Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Bordeaux - 15. ledna 2019   19:00

Angers
64' Pavlović (Tait)
1:2
(0:1)
Bordeaux
31' Kalu   • 90+3' Karamoh
Angers
Butelle – Bamba, Pavlović, Thomas, Capelle – Mangani, Santamaría, N'Doye (85. Manzala) – Reine-Adélaïde (62. Fulgini), Bahoken (77. López), Tait.
Boucher – El Mellali, Fulgini, Kanga, López, Manceau, Manzala.
Bordeaux
Costil – Palencia, Koundé, Jovanović, Poundjé – Lerager (90+4. Plašil), Otávio – Kalu (69. Bašić), Briand, de Préville (69. Karamoh) – Cornelius.
Poussin – Bašić, Karamoh, Lewczuk, Plašil, Sabaly, Vada.

Já vám děkuji za pozornost a zase příště se těším u nějakého dalšího onlajnu.
Dneska jsme měli možnost vidět velmi zajímavé a napínavé utkání. Týmy byly v tabulce na podobné pozici (kousek nad sestupovými příčkami) a proto byl zápas velmi vypjatý. Angers v začátku tlačilo. A vymýšlelo jednu šanci za druhou. Přesto se ale hostům podařilo skórovat jako první. Pak už byli domácí opaření a nic nevymysleli. Hosté si zase v pohodě drželi náskok. Hned po poločase ale na to Angers vlítlo ještě mnohem mohutněji, než v první půlce. Tvořila se jedna akce za druhou a nebýt zejména brankáře Costila, už by Bordeaux mělo v brance pár "fíků". Následně Jeff Raine-Adelaide kopal penaltu, kterou ale kopl tak příšerně, že Costil neměl skoro žádnou práci při jejím chycení. Poté ale Angers bylo paradoxně ještě více hladové po gólu a nedlouho potom vstřelilo vyrovnávací gól. Hra se neuklidnila. Angers mělo hodně dalších šancí, pár bychom našli i na druhé straně ... ale rozhodně méně. Klíčový moment přišel v 90. minutě, kdy v souboji padl k zemi Capell. Ten pak musel do zámezí na ošetření a jelikož nemělo Angers jiného hráče k střídání (všechny možnosti využili), museli hrát v 10. Toho následně využili hráči Bordeaux, aby ve 90+3 minutě vstřelili vítězný gól.

