Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Paris SG - 16. prosince 2017   17:00

Rennais
53' Mubele
1:4
(0:2)
Paris SG
4' Neymar  (Mbappé) • 17' Mbappé  (Neymar) • 74' Cavani  (Neymar) • 76' Neymar  (Mbappé)
Rennais
Koubek – H. Traoré, Mexer, Gnagnon, Bensebaini – Danzé (C) (55. Hunou) – Bourigeaud, André, Siliki, Amalfitano (67. Gelin) – Mubele (55. Khazri).
Diallo – Zeffane, Khazri, Hunou, Tell, Gelin, Maouassa.
Gautier – Annonier, Jeanne
Roazhon Park, Rennes
29.778 diváků
Paris SG
Aréola – Dani Alves, Kimpembe, Marquinhos (C), Berchiche – Verratti, Lo Celso (80. Pastore), Draxler (73. Motta) – Mbappé, Cavani, Neymar.
Trapp – Meunier, Motta, Nkunku, Pastore, Di María, Nsoki.

Pařížské útočné trio v krásném utkání rozprášilo celek Tomáše Koubka a ještě navýšilo vedení PSG v ligové tabulce. Po zcela jednoznačném poločase, kdy mohlo být skóre daleko vyšší, se domácí dostali po přestávce do hry a podařilo se jim po rohovém kopu snížit. Zápas rozseklo vyloučení Andrého v 63. minutě, přestože Paříž už tolik nedominovala, dala po krásných akcích hvězdného útoku dva slepené góly a Koubek si ještě připsal několik vynikajících zákroků.
Rennes mohlo výsledek kosmeticky upravit v samotném závěru, kdy ale Chazrí neproměnil pokutový kop.
90+2'
Siliki z trestného kopu pařížskou zeď nepropálil, odražený míč pak poslal vedle Bourigeaud.
90+1'
Další faul na Silikiho, na pokutovém oblouku domácího záložníka sejmul Alves.
90+1'
Zápas bude nastaven o dvě minuty.
90'
Chazrí ale penaltu zahazuje! Nejlepší ligový střelec Rennes v této sezóně přestřelil bránu PSG.
89'
Rennes může snížit z penalty! Kimpembe v šestnáctce nakopl Silikiho.
89'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain FC).
88'
Hamari Traoré vyslal na bránu PSG velmi povedenou střelu, mezi tyče se nevešla maximálně o metr.
87'
Roh číslo 11 Pařížanům nevyšel, Thiago Motta musel hasit hrozící brejk faulem.
86'
Mbappé sprintoval s míčem u nohy z vlastní poloviny až před Koubka, který skvělým zárkokem jeho zakončení vyškrábl.
86'
Další průnik brazilské superhvězdy zastavil na hranici šestnáctky čistě Gnagnon.
85'
Dnešní utkání sleduje 29.778 diváků.
84'
Neymar obešel dnes tonoucího Hunoua a z velkého vápna vypálil zhruba metr vedle šibenice.
82'
Mbappé rozjel pohlednou akci a dotáhl ji až do šestnáctky, po Neymarově zpětné přihrávce Alvesovi vyšla první klička, ale druhou mu už mosambický obránce Mexer vystihl a odkopl míč do bezpečí.
81'
Rennes se ubránilo desátému rohu Paříže.
80'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Javier Pastore.
78'
Žlutou kartu dostává Wahbí Chazrí (Stade Rennes) za hrubě nešetrný zákrok na Lo Celsa.
76'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Bleskový dvojitý úder definitivně dorazil oslabené domácí. Útočné trio Paříže běželo na dvojici obránců Rennes. Cavani ťukl míč ze středu napravo Mbappému a jeho střílený centr doklepl zblízka NEYMAR.
74'
EDINSON CAVANI po čtyřech zápasech bez gólu přidává svou osmnáctou ligovou trefu v tomto ročníku. Uruguayec na hranici ofsajdu převzal Neymarův pas a přeloboval příliš vysunutého Koubka.
73'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Thiago Motta.
73'
Žlutou kartu dostává Giovani Lo Celso (Paris Saint-Germain FC).
72'
Neymarova kolmice oslovila volného Daniho Alvese na pravém křídle, do jeho centru šel na malém vápně skluzem Cavani, ale míč o fous nestihl.
71'
Po ošetření hra pokračuje, PSG opět rozehrává trpělivě a nikam nespěchá.
69'
