Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Caen : Dijon - 28. dubna 2019   15:00

Samba – Zahary, Gradit, Djiku, Armougom (85. Moussaki) – Guilbert, Deminguet, Fajr (C), Ninga (80. Oniangué) – Tchokounté, Crivelli (76. Sankoh).
Zelazny – Imorou, Joseph, Moussaki, Oniangué, Sankoh.
Dijon
Rúnarsson – Aguerd, Lautoa (C), Yambéré, Chafik – Amalfitano, Balmont (71. Haddadí), Sammaritano (60. Slití) – Tavares, Jeannot (81. Kaba), Saïd.
Allain – Alphonse, Haddadí, Kaba, Kwon Čang-hoon, Loiodice, Slití.

Je tu konec! Domácí Caen si jediným gólem zajistilo vítězství a získává tak velmi důležité body do tabulky o záchranu. Jediným střelcem dnešního utkání se stal Faycal Fajr, jenž krásnou střelou ze vzdálenosti překonal brankáře hostí, když míč zapadl na milimetry do pravé šibenice. Hosté měli také několik šancí, prosadit se z nich však nedokázali.

To je ode mne vše, děkuji za pozornost.
90+5'
90+5'
Dijon se snažil dostat do poslední šance, ovšem ztratil míč a rozhodčí ukončuje dnešní utkání.
90+4'
Na středové čáře se mezi sebou pár hráčů pošťuchuje.
90+4'
I nyní si gólman bere míč! Dlouhý nákop hostů z půlící čáry bez problému chytá do ruk.
90+3'
Brankář Samba teď hru trochu zdržuje a pečlivě si připravuje míč na odkop, což se pochopitelně nelíbí jeho soupeřům.
90+2'
Pro tým domácích to dopadlo nejlépe jak mohlo. Zbavili se nebezpečí a nyní mají míč v jejich moci.
90+1'
Hosté mají k dispozici standartku po faulu na jejich hráče.
90+1'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty nad rámec hrací doby!
90'
Střelu Amalfitana zblokoval důležitým skluzem domácí obránce.
89'
Sankoh teď nechtěl darovat hostům balón a dlouho jej držel v náručí. Pomezní rozhodčí mu namlouvá, ať tolik nezdržuje.
88'
Výborná práce gólmana Samby! Nejenže dokázal chytnout dělovku Tavarese, ale následně zlikvidoval i pokus dalšího soupeře.
87'
Domácí zahrávali roh, ale nic zajímavého z něj nevzniklo.
86'
Caen teď mohla skórovat z mnoha pozicí, ale pokaždé si to daný hráč rozmyslel a radši přihrál. Nakonec míč zbytečně ztrácí.
85'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Malik Tchokounté, přichází Herman Moussaki.
84'
Dobře myšlenou přihrávku Dijonu zachytil pozorný obránce Zahary.
83'
Po odkopu od brány leží na trávníku dva hráči. Nic vážného to však není, jelikož se oba po chvíli zvedají.
81'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Benjamin Jeannot, přichází Sory Kaba.
80'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Rodrigue Casimir Ninga, přichází Prince Oniangué.
79'
Na jeho centr si naskočil jeho spoluhráč, ale odhlavičkoval míč několik metrů vedle levé tyče. Odkop od brány.
78'
Rohového kopu Dijonu se ujímá Slití.
77'
Trochu prostoru pro hosty v bílých dresech.
76'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Enzo Crivelli, přichází Baissama Sankoh.
75'
Slití si naběhl s míčem do vápna a poté upadl na zem. Rozhodčí k němu sbíhá a jeho herecký výkon ohodnocuje žlutou kartou!
74'
Stejný scénář probíhá i na druhé straně. Standartka hostů.
73'
Dijonští se provinili nedovoleným zákrokem. Dávají tak možnost domácím ohrozit branku Runarssona.
72'
Do útoku se ženou hosté.
71'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Florent Balmont, přichází Usáma Haddadí.
70'
Velká šance i na straně Dijonu! Hosté se dostali ke střele, která orazítkovala břevno!
68'
Caen právě vstřelilo branku!
Tak to je gól s velkým G!! FAJR na nic nečekal, vypálil z velké vzdálenosti a jen se koukal, jak míč zapadává do pravé šibenice! Brankář Runarsson neměl nejmenší šanci.
67'
Naštěstí pro hosty toho domácí využít nedokázali. Odkop od brány.
66'
Velmi nepřesná přihrávka obránce Caen má na svědomí nebezpečný útok Dijonu!
66'
Ani teď gól nepadl. Letící míč si v pohodě našel brankář Runarsson.
65'
Dobrá práce obrany i na opačné straně. Domácí mají o přesto možnost rohového kopu.
64'
Rychlý protiútok hostů měl nebezpečné parametry! Znovu se však ukázala dobrá defenzíva domácích, která šanci hostů na poslední chvíli zlikvidovala.
63'
Dijonští radši zahrávají nebezpečný balón do zázemí. Roh pro Caen.
62'
Dobrou šanci skórovat měl útočník Caen. Míč však mezi tři tyče usměrnit nedokázal. Díky jemné teči soupeře však alespoň vybojoval roh.
60'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Naím Slití.
59'
Střela jednoho z bílých (DIJ) měla k přesnosti hodně daleko.
58'
Hráčům Dijonu se již dlouhodobě nedaří podržet míč více jak pár sekund.
57'
Centr od středové čáry pro Dijon.
55'
Hosté si koledují o další žlutou kartu. Před malou chvíli například podrazili dalšího hráče, který se chystal projít do protiútoku. Rozhodčí zůstává klidný a zatím vše řeší domluvou.
54'
Dijon se po nebezpečném obležením domácími hráči osvobozuje.
53'
Na hrací ploše leží další útočník domácích. Tentokrát již sudí kartu dávat nebude.
52'
Jeho střela mířila do pravé šibenice, ovšem byla natolik razantní, že přeletěla bránu.
51'
K míči se chystá Fair!
50'
Stejná situace pro domácí jako v první půli! Po podražení Lautoa budou mít standartku z 22 metrů! Dokáží toho domácí využít?
49'
Centr Caen do před brankového prostoru si sice našel jeden z hráčů domácích, ale míč se od něj smolně odrazil do zázemí.
48'
Míč je na kopačkách domácích, hosté se totiž provinili faulem.
46'
Nevymysleli. První půle končí po šancí na obou stranách zatím bezbrankově! Největší příležitost se naskytla ve 41. minutě, kdy domácí spálili standartku z bezmála 19 metrů od brány! Rozhodčí dosud rozdal celkově tři karty.

