Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Guingamp : Paris SG - 18. srpna 2018   17:00

Guingamp
Guingamp
20' Roux (Coco)
1:3
(1:0)
Paris SG
53' Neymar   • 82' Mbappé  (Di María) • 90' Mbappé  (Neymar)
Guingamp
Johnsson – Ikoko, Rebocho, Kerbrat (C), Eboa Eboa – Blas, Didot (81. Sorbon) – Coco, Benezet (66. Rodelin), Thuram (75. Salibur) – Roux.
Caillard – Touré, Sorbon, Tabanou, Ngbakoto, Salibur, Rodelin.
Turpin – Gringore, Danos
Stade de Roudourou, Guingamp
19 003 diváků
Paris SG
Buffon – Dagba, Marquinhos, Silva (C), Meunier – Nkunku (74. Diaby), Bernede (80. Lo Celso), Rabiot – Di María, Weah (46. Mbappé), Neymar.
Aréola – Kimpembe, Diarra, Nsoki, Lo Celso, Diaby, Mbappé.

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou.
Utkání sledovalo 19 003 diváků.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:16.
Je dobojováno. Hosté nakonec ve druhém poločase dokonali obrat, když dvěma brankami srazil domácí celek Kylian Mbappé, jenž přišel na hřiště na začátku druhého poločasu. Nakonec tak hosté potvrdili roli favorita a připisují si do tabulky další tři body, které ale rozhodně dnes nebylo jednoduché získat.
90+5'
90+4'
Ještě jedna akce hostů před domácí brankou, už se spíše ale nic nestane. Hlavní sudí tak za malý okamžik zápas ukončí.
90+3'
Agilní Kylian Mbappé se uvolnil na levé straně a vyslal střelu z úhlu, ale ta končí jen v moci domácí obrany. To však nemusí dvougólového střelce PSG vůbec mrzet.
90+2'
Hráči PSG mají stále převahu a nemají dost. Další ránu vyslal Ángel Di María, ta ale zamířila jen vedle domácí branky.
90'
Nad rámec řádné hrací doby se budou nastavovat ještě čtyři minuty navíc.
90'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Hosté se ještě dostali do zakončení, Neymar vysunul KYLIANA MBAPPÉHO, jenž nabral rychlost a dostal se až před domácího brankáře, kterého nádherným lobem překonal a nedal mu sebemenší šanci – 1:3. Mbappé tak pečetí výhru PSG. Asistence: Neymar.
89'
Na přetažený centr si vzápětí naskočil Gianluigi Buffon a bez větších problémů míč ukryl v rukavicích. Následuje tak odkop od jeho branky.
88'
Na druhé straně hlavičkoval jeden z domácích hráčů a po něm pak hráči Guingampu vybojovali rohový kop.
87'
Neymar hlavičkoval těsně před domácí brankou, míč se odrazil o zem a následně pak skončil jen za zadní čárou. Odkop od domácí branky provede Karl-Johan Johnsson.
86'
Hosté opět zaútočili na polovině domácích, na levé straně byl faulován Kylian Mbappé a následuje tak další volný přímý kop pro PSG.
84'
Domácí se ještě nadechovali k útoku a před brankou hostů vyslali jedovku, ale s tou si dokázala obrana a poté i Gianluigi Buffon poradit. Následně pak provedl hostující brankář další odkop od svého zařízení.
82'
Hosté strhávají vedení na svou stranu. V pokutovém území převzal balon od Di Maríi KYLIAN MBAPPÉ, který poté prostřelil trochu vyběhnutého Johnssona a trefil se ke vzdálenější tyči – 1:2. Domácí tak ztratili nejen své vedení, ale také nadějnou remízu. Asistence: Ángel Di María.
81'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Étienne Didot, přichází Jérémy Sorbon.
80'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Antoine Bernede, přichází Giovani Lo Celso.
79'
Neymar zahrál rohový kop a míč nacentroval do pokutového území, kde hosté poslali střelu na tyč domácí branky.
78'
Domácí mohou být i přes současný remízový stav stále spokojeni, drží s favoritem krok a mají na dosah bodový zisk. Jenže hráči PSG jsou více aktivní a snaží se strhnout vedení na svou stranu.
77'
Hosté se nadechují k dalšímu tlaku před domácí brankou, ale Kylian Mbappé svou střel příliš uspěchal a ta zamířila jen vedle Johnssonovy branky.
