Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Rennais - 5. srpna 2017   20:00

Troyes
47' Grandsir (Niane)
1:1
(0:0)
Rennais
69' Tell  (Mubele)
Troyes
Samassa – Deplagne, Vizcarrondo, Hérelle, J. Obiang – Azamoum, Dingomé – Darbion, Nivet (C) (72. Khaoui), Grandsir (88. Tinhan) – Niane (78. Pelé).
Zelazny – Giraudon, Khaoui, Bellugou, Confais, Pelé, Tinhan.
Abed – Aube, Drouet
Stade de l'Aube, Troyes
Rennais
Diallo – H. Traoré, Gnagnon, Bensebaini, Ludovic Baal – Maouassa (50. Siliki), Bourigeaud, André (C), Sarr – Hunou (57. Tell) – Mubele.
Gertmonas – Mexer, Danzé, Siliki, Tell, Brandon, Toufiqui.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:9. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:9.
Je dobojováno. Hosté dokázali na rychlou branku domácích v úvodu druhého poločasu zareagovat a srovnali na 1:1. A tento výsledek oba celky uhájily až do samotného konce, a tak první utkání v nové sezóně vítěze tohoto duelu nepřinesl.
90+4'
90+3'
S míčem na svých kopačkách ještě na druhou stranu míří domácí, ale už jim moc času k vedoucí brance nezbývá.
90+2'
Hosté to ještě zkoušeli před brankou domácích, nebezpečný útok pak nabídl další střelu Jordana Tella, ale znovu se skóre neměnilo. Zatím to tedy vypadá, že dojde na dělbu bodů.
90'
Nad rámec řádné hrací doby se budou nastavovat ještě tři minuty.
89'
Série nepřesností na obou stranách poznamenala poslední minuty hry. Zápas pomalu spěje do svého konce.
88'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Samuel Grandsir, přichází Jonathan Tinhan.
86'
Střela Mathieua Deplagneho se otřela o boční síť hostující branky, od které nyní bude mít odkop Abdoulaye Diallo.
85'
Bryan Pelé byl opět vidět. Před brankou si dokázal vrátit míč na svou kopačku, ale následně pak svou střelu poslal mimo.
84'
Hned na opačném konci hřiště se ke střele dostal Christophe Hérelle, ale ten pálil hodně vedle hostující branky.
83'
Delší dobu se hosté drželi kousek od domácí branky, ale ani jednou na ni nevystřelili. Následně pak si míč převzal jeden z domácích obránců a už s ním míří daleko od své branky.
82'
Závěr utkání už nepřináší takovou útočnou podívanou, jako tomu bylo v předchozích minutách. Oba celky se především zaměřují na obranu a nechtějí dopustit, aby inkasovaly.
80'
Na druhé straně si podobně počínal také James Lea Siliki , jenž svou ránu poslal pouze vysoko nad domácí branku. Samassa tak bude mít odkop.
78'
Bryan Pelé dostal přihrávku od svého spoluhráče, poté se rozhodl ke střele kousek za velkým vápnem, ale jeho projektil zamířil mimo tři tyče.
78'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Adama Niane, přichází Bryan Pelé.
76'
Domácí prošli celkem snadno na polovinu soupeře, ale tam poté o balón znovu přišli. U něho tak budou pro tuto chvíli hosté, kteří už míří před Samassu.
74'
Po nepřesné střele hostů se k míči dostal opět brankář domácích Samassa a v poklidu ho rozehrává zpět do hry. Do útoku tak míří jeho tým.
73'
Hra tedy získala znovu dobré tempo. Oba celky se snaží o strhnutí vedení na svou stranu. Komu se to povede? Nebo uvidíme dělbu bodů?
72'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Benjamin Nivet, přichází Saif-Eddine Khaoui.
69'
Rennes právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Nyní se to už hostům povedlo a také skórují. V pokutovém území dostal přihrávku před odkrytou pravou část branky Samassy JORDAN TELL a nebyl tedy pro něho problém dopravit míč do prázdné sítě – 1:1. Asistence: Firmin Ndombe Mubele.
