Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Lyon - 27. října 2018   17:00

89' López (N'Doye)
1:2
(0:0)
Lyon
65' Aouar  (Depay) • 88' Depay  (Dembélé)
Angers
Butelle – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Bamba – N'Doye, Santamaría, Capelle (66. Fulgini) – Reine-Adélaïde, Bahoken (80. López), Tait (36. Pavlović).
Boucher – Andreu, Pavlović, Mangani, Fulgini, López, El Mellali.
Buquet – Debart, Pacelli
Stade Raymond Kopa, Angers
Lyon
A. Lopes – Rafael, Marcelo (C), Denayer, Marçal – NDombèlé, Tousart, Ferri (57. Depay) – B. Traoré (83. Terrier), Dembélé, Aouar.
Gorgelin – Morel, F. Mendy, Tete, Cheikh Diop, Terrier, Depay.

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:10.
Po pětiminutovém nastavení je zápas u konce. Hlavní rozhodčí naposledy pískl do píšťalky a fotbalisté Lyonu se mohou radovat ze zisku tří bodů na trávníku Angers.

Angers vstoupilo do utkání velmi aktivně, v prvních minutách jasně přehrávalo favorita zápasu. Domácí si vytvořili také stoprocentní brankovou příležitost. Pierrick Capelle ale svůj individuální postup nedotáhl, Lopes skvěle soupeře vychytal. Stejně tak zazářil za několik minut při hlavičce Bahokena. Vše se změnilo s 35. minutou, kdy hororovým šlapákem trefil Ismaïla Traoré holeň protihráče a po zásluze po červené kartě opustil hřiště. Lyon převzal aktivitu nad oslabeným soupeřem, ale do pauzy se k ničemu nedostal. Po změně stran byl rozdíl v útočné aktivitě ještě markantnější. Lyon dokázal jít do vedení po gólu Houssema Aouara. Těsně před koncem pojišťoval vedení gólem střídající Memphis Depay. Domácím se ale podařilo ještě zdramatizovat úplný závěr bleskovou odpovědí z hlavy Cristiana Lópeze. Na body už ale Angers nedosáhlo.
90+5'
90+4'
Rafael je potrestán žlutou kartou po faulu ve středu pole. Domácí se hnali do útoku, ale právě Rafaelův faul vše překazil.
90+3'
Angelo Fulgini rozehrával v krátkém čase druhý rohový kop. Pavlović zkoušel za vápnem kop přes hlavu, ale v akrobatické pozici branku neohrozil.
90+2'
Domácí měli k dispozici rohový kop, tedy velkou příležitost ohrozit Anthonyho Lopese. V šestnáctce se ale dostal k hlavičce pouze obránce Lyonu Denayer.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Diváci jsou najednou znovu ve varu a ženou domácí za vyrovnáním. Terrier mohl znovu pojistit vedení, ale jeho střela se stočila mimo tři tyče.
89'
Angers právě vstřelilo branku!
Angers ještě dramatizuje závěr zápasu. Už to vypadalo, že Angers pouze dohraje utkání, ale nyní je znovu o co hrát. Střídající CRISTIAN LÓPEZ si naskočil na milimetrový pas NDoyeho a umístil hlavičku přesně k pravé tyči.
88'
Lyon právě vstřelil branku!
Lyon si odveze z Angers všechny tři body! Dembélé vyhrál rychlostní souboj s Manceauem, následně nabídl míč do vynikajícího postavení MEMPHISU DEPAYOVI, který gólem nepohrdl a umístil míč do sítě.
87'
Cristian López udeřil tvrdě loktem do obličeje Denayera a je také odměněn žlutou kartou. Hlavní rozhodčí už dnes rozdal pět žlutých a jednu červenou.
86'
Aouar přitvrdil na středu trávníku v souboji se Santamaríou. Hlasitý křik domácího hráče ale hlavního rozhodčího k odpískání faulu nepřinutil.
85'
Už jen něco málo přes pět minut zbývá oslabenému Angers na vyrovnání utkání. Po dlouhé hodu Manceaua se balon ale dlouho ve vápně nezdržel.
84'
Martin Terrier se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do hry. Po jeho spolupráci se dokázal prosmýknout do vápna Aouar, ale druhou pojišťovací branku nepřidal.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Martin Terrier.
83'
Bertrand Traoré měl být střídán, ale šel k lavičkám až příliš pomalu a ještě vyfasoval na cestu žlutou kartu.
82'
Rafael ale nyní už fauloval Lópeze a hra se přesunula až před Lopese. Nebezpečí utnul až nekompromisním odkopem ze značky pokutového kopu Marcelo.
81'
Tentokrát dokázal Bamba získat míč ještě na útočné polovině trávníku. Domácí se udrželi v nebezpečném prostoru jen několik sekund, protože proti Fulginimu zasáhl skvěle Rafael.
80'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Cristian López.
79'
Lyon i nadále kontroluje průběh druhého poločasu. Po vyloučení Traorého se hraje výhradně na branku domácího celku. V deseti to má Angers proti sebevědomému soupeři těžké.
77'
Ludovic Butelle chtěl rychle z rozehrávky napálit Dembélého. Ten ale na poslední chvíli nadskočil a míč skončil od domácího brankáře za postranní lajnou.
76'
