Ligue 1 - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Bordeaux - 6. května 2018   15:00

St. Etienne
29' Cabella
1:3
(1:2)
Bordeaux
30' Sankharé  (Sabaly) • 37' Koundé   • 90+4' Malcom
St. Etienne
Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin (C), Gabriel Silva – M'Vila, Selnaes (46. Bamba) – Monnet-Paquet (65. Ntep), Cabella, Hamouma – Berić.
Moulin – Théophile-Catherine, Ntep, Dioussé, M'Bengue, Bamba, Hernani.
Moreira – Aube, Mouysset
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Bordeaux
Costil (C) – Sabaly, Pablo, Koundé, Poundjé – Meïté (85. Lewczuk), Sankharé (43. Plašil), Lerager – Malcom, Braithwaite, Kamano (76. J. Cafú).
Poussin – Lewczuk, Plašil, Pellenard, J. Cafú, Vada, Laborde.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:12.
Pět nastavených minut uplynulo a zápas tak končí ve prospěch Bordeaux, které se odváží ze Saint-Étienne výhru 3:1.

První půlhodina nepřinesla většího vzrušení. Až následně fauloval v pokutovém území Pablo Roberta Beriče a domácí zahrávali pokutový kop. Ten s přehledem proměnil osmadvacetiletý Rémy Cabella. Vedení domácího týmu ale trvalo jen několik sekund, hned po rozehrávce se dostal k hlavičce Sankharé a Ruffier byl bez šance. Bordeaux se dokonce podařilo vstřelit ještě jednu branku, po rohovém kopu se nejlépe zorientoval ve vápna Koundé, který u blízkosti prostřelil Ruffiera podruhé. Druhý poločas byl dlouho bez jediné střely. Až v závěru mohl srovnat krok z další penalty Cabella, ale ten byl vychytán Costilem. Na závěr přišla třetí branka Bordeaux o kterou se postaral Malcom.
90+5'
90+4'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! MALCOM měl před sebou na středu trávníku spoustu prázdného prostoru, udělal si rychlé dva kroky a vypálil k pravé tyči. Ani střelu ze střední vzdálenosti nedokázal Ruffier vyrazit.
90+3'
Domácím odskakuje balon od kopaček. Po další nepřesné přihrávka do vápna bude znovu rozehrávat Benoit Costil.
90+2'
Costilovi trvala rozehrávka o něco déle a hned dostává od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Rémy Cabella mohl v devadesáté minutě vyrovnat z druhé nařízené penalty, ale jeho střela k pravé tyči skončila jen v rukavicích Benoita Costila.
89'
Žlutou kartu dostává Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux FC).
89'
Pokutový kop pro Saint-Étienne! Velký zmatek před Costilem nejprve okořenila rána do břevna, poté ještě dorážel Berič, který pálil jen do ruky Lewczuka.
88'
Ani střídající Ntep se příliš nepředvedl. Jeho centr sebral ze vzdechu hned první bránícího hráč Bordeaux. Také Subotič se již zapojuje do útočení, nyní byl faulován.
87'
Domácí fanoušci tlačí Saint-Étienne k vyrovnání. Domácí si vytvářejí tlak u vápna soupeře, ale Costil zatím nemusil předvést žádný zákrok.
86'
Bordeaux zatím hlídá jednobrankové vedení postupnou kombinací. Lewczuk ale ztratil míč a poté musel hasit situaci faulem za žlutou kartu.
85'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Soualiho Meïté, přichází Igor Lewczuk.
84'
Po tvrdém středu zůstal ve středovém kruhu ležet Plašil. Hra ale pokračovala a Bamba se zničehonic ocitl v nadějné pozice, ale jeho pokus skončil jen na tyči.
83'
Zhruba deset minut i s nastavením zbývá domácímu týmu na srovnání stavu. Stejně daleko je ale Bordeaux od zisku třech bodů z trávníku soupeře.
82'
Domácí jsou do soubojů naplno, ale nyní se to příliš nevyplatilo. Berič fauloval při napadání a míč tak získávají hráči Bordeaux.
80'
Gabriel Silva mohl centrovat, ale raději přihrával na Bambu, který ale ještě před vápnem ztroskotal na skvěle postaveném Sabalym.
79'
Po dlouhém pasu z vlastní polovině bojoval o balon Berič. Slovinský útočník ale příliš dlouho míč neudržel. Parádní práci odvedl v obraně Pablo.