75'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Yannis Salibur.
74'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Moussa Diaby.
72'
Marcus Thuram mohl vyslat opět střelu zblízka, ale Buffon nemusel zasahovat. Obrana PSG balon srazila mimo ohrožení jeho branky.
70'
Hosté opět zahrozili před domácí brankou, jenže po střele Ángela Di Maríi znovu úřadovala obrana. Ta odvrátila balon pryč od Johnssonovy branky a Guingamp jde do útoku.
69'
Ale ani z této standardní situace nezapršelo a následovat tak bude pouze odkop od domácí branky, který provede Karl-Johan Johnsson.
68'
Ten rozehrál Ángel Di María, míč se dostal na bližší tyče, odkud ho za zadní čáru sklepl jeden z domácích. Hosté tak budo zahrávat ještě rohový kop.
67'
Po faulu domácích budou hosté zahrávat volný přímý kop.
66'
Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Nicolas Benezet, přichází Ronny Rodelin.
65'
Po delším operováním před hostující branku přišli fotbalisté Guingampu o balon a do akce se řítil znovu agilní Neymar. Jenže do cesty se mu připletl jeden z obránců domácích, která ho v rozletu zastavil.
63'
A další Neymarův pokus, jenž zamířil jen vysoko nad Johnssonovu branku. Ten tak v poklidu odkopl míč na opačný konec hřiště.
63'
Série nepřesností na polovině hostů nyní zdobila domácí hráče a ti poté o míč přišli. Na druhé straně střílel znenadání Neymar, jeho rána však byla sražena mimo tři tyče.
62'
Centr hostů z levé strany zachytil v pokutovém území Pedro Rebocho a nedovolil soupeři, aby se dostal do ohrožení branky Karla-Johana Johnssona.
61'
Nicméně hosté zůstávají u míče i nadále a dostávají se do další šance. Nyní už roli favorita potvrzují a je jich plné hřiště. Trenér PSG však na lavičce stále není úplně spokojen.
60'
Půlhodina hry je za námi a stav je stále nerozhodný. Nyní o sobě poprvé dal vědět Kylian Mbappé, úřadující mistr z Francie však pálil jen vedle branky Guingampu.
59'
Pařížský celek ve druhém poločase předvádí mnohem lepší hru, než tomu bylo v první části. Tu rozhodně oživil Kylian Mbappé, jenž do druhé půle nastoupil za Timothyho Weaha.
58'
Ángel Di María byl u další šance hostů, svou další střelou však poslal míč jen vysoko nad branku domácího celku.
57'
Domácí mají ponechanou výhodu po faulu hostů a hned se derou před branku Paris Saint-Germain. Nakonec se ale ke střele před Gianluigim Buffonem nedostali.
55'
Domácí šli tři na jednoho, ale s touto situací si moc dobře neporadili. Hosté se tak stihli vrátit a nedovolili, aby se hráči Guingampu znovu dostali do ohrožení Buffonovy brány.
54'
Hosté ožili a i nyní se dostali do šance před domácí brankou. Ángel Di María sice svůj pokus neproměnil v další branku, ovšem vybojoval alespoň rohový kop.
53'
Na značku pokutového kopu si míč postavil kdo jiný než NEYMAR a ten poté s naprostým přehledem nařízenou penaltu proměňuje, když využil protipohybu domácího brankáře a míč umístil do odkryté branky – 1:1. Je vyrovnáno a začíná se znovu od začátku.
51'
Neymar byl Ikokem faulován v pokutovém území a hosté budou kopat pokutový kop!
51'
Nicolas Benezet obešel Thiaga Silvu. Další propad v obraně na straně PSG. Prvně jmenovaný však nedokázal Buffona prostřelit.
50'
Nolan Roux si sklepl míč před sebe a poté se dostal za obránce hostů. Na Buffona pak vyslal další střelu, se kterou si však brankář hostů dokázal poradit.
48'
Z další akce hostů nebylo nic a domácí hráči už spěchají opět před jejich branku. Nicméně na polovině hřiště je o balon obral Thomas Meunier.
47'
Ángel Di María střílel na Johnssona levačkou, brankář domácích míč vyrazil před sebe a stejný hráč pak pálil ještě pravačkou, to už bylo ale mimo tři tyče.
47'
Marcus Coco dostal přihrávku do běhu od Ikoka a poté střílel po zemi. Proti němu však zasáhla obrana PSG, která akci zastavila.
