Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Amiens : Montpellier - 18. srpna 2018   20:00

Amiens
82' Mou. Konaté
1:2
(0:0)
Montpellier
52' Mollet  (Congré) • 71' Schirí
Amiens
Gurtner – El Hajjam (88. Krafth), Gouano, Adénon, Dibassy – Fofana (83. Bodmer), Gnahoré – Otero, Mendoza, Cornette (72. Kurzawa) – Mou. Konaté.
Dreyer – Kurzawa, Krafth, Timite, Bodmer, Lefort, G. Traoré.
Abed – Ocak, Berchebru
Stade de la Licorne, Amiens
Montpellier
Lecomte – Mendes, Hilton, Congré – Aguilar, Schirí (83. Le Tallec), Lasne, Oyongo – Laborde, Mollet (78. Sambia), Delort (90+1. Camara).
Bertaud – Sambia, Le Tallec, Camara, Dolly, Poaty, Škuletić.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:15.
Je konec! Druhý poločas byl z hlediska atraktivnosti o poznání lepší, dokonce nabídl hned tři branky. Montpellier se dostalo do dvoubrankového vedení, na což soupeř reagoval jedinou brankou, a sice z kopačky Konatého, který proměnil pokutový kop. Amiens se ke konci zápasu dostalo k slušnému náporu, jenž ale už nepřinesl vyrovnávací branku. Domácí si tedy připisují další porážku, naopak Montpellier poprvé v sezóně vítězí.
90+3'
90+3'
Amines je stále s míčem daleko od branky soupeře, Montpellier vzorně brání prostor kolem pokutového území.
90+2'
Otero se snažil vymodlit faul, avšak hlavní sudí byl opačného názoru. Nakonec to bude odkop od hostující branky, Lecomte určitě nebude nikam spěchat.
90+1'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Souleymane Camara.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Amiens se stále snaží vstřelit vyrovnávací branky, do konce nezbývá už moc času.
88'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Oualid El Hajjam, přichází Emil Krafth.
87'
Vypadalo to, že si Amiens vyzkouší rozehrávku rohového kopu, nakonec tomu tak nebylo, neboť Lecomte vykopával od své branky.
86'
Fantastická patička v podání Mendozy uvolnila Otera, který ještě hledal lépe postaveného Konatého. Přihrávku ale poslal daleko od jeho kopačky.
85'
Dibassy si nevěřil na průnik kolem dvojice protihráčů, raději tedy zvolil přihrávku na vlastní polovinu, kde číhal volný Adénon.
84'
Po vstřelení branky se do sebe pustilo několik protihráčů, hlavní sudí měl plné ruce práce. Nakonec se to obejde bez žlutých karet.
83'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Guessouma Fofana, přichází Mathieu Bodmer.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Alljís Schirí, přichází Damien Le Tallec.
82'
Amiens právě vstřelilo branku!
Je sníženo! K exekuci pokutového kopu se postavil MOUSSA KONATÉ, který bezpečně zamířil k levé tyči. Lecomte se pro změnu vydal k opačné konstrukci.
81'
Je tu pokutový kop pro domácí!
81'
Čitelnou přihrávku dokázal zastavit Otero, avšak s nedovoleným zákrokem přispěchal Schirí. Nakonec se to obejde bez žluté výstrahy.
80'
Obrázek hry se nikterak nemění. Stále trvá fakt, že sledujeme velice vyrovnané utkání. Nyní mají míč na kopačce hráči Montpellier.
79'
Žlutou kartu dostává Paul Lasne (Montpellier HSC).
78'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Junior Sambia.
74'
Navíc na zemi zůstal ležet hostující Laborde, který v předchozím souboji narazil na Adénona. Na nic vážného to ale nevypadá.
73'
Tak v tuto chvíli to s domácím celkem nevypadá vůbec dobře. Amines prohrává už o dvě branky, do konce zápasu nezbývá moc času.
72'
Střídání v týmu Amiens SC: ze hřiště odchází Quentin Cornette, přichází Rafał Kurzawa.
71'
Montpellier právě vstřelil branku!
Je tu druhá branka v domácí brance! ALLJÍS SCHIRÍ napřáhl z hranice šestnáctky, jeho pokus ale Gurtner vyrazil přímo před sebe, kam si seběhl právě hostující záložník, který nekompromisním volejem zamířil k tyči.
70'
Domácí táhli velice nadějný protiútok, který ale skončil tak rychle, jak začal. Mendoza totiž nedokázal propasírovat přihrávku na Konatého.
69'
Do pokutového území Montpellier, se seběhla početná skupina protihráčů, neboť se konal rohový kop. Ten nakonec nepřinesl žádné zakončení.
68'
Aguilar se s velkým štěstím dostal až do pokutového území, kde byl ale jeho centr zablokován. Amiens může podniknout kontr.
67'
El Hajjam vyslal polovysoký centr na Konatého, který byl odstrčen od kulatého nesmyslu. Výkopu se naopak ujme Lecomte.
66'
Žlutou kartu dostává Andy Delort (Montpellier HSC).
