Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Monaco  - 26. ledna 2019   20:00

Dijon
25' Kwon Čang-hoon (Chafik) • 70' Slití (Tavares)
2:0
(1:0)
Dijon
Allain – Chafik, Yambéré, Lautoa, Haddadí – Abeid, Marié – Kwon Čang-hoon (82. Keita), Slití (82. Balmont), Saïd – Tavares.
Rúnarsson – Aguerd, Alphonse, Balmont, Bouka Moutou, Keita, Loiodice.
Wattellier – Lombard, Berthomieu
Stade Gaston Gérard, Dijon
Monaco
Subašić – Glik, Naldo, Badiashile – Sidibé, Fàbregas (69. Golovin), Tielemans (69. Vainqueur), Ballo-Touré – Henrichs (85. Moussa Sylla), Falcao, Rony Lopes.
Benaglio – Jemerson, Golovin, Pelé, Pierre-Gabriel, Moussa Sylla, Vainqueur.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:8. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:9.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel mezi Dijonem a Monakem, který nakonec lépe zvládl domácí celek, který vyhrál 2:0. Dijon získal hodně důležité tři body v boji o záchranu, naopak Monako je ve velkých problémech a myslím si, že to bude pořádná šichta, aby se tento bohatý celek v Ligue 1 zachránil. Monako dnes nehrálo špatně, ale je vidět, že hráči jsou pod velkým tlakem a nic se jim nedaří.
90+4'
90+3'
Monako zahrávalo zajímavou standardní situaci z rohu velkého vápna, ale parádním zákrokem se prezentoval Bobby Allain a je jasné, že Dijon důležitý zápas zvládne.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90+1'
Žlutou kartu dostává Wesley Lautoa (Dijon FCO).
90'
Žlutou kartu dostává Usáma Haddadí (Dijon FCO).
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Dijon zvládá konec utkání na jedničku a myslím si, že o třech bodech je definitivně rozhodnuto.
87'
Práci měl Danijel Subašić, ale se střelou z dálky si poradil a dopředu už se znovu tlačí Monako.
85'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Moussa Sylla.
84'
Hosté se hnali do slibného přečíslení, ale nevyřešili to dobře a míč skončil v zámezí.
82'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Kwon Čang-hoon, přichází Jules Keita.
82'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Najím Slití, přichází Florent Balmont.
82'
Hostující hráč to vyzkoušel z dálky, ale s jeho pokusem si Bobby Allain dokázal poradit.
81'
Je před námi posledních deset minut a myslím si, že to bude ještě hodně zajímavé.
79'
Žlutou kartu dostává Wesley Saïd (Dijon FCO).
77'
Monako se tlačí dopředu, ale hostům se vůbec nedaří a vypadá to, že ani dnes nezískají žádné body.
75'
Sidibé napřáhl z velké dálky, ale tento zoufalý pokus neměl šanci. Míč skončil vysoko nad brankou.
74'
Mehdi Abeid fauloval a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
72'
Monako se trápí, hlavně tedy v obraně. Hosté mají dvacet minutek na to, aby s tímto výsledkem něco udělali.
70'
Dijon právě vstřelil branku!
Monako mělo slušnou šanci, ale neuspělo. Domácí tak šli dopředu, po chybě v obraně se k míči nakonec dostal NAJÍM SLITÍ, který výborně překonal brankáře a přiblížil svůj celek důležitým třem bodům.
69'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází William Vainqueur.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází Alexandr Golovin.
68'
K hlavičce se natlačil Glik, ale měl to velmi složité a branku soupeře trefit nedokázal.
67'
Rohový kop pro Monako.
66'
Kwon Čang-hoon byl dvakrát tvrdě atakován, oba souboje ustál a rozhodčí tedy faul neodpískal. Pak domácí hráč míč ztratil.
64'
Monako potřebuje body z tohoto zápasu jako sůl, ale po vyloučení to bude mít velmi složité.
62'
Protestující Henrichs vyfasoval žlutou kartu.
62'
A Naldo možná pohřbil šance Monaka, protože po hodně tvrdém zákroku vyfasoval červenou kartu a musí ze hřiště. Velká komplikace pro hosty.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Monako stále prohrává pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
60'
Rohový kop zahrávalo také Monako, ale ani tento roh k ničemu nevedl.
59'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Rozehrávat bude Danijel Subašić, který má samozřejmě hodně naspěch.
58'
Rohový kop pro Dijon.
57'
Po přihrávce do vápna se ve skluzu dostal k míči Falcao, ale měl to složité a branku trefit nedokázal.
55'
Ve druhém poločase je zatím spíše boj. Stále čekáme na větší šanci a pokračujeme tedy za stavu 1:0 pro Dijon.