78'
Kombinace Saint-Étienne vázne. Na pravé straně sice vybojoval nadějnou pozici pro centr Debuchy, ale míč nakonec končí jen za postranní lajnou.
77'
Domácí se snaží se zápasem ještě něco udělat, ale do útoku se nemohou pořádně prosadit.
76'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Jonathan Cafú.
75'
Ani další rohový kop se ale domácím nepodařil proměnit v zakončení. Debuchy se pokoušel o střele přes hlavu, ale v krkolomné pozici neměl šanci umístit míč mezi tři tyče.
74'
Hamouma to zkoušel individuálně na pravé straně, ale podařilo se mu vybojovat jen rohový kop. Poundjé stačil vložit do centru pravou nohu.
73'
Cabella vracel míč na Hamoumu do pokutového území, ale krajní záložník domácího týmu se nedokázal proti Pablovi prosadit ke střele.
72'
Sabaly fauloval u postranní lajny Silvu a domácí budou rozehrávat nebezpečný volný přímý kop. Nakonec z toho byla jen rozehrávka do kombinace.
71'
Domácím se nedaří vytvořit si stálý tlak. Naopak hosté jsou čím dál více sebevědomější v držení balonu na útočné polovině.
70'
Benoit Costil vytáhl dlouhý odkop téměř až k vápnu soupeře. V souboji o balon ale Braithwaite prohrál s Perrinem. Hosté se ale udrželi v blízkosti pokutového území.
69'
Nepříjemný zákrok na středu trávníku schytal od Leragera Hamouma. Hostující záložník je potrestán žlutou kartou.
68'
Domácí měli k dispozici rozehrávku volného přímého kopu z nadějné pozice, ale Robert Berič poslal tvrdou ránu jen do obranné zdi.
66'
Ve druhém poločase stále čekáme na první vážnější šanci. Nyní si sice Lerager zpracoval míč ve vápně, ale už se nedokázal zbavit bránícího Subotiče.
65'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Paul-Georges Ntep.
64'
Silva fauloval Leragera, který se u postranní lajny drží na trávníku za levé rameno. Dánský záložník potřebovat ošetření nakonec nebude.
63'
Bordeaux mělo k dispozici rohový kop. Malcomův centr dokázal ale včas odhlavičkovat do bezpečí kapitán domácího celku Loïc Perrin.
62'
Bamba příliš vidět po příchodu na trávníku není. Nyní to ale udělal výborně, obhodil si obránce a z druhého doteku pálil na Costila. Střela však mířila jen vedle vzdálenější tyče.
61'
Před Malcomem zasáhl ve skluzu na středu trávníku Subotič. Domácí tak mohou pokračovat v tlaku před vápnem soupeře.
60'
Po hodině hry vede hostující Bordeaux na trávníku Saint-Étienne stále o jednu branku. Pro domácí by to byla velká ztráta v boji o pátou pozici zaručující evropské poháry.
59'
Stejně jako v úvodu první půle, tak i nyní se oba týmy pohybují od šestnáctky k šestnáctce a ani jeden z brankářů nemá více práce.
58'
Costilovi trvala o něco déle rozehrávka a to se nelíbilo domácím fanouškům. Brankář Bordeaux tak byl odměněn pískotem.
57'
Hostům se daří držet míč pod kontrolou. Nyní se dokonce Sabaly znovu pokusil o rychlý kontr, ale ještě před centrem ho zpacifikoval bránící Silva.
56'
Rémy Cabella centroval do pokutového území z volného přímého kopu. Míč se ale bez doteku hráčů stočil až za brankovou lajnu.
55'
Také Bordeaux se dostalo ke slovu. Podobně jako v prvním poločase pláchl po pravé straně Sabaly, ale svůj centr nedokázal zkrotit. Kamanův pokus už končí jen vysoko nad.
53'
Hamouma se ale centrem od rohového praporku příliš nepředvedl. Po obranné hlavičce Leragera se ale situace opakovala a to už bylo nebezpečnější. Beričova rána však místo v síti nenašla.
52'
Střídající Jonathan Bamba se poprvé zapojil do kombinace. Kévin Monnet-Paquet přetáhl přihrávku na Debuchyho, který ale na zadní tyči dokázal vybojovat jen rohový kop.