Fauly: 10:9.
90+5'
Plašil si ale moc nezahrál, jelikož rozhodčí ukončil dnešní zápas.
90+4'
Ještě tu máme poslední symbolické střídání, které má za úkol spíš pozdržet čas. Z hřiště odchází Lerager, nahradí ho Český borec Jaroslav PLAŠIL.
90+3'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Autorem branky je YANN KARAMOH. Ten předvedl úžasný sprint mezi hráči a chladnokrevně zakončil. To je velká rána do srdce pro Angers. Dostat gól v předposlední minutě když se jim možná zranil ještě hráč.
90+1'
V prostředku hřiště proběhla několikanásobná výměna míče mezi hráči. Vítězové jsou nakonec domácí, kteří se dostali zpět do útoku.
90'
Capell pokulhává a v doprovodu doktorů, kteří ho přidržují odchází do zámezí. Angers musí hrát v deseti. Zároveň se nastavují 4 minuty.
89'
Capell se v souboji skácel k zemi a to není dobrá zpráva pro domácí, jelikož už nemají k dispozici střídání.
88'
Jeden z dalších mnoha centrů zachytili hráči domácího celku, ale obrana Bordeaux dneska v klíčových momentech funguje na jedničku a tak byla i tato šance neúspěšná.
87'
Fulgini si nabíhal do krásné šance ale v klíčovém momentě byl ve vápně o míč obrán. Angers si ale hned zase vzali míč zpět a nyní kombinují kolem vápna.
85'
I N'Doye dneska již nebude hrát. Místo něj se zde objevil Manzala, který zkusí pomoci zúročit šance Angers v posledních minutách.
83'
Rohový kop našel Pavlovice, který si vyskočil ale brankář mu míč vyboxoval přímo z hlavy!
82'
Angers stále dost tlačí soupeře a snaží se strhnout vítězství na svou stranu.
80'
Na druhé straně to vypadalo mnohem zajímavěji. Bamba připravil hezký centr a brankář po něm musel skočit hodně vysunutý od malého vápna. Míč ale skokem dopředu ukořistil.
79'
Po dlouhé době se dostali i hosté do útoky. Centr ale nevyšel a byl přetažený, dokonce letěl až za branku.
77'
Jeden z dnešních nejlepších hráčů, minimálně na straně Angers nejlepší, Bahoken, se už stěhuje z hřiště na sedačky. Místo něho si to šine na trávník López.
76'
Bahoken napálil z přímého kopu stěnu hráčů stojící kousek před ním. Míč se odrazil zpět k hráčům Angers, ale následně do zámezí.
75'
Nyní byl na druhé straně faulován Fulgini a bude se zahrávat přímý kop skoro z levého rohu vápna.
74'
Bamba si vysloužil první kartu v zápase. Musím uznat, že karta přišla docela pozdě. Určitě zde ale byly už zákroky, které rozhodčí mohl kartou vyhodnotit.
72'
Přímá kop byl rozehrán hezky, střela byla opravdu velké razance, zblokoval jí ale po pár metrech vyskakující obránce.
71'
N'Doye nyní tvrdě fauloval a Bordeaux rozehraje přímý kop.
69'
Máme tu dvojité střídání na straně hostů. Z trávníku již dnes odchází Kalu a de Préville, místo nich naskakují Bašić a Karamoh.
68'
Ricardo na druhé straně vypálil po rohovém kopu ale jeden z obránců domácích no střely až hokejově skočil a odpálil míč hlavičkou pryč.
67'
Fanoušci bouřlivě povzbuzují a Angers je hladové po dalším gólu. Je pravda, že kdyby proměnili ty obrovské šance z posledních asi 10 minut, mohlo by být už vymalováno.
66'
Nyní si s centrem na druhé straně hezky poradil Butelle.
64'
Angers právě vstřelilo branku!
Autorem branky je MATEO PAVLOVIĆ. Z rohového kopu bylo odcentrováno přímo před branku, kde již PAVLOVIĆ lehce dorazil do branky.
62'
Reine-Adelaide dnes odchází, možná i vinnou neproměněných šancí, zejména penalty před pár minutama.
61'
Angers si chce zpravit chuť a opět se řítilo do dalšího útoku. Costil opět výtečně zasáhl. Dneska je to jeho zápas.
60'
Jeff Reine-Adélaïde (Angers SCO) neproměňuje pokutový kop. Hráči Bordeaux se radují a oslavují Costila. Ten doopravdy moc práce neměl, protože Reine-Adelaide penaltu kopl hrozně.
59'
Po zdlouhavé chvíli u obrazovky rozhodčí píská penaltu! Exekutorem bude pravděpodobně Raine-Aelaide.
55'
A nyní velmi kontroverzní situaci. Opět před bránou hostů, kde byl možná faulován jeden z hráčů černobílých. Rozhodčí si jde všechno ověřit komunikoval ale nakonec si jde všechno sám ověřit na obrazovku, VAR se nyní opravdu hodí.
54'
Rychlý brejk opět vyústil v obrovskou šanci na straně Angers. Bahoken, muž posledních okamžiků dostal při úniku 2 na 2 centr přímo před brankáře. Odhlavičkoval do země, a míč se odrazil. Brankář skvělým zákrokem míč vychytal.
52'
Nyní se zase domácí připravili o akci, kdy si Bahoken nemohl odpustit faul a jeho náběh na křídle měl tak jen krátké trvání.
51'
Domácí teď předvedli další nádhernou kombinaci, při které byli hráči Bordeaux úplně "marní". Akce ale skončila faulem před vápnem hostů, který se nepískal.
49'
Tait předvědl úžasnou akci, kdy si obešel celkem asi 4 hráče obrany Bordeaux a zakončil. K jeho smůle ale napálil tělo brankáře, takže neskóroval. Byl to ale zajímavý fotbalový moment.
48'
Cornelius přebral míč od Santamarii ale pomohl si nedovoleným zákrokem a tak se míč opět vrátí k Angers.
47'
Angers začalo velmi aktivně, snaží se dohnat ztracený stav z prvního poločasu.
46'
Rozhodčí odpískal začátek druhého poločasu.
45+1'
45+1'
Bordeaux zastavilo akci domácích faulem, který ale rozhodčí nepotrestal a zbytek nastaveného času prakticky strávili 3 hráči modrých přihráváním si mezi sebou někde u půlky.
45'
A je to tak. Modří hosté přebrali míč a už jsou zase v útočné půlce, kde se usadili a kombinují. Nyní se navíc ozvaly stadionem slova hlasatele, který řekl, že se přidává jedna minuta.
44'