65'
Dibassy se na levém křídle nakonec dostal k centru, který ale skončil v rukavicích Lecomteho. Amines ale stupňuje svůj nápor.
64'
Žlutou kartu dostává Ruben Aguilar (Montpellier HSC).
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Montpellier si zatím celkem v poklidu drží jednobrankové vedení, domácí jsou ale častěji u balónu.
62'
Málem se domácí dočkali! V přehuštěném prostoru se do zakončení dostal Gnahore, který mířil pod břevno. Tam byl připravený brankář Lecomte.
61'
Otero se neohroženým způsobem dostal do šestnáctky, kde se dostal do zakončení. Střelu poslal kousek vedle, následovat bude roh.
60'
Dibassy se podíval vpřed, načež zkoušel najít útočníka Konatého. Myšlenka to sice byla dobrá, realizace už o něco pokulhávala.
59'
Oyongova přihrávka na levou stranu byla příliš čitelná, El Hajjam jí stačil pouze odvrátit do zámezí. Aut si vezme na starost právě levý bek Montpellier.
58'
Tím dalším, kdo způsobil nedovolený zákrok, byl domácí Gnahore. Montpellier okupuje útočnou polovinu, kde se pokouší o centrovaný balón.
57'
Tak nakonec úplně jinak, nakonec z toho bude pouze odkop od domácí svatyně. Gurtner okamžitě poslal míč na levou stranu.
56'
Mendes se postaral o rozehrávku standardky, po které se málem k centru dostal Laborde. Na pořadu dne bude rohový kop pro hosty.
55'
Dibassy to zkusil přes levé křídlo, kde ale narazil na Aguilara. Jako poslední se dotkl míče hostující hráč, autové vhazování pro Amiens.
54'
V hlavičkovém souboji dokázal uspět hostující Oyongo, který sklepl míč vedle stojícímu Lasnemu, jenž ale záhy přišel o kulatý nesmysl.
53'
Nyní to budou mít domácí hráči celkem složité. Sice prohrávají o jednu branku, do konce zápasu ale zbývá dostatek času.
52'
Tak to byla fotbalová paráda, hosté jdou do překvapivého vedení! FLORENT MOLLET si potáhl míč blíže k pokutovému území, načež nekompromisně zamířil do vzdálenější šibenice. Naprosto nechytatelná rána, Gurtner se po míči natahoval marně.
52'
Otero se vydal po pravém křídle, kde ho ale dokázal zastavit Congre. Amines se pomalu a jistě přibližuje k šestnáctce soupeře.
51'
Lasne hledal své kolegy dalekonosnýn nákopem, jenomže ještě před dopadem míče fauloval Delort. Rozehrávat budou domácí hráči.
50'
Do zajímavého zakončení se sápal domácí Konaté, který se dostal nejvýše do vzduchu, svojí hlavičku ale umístil daleko vedle branky.
49'
Gurtner si s míčem pohrával opravdu dlouho, nakonec ho rozehrál po zemi do strany. Dibassy pro změnu otočil hru na pravou stranu.
48'
Hned v úvodu si Amines přichystalo standardní situaci z levé strany. K míči se postavil Cornette, který našel pouze rukavice brankáře.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní slovo si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který moc fotbalové krásy nepobral. Směrem dopředu byl nebezpečnější domácí celek, který ale rovněž jako ten hostující, branku nevstřelil. Většinu času jsme sledovali bitvu uprostřed hrací plochy, žádná vyložená šance tedy nepřišla. Doufejme, že se to ve druhém poločase změní, druhé dějství začne zhruba ve 21:04.
45+1'
45+1'
Obrannou povinnosti si nyní splnil domácí zadák Dibassy, který čistým způsobem odzbrojil Schirího. Autové vhazování pro hosty.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu, žádnou branku jsme zatím neviděli. Připraví si jeden z celků branku do šatny?
42'
Velice nebezpečným centrem to zkoušel Laborde, který nakonec poslal míč pouze na nohu soupeře. Amiens zakládá rychlý protiútok.
41'
Aguilar si výpad podél autové čáry nakonec rozmyslel, místo toho se s míčem vrátil a raději přenesl hru na levé křídlo.
40'
Oyongo dlouho nevěděl, co s míčem. Nakonec si vybral volného Lasneho, kterého ale vzorně dostoupil jeden z hráčů soupeře.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
K míči se postavil Mendoza, který to pochopitelně zkoušel přímo na bránu. Jeho obstřel sice přeletěl zeď, balón se ale stočil nad branku.
37'
Domácí si vyzkouší rozehrávku dalšího volného kopu, tentokráte se jedná o vzdálenost šestadvaceti metrů od hostující branky.
36'
Mendes to zkusil nákopem k hranici velkého vápna, jeho kolegové se ale daleko nedostali. Hostující obránce to ještě zkusil z dálky, avšak míč směřoval vedle.
35'