51'
Cabella hledal kolmicí ve vápně nabíhajícímu Beriče, ale míč před slovinským útočníkem poodjel až ke Costilovi.
50'
Francois Kamano to nyní vzal na sebe. Kličkou do středu si udělal prostor pro střelu, ale pokusem bez razance Ruffiera na zadní tyči nepřekvapil.
49'
Také Bordeaux se poprvé dostalo na útočnou polovinu. Malcomova pobídka por Kamana skončila jen na skluzu Subotiče. Parádní zákrok srbského stopera.
48'
Saint-Étienne začíná druhou půli aktivněji, domácí drží míč pod kontrolou, ale nyní Perrinova přihrávka na Mvilu nebyla přesná a míč končí jen za postranní lajnou.
47'
Druhý poločas rozehráli ze středového kruhu domácí fotbalisté. Od Perrina začala útočná akce Saint-Étienne, následně pokračoval v útočení i Cabella, ale ten už přesnou přihrávku nepřidal.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ole Selnaes, přichází Jonathan Bamba.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Tři nastavené minuty jsou minulostí, s nimi i celý první poločas, který nakonec skončil lépe pro hostující Bordeaux.

45+3'
45+3'
Ole Selnaes zastavil nedovoleně ve středu pole rychlého Leragera a je za to odměněn žlutou kartou. Vůbec první karta v zápase.
45+2'
Saint-Étienne se snaží alespoň v závěru rozmělnit tlak soupeře postupnou kombinací. Zdá se, že se to domácímu týmu daří.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45'
Cabella měl znovu balon u míče. Poté ale celou akci překombinoval a musel faulovat unikajícího Meïteho. V posledních sekundách první půle se zdá, že se domácí už oklepali ze dvou tvrdých ataků.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u balonu domácí Rémy Cabella. Neměl to ale proti napadajícímu Leragerovi vůbec jednoduché a tak raději zvolil přihrávku na Ruffiera.
43'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Younousse Sankharé, přichází Jaroslav Plašil.
42'
Další nebezpečná situace před Ruffierem. Youssouf Sabaly se zcela bez větší námahy zbavil bránícího hráče soupeře, odcentroval přesně na hlavu Braithawaita, který ale netrefil hlavičku do sítě.
41'
Francois Kamano byl fauloval Debuchym a domácí se museli znovu bránit. Leragerův centr se ale do pokutového území nedostal a hráči Saint-Étienne si mohou oddechnout.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Domácí jsou po dvou inkasovaných brankář v rozpacích. V posledních minutách patři tempo zápasu rozhodně Bordeaux.
39'
Hostům jednobrankové vedení rozhodně nestačí. Nyní mohl pálit z dobré pozice Malcom, ale ve skoku nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.
37'
Bordeaux ještě do poločasu otáčí vývoj zápasu! Po zmatcích po rohovém kopu se v pokutovém území nejlépe zorientoval před Ruffierem stoper hostujícího celku JULES KOUNDÉ. Stoperská dvojice Saint-Étienne naopak pořádně zaspala.
36'
Tentokrát se ale domácí odhodlali k centru do pokutového území. Berič nebyl v ideální pozici a proto se dostal k hlavičce jen stoper Pablo.
34'
Také Saint-Étienne se vrací k systému před dvěma góly. Domácí postupně obehrávají míč ze strany na stranu a čekají, kde se naskytne místo k útoku.
33'
Hosté uklidňují tempo posledních minut postupnou kombinací ve středu pole. Saknharé si narazil s Leragerem, ale přihrávka do vápna už na Kamana neprošla.
32'
Bordeaux pokračuje v tlaku. Po další rozehrávce volného přímého kopu se ale faulem provinil Lerager.
30'
Vedení Saint-Étienne nevydrželo ani dvě minuty. Po rozehrávce volného přímého kopu hlavičkoval jen k Sabalymu Subotič, poté přišel parádní centr do pokutového území a zcela osamocený YOUNOUSSE SANKHARÉ nedal Ruffierovi žádnou šanci na zákrok.
29'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
K rozehrávce pokutového kopu se postavil RÉMY CABELLA. Domácí záložník nic nevymýšlel, vsadil na ranci a udělal dobře. Míč skončil přesně pod břevnem a Benoit Costil byl bez šance. Zničehonic se tak dostává Saint-Étienne do vedení.