Tait poslal do vápna přihrávku na Bahokena, ten si ale pro balón nestihldoběhnout rychleji, než protihráč a tak to vypadá, že ke střele se domácí zase nedostanou.
43'
Nyní ale domácí velmi dobře ubránili rohový kop a sami se pustili do akce, kdy ale u půlky opět přišli o míč.
42'
To, co se v začátku dařilo mnohem více domácím – útočit, přecházet přes obranu a půlku hřiště nyní zvládá Bordeaux ještě o to lépe. A Angers se do útoku prakticky nedostává.
41'
Domácí opět chybují. Po získání míče chtěli hned rozjet protiútok, ale hráč který získal míč se rozběhl a už ho zase ztratil. To není nejlepší cesta ke srovnání.
40'
Hra se přenesla na druhou stranu kde Kalu vyslal dělovku před vápnem a brankář Butelle předvedl krásný zákrok, natáhl ruku a míč vyrazil aspoň na roh.
39'
Bahoken, dnes asi zatím nejlepší hráč Angers se nyní dostal k hlavičce, kterou po centru vyslal velmi hezky, ale Costil byl připraven.
37'
Cornelius se dostal k odraženému míči ještě po faulu na svého spoluhráče a vypálil tvrdou ránu. Trefil břevno brány. Potom se ale dozvěděl, že se nacházel v ofsajdu.
35'
Angers už zdaleka nehraje tak dobře jako před inkasovaným gólem. Hráči pořád kazí přihrávky a o šance se připravují opravdu hloupými chybami. Zato Bordeaux je nyní v pohodě a uzavírá zatím protihráčům z Angers zatím přístup na vlastní polovinu.
34'
Pavlovič opět fauloval jednoho z protihráčů, tedy podle rozhodčího. To se nelíbí Bahokenovi, který s ním okamžitě přišel situaci vyřešit.
32'
Opařené Angers, který tento gól po jejich útočné snaze musel hodně mrzet se snaží odebrat míč při další hezké kombinaci hostů.
31'
Autorem branky je SAMUEL KALU. Ten si naběhl do vápna pro přesně mířený centr, který mu padl na kopačku a on míč poslal do protipohybu gólmana.
30'
Bordeaux nyní kombinuje krásně v útoku a domácí nejsou schopni se k míči dostat ani na milisekundy.
29'
Útočně mnohem aktivnější Angers stále a pořád víc hrozí z rychlých protiútoků. To je jejich zbraň, který funguje, jelikož doba od odebrání míče po usazení před vápnem je opravdu krátká. Nyní to musí ještě zúročit gólem.
27'
Z rychlého brejku, kdy se Bordeaux dostal do útoku snad po 10 minutách se stala opravdu velká šance ale hráč v úniku nedokázal poslat míč přes gólmana do prázdné brány. Pro pána, to byla šance..
26'
Z opakovaných záběrů jsme mohli vidět, že to byl Bahoken, kdo vlastně fauloval, akorát následně neudržel rovnováhu. Penalta se tedy v žádném případě pískat nemá.
25'
Další centr, který proletěl vápnem sice neskončil na kopačkách nikoho z Angers, ve vápně ale spadli na zem Bahoken a jeden další hráč a nevíme, jestli se bude kopat penalta. Musíme počkat na opakované záběry.
23'
Brian teď nehezky fauloval Bambu, který naštvaně leží na zemi. Určitě ale může pokračovat v zápase.
22'
Capelle si přiběhl přes celé křídlo pro míč, který po zemi nacentroval a míč projel těsně kolem gólmana. V malém vápnu ale nebyl nikdo, kdo by ho dorazil do brány.
21'
Angers nabíhali do dalšího útoku, který ale skončil nezdarem, protože přihrávka do běhu skončila u krajního obránce hostů.
20'
A nyní další velká šance, kdy po ráně na bránu zasáhl Costil jen tak tak.
19'
Nyní se uvolnilo místo na pravém křídle, na kterém se nečekaně objevil Pavlovic, ten pohotově odcentroval do středu kde vypálil Bahoken. Ten trefil Gólmana.
18'
Další zmatky a několikanásobná výměna míče mezi oběma týmy vyústila ve střelu Bakohena zpoza vápna. Ta ale letělo moc vysoko na to, aby ohrozila branku.
17'
Butelle trochu zaváhal v rozehrávce a vykopl až napotřetí. Na jeho centr dopředu si naběhl sice jeden z hráčů Bordeaux, ten při hlavičce ale fauloval.
15'
Pokus o přenesení hry dopředu jedním ze záložníku modrých (Bordeaux) skončil na hlavě Kalua, který odhlavičkoval do autu. Angers se tak dostalo k míči a okamžitě šlo do protiútoku.
14'
Bahoken si nabíhal pro centr do samostatného úniku až moc rychle, tak rychle, že se dostal do ofsajdu.
13'
Sudí nyní špatně vyhodnotil autové vhazován a míč se dostal k domácím, kteří si ale nahrávali a nahrávali dozadu, až se z útočné poloviny vyhnali "domů".
12'
Ošetřovaný je Cornelius. Ten si nyní "leduje" hlavu a odchází s doktory ze hřiště do zámezí.
11'
Reine-Adelaide byl faulován někde u půlky ale po následné rozehrávce byl zase faulován jeden z hráčů hostů, který je nyní ošetřován na hřišti.
10'
Bordeaux to znovu zkoušelo po pravém křídle. Palencia poslal krásnou zadovku na Kalua, ten poslal pozemní centr jen do obrany soupeře.
9'
Palencia z křídla vyslal takový na půl centr, na půl střelu. S úspěchem se ale nesetkala ani jedna varianta.
7'
Bahoken si po nepřehledné situaci našel míč a zpoza hráče vystřelil na bránu. Brankář Costil vyrazil na rohový kop.
6'
Teď si 2 útočníci domácích pěkně vyšlápli na obranu Bordeaux. Prošli si vápnem a vše musel na poslední chvíli zachraňovat Otavio.
5'
Cornelius byl několikrát jedním z domácích hráčů potahán za dres. Rozhodčí už to nevydržel a odpískal faul. Vše se vyřešilo domluvou, ale Bordeaux obývá útočnou polovinu.
4'
Domácí se snaží napadat hosty, kteří si na své polovině přihrávají mezi sebou, ale do útoku jako by s jim moc nechtělo.
3'
Nyní se na domácí branku vyřítil Briand, který ale v úniku po křídle upadle a míč mu byl odebrán domácími.
2'
Domácí se ujali míče a ihned vystartovali dopředu. Akci zakončili centrem, který Bordeaux vystřelilo na rohový kop.
1'
Rozhodčí právě odstartoval dnešní zápas.

