Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Toulouse : Lyon - 20. prosince 2017   20:50

Toulouse
90+6' Gradel
1:2
(0:1)
Lyon
24' Fékir   • 90+3' Rafael  (Fékir)
Toulouse
Lafont – Yago, Diop (C), Jullien, Amian (81. Sanogo) – Somália (78. Jean), Imbula, Blin (67. Sangaré), Sylla – Delort, Gradel.
Goicoechea – Michelin, Cahuzac, Sangaré, Jean, Sanogo, Toivonen.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Stadium Municipal, Toulouse
Lyon
A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – NDombèlé (62. Ferri), Tousart – Aouar, Fékir (C), Depay (78. Rafael) – Díaz (87. Diakhaby).
Gorgelin – Rafael, Diakhaby, F. Mendy, Ferri, Maolida, Gouiri.

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.
Dnešní utkání je u konce a z vítězství se raduje Lyon. Hosté šli do vedení ve 25. minutě, kdy Nabil Fékir skóroval z penalty nařízené po okatém pádu Díaze. Následně se oba celky dostávaly do velkých šancí, nicméně další branky jsme viděli až v nastavení druhého poločasu. Nejprve se v 93. minutě po brejku trefil Rafael a až pak snížili domácí. Z penalty se totiž v šesté minutě nastavení prosadil Max Gradel. Hned po této brance bylo utkání ukončeno a domácí tak nestačili zařídit vyrovnání.
90+6'
90+6'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Je sníženo na rozdíl jediné branky, ale okamžitě je utkání ukončeno. MAX GRADEL z pokutového kopu zakončoval do horní části brány, Lopes si sáhl na míč, avšak vytěsnit ho hostující gólman nedokázal. Kulatý předmět skončil v horním rohu brány.
90+5'
PENALTA! Ještě malá jiskřička naděje pro domácí celek. Na pravé straně šestnáctky byl na zem poslán Jean a Toulouse bude zahrávat pokutový kop.
90+3'
Lyon právě vstřelil branku!
Tak a je rozhodnuto. Diakhaby rozjel rychlý protiútok na levé straně, který vyústil v kombinaci jenž v šestnáctce uvolnila RAFAELA. Střídající Brazilec měl hodně času a zprava Lafonta v pohodě překonal.
90+2'
Nakrátko rozehraný roh přinesl zajímavé zakončení. Fékir se totiž ze strany okamžitě vydal do pokutového území a jen o decimetry minul vzdálenější tyč. Na druhé straně se k hlavičce neprodral Jean.
90+1'
Lyon pochopitelně sází na rychlé protiútoky. Další takový přináší rohový kop hostujícího celku.
90'
Nad rámec řádných devadesáti je nastaveno pět minut.
89'
Gradel se šikovně uvolňoval v blízkosti pokutového území. Jenže místo zakončení šel míč daleko od nohou domácího útočníka.
87'
Poslední střídání hosté. Mariano Díaz je nahrazen Mouctarem Diakhabym.
86'
Megašance na vyrovnání. Sražená střela se zničehonic dostala na pravou stranu šestnáctky, kde byl připraven jeden z domácích. Tutovku však zneškodnil Lopes!
85'
Rafael na pravé straně pokazil rychlý brejk Lyonu a tak mohli zahrozit domácí. Gradel byl v pokutovém území odstaven čistým skluzem, načež Toulousebude zahrávat roh.
84'
Znovu se Toulouse pokoušelo dostat do blízkosti Anthonyho Lopese. V tomto případě si však jeden z domácích pomohl nedovoleným zákrokem.
82'
Tak teď asi mělo být vyrovnáno! Povedený centr z pravé strany našel hlavu Delorta, ale ten zblízka zakončoval pouze do tyče! Následná dorážka byla zablokována.
81'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Kelvin Amian, přichází Yaya Sanogo.
81'
V druhém poločase se dopředu tlačí spíše domácí fotbalisté, nicméně ani v 81. minutě nemůžeme říct, že by si vypracovali nějakou větší šanci. Obrana Lyonu akce domácích většinou likviduje ještě před zakončením.
80'
Ani tentokrát si Lopes nepočínal ideálně, avšak po následném vhazování domácích se hosté znovu dostávají k míči.
79'