46'
Dalekonosný Neymarův pokus se snesl až před domácího brankáře a ten ukryl míč do své náruče. Poté ho poslal zpět mezi své spoluhráče.
46'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Kylian Mbappé.
46'
Střely na branku: 3 – 0
První poločas tohoto utkání je za námi a bylo opravdu na co koukat. Hosté, ač mají co se držení míče týče převahu, herní projev je už horší. Domácí se dostali ve dvacáté minutě do vedení díky střele Nolana Rouxe a ba co víc, v sedmadvacáté minutě mohli vést o dvě branky. Hlavou do prázdné branky totiž vsítil další gól Nicolas Benezet, ovšem po zhlédnutí videa se prokázalo, že se hráč domácích před střelou dopustil útočného faulu. I nadále ale domácí ohrožovali Buffonovu branku a v samotném závěru pak vyslal nebezpečnou střelu ještě Marcus Thuram, jenž branku hostů těsně minul. Čeká nás zajímavý druhý poločas, který začne přibližně v 18:10. A bude ještě určitě na co koukat.
45+4'
45+4'
U míče jsou opět hosté, zřejmě to ale už nestihnou. Po jejich střele hlavní sudí už tuto část hry ukončí.
45+3'
To jsou věci. Domácí celek mohl jít v závěru první půle do dvoubrankového vedení. Krásnou střelou uvnitř pokutového území se prezentoval Marcus Thuram, jehož střela skončila jen těsně nad růžkem Buffonovy branky!
45+2'
Po sérii dalších přihrávek před domácí brankou získal balon Karl-Johan Johnsson a sám ho poté odkopne opět až daleko za polovinu hřiště.
45+1'
Hosté mají míč pod kontrolou a rádi by ještě do poločasu srovnali. Rabiot si naběhl po levé straně a čekal na přihrávku od Neymara. Jenže druhý jmenovaný zvolil střelu, která byla zase nepřesná.
45'
Nad rámec řádné hrací doby v prvním poločase se budou nastavovat ještě čtyři minuty navíc.
44'
Blíží se koncovka prvního poločasu a dá se očekávat, že sudí nějaký čas nastaví vzhledem k situaci, kdy se řešila možná branka Benezeta.
43'
Gianluigi Buffon musel být opět velmi pozorný mezi třemi tyčemi a po další domácí střele ukryl balon v rukavicích. Následně pak unikli hosté a Neymar byl u další střely, kterou však poslal jen mimo tři tyče.
42'
Další nepřesnost na straně hostů, kteří z další možné akce nezahrozili. Karl-Johan Johnsson si tak odkop od své branky po chvilce zase zopakuje.
41'
Neymar vyslal centr k zadní tyči a míč propadl za zadní čáru. Z této standardní situace se tak hráčům PSG nepodařilo srovnat a stále tak mají jednobrankové manko. Karl-Johan Johnsson bude vracet míč do hry svým odkopem.
40'
Ten zahraje Neymar...
39'
Ángel Di María si dobře pokryl míč, následně byl faulován Pedrem Rebochem a hosté budou zahrávat další nebezpečný volný přímý kop.
38'
A zase lehký průnik domácích před pokutové území PSG, Marcus Thuram místo přihrávky zvolil střelu, která byla nepřesná. Přitom měl vedle sebe volného spoluhráče. Nyní si oba něco vyříkávají.
37'
Obrana Guingampu stále betonuje své území a hostům se tak špatně dostává před jejich branku. Nyní Felix Eboa Eboa zachytil střelu Rabiota a balon poslal mimo.
35'
Hosté nejsou evidentně dnes ve své kůži. Stále nehrají s takovou jistotou a inkasovaná branka to jen potvrdila. Před chvíli to opět zkoušel Ángel Di María, jenž svůj střelecký pokus poslal vedle tyče Johnssonovy branky.
34'
Nkunku nezpracoval dobře míč, přechod do útoku tak hostům trval o něco déle. Nyní už ale střílel uvnitř pokutového území Neymar, obrana Guingampu však byla velmi precizní a snahu hostů zmařila.
33'
Po něm zasahoval Buffon, jenž nadvakrát chytil míč do rukavic. Poté ho přenechal spoluhráčům, kteří míří okamžitě do útočné akce.
32'
Útočné manévry domácího Guingampu pokračují i nadále a celá akce skončila odkopnutím míče za zadní čáru. Fotbalisté Guingampu budou zahrávat další rohový kop.
