytku utkání žádné útočné harakiri nečekejme.
48'
Rachid Ghezzal na pravém křídle přenechal míč Almamymu Tourému, jeho následný centr byl ale zblokován.
47'
Svěřenci Leonarda Jardima vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně, Jorge nyní vybojoval autové vhazování hluboko na útočné polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Pařížané vstoupili do šlágru kola proti Monacu jako uragán a díky trefám Lo Celsa, Cavaniho, Di Maríi a znovu Lo Celsa vedli ani ne po půlhodině hry už 4:0. Svěřenci Unaie Emeryho poté ale trochu povolili, čehož hosté zatím využili jen jednou, a tak je PSG po první půli velmi blízko k zisku titulu.
45+3'
45+2'
Dani Alves dnes už poněkolikáté dostal naloženo od jednoho z napadajících hráčů soupeře, brazilský krajní bek už je ale zpět na hrací ploše a zdá se, že bude moci pokračovat ve hře.
45+1'
V Parku princů už se rozběhlo dvouminutové nastavení, poté bude PSG dělit už jen 45 minut od zisku mistrovského titulu – pokud se nestane zázrak.
45'
Další centr aktivního Almamyho Tourého už do šestnáckty prošel a nakonec se k hlavičce prokousal Marcos Rony Lopes, který ale poslal míč vysoko nad břevno.
44'
Tourého centr z pravé strany zblokoval Yuri Berchiche, minutu před koncem prvního poločasu budou mít monačtí fotbalisté k dispozici vhazování.
43'
Moutinhův centr na bližší tyč byl ale hodně nepovedený, Cavani bez potíží zakopl míč až k půlící čáře.
42'
Almamy Touré ale ještě udržel míč na útočné polovině a nakonec ze souboje s Rabiotem vytěžil další rohový kop pro Monaco.
41'
Julian Draxler se pokusil zakončit podobným způsobem, jako nedávno Cristiano Ronaldo proti Juventusu, německý reprezentant ale své nůžky nedotáhl do úspěšného konce a míč vůbec netrefil.
41'
Z této standardní situace ale hosté nezahrozili, nikdo v červeném dresu se nakonec do zakončení nedostal.
40'
Žlutou kartu dostává Javier Pastore (Paris Saint-Germain FC).
39'
Další akci knížeckého celku táhl Rachid Ghezzal, který si došel pro faul Thiaga Silvy, hosté tak budou zahrávat přímý kop z velmi nebezpečné pozice nedaleko hranice šestnáctky.
38'
Monaco právě vstřelilo branku!
A nakonec z toho pramenilo snížení. Almamy Touré prchl po pravém křídle, natlačil se až na pravý okraj pokutového území a poté poslal míč ke vzdálenější tyči, kam si seběhl MARCOS RONY LOPES a překonal přemisťujícího se Aréolu.
37'
Svěřenci Unaie Emeryho trochu polevili, hosté se teď usadili na útočné polovině a tam si dělají s míčem, co se jim zachce.
35'
Dani Alves se po souboji s Fabinhem drží za kotník, ale zdá se, že bude schopen pokračovat ve hře.
34'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Djibril Sidibé, přichází Rachid Ghezzal.
33'
Djibril Sidibé byl na nosítkách odnešen do útrob Parc des Princes, zmiňovaný Rachid Ghezzal už je přichystán na nástup do hry.
31'
V zámezí už se mezitím rozcvičuje Rachid Ghezzal, zdá se, že Sidibé si poranil koleno. Věřme, že se nejedná o nic vážného, ale taková zranění si mnohdy vyžadují půlroční rekonvalescenci.
30'
Další komplikace pro Monaco. Djibril Sidibé se drží za pravou nohu a nemůže se zvednout ze země, na trávník už sprintují týmoví fyzioterapeuti.
29'
Ojedinělou střelu hostí si teď připsal João Moutinho, portugalský reprezentant ale z hranice pokutového území pálil velmi nepřesně.
27'
Ponížení obhájců francouzského titulu pokračuje. Javier Pastore si na levém okraji pokutového území narazil míč s Draxlerem a poté poslal přesný centr přímo na hlavu GIOVANIHO LO CELSA, který poslal míč k pravé tyči a Danijel Subašić na něj nedosáhl.
27'
Marquinhos obětavě zblokoval střelecký pokus Radamela Falcaa, následně sudí přerušili hru kvůli útočnému faulu Moutinha na Lo Celsa.
26'
Almamy Touré si na individuální průnik netroufl a místo toho přenechal balon stoperům, po třetím gólu PSG se hra přeci jen trochu vyrovnala.
24'
Centr z pravé strany ale Alphonse Aréola snadno vybojoval a následný Jorgeho nákop do pokutového území už domácí brankář ukryl ve své náruči.
23'
Fabinho se skácel k zemi po souboji s Cavanim, ani tento zákrok ale rozhodčí Buquet neposoudil jako nedovolený. Monaco ale bude mít k dispozici alespoň roh.
22'
Domácí se dožadují odpískání přímého kopu po zákroku na Lo Celsa, hra ale pokračuje dál a Monačtí už zakládají protiútok.
21'
Monačtí i nadále běhají bez míče, tak jednoznačný průběh souboje prvního s druhým týmem tabulky asi čekal málokdo.
20'
Máme odehráno sotva dvacet minut a družina Unaie Emeryho vede už 3:0. Edinson Cavani vyslal náramnou kolmicí do samostatného úniku ÁNGELA DI MARÍU, který geniálně přeloboval Subašiće.
18'
Pařížané i po vstřelení druhého gólu dominují a ženou se za dalším, ojedinělá akce Monaca ztroskotala hned o půlící čáry.
17'
A už je to o dva góly, PSG mašíruje za titulem! Právě Yuri Berchiche teď našel nadýchaným centrem z levé strany v pokutovém území hlavu EDINSONA CAVANIHO, jenž poslal míč přesně do Subašićova protipohybu.
15'
Krátce po rozehrávce ve středu hřiště svěřenci Leonarda Jardima o míč zase přišli, po levé straně už upaluje do útoku Yuri Berchiche.
14'
Zdálo se, že úvodní gól je jen otázkou času, a skutečně tomu tak bylo. Cavani vyslal povedenou kolmicí do polutového území Daniho Alvese, načež brazilský veterán našel před brankou trestuhodně volného GIOVANIHO LO CELSA a ten už měl úlohu snadnou.
12'
Monaco se i nadále jen brání, zatím sledujeme hru kočky s myší.
11'
Berchicheho zblokovaný centr z levé strany se nakonec dostal k Pastoremu, ten ale poté trefil jen prvního bránícího hráče Monaca, který stál před ním.
10'
Svěřenci Unaie Emeryho mají míč prakticky neustále na svých kopačkách, do dalších šancí se ale domácí zatím nedostávají.
8'
Právě Edinson Cavani teď zůstal zcela osamocen na levém okraji pokutového území, odkud z volejem vypálil, uruguayský snajpr ale těsně minul!
7'
Cavani si teď ukousl příliš velké sousto a přes bránícího Raggiho se nedostal, následná protiakce Monaca ale ztroskotala na Danim Alvesovi.
6'
Ve středovém kruhu míč vybojoval Giovani Lo Celso a okamžitě se pokusil vyslat do brejku Edinsona Cavaniho, jeho kolmice ale byla příliš prudká a balon skončil v zámezí.
4'
Jeho exekuce se ujal veterán João Moutinho, jehož nákop do pokutového území sice nikoho v červeném dresu nenašel, domácí ale měli co dělat, aby míč nakonec dostali do bezpečí.
3'
Srážku Berchicheho s Ronym Lopesem sudí Buquet vyhodnotil jako faul domácího halva, hosté tak budou zahrávat přímý kop z pravé strany hřiště.
2'
Po nepovedené Moutinhově rozehrávce se míče ujali zadáci PSG, kteří se poté uchýlili ke kombinaci poblíž půlící čáry.
1'