Druhý poločas začne za zhruba 10 minut.
45+1'
45+1'
Jeden z posledních útoků domácích. Vymyslí něco?
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu!
44'
Hráč hostů malého vzrůstu dostává za ostrý zákrok nohou kartu!
43'
Na míči jsou nyní domácí.
41'
Domácí spálili velkou šanci! Nejprve Deminguet dvakrát trefil nastavenou zeď, následně jeden z hráčů nedokázal přihrávku spoluhráče dopravit za brankovou čáru!
40'
Balmont dostává za útok zezadu na domácího hráče na hranici vápna žlutou! Uvidíme nesmírně nebezepečnou standartku Caen z 18 metrů!
39'
Díky nepřesnému pasu hostů získávají míč hráči Caen.
38'
V šestnáctce zůstal ležet po střetu hlavou se soupeřem Said. Nyní se zdá být v pořádku, hra může pokračovat.
37'
Rohový kop pro tým SM Caen.
36'
Krásnou střelu předvedl na druhé straně Chafik, jehož dělovka proletěla jen kousek vedle levé tyče!
35'
Prudký centr z pravé strany vyslal domácí fotbalista Deminguet. Brankář Runarsson však byl pozorný a jeho pokus chytá.
34'
Míč létá ze strany na stranu. Žádná nebezpečná akce v posledních minutách k vidění nebyla.
32'
Nyní je však domácí tým zahnal až na svojí polovinu, takže musí začínat od základů.
31'
Hosté získávají vhazování z dobré pozice.
30'
Odkop od brány Runarssona.
29'
Dijon míč bezpečně odehrává do bezpečí. Sám nyní může zaútočit.
28'
Další standartní situace pro domácí.
26'
Tchokounté vidí od sudího za ostrý zákrok na nohu soupeře první žlutou kartu!
25'
Hráč Caen po kontaktu se soupeřem spadl u penaltového puntíku. Rozhodčí však ukazuje vstávej a hrej dál!
24'
Po nacentrovaném míči nikdo nijak branku neohrozil.
23'
U míče však stále zůstávají domácí, jenž budou nakopávat míč do šestnáctky.
22'
Crivelli zkazil zpracování, když se na něj řítil míč z autového vhazování.
21'
Domácí znovu faulují. Hosté mají možnost centru z volného kopu z jejich poloviny.
20'
Ninga s míčem vymýšlel akci před vápnem tak dlouho, než mu ho soupeř odebral.
19'
Obrovská příležitost domácích! Ve vápně se nachomýtnul jeden z útočníků, ke kterému se dostal míč. Ten však stoprocentní šanci nevyužil, míč totiž poslal vysoko nad břevno.
18'
Nedovolený zákrok na domácího hráče Fajra.
17'
Po odehraném rohu se vydali do protiútoku domácí. Ideální pozici pro střelu si následně našel Ninga, ale vůbec netrefil bránu.
16'
Hráč hostů Tavares se dostal na hranici vápna, kde chtěl centrovat do před brankového prostoru. Jeho nákop ovšem zblokoval obránce na rohový kop.
15'
Domácí uklidňují situaci pár přihrávkami.
14'
Centr do šestnáctky nikdo netečoval, takže měl gólman Samba snadnou práci.
13'
Hosté nakonec získávají standartku z nebezpečné vzdálenosti.
12'
Na trávníků leží po zákroku Armougoma Jeannot.
11'
Na druhé straně mohl své spoluhráče do dobré akce dostat Said, svoji přihrávku ovšem přetáhl.
10'
Domácí se snažili odcentrovat z pravé strany do vápna, ovšem v trajektorii míče stál jeden z obránců Dijonu.
9'
Rozhodčí hraniční zákroky zatím pouští, nechce zbytečně kouskovat hru.
8'
První zákrok brankáře Samby. Pokus jednoho z hráčů chytá bez potíží do náruče.
7'
Hosté byli na domácí hráče dost důrazní. Stačilo málo a mohli se dostat do velké šance.
6'
K míči se dostává brankář Samba.
6'
Domácí zatím soupeře na svojí polovinu nějak výrazně nepustili.
5'
Volný přímý kop pro Dijon.
4'
Z velké vzdálenosti zkusil vypálit Fajr, jeho střela však mezi tři tyče nezavítala.
3'
Po pár nepřesnostech se míče nakonec ujímají hráči Dijonu.
2'
První faul v zápase, provinili se hosté.
1'