31'
Étienne Didot byl dalším hráčem, který se dostal ke střele a opět to pro Buffona bylo velmi nepříjemné. Nakonec brankář hostů dokázal skákavý balon zkrotit a dostal ho do své moci.
30'
Nicméně domácí to moc mrzet nemusí, stále nad velkým favoritem utkání vedou rozdílem branky a i nyní mají možnost skórovat. Budou zahrávat volný přímý kop.
29'
Tak je to už jasné. Sudí ukazuje, že branku neuznává. Video prokázalo, že se Benezet dopustil útočného faulu před svým gólem a domácí tak stále vedou o jednu branku.
27'
Tak rozhodčí ukazuje rukami, že si jde celou situaci po konzultaci s videem sám prohlédnout.
26'
Gólu hlavou před prázdnou hostující brankou dosáhl Nicolas Benezet a sudí s videem řeší, zda se předtím nedopustil útočného faulu. Stále ještě nevíme verdikt.
25'
Domácí znovu dopravili míč do úplně prázdné branky po vyběhnutí Buffona, sudí však komunikuje s videem a uvidíme, zda branku uzná. Byla by to rozhodně senzace.
24'
Ángel Di María zahrál rohový kop, míč dostal k přední tyči, kde se do něho hlavou opřel Thiago Silva, ale bylo to hodně nepřesné.
23'
A další šance Nolana Rouxe, ten dostal míč těsně do velkého vápna a poté svou střelu poslal jen vysoko nad. Nutno podotknout, že domácí hráči hrají uvolněně a jejich vedení je asi zasloužené.
21'
Neymar okamžitě nabral rychlost a snažil se o bleskové vyrovnání, jeho střela ale branku domácího Guingampu minula.
20'
Guingamp právě vstřelil branku!
Tak tohle může hosty mrzet. Po chybě Colina Dagby totiž míč získal Marcus Coco, který ho v pokutovém území přistrčil NOLANU ROUXOVI a ten pak svou střelou prostřelil Buffona kolem jeho levé nohy a balon umístil ke vzdálenější tyči – 1:0. Asistence: Marcus Coco.
19'
Rabiot dostává jako první žlutou kartu, když nevybíravým způsobem zezadu poslal k zemi Benezeta.
18'
Timothy Weah si chtěl naběhnout na přihrávku od Neymara, clonil mu však jeden z domácích obránců a ten pak zase na nic nečekal a odkopl balon do bezpečí.
17'
Hráči PSG nyní překombinovali svou akci a sami se pak připravili o míč. U něho jsou opět domácí hráči a už míří před branku pařížského celku.
16'
Neymar u pravé tyče patičkou chtěl překvapit Johnssona, ten se ale nedal a místo u své tyče si pohlídal a míč pak poslal daleko od své branky.
15'
Tentokráte však bývalý brankář Juventusu Turín nemusel zasahovat, pomohla mu totiž obrana, jenž balon srazila mimo ohrožení jeho brány.
14'
Hned na to se do rychlé akce na druhé straně přesunuli hráči Paris-Saint Germain a opět to bylo hodně nepřesné. Poté získali míč zase domácí a už se řítí před Buffonovu branku.
13'
Gianluigi Buffon nyní předvedl své kvality a pohotový zákrok. Po krásném pasu od Thurama střílel přímo před ním Nolan Roux. Hostující brankář reflexivně míč rukou srazil a ten se odrazil od jeho břevna nad branku. Hosté tak mohli klidně prohrávat. Buffon je však notně podržel.
12'
Neymar zrychlil krok a chtěl pomoci Di Maríovi, který znovu zakládal slibnou akci hostů, ovšem prvně jmenovaný vše příliš uspěchal a svůj centr dále poslal daleko na tribunu, která je za domácí brankou.
11'
Po nepřesné rozehrávce Guingampu sebral balon Adrien Rabiot, který uháněl podél levé postranní čáry blíže domácí brance, jenže míč mu z kopačky odskočil a následně pak o něj také přišel.
10'
Nic z toho však nebylo a hosté se tak opět dostali k míči, se kterým spěchají zase před domácí branku. Karl-Johan Johnsson tak musí být opět v pohotovosti.
9'
Hostující hráč je už v pořádku a můžeme tak pokračovat zase dále. Míč mají na svých kopačkách domácí borci a znovu se pokouší projít na polovinu PSG.