28'
Pokutový kop pro Saint-Étienne! Beriče sestřelil ve vápně Pablo a hlavní rozhodčí neváhal ani na chvíli.
28'
Cabellova spolupráce s Hamoumou skončila vybojováním prvního rohového kopu zápasu. K rozehrávce se postavil Ole Selnaes, který ale v pokutovém území nenašel Subotiče ani vyskakujícího Beriče.
27'
Lerager si hledal prostor na pravé straně, ale Poundjé ho nedokázal přesně najít podél postranní lajny. Balon končí jen v zámezí.
26'
Romain Hamouma sice získal míč na pravé straně, ale poté byl až příliš rychlý a neměl dostatek prostoru a i proto vycestoval s balonem u nohy za postranní lajnu.
25'
Hráči využili ošetřování hostujícího stopera k občerstvení u laviček. Po krátké pauze tak může první poločas pokračovat.
24'
Brazilský stoper Bordeaux Pablo má zdravotní problémy. Bez cizího zavinění se sesunul na trávníku a potřebuje ošetření. To by byla velká ztráta pro hostující tým.
23'
Berič si znovu zabíhal za posledního obránce na přihrávku Selnaese. Tentokrát si ale nepohlídal ofsajdové postavení a postranní rozhodčí byl velmi přesný.
22'
Bordeaux se nyní stačí stabilizovat hru ve středu trávníku. Domácí se sice snaží napadat, ale hostující fotbalisté výborně obehrávají balon ze strany na stranu.
21'
Slovinský útočník ve službách Saint-Étienne čaroval s míčem u kopačky v pokutovém území, stačil se obtočit kolem obránce, ale poté ještě přihrával nepřesně na Hamoumu.
20'
Opatrný úvod zápasu pokračuje. Domácí sice získali míč ve středu pole, už to vypadalo na rychlou akci Beriče, ale parádním skluzem se dokázal dostat před soupeře Lerager a akci utnul.
19'
Bordeaux se drželo dlouho sekundy na útočné polovině, ale k zakončení to nevedlo. Domácí nakonec vytlačili soupeře až ke Costilovi, který se musel zapojit do rozehrávky.
18'
Maxime Poundjé centroval do pokutového území, ale před Ruffierem stačil odhlavičkovat míč do bezpečí Perrin. Bordeaux se ale vrátilo hned do vápna, k Braithwaitovi se však balon nedostal.
17'
Kévin Monnet-Paquet se zjevil u míče. Debuchy nabíhal do tandemu, ale Cabella si ho nevšiml a postupoval do středu hřiště. Tam ztratil míč hned při prvním osobním souboji.
16'
Gabriel Silva si výborně zpracoval dlouhý pas od Subotiče, následně si ale předkopl až příliš daleko od kopačky balon a toho využil k obrannému zákroku Pablo.
15'
Ani jeden z týmů nikam nespěchá. Mvila si vyměnil balon se Selnaesem, ale následně už další přihrávku vystihl Lerager. Dánský záložník hledal svého krajana Braithwaita, ale domácí se stačili vrátit do obrany.
14'
Hosté sice napadali téměř až u vápna Saint-Étienne, ale k míči jim dopomohla až mizerná přihrávka Selnaese. Za Bordeaux táhl útočnou akci Sabaly, ale jeho pas končí znovu jen u Ruffiera.
13'
Stále čekáme na první střelu mezi tři tyče. Kévin Monnet-Paquet měl na pravé straně dostatek času na přesný centr do vápna, ale před Costilem uklidnil situaci obrannou hlavičkou Pablo.
12'
Ke slovu se dostává také Bordeaux. Sabalyho přihrávka na Malcoma však před útočníkem hostujícího celku skočila, Malcom na to nedokázal reagovat a míč končí až u Ruffiera.
11'
Rémy Cabella nyní hledal dlouhou přihrávkou za obranu Hamoumu, ten byl ale zbrzděn Poundjém a poté si pro balon doběhu proti soupeři Costil.
10'
První desetiminutovka zápasu nebezpečí u jedné z branek nepřinesla. Více mají míč pod kontrolou domácí, ale Benoit Costil ještě nemusel ani jednou zasahovat.
9'
Debuchy vhazoval z podobného místa jako před malou chvílí, ale na hranici vápna byl přidržen Cabella. Hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračovat a je po nadějné akci domácího celku.
