Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Nîmes - 16. září 2018   17:00

Bordeaux
26' Briand (Sankharé) • 56' Briand (Palencia) • 57' Kalu (Plašil)
3:3
(1:2)
Nîmes
32' Guillaume  (Bozok) • 45' Bobichon   • 78' Bozok  (Ripart)
Bordeaux
Costil (C) – Palencia, Koundé, Lewczuk, Poundjé (69. Sabaly) – Lerager, Plašil, Sankharé (86. de Préville) – Kalu, Briand (72. Cornelius), Kamano.
Poussin – Jovanović, Sabaly, Bašić, Youssouf, Cornelius, de Préville.
Antony Gautier – Mickael Annonier, Gilles Lang
Matmut Atlantique, Bordeaux
Nîmes
Bernardoni – Alakouch, Briancon (C), Lybohy, Miguel – Bobichon, Ripart, Valls – Thioub (70. Maouassa), Guillaume (59. Depres), Bozok (90+4. Landre).
Valette – Landre, Paquiez, Maouassa, Hsissane, Buadés, Depres.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 9:12. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:9.
Zápas je u konce a po přestřelce se oba týmy rozešly smírně. Domácí Bordeaux sice zlepšeným výkonem dokázalo otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch, když se v 56. a 57. minutě trefili Jimmy Briand a Samuel Kanu, jenže radost z první výhry nebyla Girondins dopřána. Po chybě v ofsajd systému unikl Umut Bozok a nasazenými jesličkami brankáři Costilovi upravil na nakonec finálních 3:3. Bordeaux je po tomto utkání stále na 19. místě se čtyřmi body, Nîmes je osmé se sedmi body.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Umut Bozok, přichází Loïck Landre.
90+3'
Hosté nachystali ještě jedno střídání, Umut Bozok dolů zrovna nepospíchá a taká čas.
90+2'
Alakouch je na nohou, my tak můžeme pokračovat v závěru utkání.
90+1'
Ve vápně Nîmes se o míč střetli Cornelius a Alakouch. Po srážce zůstal hostující plejer na zemi a nyní probíhá jeho ošetřování.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
90'
Po průniku do vápna se s Lewczukem střetl hostující Bozok, upadl a chtěl penaltu. Tu ale rozhodčí rezolutně odmítl. Zároveň ale ani neuděloval kartu za filmování.
89'
Po překombinované akci hostů se do brejku dostalo Bordeaux, ale ani zde to neskončilo podle představ hráčů. Na levé straně číhající Kalu byl při své technické střele zablokován.
88'
Další přerušení hry, u pomezní čáry leží hostující Maouassa a vůbec se mu nechce vstávat.
87'
Bordeaux v postupném útoku, obrana hostů ale k hráčům bleskově přistupuje a nepouští je na dostřel Bernardoniho branky.
86'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Younousse Sankharé, přichází Nicolas de Préville.
85'
Kalu ve výskoku fauloval Briancona a ten nyní leží na trávníku. Máme tu tak krátkou pauzičku.
84'
Youssouf Sabaly fauloval a po odpískání vztekle kopl do míče. Rozhodčí to vyřešil domluvou, kartu nechal v kapse.
83'
Plašil zůstal chvíli na zemi, již je ale na nohou. Sice kulhá, ale bude pokračovat.
82'
Sledujeme opravdu akční zápas, ani jeden z týmů nechce ztratit a snaží se o případnou vítěznou branku.
81'
Kalu se probíjel přes Riparta, rychlost mu ale nestačila. Míč skončil mimo hrací plochu a Bernardoni už rozehrává.
80'
Přímý kop pro hosty, Jaroslav Plašil navíc dostal za faul žlutou kartu.
79'
Domácí mohli zase vést, protože Kalu málem využil zaváhání Bernardoniho a jednoho z obránců. Zakončil však mimo.
78'
Nîmes právě vstřelil branku!
A je zase srovnáno! Domácí Palencia nezvládl ofsajd systém, za obranu se tak dostal UMUT BOZOK a ten své sólo zakončil střelou mezi Costilovými nohami. Stav je 3:3!
77'