Příliš dlouhým výkopem se teď prezentoval Lopes, který poslal míč nad hlavy všech hráčů a oslovil tak pouze svého protějška v bráně Toulouse.
78'
Střídají také hosté. Rafael jde posílit defenzívu, neboť ze hřiště je stařen Memphis Depay.
78'
Druhé střídání Toulouse. Somália končí, poslední minuty odehraje Corentin Jean.
77'
Fékir si našel místo na pravé straně pokutového území. Jenže následně si pomohl nedovoleným zákrokem.
76'
Hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná a nenabízí moc zajímavých akcí. Ani jeden z gólmanů již několik minut nemusel předvést nic světoborného.
75'
Jeden z domácích se hodně rozzlobil, neboť se domníval, že by se měla odpískat penalta. Důrazný souboj na hranici šestnáctky je posouzen jako čistý.
73'
A další žlutá karta. Tentokrát je po důrazném ataku na Sangarého potrestán Jordan Ferri (LYO).
72'
Je tomu tak. Žlutou kartu dostává Ibrahim Sangaré (TOU.
71'
Marcal inkasoval úder kamsi do oblasti krku či tváře a okamžitě se poroučel na trávník. Zřejmě bude domácí obránce potrestán žlutou kartou.
70'
K zakončení se na druhé straně snažil prodrat Sylla. Jenže po Delortově těžké přihrávce byl v pohodě zastaven dvojicí obránců.
69'
Výborný Teteho centr z pravé strany teď propadl až k Díazovi, jenž se hodlal opřít do střely z prvního doteku. Místo toho míč slabě poslal k Lafontovi.
68'
Marně se Toulouse snaží dostat k ohrožení soupeřovy brány. Defenzíva Lyonu je velmi pozorná a prakticky soupeře nepouští k ohrožení Lopese.
67'
Alexis Blin má pro dnešek odpracováno. Na trávník míří Ibrahim Sangaré.
66'
Přetažený centr zprava sice našel Gradel, nicméně pokračující akce Toulouse nepřinesla ohrožení Lopesovy brány. Navíc u strany dobře zapracoval Tete, který pro Lyon získal vhazování.
65'
Nabil Fékir už je ošetřován na hrací ploše. Zdá se, že inkasoval lehký šlapák od Sylly.
63'
Již hodně dlouho se Toulouse nedokázalo propracovat k zakončení. Nyní navíc nezužitkovalo chvilkovou převahu způsobenou zraněným Fékirem.
62'
První střídání zápasu a je na straně Lyonu. Jordan Ferri zaujímá prostor uvolněný Tanguyem NDombélém.
60'
Velká příležitost Lyonu. Depay míč bleskově dostal hluboko na útočnou polovinu, načež přihrávkou do strany oslovil Díaze. Jeho nízké zakončení letělo pouze do Lafonta.
60'
Ještě jedna solidní akce Toulouse. Delort si míč na hranici šestnáctky přichystal ke střele, avšak jeho zakončení šlo z ofsajdu.
59'
Nakonec se kopaly hned dva rohové kopy v krátkém časovém úseku. Díaz totiž ztratil míč již u poloviny hřiště a další Gradelovu akci musel zastavovat Morel.
58'
Po rychlém výpadu Sylly byla obrana Lyonu hodně otevřená. Gradel pak při centru reklamoval ruku, nicméně hlavní rozhodčí ukazuje na rohový kop.
57'
Po solidním úvodu druhého poločasu ze strany Toulouse se znovu do tempa dostávají fotbalisté Lyonu. Ne a ne se však ani jeden z celků dostat k pořádnému zakončení.
55'
Žlutou kartou je odměněn Giannelli Imbula (TOU), který zezadu důrazně dohrál Fékira.
54'
Solidní kombinace v podání Lyonu na hranici pokutového území. Finální přihrávka před bránu Albana Lafonta však byla z ofsajdu.
53'
Domácí získali rohový kop, nicméně přetažený centr nepřinesl nic zajímavého. Míč však nadále zůstává na kopačkách fotbalistů Toulouse.
52'
Toulouse se otrkalo z předchozí akce soupeře a rychle se nastěhovalo na útočnou polovinu. Po nepřesnostech zakončoval Delort, nicméně jeho střela byla sražena mimo tři tyče.
50'
Lyon ještě pokračoval v útočném snažení a vybojoval rohový kop. Následné krátké obléhání soupeřovy šestnáctky nepřineslo nic zajímavého.
49'
Až nyní se Lyonu povedla akce a vypadalo to velmi nadějně. Depay dostal přihrávku do běhu, avšak z hranice pokutového území trefil pouze blokujícího soupeře.
