Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Caen - 1. září 2018   20:00

0:2
(0:1)
Caen
Caen
21' Crivelli  (Guilbert) • 90+4' Beauvue  (Guilbert)
Dijon
Rúnarsson – Rosier, Yambéré, Lautoa, Haddadí – Amalfitano (85. Gourcuff), Loiodice – Jeannot (68. Keita), Slití, Sammaritano (74. Saïd) – Tavares.
Allain – Aguerd, Abeid, Gourcuff, Chafik, Keita, Saïd.
Rainville – Stien, Pignatelli
Stade Gaston Gérard, Dijon
Caen
Samba – Genevois, Guilbert, Djiku, Mbengue – Oniangué, Sankoh – Deminguet (65. Tchokounté), Fajr, Ninga (84. Bammou) – Crivelli (70. Beauvue).
Zelazny – Armougom, Bammou, M. Dabo, S. Peeters, Tchokounté, Beauvue.

Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 9:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:13.
90+5'
90+4'
Caen právě vstřelilo branku!
Žádná dělba bodů se však konat nebude, hosté ve čtvrté nastavené minutě definitivně rozhodují! Guilbert odkopl míč za půlící čáru, kde se nacházel už jenom jeho spoluhráč ADAMA MBENGUE. Ten po zpracování obešel vyběhnutého gólmana a pak jednoduše došel s míčem před prázdnou branku, kterou pochopitelně neměl problém trefit.
90+3'
Domácí fotbalisté už jsou pořádně frustrovaní. Na nějaké potyčky ale nemají čas, protože se potřebují věnovat útočení.
90+2'
Said si překážel s Tavaresem a po centru Rosiera proto nehlavičkoval ještě ani jeden z nich. Balón ještě spadl do volného prostoru, kam spěchal Keita, ale předním zakročil jeden z obránců.
90+1'
Trochu času na vyrovnání ještě Dijonu zbývá. Nastavuje se dalších pět minut.
90'
Caen zaútočilo do nezformované obrany. Rosier se však postavil před Sankoha a srazil jeho centr na rohový kop. Míč př něm letěl podél koncové čáry a seshora spadl na břevno.
89'
Domácí promarnili i svůj devátý rohový kop. Samba rázně uklidnil situaci, když našel letící centr v rukavicích.
88'
Dijon to zkouší stále stejným způsobem, tedy kolmicí do strany a následnou přihrávkou před branku. Bylo tomu tak i nyní, ale poslednímu hráči tradičně chyběl jeden krok.
87'
Hra je s blížícím se koncem zápasu hodně chaotická. Odehrává se ve středu pole, kde hráči musí svádět obrovský počet tvrdých osobních soubojů.
85'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Romain Amalfitano, přichází Yoann Gourcuff.
84'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Rodrigue Casimir Ninga, přichází Yacine Bammou.
84'
Fayçal Fajr nechtěl nic vymýšlet a využil otevřeného prostoru ke střele z dobrých sedmadvaceti metrů. Rúnarsson vše jistil skokem k pravé tyči.
83'
Horko naopak bylo před domácí brankou, kde po faulu přiletěl dlouhý nákop. Defenziva Djionu soupeře ke střele nepustila.
82'
Tempo hry malinko uvadá a Dijonu se velmi rychle zmenšují šance na vyrovnání. Caen si svůj náskok začíná hlídat čím dál víc snadněji.
81'
Rúnar Rúnarsson vypomohl svým kolegům z obrany a vyběhl na kraj šestnáctky, kde hlavou vrátil míč do středu hřiště.
80'
Hráči obou týmů teď do sebe šli hlava nehlava v soubojích u půlící čáry. Pan Rainville uklidnil situaci hvizdem a udělením žluté karty pro Beauveho.
78'
Haddadí měl prostor na levé straně a posouval balón do pokutového území na Saïda. Ten byl povalen na zem a chvíli to vypadalo na penaltu, ovšem hlavní rozhodčí ji po konzultaci s kolegou u videa nenařídil.
77'
Brice Samba dostává žlutou kartu za zdržování před rozehrávkou.
76'
Mbengue dělal co mohl, aby odstavil od balónu mrštného Rosiera. To se mu povedlo, i když kvůli tomu následovala menší roztržka.
75'
Alexander Djiku byl v souboji s Haddadím a odnesl si z něj nějaké zranění v dolní polovině těla. Zřejmě se mu při skluzu zasekla noha do trávníku.
74'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Frédéric Sammaritano, přichází Wesley Saïd.
73'
Tavares dal balón Haddadímu, jenž byl ve vápně v bílém obležení. I tak ještě přihrál pod sebe, jenže následná střela byla sražená.
72'
Karta se obrátila a tentokrát to byl aktivní Rosier, který zkoušel centrovat, ale přitom překopl celé pokutové území.
71'
Tchokounté odcentroval přes Rosiera a jeden z domácích stoperů měl co dělat, aby nataženou nohou odehrál balón ven z pokutového území.
70'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Enzo Crivelli, přichází Claudio Beauvue.
68'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Benjamin Jeannot, přichází Jules Keita.
67'