53'
A stejně dopadlo také Monako. Faulů je ve druhém poločase zatím opravdu hodně.
52'
Snažení domácích fotbalistů zastavil útočný faul. Na tahu je tedy Monako.
51'
Po krátkém ošetření se znovu hraje. U míče jsou domácí fotbalisté.
50'
Wesley Lautoa byl ostře faulován a viděli jsme tedy první žlutou kartu v tomto utkání.
49'
Žlutou kartu dostává Youri Tielemans (AS Monaco FC).
47'
Jako první se dopředu vydali domácí, ale jejich akce skončila hodně nepřesnou střelou z dobrých dvaceti metrů.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:00 hodin.
První poločas je za námi. Začátek utkání patřil Monaku, které se dostávalo do zakončení, ale potvrdilo pouze své trápení a branku nedalo. Dijon udeřil hned z první šance a protože jiná branka nepadla, tak v tomto důležitém utkání vede 1:0.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Domácí drží míč a kombinují na své polovině, což jim v závěru prvního poločasu maximálně vyhovuje.
42'
První poločas se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a vypadá to, že další branky se nyní nedočkáme.
40'
Youri Tielemans si zpracoval míč a vyzkoušel to z dálky. Nebyl to vůbec špatný pokus, ale pár decimetrů mu nakonec chybělo!
38'
Na trávníku se pořádně přitvrdilo a nyní jsme mohli vidět několik ostrých zákroků. Rozhodčí hráčů obou celků důrazně napomínal.
36'
Naopak domácí to hrají velmi jednoduše, ale vychází jim to. Po centru hlavičkoval Wesley Saïd, ale branku trefil nedokázal.
34'
Monaku nelze upřít snahu, ale to je tak vše. Hostům se vůbec nedaří, což ale sledujeme celou sezonu.
32'
Cesc Fàbregas zkoušel dlouhým nákopem najít rozběhnutého Falcaa, ale toho výborně pohlídal domácí obránce.
30'
A další snažení Monaka skončilo útočným faulem. Domácí samozřejmě nikam nepospíchají.
29'
Na druhé straně zakončoval Sidibé, ale jeho rána byla hodně nepřesná a stav utkání se ani tentokrát nemění.
28'
A málem to bylo 2:0! K míči se dostal Najím Slití a po jeho střele skončil míč jen těsně vedle pravé tyče!
27'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Dijon tedy i nadále vede 1:0 a s Monakem to nevypadá vůbec dobře. Času ale mají hosté ještě dost.
26'
Domácí hned získali míč, vydali se dopředu a vybojovali svůj druhý rohový kop.
25'
Domácí celek jde do vedení 1:0! Chafik vymyslel parádní přihrávku za obranu a sám před brankářem se tak zjevil KWON ČANG-HOON, který Subašiče s přehledem překonal.
24'
Hra se vyrovnala. Nyní je k vidění hlavně mnoho nepřesností a hraje se převážně uprostřed hrací plochy.
22'
Po rohu putoval míč až na zadní tyč, ale tam vše vyřešil Naldo společně se svým brankářem.
21'
Je tu další rohový kop, tentokrát ale pro Dijon.
19'
Po přihrávce do vápna propadl míč až na zadní tyč, kde byl Falcao, ale ten ho netrefil ideálně a na úvodní branku stále čekáme!
19'
Držení míče: 40% – 60%.
18'
Ale snažení hostů skončilo útočným faulem, kterým se provinil Falcao.
17'
Rohový kop pro Monako, už třetí.
16'
Po rychlé akci vystřelil domácí Wesley Saïd, ale s jeho přízemním pokusem si Danijel Subašić poradil.
15'
Z dálky to vyzkoušel hostující Rony Lopes, ale jeho rána byla hodně nepovedená a míč skončil vysoko nad brankou.
13'
Monako je stále aktivnějším týmem, ale směrem dopředu se mu vůbec nedaří.
11'
Po nepřesné přihrávce sebral míč pozorný Bobby Allain.
10'
Domácí se zatím hlavně brání, ale zvládají to dobře. Nutno dodat, že začátek utkání je velmi opatrný.
8'
Po dlouhém nákopu vyběhl daleko ze své branky Bobby Allain, který to zvládl na jedničku. Byl u míče jako první a poslal ho do zámezí.
7'
Z rohu ale nic nebylo a dopředu šli domácí fotbalisté, ale jejich blesková akce skončila nepřesnou přihrávkou.
6'
Rohový kop pro hosty z Monaka.
5'
A nyní jsme se dočkali. K odraženému míči se na hranici velkého vápna dostal Cesc Fàbregas, ale rána mu nesedla a branku netrefil.
4'
Monako je zatím aktivnější, stále se tlačí dopředu, ale na první střelu čekáme.
2'
Od první minuty je evidentní, že to dnes bude velký boj. A není se čemu divit, protože se hraje o hodně důležité body.
1'
Z první akce Monaka ale nic nebylo a od své branky tak bude rozehrávat Bobby Allain.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.
1'