48'
Olympique se zatím nedokázal dostat dále než k polovině hřiště. Toulouse však naopak stále nedokáže ohrozit Anthonyho Lopese.
47'
Domácí nadále kombinují na nějakých čtyřiceti padesáti metrech od Lopesovy brány. Zatím je to bez ohrožení brankáře Lyonu.
46'
Oba týmy jdou do druhého poločasu beze změn v sestavě. Toulouse se okamžitě tlačí na útočnou polovinu, kde se snaží vymyslet cosi kloudného.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:51.
Úvodní půle je u konce a spokojenější jsou zatím hosté. Lyon měl jednoznačně více ze hry a dokázal si připravit několik zajímavých střeleckých pozic. Zakončení však nebyla moc povedená, tak si Díaz v pokutovém území pomohl ziskem pokutového kopu. Ten byl nařízen i přesto, že útočník Lyonu pád výrazně přihrál, nicméně Nabil Fékir pak Olympique v pohodě poslal do vedení. Následovaly ještě nějaké šance, nicméně další branku jsme dosud neviděli.
45+1'
45+1'
Téměř celou minutu nastavení se Toulouse kombinací snažilo dostat k ohrožení Lopese. Místo toho šel míč pouze k nohám hostujícího gólmana.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Povedený centr do pokutového území sice letěl na hlavu Gradela, ale ten zakončoval velmi slabě a navíc jen do náruče Anthonyho Lopese.
43'
Mariano Díaz (LYO) trochu přišlápl Diopa, který si to nechtěl nechat líbit. Po krátké strkanici je hostující forvard potrestán žlutou karotu.
43'
Hodně nepovedený centr zprava vyprodukoval Steeve Yogo. Domácí hráč měl hodně prostoru, nicméně přihrávku z prvního doteku poslal daleko za Lopesovu bránu.
42'
Toulouse přeneslo hru na útočnou polovinu a snaží se prodrat k pokutovému území. Zatím bez úspěchu.
40'
Prudký centr z místa předchozího přestupu letěl příliš blízko k Lafontovi, který míč v klidu vyboxoval. Při pokračující akci se hosté nedostávají do blízkosti gólmana.
39'
Standardní situaci na levé straně útočné polovině bude rozehrávat Lyon, neboť Depay se skvěle uvolnil a vykoledoval si podražení soupeře.
38'
Jenže místo toho přišla ztráta hostujícího celku a následoval rychlý výpad Toulouse. Domácí získali rohový kop, nicméně ten již nepřinesl nebezpečí.
37'
Hosté v klidu hrají na vlastní polovině. Pro klid na duši by však před půlí z jasné převahy mohli vytěžit ještě jednu branku.
36'
Konečně se do šance dostali také domácí. Somália si našel přihrávku mířící na pravou stranu šestnáctky, avšak následně zblízka zakončoval pouze do Lopese.
34'
Velmi dobře to na levé straně udělal Aouar, který potáhl míč až do pokutového území. Následně udělal kličku bránícímu hráči, ale slabým zakončením kulatý předmět daroval Lafontovi.
33'
Další akce hostujícího celku byla dvakrát v krátkém časovém úseku ukončena nedovoleným zákrokem na polovině hřiště. Nyní si navíc Delort otevřel ústa a hlavní rozhodčí mu důrazně domlouvá.
32'
Pokračující ofenzivní choutky Lyonu byly ukončeny asistentem rozhodčího. Ten totiž správně odmával výrazný Díazův ofsajd.
30'
Obrovská šance Lyonu. Po hrubce v kombinaci Toulouse se tři hosté rozběhli na útočnou polovinu. Celou akci zakončoval Díaz, avšak jeho střela z pravé strany letěla trestuhodně mimo tři tyče.
29'
Domácí se teď vůbec nemohou dostat do správného tempa. Nyní se o akci na levé straně pokusil Gradel, nicméně ten byl důrazným obráncem odzbrojen.
28'
Alban Lafont musel znovu rychle z brány. Domácí obrana zapomněla na Díaze, který sprintoval na soupeřova brankáře, avšak ten míč díky včasnému vyběhnutí odehrál do bezpečí.
26'
Hosté rychle přidávají další zajímavou akci. Jedovatý centrovaný míč z pravé strany měl namířeno do pokutového území, nicméně před Deapyem míč odehrál Lafont.