Angers SCO: Butelle – Bamba, Pavlović, Thomas, Capelle – Mangani, Santamaría, N'Doye – Reine-Adélaïde, Bahoken, Tait.
Náhradníci: Boucher – El Mellali, Fulgini, Kanga, López, Manceau, Manzala.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Palencia, Koundé, Jovanović, Poundjé – Lerager, Otávio – Kalu, Briand, de Préville – Cornelius.
Náhradníci: Poussin – Bašić, Karamoh, Lewczuk, Plašil, Sabaly, Vada..
Girondins Bordeaux FC
Bordeaux se nenachází v o moc lepším rozpoložení. 22 bodů v tabulce znamená že jsou stále v ohrožení sestupem. Za posledních 5 zápasů třikrát remizovali, jednou prohráli a jednou vyhráli. Jelikož budou i oni chtít zabojovat a vzdálit sestupové příčky, očekávám dnes velmi vyrovnaný zápas.

Forma: P – R – V – R – R

Poslední zápasy
Nice – Bordeaux 1:0
Bordeaux – Amiens 1:1
Bordeaux – St. Etienne 3:2
Angers SCO
Angers sice z posledních 10 zápasů jen 2x okusili hořkost porážky. S žádnou dobrou formou se ale nepotkali, protože zvítězili jen jednou a 7x remizovali! V tabulce se nacházejí až na 17. pozici, ale musí zabrat, aby je vlny nedonesly až do sestupových vod, které se nacházejí už jen 3 body pod nimi.

Forma: R – R – R – R – R

Poslední zápasy:
Amiens – Angers 0:0
Angers – Marseille 1:1
Nice – Angers 0:0
Zdravím všechny fotbalové příznivce. Sedmnácté kolo nabídne zápas mezi Angers a Bordeaux, který již měl být dávno odehrán ale z bezpečnostních důvodů byl odložen
Bohužel se dnešní zápas odkládá se na neurčito. Jako důvod bylo udáno ohrožení bezpečnosti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.