8'
Christopher Nkunku se nyní skácel k zemi s bolestivou grimasou a bude potřeba jeho ošetření. Na malou chvíli se tak hra přerušuje.
7'
Na druhé straně si ale musel dávat pozor Buffon mezi třemi pařížskými tyčemi. Marcus Coco centroval balon, který ovšem skončil vedle hostující branky.
6'
Hosté se stále drží na polovině domácích a roztáčejí další kolotoč před jejich brankou. Potvrzují tak roli favorita v tomto duelu a mají stále územní převahu.
5'
A znovu Ángel Di María v akci a tentokráte to už byla velká šance Paris Saint-Germain. Di María se napřáhl k pořádné střele a míč pak prosvištěl jen těsně nad břevno branky Karla-Johana Johnsona. Domácí si teď pořádně oddychli.
5'
Ángel Di María prošel přes obranu domácího celku, poté se zbavil dalšího clonícího hráče a svou přihrávkou uvolnil nabíhajícího Neymara a ten z první trefil jen jednoho z obránců Guingampu.
4'
Jenže střela Coca skončila jen vysoko nad branku Gianluigiho Buffona. Ten pak odkopl balon od své branky a poslal svůj tým do další útočné akce na druhé straně.
3'
A tak se také stalo. Balon tam opravdu přistál, domácí se snažili ho poslat na branku pařížského celku. Obrana pak srazila míč za zadní čáru a domácí budou zahrávat rohový kop.
3'
Domácí fotbalisté si zopakují autové vhazování, tentokráte už ale na polovině hostů a dá se očekávat, že exekutor pošle balon do pokutového území.
2'
Hned na to ale míč získali zase zpátky hosté a zahrozili. Thiago Silva se napřáhl před velkým vápnem, jeho pokus však zamířil mimo tři tyče.
1'
Timothy Weah hledal na levé straně Ángela Di Maríu, druhému jmenovanému však balon uskočil a skončil v zámezí. Autové vhazování pro domácí Guingamp.
1'
Ovšem hned před velkým vápnem o balon přišli a toho se ujali hosté z PSG. Neymar už zakládá akci na druhé straně a může z toho být nebezpečí.
1'
O výkop se postarali fotbalisté domácího celku a hned se tak vrhli do prvního útoku tohoto zápasu.
1'
Oba celky už nastupují na hrací plochu a utkání tak bude moc za malý okamžik začít.

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Rebocho, Kerbrat (C), Eboa Eboa – Blas, Didot – Coco, Benezet, Thuram – Roux.
Náhradníci: Caillard – Touré, Sorbon, Tabanou, Ngbakoto, Salibur, Rodelin.

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Dagba, Marquinhos, Silva (C), Meunier – Nkunku, Bernede, Rabiot – Di María, Weah, Neymar.
Náhradníci: Aréola – Kimpembe, Diarra, Nsoki, Lo Celso, Diaby, Mbappé.

Rozhodčí: Turpin – Gringore, Danos.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

V loňském ročníku Ligue 1 nejprve PSG porazilo Guingamp 3:0, druhý vzájemný duel pak v Parku princů v Paříži skončil remízou 2:2.
Paris Saint-Germain FC

To Paris Saint-Germain FC je zatím na druhém místě se třemi body. V prvním utkání sezóny totiž na domácím hřišti porazil Caen 3:0, když vítěznou branku zařídil Brazilec Neymar. Obhájci titulu si tak brousí zuby i na Guingamp, kam si jedou pro tři body. V zápase budou rozhodně favoritem a uvidíme, zda tuto roli naplní. Čeká nás zajímavý duel, tak si ho nenechte ujít.
EA Guingamp

Domácí EA Guingamp je po prvním kole francouzské nejvyšší soutěže na dvanáctém místě. Jeho hráči nestačili v duelu se St. Etiennem na jeho hřišti poměrem 1:2 a nezískali tak ani jeden bod. Dnes na domácím hřišti by tuto skutečnost rádi napravili, jenž proti hvězdnému Paris Saint-Germain to nebude vůbec jednoduché. Nicméně se pokusí hosty z Paříže alespoň potrápit. Zda se jim to podaří, nám samozřejmě napoví až samotný zápas.
Hezké sobotní pozdní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes pokračuje druhým kolem francouzská Ligue 1 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy EA Guingamp a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.