Na malém vápně leží Kimpembe, který ve výskoku utržil bolestivou ránu zřejmě od vlastního spoluhráče Marquinhose.
68'
I v deseti se vrhli do útoku domácí, Chazrí se prosadil přes obránce a špičkou kopačky zblízka trefuje Aréolovo rameno, od něhož se míč odráží na roh.
67'
Závar před bránou Rennes po rohu vyřešil Koubek provazem a vypíchnutím míče.
67'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Morgan Amalfitano, přichází Jérémy Gelin.
66'
PSG získává v přesilovce roh. Bez jednoho muže v poli to bude mít Stade proti favoritovi nesmírně těžké.
63'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Benjamin André (Stade Rennes FC).
Zezadu se na útočné půlce přiřítil ke Kimpembemu a místo míče trefil jeho nohu. Za takhle netaktickou hru se žlutou kartou ho trenér jistě nepochválí.
63'
Dani Alves skvostným obranným zákrokem sebral čistě míč Chazrímu.
62'
Hostující Verratti bez povšimnutí rozhodčích lehce kopl Bensebainiho. Alžířan je ovšem v pořádku.
60'
Koubek dobře čte hru a teď včasným vyběhnutím sebral míč před Edinsonem Cavanim, který se nedočkal gólu už čtyři utkání.
58'
Neymarova přihrávka na Mbappého mířila do ofsajdu, dnes vůbec první odmávané postavení mimo hru.
57'
Koubek sebral nakopávaný míč před Neymarem a jeho dlouhý výkop dospěl přes celé hřiště až k jeho kolegovi Aréolovi.
55'
Dvojnásobné střídání přichystal domácí trenér Lamouchi.
Ze hřiště odklusal kapitán Romain Danzé a překvapivě i střelec jediného gólu Ndombe Mubélé, na trávník vbíhají Wahbí Chazrí a Adrien Hunou.
54'
Žlutou kartu dostává Benjamin André (Stade Rennes FC).
53'
Rennes právě vstřelilo branku!
Bourigeaudův roh hlavičkoval Gnagnon do bližší tyče, míč se odrazil podél brankové čáry a na zadní tyči ho doklepl NDOMBE MUBÉLÉ!
52'
Trestný kop pro Rennes z dobrého místa 22 metrů od brány. Bourigeaudův pokus přizvedla zeď, je z toho pouze roh.
51'
Draxlerův nákop se stal snadnou kořistí bývalého brankáře pražské Sparty.
49'
Hosté si dlouho přihrávali na vlastní půlce, než opatrná pasáž přestala bavit Neymara, který vyslal z dálky nádhernou střelu pod břevno, kterou Koubek likviduje bravurním zákrokem.
46'
Již 16 vteřin po výkopu vybojovalo Rennes rohový kop. Při Bourigeaudově centru se gólman Aréola nedohodl s Marquinhosem a míč propadl před Mubélého, tomu ale odskočil do zámezí.
46'
Statistiky prvního poločasu:
Držení míče 27% – 73%, střely na bránu 0:6, střely mimo 4:5, rohy 1:7, fauly 6:3, ofsajdy 0:0.
45+1'
Zápas má zatím naprosto jednoznačný průběh, hraje se na jednu bránu. PSG přehrává domácí rozdílem dvou tříd.
Tomáš Koubek inkasoval z prvních dvou střel, přičemž ani proti jedné neměl nárok. Další šance už pochytal, případně mu vypomohli spoluhráči, nebo rány letěly těsně vedle.
45+1'
Pařížský Berchiche byl na levé straně úplně volný, dostal skvělou přihrávku od Neymara, ale rána mu sjela po vnějším nártu.
45+1'
Rozhodčí nastavuje jedinou minutu.
43'
Obrovská šance Edinsona Cavaniho, který zblízka ani nadvakrát Koubka neprostřelil! To je pátá čistá gólovka ligového lídra za posledních deset minut.
42'
Žlutou kartu dostává Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain FC).
41'
Tlak PSG neslábne. Mbappé se uvolnil na pravé straně a naservíroval doprostřed malého pokutového území Cavanimu, který parádní patičkou překonal Koubka. Českého brankáře zastoupil na brankové čáře Hamari Traoré!
40'
Mbappé zůstal zapomenutý v pokutovém území, Koubek zůstal stát a díky tomuto rozhodnutí likviduje jeho ránu pod břevno.
38'