Dijon FCO: Allain – Chafik, Yambéré, Lautoa, Haddadí – Abeid, Marié – Kwon Čang-hoon, Slití, Saïd – Tavares.
Náhradníci: Rúnarsson – Aguerd, Alphonse, Balmont, Bouka Moutou, Keita, Loiodice.

AS Monaco FC: Subašić – Glik, Naldo, Badiashile – Sidibé, Fàbregas, Tielemans, Ballo-Touré – Henrichs, Falcao, Rony Lopes.
Náhradníci: Benaglio – Jemerson, Golovin, Pelé, Pierre-Gabriel, Moussa Sylla, Vainqueur.

Rozhodčí: Wattellier – Lombard, Berthomieu.
Poslední vzájemné zápasy

Monako – Dijon 2:2
Monako – Dijon 4:0
Dijon – Monako 1:4
Monako – Dijon 2:1
Dijon – Monako 1:1
AS MONACO FC zažívá neskutečnou nepovedenou sezonu. Monako trápí obrovská marodka, týmu se nic nedaří a se ziskem patnácti bodů je až na 18. pozici, což je obrovské zklamání. Monako měl pozvednout Thierry Henry, který tým převzal, ale po třech měsících u týmu zase skončil, takže tento krok se moc nepovedl. Monako jde od porážky k porážce a dnes potřebuje zabrat, protože jinak by to s tímto bohatým klubem bylo velmi špatné.
DIJON FCO nezažívá nejlepší sezonu. Domácí celek zatím nasbíral 17 bodů a nachází se na sestupové 18. příčce, takže dnes by potřeboval nutně vyhrát. Ale lehké to mít nebude. Z posledních pěti utkání Dijon uhrál čtyři body, ale na výhru už čeká čtyři zápasy. Doma Dijon odehrál 9 utkání, ale vyhrál pouze dvakrát.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu 22. kolo a my budeme sledovat hodně důležitý duel, protože Dijon hostí Monako. Mírným favoritem jsou hosté, ale v tomto utkání to může dopadnout jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.