Depay si zabíhal za obranu na přihrávku Traorého. Balon ale stačil ještě alespoň tečovat Manceau a tím zastavil útočné snažení soupeřů.
75'
Pavlović společně s Thomasem rozehrávali útočnou akci Angers. Domácí se ale u balonu příliš dlouho neohřáli, ihned Santamaría pod tlakem ztratil.
74'
Hosté pokračují v převaze na útočné polovině. NDombélé rychle přenesl hru z pravé na levou stranu, Depayovi ale balon přeskočil kopačku a vše musel řešit faulem za žlutou kartu Marcal.
72'
Lyon už se radoval z druhé vstřelené branky, ale ta nakonec pro ofsajd uznána není. Depay prostrčil mezi trojicí obránců balon na Dembélého, který chladnokravně situaci zakončil střelou k pravé tyči.
71'
Domácí nemají co ztratit a tak vrhají síly do útoku. Manceau centroval do vápna, ale míč z jeho kopačky šestnáctkou pouze proletěl.
70'
Santamaría sympaticky prošel kolem dvojice bránících hráčů, poté chtěl uvolnil Bahokena, ale ten už balon nedokázal dokonale zpracovat.
69'
Cheikh N'Doye se drží za zadní stehenní sval po hlavičkovém souboji s Denayerem. Hra je přesušena a domácí záložník je ošetřován.
68'
Stéphane Bahoken udržel míč ve středu trávníku proti velké přesile. Domácí následně kombinovali na polovině Lyonu, faulem se provinil Tousart.
67'
Lyon po hodině hry výrazně zvýšil tempo. Tentokrát se hnal s míčem u kopačky na Butelleho Dembélé, ale střelu hostujícího útočníka dokázal Butelle se štěstím vyrazit.
66'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Angelo Fulgini.
65'
Přece jen Lyon využívá početní přesilu. Už to vypadalo, že Rafael přetáhl další centr až za zadní tyč. Butelle ale balon v rukavicích neudržel, pouze ho posunul k Depayovi, který pohotově vracel před prázdnou branku na hlavu HOUSSEMA AOUARA a ten to už měl poměrně snadné.
64'
Další tvrdý střet schytal u středové lajny Jeff Reine-Adélaïde. Domácí útočník se ale rychle zvedl z trávníku a bleskově se mohlo pokračovat ve hře.
62'
Depay vracel míč patou na Dembélého. Následně se ale hosté zamotali do svých kliček a přišli o balon. Oslabený domácí celek se ale na protiútok nezmohl.
61'
Domácí byli po delší době u balonu. Santamaría se uvolnil kličkou u středového kruhu a byl faulován NDombelém. Ten si koledoval o druhou kartu během chvíle.
60'
Ani šedesát minut úvodní gól nepřineslo. Lyon sice tlačí na soupeře, ale Angers zatím v obraně obstálo v každé situaci.
59'
NDombelé chyboval při rozehrávce, musel se vracet do obrany a jen za cenu faulu zastavil Bahokena. Záložník Lyonu je potrestán žlutou kartou.
58'
Tanguy NDombélé spolupracoval se střídajícím Depayem. Následně se rozhodl projít do vápna Traoré, ale jeho přihrávka zpět už nebyla z nejpřesnějších.
57'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Memphis Depay.
56'
Zdlouhavá rozehrávka Lyonu příliš prospěchu nepřinesla. NDombélé našel na pravém kraji Traorého, ten ještě posílal míč do vápna, ale Butelle byl rychleji v prostoru na hranici malého vápna před Aouarem.
55'
Lyonští zatlačili domácí hráče. Rafael se ale stále nemůže centrem trefit do ideální pozice v pokutovém území. Thomas společně s Pavlovićem nedovolili Aouarovi hlavičkovat.
54'
Už už to vypadalo na rychlý přechod domácího týmu do protiútoku, ale ve středu pole chyboval při zpracování Stéphane Bakohen a toho využil Tousart.
53'
Rafael zkoušel centrovat na zadní tyč. NDombelé následně přecházel v rychlosti přes Bambu, ale ten mu na poslední chvíli vypíchl balon.
52'
Lyon se drží s míčem na útočné polovině. Ferri byl ale velmi snadno vytlačen z úhlu a následný centr už neměl šanci na úspěch.
51'
Zatím to je ze strany Lyonu ve druhém poločase bída. Traoré posouval míč na nabíhajícího Aouara, ale balon skončil snad deset metrů od spoluhráče.
50'
Hosté sice hrají v početní přesile, ale na jejich útočné aktivitě to není příliš znát. Rafaelův centr skončil hned na prvním bránícím hráči Angers.
48'
Bahoken byl faulován na hrací ploše a hra se tak po delším čase přesune na polovinu Lyonu. Dlouhý pas do šestnáctky našel jen Lopese.
47'
Lyon pokračuje v aktivní hře směrem dopředu. Pavlović ale dokázal první centr odhlavičkovat do bezpečí. Následně už je Rafael přistižen v ofsajdu.
46'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou hostující hráči. Před Ferriho putoval míč na pravou stranu, kde už byl připravený Rafael. Jeho pokus ale obrana Angers zblokovala.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Přestože úvodní pětačtyřicetiminutovka branku nepřinesla, tak bylo co sledovat.