Koubek odkopával od brány, míče se zmocnil Bourigeaud, jenže jeho posunutí na Mubélého už neprošlo, brankář Alphonse Aréola byl u míče dříve.
35'
Paříž zahrozila po postupné rozehrávce rohu. Alves prostrčil míč na Draxlera, který pohotově vyslal křížný projektil. Koubek se robinzonádou vrhnul k pravé tyči, nakonec zasahovat nemusel, míč proletěl o kousíček vedle.
34'
Okamžitě následuje protiútok a vysunutý Koubek se jen ohlédl přes levé rameno po Cavaniho přízemní střele. Nejlepší kanonýr francouzské ligy tentokrát díky teči o půl metru minul.
34'
Tahle akce Rennes měla ke gólu zatím nejblíže. Z 10 metrů těsně minul bližší tyč Amalfitano.
32'
Žlutou kartu dostává Hamari Traoré (Stade Rennes FC). Sudí mu to spočítal i za předchozí zákrok.
30'
Neymarův přímý kop končí po hlavičce jednoho z fotbalistů Rennes za čarou a série rohů pokračuje.
29'
Domácí Traoré přišlápl v souboji bolestivě kotník Berchichemu. Rozhodčí Gautier malijskému obránci kartu kupodivu neukázal.
28'
Třetí roh Paříže, po rozehrávce nakrátko přijde vzápětí čtvrtý.
26'
Domácí André ležel na trávníku, Neymar zůstal stát a s míčem u nohy se díval na rozhodčího, jestli má pokračovat. Sudí Gautier ukázal "hrajte dál", tak se Neymar rozběhl a vypálil z 25 metrů. Koubek střelu vyboxoval a připisuje si první úspěšný zákrok.
24'
Verratti chtěl Koubka překvapit, rána ze střední vzdálenosti mu však příliš nesedla.
23'
Druhý roh PSG. Neymarův pokus odhlavičkoval do bezpečí Mexer.
22'
Tomáš Koubek se vydal až na hranici šestnáctky, nakonec dokročil mimo velký obdélník a musel před Cavanim míč vyhlavičkovat, což zvládl bravurně.
19'
Rennes svůj první roh promarnilo, přihrávkami dozadu se domácí fotbalisté sami vytlačili až k půlící čáře a tam akce končí autovým vhazováním PSG.
18'
Po výkopu ze středového kruhu se vydali dopředu domácí a Bourigeaud vybojoval rohový kop.
17'
Neymar dostal míč do běhu a v pokutovém území šajtlí našel KYLIANA MBAPPÉHO, který předběhl obránce a zblízka nedal Koubkovi šanci.
14'
Mbappé zpětnou přihrávkou nabil Neymarovi, jeho střelu zastavil ještě před Koubkem na malém vápně kolenem Bensebaini.
13'
Brazilské superhvězdě se přímý kop vůbec nevydařil, míč skočil o zem nikým nezasažen a doputoval do Koubkových rukavic.
12'
Neymar čistě odzbrojil Traorého a jeho akci naopak proti pravidlům zastavil domácí kapitán Danzé.
11'
Paříž kopala první roh po Neymarově tečované střele, rozehrávka nakrátko k ničemu nevedla a centrovaný míč končí v Koubkově náruči.
10'
Siliki čistě vybojoval míč a ke střele se z úhlu prosadil znovu Mubélé, opět to bylo výrazně mimo.
8'
Poprvé se do zakončení dostali domácí. Siliki vysunul uličkou do běhu Mubélého, jeho křížná střela po zemi ale proletěla neškodně vedle Aréolovy brány.
4'
Domácí byli i v přesile na skvělou akci favorita krátcí. Mbappé si mezi třemi hráči narazil míč s Verrattim a naservíroval z pravé strany přesnou přihrávku na malé vápno, kde NEYMAR doklepl do prázdné brány. Koubek byl bez šance.
4'
Alves vracel z první Berchicheho centr před bránu, Mbappé hlavičkoval v těžké pozici z mírného záklonu vysoko nad Koubkovu bránu.
2'
Mužstvo Rennes se posouvá v kompaktním bloku a zatím nedovoluje Pařížanům rozehrát do běhu na útočné trio.
1'
Utkání právě začalo. Domácí hrají v červených dresech a černých trenýrkách, PSG nastupuje ve žlutém.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Mexer, Gnagnon, Bensebaini – Danzé – Bourigeaud, André, Siliki, Amalfitano – Mubele.
Náhradníci: Diallo – Zeffane, Khazri, Hunou, Tell, Gelin, Maouassa.