Dibassy si přehodil míč na svojí silnější nohu, i přesto skončil balón pouze u Lecomteho. Posléze si nedovoleným zákrokem pomohl Otero.
34'
Obrázek hry se nikterak nemění. Amiens je i nadále výrazně aktivnější, poslední minuty se odehrávají výhradně na jedné polovině.
33'
Žlutou kartu dostává Guessouma Fofana (Amiens SC).
29'
Tentokráte je pískáno ve prospěch Montpellieru. Nedovoleným zákrokem si totiž pomohl Adénon, který jemně zatáhl za dres Molleta.
28'
Domácí se urychleně pokoušeli zaskočit soupeře bleskurychlým autem, na tento záměr ale zareagoval také hostující Congre.
27'
Velice pohotové zakončení měl na svědomí hostující Delort, který to nemyslel zle. Jeho rána pravačkou nakonec skončila vedle brány.
26'
Domácí se dožadovali odpískání pokutového kopu, který se nakonec konat nebude. Hlavní sudí má co dělat, aby uklidnil vypjatou situaci.
25'
Amiens si ještě vyzkoušelo standardní situaci z velice nebezpečné vzdálenosti. U míče se opět nacházel Mendoza, který trefil pouze zeď.
24'
K rozehrávce se postavil Mendoza, který rozehrál přímým centrem do šestnáctky. Pro padající balón si nakonec vyběhl Lecomte.
23'
El Hajjam se přesunul s autem k rohovému praporku, kde si pro spolupráci vybral Fofanu. Centr druhého jmenovaného znamená rohový kop.
22'
Hodně rychle z branky musel vyběhnout Lecomte, který na poslední chvíli odkopl míč před napadajícím Molletem. Aut pro Montpellier.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím žádnou branku nenabídla. Stále platí, že sledujeme celkem vyrovnanou podívanou.
20'
Cornette nakonec ulehl za postranní čáru, kde se dostal do péče lékařů. Amiens bude hrát chvíli v početní nevýhodě, střídat by se ale nemělo.
19'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi skončil domácí křídelník Cornette. Na scénu přispěchal také lékařský personál.
18'
K velice pohotovému zakončení se dostal hostující Delort, který ale zamířil kousek vedle. Gurtner nakonec nemusel zasahovat.
17'
Směrem dopředu to zkusilo také Montpellier, Lasnemu ale nevyšel pokus o centr, který nakonec skončil až v území, kde se nacházel Gurtner.
16'
Pro přihrávku si seběhl Cornette, který kousek od středového kruhu operoval zády k brance. Raději se rozhodl zahrát na jistotu na Gnahoreho.
15'
Hilton si nebral žádné servítky a neposedný míč poslal hluboko na druhou stranu. Adénon se pokouší o vyvezení balónu zpět.
14'
Lecomte měl nyní hodně práce, neboť ho při odkopu míče napadal jeden z protihráčů. Kulatý nesmysl nakonec zamířil vysoko na tribunu.
13'
Aguilar to zkoušel centrem z velké vzdálenosti, jeho kolega Laborde se k němu sice nedostal, i tak se jeho mužstvo postará o exekuci autu.
12'
El Hajjam si počkal na náběh Otera, který ihned cpal míč do pokutového území. Ke střele se nakonec dostal Gnahore, jenž pálil vysoko nad.
11'
Oyongo si na levé straně vybral naběhnuvšího Delorta, před kterým zahrál do bezpečí Gouano. Na pořadu dne bude další aut pro hosty.
10'
Momentálně sledujeme zdlouhavou rozehrávku v podání hráčů Montpellieru. Míč putuje z kopačky na kopačku, nyní ho má na noze Hilton.
9'
Nakopávaný míč měl za obranou najít Konatého, což se ale nepovedlo. Naopak se k němu dostal Lecomte, který ho okamžitě hodil do strany.
8'
Pobyt hostujících hráčů na útočné polovině je u konce, k míči se totiž dostal Mendoza, který si došel pro nedovolený zákrok Lasneho.
7'
Montpellier mělo k dispozici úvodní rohový kop, který směřoval k přední tyči. Tam bezpečně zakročil pozorný Adénon.
6'
Do rozehrávky se zapojil také domácí brankář, kterému se ale výkop příliš nepovedl. I tak se do velké šance dostával Cornette, avšak včas se vrátil Hilton.
5'
Opět se k míči podíval také brankář Lecomte, který ho rozehrál na levé křídlo. Delort se nakonec dostal k centru, ten ale skončil v náruči Gurtnera.
4'
Nyní na zemi skončil domácí křídelník Otero, což logicky přisoudilo standardní situaci domácímu celku. Fofana ale rozehrál nakrátko.
3'
Oyongo operoval u levé autové čáry, kde nakonec vymyslel zpětnou přihrávku až na Lecomteho. Montpellier to zkouší od vlastní poloviny.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Amiens SC: Gurtner – El Hajjam, Gouano, Adénon, Dibassy – Fofana, Gnahoré – Otero, Mendoza, Cornette – Mou. Konaté.
Náhradníci: Dreyer – Kurzawa, Krafth, Timite, Bodmer, Lefort, G. Traoré.