Dnes svůj třetí přímý kop předvedl Bobichon, nyní zeď překonal, ale gólmana už ne. Ten prudkou ránu vyboxoval.
76'
Maouassa byl ve vápně chvíli sám a mohl v poklidu zakončit nepochopitelně se však pokusil o přihrávku doleva a tím akci zazdil.
74'
Následný roh pro něj nebezpečný nebyl, může tak v poklidu rozchodit bolestivý náraz.
73'
Na levé straně dostal hostující Miguel až mnoho prostoru na centr od sebe, no a následná tečovaná střela zaujala gólmana Costila natolik, že při kontrole míče bolestivě narazil do brankové konstrukce. Gól neobdržel, ale naraženinu si z tohoto okamžiku odnese.
72'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jimmy Briand, přichází Andreas Cornelius.
72'
Miguel nepřešel přes Kalua, míč proskákal do zámezí a domácí budou vhazovat.
70'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sada Thioub, přichází Fait Maouassa.
69'
Bylo to ale s tečí, takže následoval rohový kop. Ten obrana Nîmes odvrátila, domácí však pokračují autem poblíž pokutového území.
69'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Maxime Poundjé, přichází Youssouf Sabaly.
68'
Pravým křídlem to teď vzal Kalu, chvíli čekal, jestli se mu někdo nabídne na přihrávku, poté se rozhodl sám zakončit. Rána skončila nad brankou.
68'
Přihrávka na rozběhnutého Kamana byla až moc prudká, tohle nemohl stíhat.
66'
Na hranici pokutového území si míč na střelu šteloval Depres, domácí obrana jej opravdu na poslední chvíli zablokovala.
65'
Thioub neuspěl s průnikem levou stranou, Girondins už může přemýšlet kudy povede vlastní akci.
63'
Ti se nerozhodli pro centr do pokutového území, naopak rozehráli do šířky.
63'
Trochu se nám přiostřuje, po faulu na Kalua budou rozehrávat domácí fotbalisté.
61'
Tentokrát mu rozehrávka nevyšla tak jako v první půli, nyní pouze napálil dobře postavenou zeď.
60'
O srovnání se mohou hosté pokusit přímým kopem, u míče je už nachystán Antonin Bobichon.
59'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Baptiste Guillaume, přichází Clément Depres.
57'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
A domácí už vedou! Prakticky hned po rozehrání se Bordeaux dostalo do útoku a SAMUEL KALU strhl vedení na stranu Girondins dokonale umístěnou ranou ranou ze střední vzdálenosti po zemi! Bernardoni se natahoval marně.
56'
Moc se jim to ale nevyplatilo, neboť po nepodařeném odkopu se k míči dostal Palencia, dostal se do vápna, přihrál pod sebe na JIMMYHO BRIANDA a ten ve skluzu poslal míč k tyči – 2:2.
55'
Hráči Nîmes se nyní snaží trochu rozevlátý zápas uklidnit, kombinují na vlastní polovině.
53'
Briand na zemi a ukazoval, že byl Brianconem faulován. Rozhodčí byl ovšem jiného názoru a nechal Bernardoniho rozehrát od jeho branky.
51'
Na centrovaný míč si naskočil Briand, jeho prudká hlavička však branku minula a Bernardoni může v klidu rozehrát.
50'
Další Kamanův průnik, nyní byl zastaven při svém centru z levé strany. Další roh pro Girondins.
49'
Ten se ale domácím vůbec nevydařil, naopak z toho vznikl rychlý kontr, který musel Sergi Palencia hasit faulem. A za ten si prohlédl žlutou kartu.
49'
Na druhé straně byl v dobré střelecké pozici Kamano, jeho rána byla na poslední chvíli sražena na roh.
48'
Další akce hostů, do pokutového území se vřítil Ripart, upadl, ale rozhodčí ihned ukazoval, že se o faul nejednalo.
48'
Bozok se natahoval po prudkém centru z pravé strany, na vysoký míč ale nedoskočil. Scházelo mu možná půl metru.
46'