Benjamin Jeannot dostal v souboji kopačkou do hlavy a je viditelně otřesený. Podle všeho bude muset i vystřídat.
67'
Ani v sedmašedesáté minutě není Dijonu přáno! Domácí se z přehuštěné levé strany rozhodli přesunout balón na prázdnější osu hřiště, ze které z dálky vypálil Frédéric Sammaritano a o centimetry minul ze svého pohledu levou tyč.
66'
Lautoa se sice dostal k centru z dalšího rohu, ale míč "nahodil" jenom do místa, odkud ho Samba bezpečně vyboxoval.
65'
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Jessy Deminguet, přichází Malik Tchokounté.
64'
Další z centrů přeletěl hlavní skupinu hráčů a toho mohl využít Yambéré, který měl klid na hlavičku, nicméně ji poslal vedle levé tyče Sambovy brány.
63'
Najím Slití nepřestal hrát, když centr zprava skončil u hostujícího obránce. Ten míč špatně trefil a domácí desítka tak mohla střílet zpoza vápna. Ani to na vyrovnání ale nestačilo, po zásahu obrany se bude kopat roh.
61'
Na druhé straně centroval Genevois a nechybělo moc, aby před gólman Rúnarrsonem balón tečoval Sankoh. Znovu mu však pár centimetrů chybělo.
60'
Benjamin Jeannot čelil velké převaze protihráčů, stáhnutím míče do středu si ale udělal místo a vystřelil z nějakých třiadvaceti metrů. Samba to ale měl jednoduché, protože balón letěl přímo na něj.
58'
Valentin Rosier se nechtěl smířit se ztrátou balónu a ještě aktivně presoval Fajra, kterého donutil odkopnout balón do autu.
57'
Fajr nikam nespěchal s rozehrávkou nařízeného rohu. Poté vyslal lehce přetažený centr, po němž byli hosté vytlačeni mimo vápno.
56'
Fotbalisté Caen po slibném úvodu vypadli z role a hodně dlouhou dobu čekají alespoň na náznak šance. Jejich těsné vedení ale přesto trvá.
54'
Další z celé řady zablokovaných centrů. Následný roh rozehrál Slití na Tavarese, ale právoplatná střela z toho nebyla, neboť dobrou práci odvedl Genevois.
53'
Hosté přenášeli hru doprava, kde na dlouhý pas čekal Sankoh. Obrana Dijonu si však míč ukořistila a založila další útok mužů v červených dresech.
52'
A ještě jednou musel domácí gólman ven z vápna. Tentokrát stihl míč před Ningou a dokonce místo odkopnutí do autu konstruktivně rozehrál.
51'
Rúnarsson výtečně přečetl hru a byl jako první u nakopávaného balónu, za kterým ze všech sil pelášil také Enzo Crivelli.
50'
A byl to znovu Tavares, který byl až trestuhodně nehlídaný a mohl hlavičkovat. Branku sice trefil, ale ještě přední zakročil Samba.
49'
Tradiční situace z prvního poločasu. Tavares si naběhl do strany a centroval, čímž pro domácí jedenáctku vybojoval rohový kop.
48'
Urostlí hlavičkáři Dijonu sice čekali v pokutovém území, jenže centr z pravé strany je o nějaký ten decimetr přeletěl. Samba díky tomu mohl zůstat v klidu.
47'
Ninga spěchal za Rosierem, u kterého už nestihl zabrzdit a do pravého obránce Dijonu nedovoleným způsobem narazil.
46'
Adama Mbengue měl hodně prostoru na sprint do pokutového území. Zakončovat se ale rozhodl ještě předním a neudělal dobře, protože míč šel několik metrů vedle Rúnarssonovy brány.
46'
Hlavní rozhodčí nenastavil ani minutu a ukončil první poločas. Jeho začátek fotbalisté favorizovaného Dijonu trochu prospali a ve 21. minutě za to byli potrestáni gólem Crivelliho. Od té doby už byli lepší domácí, největší šanci měl Slití, jehož přímý kop zlikvidoval Samba. Následovalo hned několik přihrávek ze stran, při kterých útočícím hráčům Djionu vždy chyběl půlkrok ke snadnému doklepnutí.
45'
45'
Jestli někdo dělá hostující obraně problémy, tak je to Julio Tavares. Ten už poněkolikáté dával zleva míč do vápna a Jeannotovi chyběly centimetry, aby ho mohl dorazit za Sambu.
44'
Hraje se ve velmi sympatickém tempu. V posledních minutách vesměs na útočné polovině Dijonu, který by nesmírně rád vyrovnal ještě před přestávkou.
43'
Yambéré na roh nedosáhl. Hned za ním byl Tavares, který už míč trefil, ale k ničemu to nebylo, protože ve výskoku fauloval.
42'
Djiku nepustil Tavarese k hlavičce během centru z levého křídla. Dijon však má k dispozici rohový kop.
41'
Právě Valentin Rosier na pravé straně přišel o míč, který okamžitě získal zpět a následně skončil na zemi, nicméně rozhodčí žádný nedovolený zákrok neviděli.
40'
Samba malinko váhal, jestli vyběhnout ven z vápna. Nakonec tak učinil a na poslední chvíli odehrál balón před dobíhajícím Rosierem.
38'