24'
A hosté jdou do vedení. K rozehrání pokutového kopu se postavil kapitán NABIL FÉKIR, který si počkal na pohyb brankáře a po zemi v pohodě zakončil k opačné tyči.
23'
Alban Lafont (TOU) navíc dostává žlutou kartu, ale není divu, že je hodně rozzlobený.
23'
PENALTA! Díaz dostal výbornou přihrávku za obranu soupeře, Lafont proti němu vyběhl a snažil odzbrojit hostujícího útočníka. Ten však přihrál pád, čímž pro Lyon získal penaltu.
22'
Hosté znovu kombinují, ale již několik desítek vteřin se drží pouze na vlastní obranné polovině. Lyon má však jednoznačně více ze hry.
21'
Další práci měl Lafont. Tentokrát ho prověřil Aouar, který s našel prostor na levé straně šestnáctky, ale slabou střelou gólmana Toulouse příliš nevystrašil
19'
Po delší době s útokem přispěchali také fotbalisté Toulouse. Delort se s ničím nerozpakoval, z levé strany natáhl ke přízemní střele, avšak ta byla slabá a šla přesně k Lopesovi.
18'
Výborně zakončil Fékir! Hostující kapitán obstřelil zeď a donutil Lafonta k zákroku. Domácí gólman však razantní střelu vyboxoval do zámezí.
17'
Velmi slibnou standardní situaci ve prospěch Lyonu získal Aouar, který si to středem namířil k pokutovému území. Kousek před šestnáctkou byl ale zastaven Tousartem.
15'
Do velké šance se v samotném závěru 15. minuty řítil Memphis Depay. Zničehonic šel hostující kanonýr sám na brankáře Lafonta, avšak celou akci dotáhl až do těsné blízkosti gólmana a ten zakončení zneškodnil.
13'
Nyní už to pro hosty vypadalo nadějněji. Průniková přihrávka šla přesně před nohy kapitána Lyonu, avšak Fékir byl v poměrně výrazném ofsajdu.
13'
Centr od rohového praporku letěl pouze do rukavic pozorného Lafonta. Domácí gólman zatím neměl moc práce.
12'
Povedená souhra na pravé straně. Míč sice putoval jen k Jullienovi, ale ten pod tlakem zazmatkoval a odehrál míč na rohový kop.
11'
Hostující celek už se znovu snaží uspat soupeře. Kombinací u poloviny hřiště se však znovu jen zřídka dostává blíže k bráně Albana Lafonta.
10'
Po dlouhém centru se domácím natřikrát podařilo dostat míč do pokutového území. Jediné zakončení však bylo zablokováno.
9'
Vůbec se Lyon nemůže vrátit na útočnou polovinu. Velkou chybu teď navíc hasil Tousart, který ještě poměrně daleko od brankáře srazil Andyho Delorta. Možná by to i chtělo žlutou kartu.
8'
Lyon pokračuje v převaze. V úvodu osmé minuty teď Depay našel prudkou přihrávku na pravé straně, nicméně jeho centr pak Díaz slabě usměrnil jen k Lafontovi.
6'
Hodně slabou střelu zpoza šestnáctky vyslal Fékir. Hostujícího kapitána již nebavila kombinace a tak se odhodlal k trochu skákavému zakončení, které letělo přesně do Lafontovy náruče.
5'
Hosté kombinují u poloviny hřiště. Zatím však jen velmi těžce hledají cestu na útočnou půli a vůbec neohrožují brankáře Lafonta.
4'
Jedovatý centr na bližší tyč byl odvrácen defenzívou Lyonu. Navíc hosté vyhráli osobní souboj na pravé straně, čímž získali vhazování.
3'
Znovu se pokračuje. Lyon v pohodě kombinoval v blízkosti své šestnáctky, ale nyní už se k míči dostali domácí. Na konci třetí minuty se pak jeden z domácích dožadoval odpískání faulu, avšak Toulouse bude kopat jen roh.
2'
Je to Tete, kdo se pomalu zvedá zpátky na nohy. Musí ale do zámezí, neboť na hřiště již byli přivoláni zdravotníci Lyonu.
1'
S první zajímavější akcí zakončenou centrem do šestnáctky přispěchalo Toulouse. Nyní už je však znovu jeden z hostů na trávníku, neboť byl ve vzduchu důrazně atakován.
1'
Hosté obstarali úvodní výkop zápasu a okamžitě si vykoledovali volný kop. Rozehrávat však budou ještě z obranné poloviny.
1'