67'
Benjamin Bourigeaud založil pohlednou akci hráčů Rennes, ale v poslední fázi pak svou střelou selhal. Míč se ocitl pouze hodně vedle domácí branky.
66'
A ani nyní branku domácích hosté nemohli ohrozit. Ramy Bensebaini se dostal do ofsajdové pozice a opět bylo máváno.
64'
Nic z toho ale nebylo a naopak hosté zahrozili hned z další jejich akce. Jordan Tell pálil z hranice velkého vápna a míč poslal jen vysoko nad domácí branku.
62'
Karim Azamoum se dokázal dostat za hostující obranu, ale byl faulován a pro domácí je tu další volný přímý kop kus za velkým vápnem.
60'
Jordan Tell se s míčem dostal až do těsné blízkosti Mamadoua Samassy, ale jeho střel nakonec končí mimo tři tyče. Proti rozjetým domácím hráčům se hostům nyní hraje velmi špatně.
59'
Hráči Rennes to nyní zkoušeli přes zhuštěnou obranu Troyes a do blízkosti Samassovy branky se tak nakonec vůbec nedostali.
58'
Hosté se sami vykázali z poloviny domácího celku a svou útočnou akci tak budou muset zakládat znovu postupně od své branky.
57'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Jordan Tell.
54'
Další pohledná akce domácích, kteří se snažili projít přes obranný val hostů, to se jim také podařilo, ale následně pak už nic na polovině Rennes nevymysleli.
53'
Johann Obiang šel tvrdě do souboje se svým soupeřem a poslal ho tvrdě k zemi. Sudí tak neváhal a vytáhl první žlutou kartu v tomto utkání.
51'
Nicméně domácí hráče úvodní branka nakopla a zase zvýšili svou aktivitu. Po střele Deplagneho musel zasahovat hostující brankář.
50'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Fait Maouassa, přichází James Lea Siliki.
49'
Hosté se snažili na velmi rychlou branku domácích zareagovat, ale jejich snaha byla marná. Obrana Troyes je do větší příležitosti nepustila.
47'
Troyes právě vstřelilo branku!
Domácí fotbalisté začínají druhou půli velmi dobře, když se jim podařilo vstřelit úvodní branku zápasu. SAMUEL GRANDSIR dostal přihrávku od Nianeho a uvnitř pokutového území se svou střelou ke vzdálenější tyči nemýlil – 1:0. Asistence: Adama Niane.
46'
Držení míče: 40% – 60%
Střely na branku: 2 – 3
První poločas tohoto utkání je za námi. V něm jsme sice branku zatím neviděli, ale rozhodně oba celky neměly ke skórování daleko. Hraje se poměrně útočný fotbal na obou stranách, jen gólmani a obrana obou týmů zatím hrají prim. Uvidíme, co nám přinese další část hry, která začne ve 21:05.
45+1'
45+1'
Adama Niane se znovu řítil na hostující branku, dostal se až do pokutového území, ale i kdyby vystřelil a branku hostů ohrozil, nebylo by to nic platné. Ocitl se totiž v ofsajdové pasti a to postranním sudímu neuniklo.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví první poločas o jednu minutu navíc nad rámec řádné hrací doby.
44'
Hamari Traoré zabránil střele domácích, když zachytil míč a hned bez rozmýšlení ho poslal daleko od branky Rennes.
42'
Benjamin Bourigeaud nestihl doběhnout míč, který mířil do pokutového území. Ten tak skončil za zadní čárou a brankář hostů Diallo bude mít odkop od své branky.
41'
Volný přímý kop je tu i pro hosty. Faulován byl Firmin Ndombe Mubele. Ale ani hráčům Rennes se nepovedlo dostat se do více nebezpečné akce před domácí brankou.
38'
Domácí zahrávali po faulu Traorého volný přímý kop z levé strany, který rozehrál Oswaldo Vizcarrondo, ale ani z této standardní situace nezapršelo.