Poslední období patří hlavně ofenzivním výpadům Dijonu. Tavares pronikl za obranu, ale už nemohl zakončovat, takže zvolil prudký centr. Míč sice nebezpečně projel malým vápnem, ale nebyl u něj nikdo, kdo by ho mohl doklepnout do brány.
37'
Vynikající práce pravé strany hostující obrana, která během necelých deseti vteřin zablokovala snad čtyři pokusy o centr.
36'
I tento pokus z přímého kopu letěl mezi tyče, ale Slití tentokrát mířil jen doprostřed branky, kde pochopitelně Samba dokázal zakročit.
35'
První žlutou kartu dostává Alexander Djiku, kterému asi byla odpískána hra rukou v důrazném vzdušném souboji s Tavaresem.
34'
Loiodice chtěl za každou cenu zastavit hrozící brejk Caen a to se mu také povedlo, i když si pomohl faulem na Fajra.
33'
Najím Slití se do přímáku z osy hřiště opřel parádně. Míč letěl z jeho pohledu přesně k levé tyči, ovšem Samba ho ještě lepším zákrokem vytěsnil do bezpečí.
32'
Enzo Loiodice podle všeho inkasoval šlapák kousek před pokutovým územím. Rozhodčí vše viděli a nařídili slibnou standardní situaci pro Dijon.
31'
Domácí to zkusili po levé straně, jenže jak rychle se míč do vápna dostal, tak podobně svižně ho zase opustil. Centrovaný míč se totiž stal kořistí jednoho zo bránců.
29'
Romain Amalfitano odletěl ze souboje s Mbenguem a poté se chytil za ruku po možném kontaktu s protihráčovou nohou. O nic vážného se ale jednat nebude.
28'
Evidentní faul na půlící čáře spáchal Jeannot na úkor jeho oběti Jessyho Demingueta. Míč pro hosty.
26'
Znovu Tavares, který si naběhl za obranu pro nákop z obranné poloviny. Samba proti němu ale chytře vyběhl a znepříjemnil zakončení, které se dobrány nevešlo.
25'
Tavaresovi chyběl půlkrok, aby se dostal k centru zleva a mohl zakončovat ze slibné pozice. Samba potom vyrazil míč přesně na Jeannota a ten pro změnu promáchl.
24'
Bezprostředně po první brance je k vidění hodně nepřesností, kvůli kterým je hra zaseklá hlavně uprostřed bojiště.
21'
Hosté byli v úvodu zápasu o něco aktivnější a jako odměna přichází jejich vedoucí gól! Fajrovu těžkou přihrávku směřující do zahuštěného středu vápna prodloužil Guilbert na ENZA CRIVELLIHO. Ten se stihl zorientovat a po rychlé otočce uklidil míč zblízka do sítě.
20'
Rúnarsson vyběhl proti míči dobrých patnáct metrů před vápno, k ničemu to ale nebylo, protože mezitím byl uprostřed hřiště pískán faul ve prospěch Caen.
19'
Zablokovaný centr z levé strany přinesl rohový kop i pro Dijon, nicméně hosté si s jeho bráněním velmi snadno poradili.
18'
Opět to byl Fajr, který uvedl míč do pohybu, ale na jeho centr nedosáhl žádný z velkého počtu hráčů v pokutovém území. Do něj poté přiletěl ještě jeden pas, který měl lepší parametry, ovšem Deminguetova hlavička neměla moc šancí na úspěch.
17'
Rohový kop pro hosty.
16'
Držení míče: 59% – 41%.
14'
Fayçal Fajr pravačkou kroutil míč přes zeď. Tu balón překonal, jenže posléze prosvištěl pár decimetrů nad břevnem.
13'
Crivelli si hrudníkem zpracoval vysoký balón a snažil se ho pokrýt před Lautoou. Ten si pomohl faulem a je z toho nebezpečný přímý kop pro Caen.
12'
Valentin Rosier si na pravé straně rychle narazil ze spoluhráčem a otevřel si tím prostor vedle pokutového území. Centr však poslal až příliš vysoký, takže jeho dva spoluhráči na něj nemohli dosáhnout.
11'
Amalfitano překvapil rozehrávající obránce Caen získal míč pro domácí celek. Slití jej přenesl více doleva na Sammaritana, ovšem jeho střela z prvního doteku se vytočila do nesprávného místa vedle branky.
10'
Guilbertův centr tečoval Lautoa. Míč se odrazil do vzduchu, ovšem před Sankohem ho sebral Rúnarsson.
9'
Sklepnutí z osy hřiště mířilo před rozběhnutého Sammaritana, jenže jeden z hostujících obránců předním balón odkopl do bezpečí.
8'
Evidentní faul na Amalfitana zbrzdil domácí přechod do útoku.
6'
Amalfitano sice měl míč v pokutovém území soupeře, ale při snaze o něco nerozpoznatelného napálil jenom vlastního spoluhráče.
5'
První seznámení s balónem má za sebou brankář Rúnar Rúnarsson, do jehož rukavic doletěl centr z levé strany.
4'
Oniangué byl faulován, jenže domácí o balón rychle přišli. Mezi čtvrtou a pátou minutou budou muset čelit rohovému kopu.
3'
Zatím se hraje převážně na útočné polovině Caen. Do blízkosti pokutového území se však zatím nepodívalo.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v kompletně červených dresech.
1'