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Dani Alves, Silva, Marquinhos, Berchiche – Draxler, Lo Celso, Rabiot – Pastore, Cavani, Di María.
Náhradníci: Trapp – Motta, Meunier, Mbappé, Diarra, Kurzawa, Nkunku.

AS Monaco FC: Subašić – A. Touré, Raggi, Jemerson, Jorge – Moutinho, Fabinho – Sidibé, Lemar, Rony Lopes – Falcao.
Náhradníci: Sy – R. Ghezzal, Diakhaby, Tielemans, N'Doram, Boschilia, Moussa Sylla.

Rozhodčí: Buquet – Cano, Debart.
AS MONACO FC

Monaco je jediným týmem, který má ještě ale matematickou naději přeskočit PSG na prvním místě tabulky, to by ale bylo i v případě vítězství ve vzájemném utkání velmi nepravděpodobné. Minulý vzájemný zápas ale Monackým vůbec nevyšel, před dvěma týdny ve finále Ligového poháru svěřenci Leonarda Jardima podlehli Pařížanům jasně 0:3.
PARIS SAINT-GERMAIN FC

Družina Unaie Emeryho nezastavitelně mašíruje k titulu, na druhé Monaco má už čtrnáctibodový náskok a musel by se stát zázrak, aby Pařížané o své prvenství v závěru ligy přišli. Ať tak či onak, tuto sezónu klubové vedení nebude hodnotit jen pozitivně, v Lize mistrů totiž pařížský kolos vypadl už v osmifinále – leč proti Realu Madrid. V minulém kole PSG jen remizovalo se Saint-Étienne, vrátí se dnes na vítěznou vlnu?
Co nejsrdečněji vás vítám u sledování textového přenosu ze šlágru 33. kola francouzské Ligue 1, v němž Paris Saint-Germain FC od 21 hodin změří síly s AS Monaco FC. Tak si to rozhodně nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.