36'
Nianemu to prostě dnes proti brankáři hostů nejde. Znovu se ocitl tváři v tvář Diallovi, ale ten i po další jeho střele uspěl a má míč ve své moci. Zanedlouho ho odkopne od svého zařízení.
35'
Stéphane Darbion se nestihl přemístit zpět k dobré střelecké pozici a hned na to přišel o míč, o který ho obrala obrana Rennes. Hosté tak znovu budou moci zaútočit.
34'
Domácí zahrávali rohový kop, balón pak hlavou poslal směrem k hostující brance Benjamin Nivet, ale i když je dnes hodně aktivní, úvodní branku svého celku zatím nevsítil. Nyní bude následovat odkop od branky hostů.
32'
Fait Maouassa ohrozil znovu branku domácích a Samassa se musel znovu ve svém brankovišti zaskvět. Vzdušnou střelu opět vyškrábl konečky prstů nad vlastní branku.
31'
Ismaïla Sarr pálil z hranice velkého vápna, ale jeho střela byla sražena vysoko nad domácí branku. Nicméně hosté u míče zůstanou i v tuto chvíli, neboť vybojovali rohový kop.
30'
Po špatné souhře hostů se domácí fotbalisté dostali zpět k míči a opět zatápěli obraně Rennes, která musela několikrát proti jejich střelám zakročit.
29'
Po rohovém kopu Troyes se míč dostal opět až do blízkosti Dialla, jenž z výskoku chytil následnou střelu Mathieua Deplagneho.
28'
Adama Niane se v krátkém sledu po sobě dostal znovu do ohrožení hostující branky, ale znovu po jeho střele ztroskotal na pozorném brankáři Diallovi.
27'
Hamari Traoré si naskočil na centr od svého spoluhráče, ale nakonec mu to nebylo nic platné. K míči se dostali znovu domácí a už míří do útoku.
25'
Útočná hra na obou stranách pokračovala i v tuto chvíli, kdy se oba celky dostaly k dalším střelám. Ale díky pozorným zákrokům obou gólmanů se znovu skóre v tomto utkání nemění.
23'
Adama Niane běžel téměř sám na hostující branku a po jeho střele ke vzdálenější tyči orazítkoval pravou tyčku hostující brány!
22'
Firmin Ndombe Mubele z hranice velkého vápna poslal dobrý pozdrav směrem na Samassu, ten ale konečky prstů vyšťoural míč do bezpečí.
22'
Po další nepřesné střele Troyes se míč dostává na kopačky hráčů Rennes a ti už míří na opačnou stranu hřiště.
20'
A hned na to se prodrali znovu hosté před domácí branku, kde se ke střele dostal opět Benjamin André, i podruhé však musel sklonit hlavu před umem domácího brankáře.
18'
Na druhé straně střílel po zemi a z velké dálky Benjamin Nivet, ale na brankáře hostů nevyzrál. Ten si tak míč přebírá do své moci a následovat bude odkop od jeho branky.
17'
Benjamin Bourigeaud zahrál volný přímý kop z pravé strany velkého vápna a míč se snesl do pokutového území. Tam se po několika odrazech dostal na kopačku Benjamina Andrého, jenž vyslal na domácí branku pořádnou bombu, kterou ale Samassa chytá!
16'
Oswaldo Vizcarrondo raději zakopl míč do zámezí po průniku hostujícího celku a hráči Stade Rennes tak budou mít k dispozici autové vhazování na polovině Troyes.
15'
Hamari Traoré se snažil prosmýknout obraně Troyes, přes Oswalda Vizcarronda ale neprošel. Nicméně vybojoval míč zpět na stranu hostů a ti ve svém útočném tažení pokračují i nadále.
13'
Hosté znovu vystrčili růžky a útočili před domácí brankou. Benjamin André poslal přesný pas na Firmina Ndombeho Mubeleho, ale posledně jmenovaný to znovu svou střelou nezvládl. Skóre se tak stále zatím nemění.