SM Caen: Samba – Guilbert, Gradit, Djiku, Zahary – Fajr (C), Deminguet – Chauí, Ninga, Armougom – Crivelli.
Náhradníci: Zelazny – Imorou, Joseph, Moussaki, Oniangué, Sankoh, Tchokounté.

Dijon FCO: Rúnarsson – Aguerd, Lautoa (C), Yambéré, Chafik – Amalfitano, Balmont, Sammaritano – Tavares, Jeannot, Saïd.
Náhradníci: Allain – Alphonse, Haddadí, Kaba, Kwon Čang-hoon, Loiodice, Slití..
Vítám všechny příznivce 1. francouzské fotbalové ligy. V sobotu odpoledne bude na programu 34. kolo mezi domácími Caen a Dijonem.

Domácí tým je spolu s nedělním soupeřem na stejné lodi – oba patří k nejhorším týmům Ligue 1.

Caen:
Domácí aktuálně leží na sestupovém 19. místě. Pokud tak nechtějí vypadnout, musí se dostat o příčku výš vzdálenou o dva body , kterou nyní hájí právě Dijon. Ta zaručuje baráž, takže se daný tým vyhne přímému sestupu.

Dijon:
Jak již bylo zmíněno, hosté na tom jsou lépe pouze o dva body. Motivace je tedy jasná a to získat co nejvíce bodů. Zbývá posledních pět utkání, takže není na co čekat.

Vzájemná utkání:
Oba celky se v letošní sezóně potkali dvakrát. Poprvé tomu bylo ve 4. kole, kdy Caen zvítězili na půdě Dijonu. Následně ve francouzském poháru svedly klání v 1/16 finále, po kterém se tentokrát radovali hráči Dijonu.

Zajímavost: • Fotbalisté Caen na domácím hřišti v tomto roce ani jednou nevyhráli!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.