Angers vstoupilo do utkání velmi aktivně, v prvních minutách jasně přehrávalo favorita zápasu. Domácí si vytvořili také stoprocentní brankovou příležitost. Pierrick Capelle ale svůj individuální postup nedotáhl, Lopes skvěle soupeře vychytal. Stejně tak zazářil za několik minut při hlavičce Bahokena. Vše se změnilo s 35. minutou, kdy hororovým šlapákem trefil Ismaïla Traoré holeň protihráče a po zásluze po červené kartě opustil hřiště. Lyon převzal aktivitu nad oslabeným soupeřem, ale do pauzy se k ničemu nedostal.
45+3'
45+2'
Lyon se i nadále drží s míčem na útočné polovině. Rafael vysouval do útoku Traorého, ale Manceau dokázal soupeře faulem zastavit.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45'
Pierrick Capelle se nyní předvedl v obraně. Skluzem ve vápně hodně riskoval, ale zasáhl balon a odzbrojil tak útočícího Traorého.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči na levém kraji Fernando Marcal. Brazilec si ale na Bambu netroufl, následně ale zkoušel centrovat. Ve vápně neuspěl v souboji o míč Dembélé.
43'
Marcelo zaspal při rozehrávce, k balonu se najednou hnal Bahoken, ale skvěle zareagoval Lopes, který vyběhl před vápno a byl u míče dříve než domácí útočník.
41'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Po faulu na Santamaríu rozehrával volný přímý kop Stéphane Bahoken. Domácí útočník ale pálil jen nad břevno.
40'
Mateo Pavlović se až příliš rozčiloval na rozhodčího, že neudělil kartu po faulu na Santamaríu a je odměněn žlutým trestem.
40'
Tentokrát chtějí hru uklidnit domácí. Ferri rychle získal míč ve středu pole, poté hledal Aouara, ale ten byl obsazen skvěle postaveným Thomasem.
39'
Lyon hraje proti oslabenému soupeři velmi opatrně. Nyní se ale procpal až do vápna Dembélé, ale jeho pokus ze záklonu doplachtil vysoko nad tribunu.
37'
K rozehrávce volného přímého kopu se postavil Dembélé, ale jeho nepovedený pokus s klidem Butelle schoval do rukavic.
36'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Mateo Pavlović.
35'
Fernando Marcal byl faulován těsně za hranicí pokutového území. To je velká šance pro Lyon k ohrožení branky Ludovica Butelleho. Ismaïl Traoté viděl za zákrok před vápnem červenou kartu a musí předčasně opustit trávník!
34'
Po faulu na Tousarta rozehrávali hostující hráči z klidové pozice. Lyon se ale příliš do útoku nežene, zatím vyčkává v kombinaci na vlastní polovině.
33'
Zdá se, že nejsilnější přeháňka už je pryč. Domácí pokračují v aktivní hře do útoku, ale Bahoken přihrával nepřesně na pravou stranu na zcela volného Manceua.
32'
Domácí nyní rozehráli rohový kop pouze do kombinace. Od Capelleho balon putoval k Taitovi, ten ale neměl příliš času na centr a tak se balonu ujal hostující Marcal.
31'
Cheikh N'Doye vyzval na pravé straně ke sprintu Manceaua, následně přiletěl do vápna přízemní pas, ale hostující obrana s klidem nebezpečí ukončila odkopem.
30'
Po půlhodině hry je stav stále bezbrankový. Dalekonosnou střelou to chtěl nyní změnit Flavien Tait, míč ale vylétl těsně nad břevno Lopesovy branky.
29'
V Angers se pořádně rozpršelo. V hustém dešti pokračují v aktivní hře směrem dopředu domácí fotbalisté. Bamba však balon nedokázal udržet proti skluzu Rafaela.
28'
Hosté to nyní s rozehrávkou přehnali. Traoré neměl šanci udržet míč na hrací ploše po mizerném přenesení hry od Ferriho.
27'
Už už to vypadalo, že vypálí také hosté. Traoré měl míč před sebou téměř na značce pokutového kopu, ale zázračně netrefil hrací předmět. Velké štěstí pro domácí defenzivu.
26'
Cheikh N'Doye hlavičkoval téměř zády k brance, ale dokázal se přes Marcela prosadit k míči, ale pokus domácího útočníka zamířila pouze nad břevno.
25'
Jeff Reine-Adélaïde zabojoval na pravém kraji o balon, předskočil bránícího Rafaela a vydřel pro Angers rohový kop. Toho se ujal Flavien Tait, ale tentokrát domácí ofenzivní fotbalista spoluhráče ve vápně neoslovil.
24'