11'
Ismaïla Sarr se řítil sám na domácí branku, poté v pokutovém území vyslal střelu na Samassu, tomu ale pomohl obránce domácích, který na míč dosáhl a poslal ho do bezpečí! Dosud největší šance v tomto utkání.
9'
Nyní už se do útoku dostali také domácí hráči, kteří operovali dlouho před brankou Rennes, kde nakonec střílel z pravé strany Mathieu Deplagne, ale také jeho střela v cíli nekončí.
7'
Po faulu na domácího hráče kopali hosté volný přímý kop ze slušné pozice. Míč si na značku standardní situace postavil Ludovic Baal, ale jeho vzdušná střela zamířila jen do rukavic brankáře Troyes.
5'
Adrien Hunou si nabíhal podél pravé postranní čáry a dostal se až k velkému vápnu, přes obránce domácího celku ovšem neprošel.
4'
Hamari Traoré to teď vymyslel celkem dobře, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Mubeleho, ale druhý jmenovaný svou ránu mezi tři tyče neposlal.
3'
Domácím se podařilo dostat se do blízkosti hostující branky, jenže jejich souhru zmařila znovu obrana a míč se vrací zpět k domácímu brankáři. Fotbalisté Troyes tak musí zakládat svou akci úplně znovu.
2'
Azamoum přihrál do běhu míč Dingonému, který celou akci chtěl ještě vyšperkovat a poslat ho dále Nianemu, ale jejich úmysl zmařila pozorná hostující obrana.
1'
Hosté se hned po úvodním výkopu vrhli na polovinu svého soupeře, ale před brankou Troyes nic nevymysleli. Na druhou stranu tak poprvé do útoku míří hráči Troyes.
1'

ESTAC Troyes: Samassa – Deplagne, Vizcarrondo, Hérelle, J. Obiang – Azamoum, Dingomé – Darbion, Nivet (C), Grandsir – Niane.
Náhradníci: Zelazny – Giraudon, Khaoui, Bellugou, Confais, Pelé, Tinhan.

Stade Rennes FC: Diallo – H. Traoré, Gnagnon, Bensebaini, Ludovic Baal – Maouassa, Bourigeaud, André (C), Sarr – Hunou – Mubele.
Náhradníci: Gertmonas – Mexer, Danzé, Siliki, Tell, Brandon, Toufiqui.

Rozhodčí: Abed – Aube, Drouet.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a fotbalovou zábavu.
Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy utkaly v lednu roku 2016, tedy v době, kdy fotbalisté Troyes ještě hráli Ligue 1 a tehdy byli úspěšnější hráči Rennes, jenž na hřišti Troyes získali všechny tři body za výhru 4:2.
Stade Rennes FC

To hosté z Rennes se v konečném součtu v uplynulém ročníku Ligue 1 umístili v klidném středu tabulky, na devátém místě a získali padesát bodů. Pohárovou Evropu sice hráči Rennes nevybojovali, ale na druhou stranu neměli sestupové či barážové starosti a mohli se tak v klidu začít připravovat na sezónu novou. Na hřišti nováčka se pokusí vybojovat první body v sezóně. Uvidíme, kdo se odejde z duelu jako vítěz nebo zda si oba soupeři body rozdělí.
ESTAC Troyes

ESTAC Troyes je nováček pro nadcházející ročník francouzské ligy, když v úspěšné baráži odsoudil k sestupu FC Lorient. Fotbalisté Troyes se v tabulce Ligue 2 umístili na třetím místě, když získali šestašedesát bodů a hráli tedy již zmíněnou baráž. V ní nejprve doma porazili FC Lorient 2:1 a v odvetě pak na hřišti soupeře uhráli remízu 0:0 a slavili tak postup mezi elitu, kam se vrátili po roční pauze. Dnes je tedy před nimi vůbec první duel v ostrém startu, ve kterém si budou chtít připsat první body. Povede se jim potrápit dnešního soupeře a získají první cenný skalp?
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům kvalitní kopané. O tomto víkendu startuje francouzská Ligue 1 a my v rámci úvodních kol budeme sledovat zápas mezi týmy ESTAC Troyes a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.