Fauly: 5:3
Je za námi první půle a i když ji měli hráči Girondins Bordeaux rozehranou na jedničku, odchází do kabin s nepříznivým stavem. Po několika nevyužitých příležitostech, kterým kralovala hosty nastřelená tyč, se ve 26. minutě prosadil bodře umístěnou ranou Jimmy Briand a vypadalo to, že Bordeaux bude kráčet za úspěchem. Jenže už ve 32. minutě srovnal po centru z pravého křídla Baptiste Guillaume a těsně před koncem dokonal obrat skvostně zahraným přímým kopem Antonin Bobichon. Nîmes tak vede a může být spokojeno, domácí hráče naopak vyprovázel pískot diváků.
45+1'
45'
Rozhodčí přidá jednu minutu.
45'
Hosté otáčí skóre a dostávají se chvíli před koncem poločasu do vedení! K přímému kopu se postavil sám faulovaný ANTONIN BOBICHON a svou prudkou ránu zakroutil přesně pod břevno Costilovy branky. Tohle byla opravdu výstavní střela a Nîmes vede 1:2!
45'
No a pozor! Kousíček za pokutovým územím byl faulován Bobichon a je tu opravdu nebezpečný přímý kop pro Nîmes.
44'
Už se hrálo ve vápně Girondins a Miguel se snažil o střelu z otočky. Jeho pokus byl sražen.
43'
Ve vzdušném souboji o míč přehnal Poundjé svůj důraz a srazil hostujícího Thiouba. Pískalo se a gólman Bernardoni posílá dopředu dlouhý výkop.
42'
Bordeaux stále pokračuje ve své snaze o znovuzískání náskoku, proti byl nyní Alakouch, který Kamana a spol. nepustil do zakončení, ani k centru.
41'
Rychlá akce Bordeaux skončila u Kamana, ten sice nezakončil, ale alespoň nacentroval na Sankharého. Jeho hlavička pak šla nad.
40'
Po akčních minutách se nám zápas nyní trochu uklidnil, na vině je i několik nepřesností na obou stranách.
38'
Už se zase hraje na polovině hostujícího týmu, Poundjé čeká na spoluhráče, až se mu nabídnou na autové vhazování.
36'
Bordeaux neuspělo na levé straně, hosté vhazují a nikam s tím nepospíchají.
35'
Nîmes hraje chvíli v deseti lidech, nepříjemnou ránu do obličeje totiž schytal hostující Guillaume a je teď mimo hrací plochu na rychlé ošetření.
34'
Začal se hrát opravdu útočný fotbal, což nyní potvrdila akce domácích. Velký kus od vápna si zpracoval Kamano a po zemi vyslal střelu na vzdálenější tyč. Minul pouze o decimetry.
32'
Další akce hostů už ale skončila gólem. Bozok znova nacentroval do pokutového územím na malém vápně našel nabíhajícího BAPTISTE GUILLAUMEHO a ten neměl problém zblízka překonat natahujícího se Costila.
31'
Domácí teď ale nechali Bozokovi až mnoho prostoru na průnik do vápna lehký oblouček na jeho spoluhráče. Až poté obrana Bordeaux zareagovala a s vypětím sil odkopla.
29'
Bordeaux opět u míče, nyní buduje svou akci na levém křídle. Je to ale do plných.
27'
Rázem tak mají hosté co dohánět, naopak vedení by hráčům Girondins mohlo vlít klid do žil.
26'
Domácí tým jde do vedení. Po rychlé akci vysunul Sankharé narážečkou JIMMYHO BRIANDA, ten si zpraocval a pravačkou pak podél gólmana poslal míč o tyč za brankovou čáru – 1:0.
24'
Oj, pouhé centimetry scházely k tomu, aby to bylo 0:1. Na centr si totiž naběhl Briancon a i když byl zády k brance, jeho hlavička trefila tyč!
24'
Rohový kop i na druhé straně, Costil si už koordinuje své obránce.
23'
Bernardoni si na centrovaný míč vyběhl tak akorát a obouruč jej pak vyboxoval do bezpečí.
22'
Bordeaux začíná přidávat na tempu, nyní je tu rohový kop.
21'
Rychlý Bernardoni vyběhl včas z vlastní brankové čáry, aby byl u míče dříve než sprintující Kamano a zvládl to o zlomek vteřiny.
19'
Po centru se už už dostával k míči Plašil, hosté se ale ubránili a sami pak vyrazili na útočnou zteč.
18'
Po několika odrazech a soubojích o míč se ke střele z dálky dostal Sankharé a jeho překvapivý pokus gólman Bernardoni jen tak tak vyrazil nad břevno! Roh pro Girondins.
16'
No, tak teď se Costil nedomluvil s Plašilem, ten mu pustil míč, jenže si nevšiml, že za sebou má Riparta. Nakonec to domácí přečkali bez újmy, ale tohle byla celkem zbytečná chyba.
14'
Rozehru si vzal na starost sám Kalu, trefil však pouze hráče ve zdi. Společně s Plašilem pak reklamovali hru rukou a pokutový kop, sudí ale nechal pokračovat bez přerušení ve hře.
14'
Kousek od pokutového území byl faulován Kalu, tohle bude hodně zajímavá standardní situace, Bernardoni si musí postavit pevnou zeď.
12'
Stále pokračuje jeho ošetřování, Guillaume vypadá opravdu hodně otřeseně.
11'
Po vzdušném souboji zůstal na trávníku ležet hostující Guillaume, do hlavy schytal opravdu nepříjemnou ránu.
11'
DO brejku se dostával domácí Kamano, v pokutovém území se pokusil udělat obránci kličku. U té ale upadl. Bylo to čisté, rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
10'
Nîmes opět v akci, tu táhl Valls, ztroskotal však kousek od šestnáctky na obraně.
9'
Po rozehrání si za hranicí šestnáctky zpracoval Valls, jeho rána ale byla obranou Bordeaux zblokována.
8'
Na druhé straně zasprintoval Thioub a až zákrok na poslední chvíli od Poundjého znamenal konec akce. Ale jen na chvíli, neboť Nîmes rozehrává roh.
7'
Po jeho rozehrání se ke střele zpoza šestnáctky dostal Lerager, jenže zamířil pouze k desáté řadě tribuny za Bernardonim.
7'
A je tu další roh, nyní z opačné strany. Ten vybojoval Kamano.
6'
Domácí Kalu nepřešel přes Lybohyho, vybojoval však pro svůj tým alespoň rohový kop.
5'
Vypadá to, že Nîmes dnes nepřijelo jen bránit a vyčkávat. Opět jsou hosté u míče a aktivně se snaží o postup vpřed.
4'
Costil si poprvé zachytal, zleva jej prověřil křížnou ranou Bozok. Gólman Girondins vyrazil mimo své vápno.
3'
Už to vypadalo, že se domácí Sankharé dostane do brejku, jenže si dal míč daleko od nohy a Briancon vše ukončil rázným odkopem.
3'
Hosté v prvním náznaku útočné akce, dlouhý nákop odvrátil Lewczuk na aut.
2'
Poundjé sice neprošel přes dva bránící hráče hostů, může ale pokračovat v akci autovým vhazováním.
1'
O výkop se postarali hráči Bordeaux.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Palencia, Koundé, Lewczuk, Poundjé – Lerager, Plašil, Sankharé – Kalu, Briand, Kamano.
Náhradníci: Poussin – Jovanović, Sabaly, Bašić, Youssouf, Cornelius, de Préville.