Toulouse FC: Lafont – Yago, Diop (C), Jullien, Amian – Somália, Imbula, Blin, Sylla – Delort, Gradel.
Náhradníci: Goicoechea – Michelin, Cahuzac, Sangaré, Jean, Sanogo, Toivonen.

Olympique Lyon: A. Lopes – Tete, Marcelo, Morel, Marçal De Oliveira – NDombèlé, Tousart – Aouar, Fékir (C), Depay – Díaz.
Náhradníci: Gorgelin – Rafael, Diakhaby, F. Mendy, Ferri, Maolida, Gouiri.

OLYMPIQUE LYON

Na rozdíl od domácích se Lyon nachází v předních příčkách tabulky. Aktuálně jsou hosté se ziskem 38 bodů na skvělé třetí příčce, přčemž za druhým Monakem jsou jen kvůli horšímu skóre. Každopádně dnes bude Lyon favoritem, a to i díky již 44 vstřeleným brankám. Navíc Olympique vyhrál posledních pět vzájemných zápasů.

TOULOUSE FC

Domácí fotbalisté jsou zatím jedním z největších zklamání letošního ročníku Ligue 1. Po osmnácti kolech má Toulouse pouze 19 bodů a aktuálně se drží jen jednu príčku nad barážovými pozicemi. Navíc Toulouse dosud zaznamenalo chabých 17 branek, což znamená průměr méně než jeden gól na zápas. Na druhou stranu, doma se Toulouse v posledních zápasech daří.

16.12.2017 Štrasburk – Toulouse 2:1
12.12.2017 Toulouse – Bordeaux 2:0
9.12.2017 Toulouse – Caen 2:0
2.12.2017 Lille – Toulouse 1:0
29.11.2017 Toulouse – Nice 1:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:50.