Dijon FCO: Rúnarsson – Rosier, Yambéré, Lautoa, Haddadí – Amalfitano, Loiodice – Jeannot, Slití, Sammaritano – Tavares.
Náhradníci: Allain – Aguerd, Abeid, Gourcuff, Chafik, Keita, Saïd.

SM Caen: Samba – Genevois, Guilbert, Djiku, Mbengue – Oniangué, Sankoh – Deminguet, Fajr, Ninga – Crivelli.
Náhradníci: Zelazny – Armougom, Bammou, M. Dabo, S. Peeters, Tchokounté, Beavue.

Rozhodčí: Rainville – Stien, Pignatelli.

SM Caen

Klub z Normandie měl před rokem velmi dobrý podzim a ještě po patnácti odehraných kolech se nacházel na vynikající šesté příčce. Poté ale přišel výrazný útlum a nakonec i obavy o setrvání v Ligue 1. Od účasti v baráži Caen dělil jediný bod, mezi něj a osmnácté Toulouse se však ještě vměstnalo Lille. Do sezóny 2018/19 vstupovali svěřenci Fabiena Mercadala nejtěžším možným zápasem na půdě PSG, odkud si odvezli porážku 0:3. Další dva duely s Nice a Nantes už Caen uhrálo alespoň na remízy 1:1 a díky nim se posunuli na šestnácté místo. Nutno také dodat, že tým ze severu Francie čeká na ligovou výhru už pořádně dlouho, z tříbodového zisku se naposledy radoval 4. března po domácím duelu se Štrasburkem.
Dijon FCO

Jedenáctý tým minulé sezóny nejvyšší francouzské soutěže je po třech kolech bezesporu největším překvapením. Dijon dosud inkasoval jeden jediný gól, oproti tomu hned osmkrát skóroval a neztratil ani jeden bod, což se dá říci už jenom o PSG. Nejtěsnější utkání svěřenci Oliviera Dall'Oglia odehráli hned v prvním kole, když o své výhře 2:1 nad Montpelier rozhodli až v nastaveném čase druhé půle. V dalších dvou duelech už Dijon neinkasoval, nejprve na svém hřišti porazil Nantes 2:0 a před týdnem dokonce triumfoval v Nice rozdílem třídy 4:0, čímž si zajistil druhé místo v tabulce. Nejlepším střelcem je se třemi zásahy kapverdský útočník Julio Tavares.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtvrtého kola francouzské Ligue 1. Od dvaceti hodin se zaměříme na souboj mezi týmy Dijon FCO a SM Caen!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.