Nîmes Olympique: Bernardoni – Alakouch, Briancon (C), Lybohy, Miguel – Bobichon, Ripart, Valls – Thioub, Guillaume, Bozok.
Náhradníci: Valette – Landre, Paquiez, Maouassa, Hsissane, Buadés, Depres.

Rozhodčí: Antony Gautier – Mickael Annonier, Gilles Lang.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Matmut-Atlantique začne v 17 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Utkání bude jako hlavní řídit Antony Gautier, kterému budou na pomezí pomáhat Mickaël Annonier a Gilles Lang.
Nîmes Olympique

Nováček nejvyšší soutěže je na tom o něco lépe. Ve čtyřech zápasech posbíral šest bodů a to zatím stačí na desáté místo. Po dobrém vstupu a dvou výhrách však přišly dvě porážky, nejprve na půdě Toulouse 0:1 a naposledy doma proti PSG. Zde padlo více branek, za Nîmes skórovali Bobichon a z penalty Savanier, nadějný stav 2:2 ale domácí neudrželi a nakonec prohráli 2:4.

Odehrané zápasy

Angers – Nîmes 3:4
Nîmes – Marseille 3:1
Toulouse – Nîmes 1:0
Nîmes – PSG 2:4
Girondins Bordeaux FC

Domácím se vstup do této sezóny vůbec nevyvedl, po čtyřech odehraných zápasech jsou totiž až na 19. místě s pouhými třemi body. Před reprezentační pauzou Bordeaux nedokázalo navázat na domácí výhru nad Monakem a v Rennes padlo 2:0. Dnes tak bude Girondins chtít prolomit neúspěchy a také se psychicky připravit na úvodní vystoupení ve skupině Evropské ligy, příští čtvrtek se francouzský tým představí v Praze na Slavii.

Bordeaux – Štrasburk 0:2
Toulouse – Bordeaux 2:1
Bordeaux – Monaco 2:1
Rennes – Bordeaux 2:0
Dobré odpoledne u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání pátého kola mezi týmy Girondins Bordeaux FC a Nîmes Olympique.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.