Marcelo rozehrával ze středového kruhu přihrávkou na Traorého. Útočník Lyonu však narazil na Capella, který mu čistě sebral balon.
23'
Ferri měl dostatek prostoru na přesný pas do vápna, ale Dembélé už míč nedokázal udržet. Na druhou stranu mířil NDoye, ale ani on se neprodral obranou do šestnáctky.
22'
Lyonu se daří více držet balon pod kontrolou, než v úvodních minutách zápasu. Nyní ale znovu přišla ztráta a domácí se hnali do brejku. Taitova klička však na Marcala nestačila.
21'
Marcal nedokázal odcentrovat z ne zcela ideální pozice. Balon se dostal k NDoyemu, který na nic nečekal, vydal se do vápna, ale jeho tvrdou ránu dokázal Lopes vyrazit do bezpečí.
20'
Prvních dvacet minut úvodní branku nepřineslo. Domácí byli dokonce dvakrát velmi blízko, ale Lyon podržel na brankové čáře Anthony Lopes.
19'
Domácím se podařilo získat míč a rychle přejít do protiútoku. Manceau hledal od pravé postranní lajny centrem ve vápně Bakohena, ten byl ale těsně bráněn hned dvěma hráči.
17'
Lyon to už se zdlouhavou rozehrávkou přehnal. Santamaría získal míč, poté si ho dal ale až příliš před sebe. toho využil Ferri, který byl poté faulován.
16'
Hostům se daří uklidnit hru postupnou rozehrávkou. Od Ferriho putoval míč k Tousartovi. Domácí se sice pokoušejí presovat, ale na soupeře si zatím nepřišli.
15'
Flavien Tait měl k dispozici další rozehrávku rohového kopu. Lyon se vymanil z tlaku jen odkopem před vápno, kde stál Bahoken. Jeho rána zpoza šestnáctky Lopese nevystrašila.
14'
Domácí se hnali ve dvou na jediného obránce. Tait chtěl přihrávat před prázdnou branku, ale pomalou pobídku dokázal zastavit skluzem Denayer. Marcelo dostává ještě dodatečně žlutou kartu za faul u středového kruhu.
13'
Také Butelle musel být v pozoru. Dembélé pálil po kličce do osy trávníku, ale pouze do středu branky, kde stál Butelle. Následně byl ve středu pole faulován Ferri.
12'
Bahoken si naskočil na parádní centru Taita, ale Anthony Lopes je zatím lyonským hrdinou. Znovu to byl hostující brankář, který zamezil téměř jistému gólu.
11'
Flavien Tait centroval do pokutového území od rohového praporku. Na přední tyči zastavil nepřesnost domácího týmu hlavou Rafael.
10'
Úvodní desetiminutovka byla rozhodně vydařenější z domácího pohledu. Abdoulay Bamba vhodil míč do hry, následně se přes dva obránce dokázal uvolnit Santamaría, ale k centru už neměl příliš času.
9'
Tait centroval nebezpečně po trávníku, ale na poslední chvíli zasáhl Marcelo. Domácí ještě zůstali u balonu a budou pokračovat v tlaku autovým vhazováním.
8'
Lyon uklidňuje hru po gólovce domácího celku. Postupnou kombinací se hosté propracovali až téměř k vápnu Angers, ale až do něj jejich cesta nezamířila.
7'
Obrovská šance pro Angers! Pierrick Capelle se hnal po vynikajícím prodloužení hlavou od Bahokena téměř sám na Lopese. Denayer ho stačil ještě lehce rozhodit, ale hlavní práci udělal brankář Lyonu, který vykopl nebezpečný pokus.
6'
Lyon se natlačil s míčem na útočnou polovinu. Na pravé straně ale nezachytil přihrávku Tousarta Rafael. Domácí se tak vcelku zadarmo dostali k míči.
5'
A další pohodový zákrok pro Lopese. Tentokrát nebezpečný centr nadzvedl na hranici vápna Rafael a poté už to měl hostující brankář snadné.
4'
Ludovic Butelle rozehrál dlouhým výkopem, domácí se bleskově dostali s míčem až do vápna, ale Anthony Lopes si pohlídal u své bližší tyče prudký centr.
3'
Manceau si chtěl narazit s NDoyem, následně se ale balon odrazil jen k hostujícím fotbalistům. Hodně opatrný začátek zápasu z obou stran.
2'
Také Lyon se dostal s míčem poprvé na útočnou polovinu. Bertrand Traoré spolupracoval s Tousartem. Tomu ale balon přeskočil kopačku a míč tak získal Capelle.
1'
Úvodní rozehrávky ze středového kruhu se ujali domácí fotbalisté. PO mizerné přihrávce Santamaríi se ale musel vracet pro balon Manceau. Útok Angers tak byl výrazně zbržděn.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jedenáctého kola nejvyšší francouzské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.