Montpellier HSC: Lecomte – Mendes, Hilton, Congré – Aguilar, Schirí, Lasne, Oyongo – Laborde, Mollet, Delort.
Náhradníci: Bertaud – Sambia, Le Tallec, Camara, Dolly, Poaty, Škuletić.

Rozhodčí: Abed – Ocak, Berchebru.
V rámci druhého kola francouzské nejvyšší soutěže se proti sobě utkají domácí Amiens SC a Montpellier.

Amiens SC:

Tým ze severu Francie v minulé sezóně skončil na třinácté pozici s relativně bezpečnou vzdáleností osmi bodů na sestupové příčky. V předsezónní přípravě jednou vyhráli, jednou remizovali a dvakrát prohráli. Kromě příchodu útočníka Juana Ferneye Otera za dva miliony eur nezaznamenal tým žádný větší přestup. První ligový zápas letošního ročníku Amiens nevyšel, na venkovní půdě podlehli Lyonu 0:2.

Montpellier:

Mistr země galského kohouta z roku 2012 završil poslední sezónu na 10. místě se šestibodovým náskokem na Amiens. Přes léto ztratili dva kvalitní hráče v osobách levého obránce Roussillona a pravého beka Nordiho Mukieleho, na nichž dohromody Montpellier utržilo celkem 21 miliónů eur. Po úspěšné sérii čtyř přátelských utkání přišel tvrdý direkt. Mužstvo doma podlehlo Dijonu 1:2. Jediný gól v modro-bílém dresu vstřelil Pedro Mendes.

Vzajémné zápasy těchto týmu z posledního ligového ročníku nám přinesli dvě remízy 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.