Paris Saint-Germain FC: Aréola – Dani Alves, Kimpembe, Marquinhos, Berchiche – Verratti, Lo Celso, Draxler – Mbappé, Cavani, Neymar.
Náhradníci: Trapp – Meunier, Motta, Nkunku, Pastore, Di María.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Jeanne.
Tomáš Koubek začne opět v základní sestavě v bráně Rennes!
Vzájemné zápasy
Rennes naposledy bodovalo proti PSG v září 2014, od té doby šestkrát za sebou prohrálo, aniž by vstřelilo gól (celkové skóre 0:15).
Domácí tedy mají co napravovat a kdy jindy by se měl gólman Koubek blýsknout, než v zápase proti Neymarovi a spol.! Uvidíme v 17 hodin, kdy zápas vypukne a vy můžete být naším prostřednictvím u toho.
PAŘÍŽ ST.GERMAIN
Hosté vedou ligu už o devět bodů a jsou na dobré cestě sebrat titul obhájcům z Monaka. S bilancí 14-2-1 a skóre 51:13 má Paříž nejvíce výher, nejméně porážek, zdaleka nejvíce vstřelených i nejméně inkasovaných branek a ve svém středu nejlepšího střelce ligy, Uruguayce Edinsona Cavaniho (17 gólů v 17 zápasech).
Útočnou sílu doplňuje ještě letošní superposila Neymar (9 gólů a 6 asistencí) a nejlepší fotbalový teenager planety Mbappé (6 branek a 4 gólové přihrávky).

Jedinou letošní porážku (2:1) utrpěl hvězdný výběr Unaie Emereyho před dvěma týdny ve Štrasburku. Naposledy Pařížané doma v Parku princů porazili Lille 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.
Fotbalisty Rennes s českým brankářem Tomášem Koubkem čeká ve šlágru kola suverénní lídr francouzské ligy a jeden z nejbohatších světových klubů Paris Saint-Germain.

STADE RENNES
Domácí bojují o evropské poháry, či už spíše o Evropskou ligu, protože rozdíl mezi silnou čtyřkou PSG, Lyon, Monaco, Marseille a zbytkem ligy je propastný. Na páté Nantes ale ztrácí místní Stade jen dva body. Po 17 kolech má 7 vítězství, 4 remízy, 6 porážek a skóre 22:20.

Nejlepším střelcem Rennes je Tunisan Wahbí Chazrí s pěti trefami do černého. Co se gólových přihrávek týče, je na čele Benjamin Bourigeaud, který připravil spoluhráčům 4 branky.

Minulý týden Rennes po třech vítězstvích v řadě urvalo remízu 1:1 v Métách gólem Mubeleho z 87. minuty.