Angers SCO: Butelle – Manceau, I. Traoré (C), Thomas, Bamba – N'Doye, Santamaría, Capelle – Reine-Adélaïde, Bahoken, Tait.
Náhradníci: Boucher – Andreu, Pavlović, Mangani, Fulgini, López, El Mellali.

Olympique Lyon: A. Lopes – Rafael, Marcelo (C), Denayer, Marçal – NDombèlé, Tousart, Ferri – B. Traoré, Dembélé, Aouar.
Náhradníci: Gorgelin – Morel, F. Mendy, Tete, Cheikh Diop, Terrier, Depay.

Angers SCO

Angers bojovalo v minulém ročníku Ligue 1 o zachování působení v elitní soutěži až do poledních kol. Do problémů se dostalo především nevydařenou jarní části. Nakonec ale o čtyři body zvládlo sestupové patálie a udrželo se v nejvyšší francouzské lize.

V přípravě Angers propadlo ve všech směrech. Výsledkově se nedařilo ani proti týmům z nižších francouzských soutěží. Když už Angers změřilo síly se zahraničním celkem, tak ani v nejmenším neobstálo. S Villarrealem sice uhrálo bezbrankovou remízu, proti West Hamu a Schalke už si pomyslené body nepřipsalo.

Ani vstup do aktuálního ročníku nebyl z nejvydařenějších. Po třech porážkách v prvních třech kolech se už ale Angers probralo. Od té doby Angers nechalo soupeři všechny tři body pouze jednou. Dva poslední zápasy vynesly Angers do tabulky dva body za nerozhodné výsledky se Štrasburkem a v Reims.
Olympique Lyon

Lyon obhajuje v nejvyšší francouzské soutěži konečné třetí místo. Především díky parádnímu závěru roku si zajistil posun na pozice zaručující základní skupinu Ligy mistrů. V ní dokázal hned na úvod šokovat Manchester City na jeho půdě. Ve druhé utkání už francouzský celek "pouze" remizoval s ukrajinským Šachtarem 2:2. V týdnu ztratil Lyon slibně rozehraný zápas na trávníku Hoffenheimu až v nastavení, i tak je ale remíza 3:3 cenným výsledkem.

Na obhájení třetího místa nyní Lyon ztrácí v Ligue 1 dva body, ale i tři porážky jsou v prvních devíti kolech pro Lyon až příliš. Navíc když všechny body ztratili fotbalisté Lyonu v zápase s průměrným Reims neo Nice. Před reprezentační pauzou se Lyon vydal na trávník jasného suveréna francouzské ligy PSG. Po čtyřech gólech Kyliana Mbappého s proměněné penaltě Neymara si Olympique odvezl debakl 0:5. Před týdnem si Lyon smlsl dvěma góly na nováčka z Nimes. Na Dembelého trefu z prvního poločasu navázal až téměř před koncem Depay.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje jedenáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Angers, které před domácím publikem přivítá favorita z Lyonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.