8'
Maxime Poundjé odhlavičkoval míč před Beričem za postranní lajnu. Domácí vhazovali v blízkosti pokutového území Bordeaux, ale až k zakončení se neprobojovali. Saint-Étienne však pokračuje v držení míče.
7'
Kévin Monnet-Paquet měl na pravé straně trochu prostoru, dokázal se uvolnit přes Leragera, ale poté pálil jen hodně nepřesně. Benoit Costil mohl být ve své brance v klidu.
6'
Na dlouhou nahrávku přes třicet metrů si nabíhal na pravé straně Meïte. Leragerova přihrávka byla však o něco delší než by spoluhráč potřeboval a míč tak končí až za brankovou lajnou.
5'
Pablovi se nepovedl obranný odkop, ale Debuchy toho nedokázal využít. Na hranici šestnáctky se sice zmocnil míče, ale přes Koundého se ke střele neprosadil.
4'
Selnaes byl u středové lajně lehce postrčen a hlavní rozhodčí odpískal první faul. Domácí se ale neženou do rychlé rozehrávky a raději kombinují na vlastní polovině.
3'
Tentokrát to hosté zkoušeli zprava. Meïte si narazil s Malcomem, ale francouzsko-brazilská spolupráce skončila téměř dříve než začala. U balonu jsou hráti Saint-Étienne.
2'
Hostující fotbalisté Bordeaux zahájili dnešní utkání rozehrávkou ze středového kruhu. Na levé straně se rychle rozbíhal Lerager, ale přihrávka na něj nebyla nejpřesnější.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí na hrací plochu obě úvodní jedenáctky. Zápas šestatřicátého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Debuchy, Subotić, Perrin, Gabriel Silva – M'Vila, Selnaes – Monnet-Paquet, Cabella, Hamouma – Berić.
Náhradníci: Moulin – Théophile-Catherine, Ntep, Dioussé, M'Bengue, Bamba, Hernani.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Sabaly, Pablo, Koundé, Poundjé – Meïté, Sankharé, Lerager – Malcom, Braithwaite, Kamano.
Náhradníci: Poussin – Lewczuk, Plašil, Pellenard, J. Cafú, Vada, Laborde.

Girondins Bordeaux FC

Bordeaux se vyhouplo po vydařeném konci loňského ročníku Ligue 1 na konečnou šestou pozici, která zaručila týmu z jihozápadu Francie pohárovou Evropu. Již v předkole Evropské ligy se musel tým Jaroslava Plašila rozloučit. Proti maďarskému Videotonu senzačně nezvládl odvetu a může se tak již soustředit jen na domácí soutěž.

V domácí soutěži to dlouho vypadalo na parádní sezonu, když v prvních sedmi zápasech Bordeaux nenašlo přemožitele. Zlom přišel až s nakládačkou od PSG, tým z jihu Francie inkasoval s tehdejším aspirantem na titul hned šestkrát a od té doby se víceméně tabulkou jen propadá. V roce 2018 už stačilo Bordeaux vypadnou i z Francouzského poháru, kdy po třech červených kartách prohrálo v prodloužení s Granville. V posledním kole se Bordeaux vytáhlo v souboji týmů ze středu tabulky na Dijon, který přemohlo 3:1.
AS Saint-Étienne

Saint-Étienne čekalo v minulém ročníku Ligue 1 po slibném úvodu sezony lepší než "jen" konečnou osmou pozici, která nezaručilo evropské poháry. Letošní sezonu odstartoval tým kolem zkušeného brankáře Stephana Ruffiera skvěle. Ve třech prvních kolech neinkasoval ani jednu branku a měl na svém kontě plný počet devíti bodů. Nice, Caen, ani nováček z Amiensu se proti skvěle chytajícímu Ruffierovi neprosadil. Kvůli nepovedenému listopadu a prosinci bez jediné výhry se propadlo až do druhé části tabulky, ale v posledních zápasech se už znovu daří Saint-Étienne sbírat důležité body a po třinácti utkáních bez porážky se vyšplhal až na aktuální pátou pozici, která by zaručovala evropské poháry v příští sezoně. O páté místo svádí Saint-Étienne velký boj s Nice a Rennes, právě tyto tři týmy dělí v tabulce jediný bod.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 přináší již šestatřicáté kolo a my se společně zaměříme na utkání Saint-Étienne, které před domácím publikem přivítá Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.